Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye


Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye
8. 10. 2015  První zprávy

Vydání Al-Arab s odkazem na zdroje v britském ministerstvu obrany, uvedlo, že se do Libye urychleně převážejí stovky bojovníků ze Sýrie.


Mezi militanty převažují teroristé Islámského státu. Uvádí se rovněž, že se stažením bojovníků ze Sýrie zabývá proislámská struktura, která nese jméno „Libyjský úsvit“.

Podle novinářů Al-Arab, který vychází v Londýně, bojovníci se přepravují přes takové státy jako Katar a Turecko a Sudán. Publikace sdělila, že jen v posledních dvou dnech na letišti v Tripolisu (Libye) přistála tři dopravní letadla, v nichž se nacházeli bojovníci se zbraněmi a plnou výstrojí, prchající ze Sýrie. Podle některých odhadů bylo vyvezeno ze Sýrie přibližně 285 bojovníků.

Pokud se tyto skutečnosti potvrdí, lze konstatovat, že hlavní kurátoři teroristů v Sýrii zahájili operaci na zachování jádra terorismu a možného vzniku nových sil mimo Sýrii, kde dnes operují ruská vojenská letadla.

Saudští šejkové vyhlásili Rusku džihád!

Pro přesnost: libyjské hlavní město Tripolis je pod kontrolou skupiny "Libyjský úsvit“, zatímco vláda, kterou uznává Západ, se nachází v Tobruku. Nicméně v zemi, která se stala útočištěm nejrůznějších extremistů, panuje chaos a o moc soupeří více různých ozbrojených frakcí. Část území kontrolují i teroristé Islámského státu. Své domovy muselo opustit více než 400 tisíc Libyjců.


(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch. - Teroristé Islámského státu)

7 komentářů :

 1. A těch 400 000 Libyjců , které máme už u nás v Evropě, nám naši bruselští genetičtí inženýři v čele s frau Merkel přegenovali na Syřany.

  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už i Ukrajina jim dokáže změnit národnost a vybavit pasy pro EU

   Smazat
 2. Amerika (přesněji asi CIA, protože nobelista o tom ani nemusí být informován) dokáže přepravit do bezpečí asi jenom svoje hlavní řídící důstojníky, pěšáky asi uklidit nestihnou, protože podle některých zdrojů má Islámský stát asi 200 tisíc žoldáků. Počítám, že většina (zlomek uteče do Turecka) se asi bude muset vzdát syrské armádě a že budou nadále škodit uvnitř země i po odevzdání zbraní.

  OdpovědětSmazat
 3. Čípak letadla to asi budou, co převáží teroristy do Lybie? Můžete hádat třikrát.

  OdpovědětSmazat
 4. doufejme že je pochytají a podřežou před kamerou !!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Merkel by měli hodit na noc do utečeneckých táborů když je tak miluje - druhý den by změnila politické postoje velmi rychle ...

  OdpovědětSmazat
 6. TA NEMŮŽE NIC.JE V OKUPAČNÍM REŽIMU VAZALKOU

  a její Německo existuje pouze DE FAKTO a nikoli DE JURE.Ono brzy bude přemýšlet jak napařit všem zemím EU novou SOLI dan prý pčes ceny benzinu anebo nějakou další dan.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.