Reklama

úterý 6. října 2015

Trump: svržení Husajna a Kaddáfího vyvolalo chaos na Blízkém východě

6. 9. 2015     zdroj
Republikánský kandidát porovnává válku v Iráku a Libyi s krizí v Sýrii. Kandidát na prezidenta USA za stranu republikánů Donald Trump je přesvědčen, že Blízký východ přišel o stabilitu právě v důsledku svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a iráckého prezidenta Saddáma Husajna, informuje agentura Reuters.


Úvahy amerického miliardáře jsou postaveny na srovnání situace v Libyi a Iráku se současnou syrskou krizí. "Podívejte se na ten bordel, který jsme udělali v Libyi a Iráku. V Sýrii to bude stejné, pokud bude svržen prezident Bašár Asad. Bude se opakovat historie s Kaddáfím a Husajnem," prohlásil Trump v rozhovoru pro televizní kanál NBC.

Trump, který v průzkumech veřejného mínění vede mezi republikány, zastává důslednou pozici v souvislosti s blízkovýchodní politikou, podporuje účast ruských vzdušných a kosmických sil v boji proti ISIL v Sýrii a domnívá se, že by mohl vyjít s prezidentem Vladimírem Putinem.

Pokud bude Asad svržen, pak podle Trumpa "na jeho místo přijde radikálnější postava", která "zesílí krizi v regionu."

WASHINGTON, 4. října 2015, REGNUM
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. Tato Americka Republikanska zbohatlivka osobs si stavia kampan ta Syrii Iraku.Nesmieme vsak zabudnut na jednu vec akykolvek prezident USA bude vzdy v rukach Bankarov A Pentagonu.Takze tento clovek len kvici ako hladne prasa ktore sa potrebuje dostat k zradlu.Je to len dalsi hegemon ktory bude chciet ovladnut cely svet.

  OdpovědětSmazat
 2. No, to je ale vskutku objev!! Po tolika letech!!! Takovou samozřejmost musí v Americe veřejně vyslovit až samotný kandidát na US presidenta! Když už to všechny jejich provládní korporátky nevidí. Nesmí.
  Člověku se samým dojetím vkrádá to Švejkovo (vlastně Haškovo) pochvalné uznání " .. pane wachmeister!, vy jste ale hlava!!".
  Ale, aspoň že toto ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE PPL.POKUD JSTE TO VY.OSV VÁS ZVE K DISKUZI

   o NOVÉ POLITICE,která se začiná ujímat na www.oi-ceskyraj.cz,která by měla být OD VOLIČŮ PRO VOLIČE.

   Smazat
 3. I v americkém vězení je líp než v tom vašem pitomém Rusku, bando komunistických blbů.
  http://zpravy.idnes.cz/snowden-jsem-ochotny-jit-do-vezeni-v-usa-ale-chci-nizsi-trest-p5i-/zahranicni.aspx?c=A151006_063900_zahranicni_aha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doporucujem ti to vyskusat, potom napis

   Smazat
  2. Vlastenka


   Nepochopil jste soudruha - on měl na mysli, že se raději bude mýlit s Amerikou nežli mít pravdu s Ruskem.
   Říkala to přece soudružka Šiklová.)))


   Smazat
  3. Jo, tak ty jsi bývalý mukl z amer.vězení? Tak to je pak jasné, že jsi zcvoknul. A to jsi ještě určitě nevyzkoušel Guantánamo )))

   Smazat
  4. 8:26 Máte do jisté míry pravdu, je to jako sralbotka u nás, který si postavil volební kampaň na církevních restitucích a voliče zradil ještě, než sestavil vládu. Nicméně, možná že by se ten Trusk snažil, možná už chápou, že nynější cesta, je cesta do pekel. Mouřenín může jít k filmu, kam patří.

   Smazat
  5. Další zaručená zpráva z iDěsu? O co se vsadíme, že Snowden do žádného amerického vězení nepůjde ani v případě, že by mu dali nižší trest? Ale vraťte se na ten web pro naivky.:-)

   Smazat
 4. Vlastenka  Tohle nemá chybu - úlety propagandistů...)))) a vtipný Větvička.

  http://pravyprostor.cz/chybicky-ceske-propagandy/

  OdpovědětSmazat
 5. Vlastenka  Tohle napsal jeden z čtenářů Pravého prostoru. Jeho názor mě zaujal, něco na něm bude. S Německem stojí a padá EU.  ..." Německo čelí mnoha tlakům, nejen uprchlíkům. Byla to i miliardová vyrovnání za holokaust, teď vyrovnání za emise plynů vozů VW ve výši několika miliard, o které je zažaloval americký stát Texas, teď nápor a postaraní se o statisíce uprchlíků. Mějme na mysli jedno: vše je dělané proto, aby Německo, jako nejsilnější stát Evropy padl. Pokud Německo padne, padne celá Evropa a z malých států jako jsou Slovensko, Maďarsko, Česko, Litva, Estonsko, Slovinsko a jiné, zůstanou jen cáry vlající ve větru. Každý z těchto států bude bojovat o holé přežití. A to není žádná propaganda..."  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:33 S tím VW je to typická ukázka jak to bude při schválení TITIP, pochopitelně podobným hlasováním, jako o kvótách. Už vidím, jak Americké paničky budou žalovat Českou republiku za to že pomazánkové máslo nefunguje jako lubrikant a v návodu to není jednoznačně uvedeno. Proto pryč z takovýchto spolků, jako je EU a NATO.

   Smazat
  2. 9:45 - souhlas. To pomazánkové máslo...vtipné)))

   Smazat
  3. Ono by pro malé státy bylo mnohem lepší, kdyby EU už krachla. Žít pod diktátem USA ovládané německé kolonie je pro malé státy zničující, jak už to vidíme na kvótách. A Švýcarsko už leta funguje spolehlivě aniž by mělo potřebu otročit v nějakých spolcích.

   Smazat
 6. Vlastenka


  Jedou přesně v duchu propagandy, když už na ty Rusy nic konkrétního nemáme, vytáhneme 68.)))))  http://www.lidovky.cz/pohnute-osudy-herecku-kvetu-fialovou-znasilnili-pri-osvobozeni-rusove-1om-/lide.aspx?c=A151004_202049_lide_ELE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že to byl rok 45. Povrchní kráva co čte jen nadpisy a domýšlí si obsah.

   Smazat
  2. Vlastenka


   Arogantní vůl co musí hned každému nadávat do krav.
   Jako by to nebylo jedno, jestli jde o 45. nebo 68. - na tapetě jsou opět Rusové.)))

   Smazat
  3. Vlastenka   Mimochodem vím, že Fialovou údajně!!! (moc tomu nevěřím) zmermomocnili Rusové v 45. Jen mi to ulítlo, protože se teď všude v mainstreamu vytahuje ten 68.
   Číst ty její pomatené bláboly fakt nemusím, už jsem to od ní slyšela stokrát.

   Smazat
  4. To je seriál "Pohnuté osudy" na Lidovkách, který vychází každý den a je velmi zajímavý,. Třeba včera tam byl trenér Hadamczik který spáchal sebevraždu atd.

   http://sport.lidovky.cz/pohnute-osudy-0fr-/ostatni-sporty.aspx?klic=135039

   O rusákách v 95% těch osudů není ani zmínka. Že ty čteš jen nadpisy ve kterých hledáš jakoukoli zmínku o rusákách aby jsi se mohla začít rozčilovat jen svědčí o tom jaká jsi hloupá blbka. Jestli Fialové závidíš tak si do toho Ruska zajeď, třeba se tě nějaký ruský vojáček ujme.

   Smazat
  5. Vlastenka


   To jsem vám musela ale sakra šlápnout na kuří oko, když mi věnujete tolik svého času kvůli jedinému odkazu.)))


   Chudinko, to bude pro vás hrozné prozření, až zjistíte, že ty vaše USA jsou mnohem větší nebezpečí pro celou civilizaci nežli to vaše hrozné Rusko s planetárním "zlosynem" Putinem.)))
   Takhle čuměli bolševici v 68., když přijely ruské tanky.
   A sypali si popel na hlavu.
   To bude zase "pomýlených", co budou zahazovat pozvánky na americkou ambasádu.
   A těch názorových přemetů v ČT co zase uvidíme.

   Smazat
  6. Vy jste prostě jen posedlá bába. Prostě jste šlápla vedle a místo abyste to uznala nebo se alespoň odmlčela, začnete vřískat ještě víc a tahat do toho nesmyslně USA.

   Smazat
  7. A tebe to tak svědí? Když se někdo někde uklikne, tak to nechám být, nanejvýš to ironicky jednou okomentuju, ale abych z toho dělal věc cti a vyvozoval z toho závěry, to je směšné.

   Smazat
  8. Vlastenko, také se mi to její tzv. znásilnění nezdá. Paní hérečka se prostě potřebuje zviditelnit. Kdoví, zda se za války nekamarádila s některým německým vojákem. Normální žena se znásilněním na veřejnosti chlubit nebude a to ani v případě, když ho chce podat jako odboj proti diktatuře....:-)

   Smazat
  9. Promiňte prosím, že se do vaší diskuse míchám, ale paní Fialová o svém znásilnění mluvila už za minulého režimu a všichni v jejím okolí o tom věděli. Sám jsem byl ve společnosti, kde o tom vyprávěla, s humorem, nadhledem. Přitom ten zážitek asi nebyl nic moc, paní Fialová byla tehdy hodně mladé děvče.

   Smazat
 7. Vlastenka


  Tak zajímavé počteníčko. GLOBÁLNÍ CÍLE!  Cíl 1: Skoncovat s chudobou ve všech podobách všude

  - Překlad: Centralizované banky, MMF, Světová banka, Fed bude kontrolovat všechny finance, digitální jednosvětová měna v bezhotovostní společnosti  - Cíl 2: Skoncovat s hladem, dosáhnout potravinové bezpečnosti a zlepšené výživy a propagovat udržitelné zemědělství

  - Překlad: GMO  - Cíl 3: Zajistit zdravé životy a propagovat pohodu pro všechny ve všech věkových kategoriích

  - Překlad: Masové očkování, Potravinový kodex  - Cíl 4: Zajistit inkluzivní a spravedlivé kvalitní vyučování a propagovat celoživotní vzdělávací příležitosti pro všechny

  - Překlad: Propaganda OSN, vymývání mozků pomocí povinného vzdělávání od kolébky po hrob  - Cíl 5: Dosáhnout genderové rovnosti a posílit všechny ženy a dívky

  - Překlad: Kontrola populace pomocí nuceného „plánovaného rodičovství“  - Cíl 6: Zajistit dostupnost a udržitelný management vody a hygienická zařízení pro všechny

  - Překlad: Privatizujte všechny vodní zdroje, nezapomeňte přidat fluorid  - Cíl 7: Zajistit přístup k levné, spolehlivé, udržitelné a moderní energii pro všechny

  - Překlad: Chytrá rozvodná síť s chytrými metry na všechno, špičkové ceny  - Cíl 8: Propagovat udržitelný a inkluzivní ekonomický růst, plné a produktivní zaměstnání a slušnou práci pro všechny

  - Překlad: TPP, zóny volného obchodu, které upřednostňují zájmy megakorporací  - Cíl 9: Vybudovat odolnou infrastrukturu, propagovat inkluzivní a udržitelnou industrializaci a podporovat inovaci

  - Překlad: Mýtné na silnicích, vnucená veřejná doprava, odstranění svobodného cestování, ekologická omezení  - Cíl 10: Redukovat nerovnost v a mezi zeměmi

  - Překlad: Ještě více regionální vládní byrokracie jako mutantní chobotnice  OdpovědětSmazat
 8. Vlastenka


  Cíl 11: Učinit města a lidská osídlení inkluzivními, bezpečnými, odolnými a udržitelnými

  - Překlad: Stát Velkého bratra s dozorem se zpracováním velkých objemů dat  - Cíl 12: Zajistit vzory udržitelné spotřeby a produkce

  - Překlad: Nucené odříkání  - Cíl 13: Přijetí naléhavých opatření k boji proti změně klimatu a jejích dopadů

  - Překlad: Omez a obchoduj, uhlíkové daně/kredity, stopové daně  - Cíl 14: Konzervovat a udržitelně využívat oceány, moře a mořské zdroje pro udržitelný rozvoj

  - Překlad: Ekologická omezení, kontrola všech oceánů včetně minerálních práv z oceánského dna  - Cíl 15: Chránit, restaurovat a propagovat udržitelné využívání pozemních ekosystémů, udržitelně hospodařit v lesích, bojovat proti dezertifikaci a zastavit a zvrátit degradaci země a zastavit ztrátu biodiverzity

  - Překlad: Více ekologických omezení, více kontrolování zdrojů a minerálních práv  - Cíl 16: Propagovat mírové a inkluzivní společnosti pro udržitelný rozvoj, poskytovat přístup k právům pro všechny a vybudovat efektivní, odpovědné a inkluzivní instutuce na všech úrovních

  - Překlad: „Mírové“ mise OSN ((příklad 1, příklad 2), Mezinárodní dvůr (slepého) práva, nutí lidi sdružovat se pomocí falešných uprchlických krizí a potom přispěchají s dalším „OSN mírem“ když vypukne napětí, aby získaly více nadvlády nad regionem, odstranění druhého pozměňovacího návrhu v USA  - Cíl 17: Posílit způsoby implementace a revitalizovat globální partnerství pro udržitelný rozvoj

  - Překlad: Odstranit suverenitu států na celém světě, propagovat globalismus pod „autoritou“ a nafouklou, Orwelovskou byrokracií OSN  Jestliže o něčem z tohoto pochybujete, můžete najít oficiální dokument pro tuto novou OSN agendu přímo tady. Čím více budete rozrývat detaily, tím více si uvědomíte, jak zákeřné tyto „globální cíle“ ve skutečnosti jsou.

  Elita chce jednosvětovou vládu, jednosvětový ekonomický systém a jednosvětové náboženství. Těchto věcí však nedosáhnou dobytím. Spíše chtějí, aby každý přistoupil na tyto nové systémy dobrovolně.

  „Globální cíle“ jsou šablonou pro spojený svět. Pro mnohé „utopie“, kterou elita slibuje zní docela slibně. Ale pro ty, kteří vědí, která bije, je toto volání po „spojeném světě“ velmi, velmi mrazivé.

  29. září 2015

  Autor: Michael Snyder

  Zdroj: http://www.activistpost.com/2015/09/un-launches-global-goals-blueprint.html  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TEDY VLASTENKO,OSV SMEKÁ PŘED VÁMI KLOBOUK

   jste jedna z prvních,kteři překládají neoliberální lži do normálního jazyka.

   NEZAPOMENTE.Neoliberalismus je zbran k ohlupování ovčanů voličů,proti které se odpor zdá nesmyslným.JE TO INFORMAČNÍ AIDS.Napadá nejprve imunní systém oběti.Máme se stát bezmocnými.

   A TO JE PRÁVĚ TA LEŽ.

   Na www.oi-ceskyraj.cz vznká NOVÁ POLITIKA,kde se diskutuje o možném vzniku iniciativy Voliči za voliče-VZV,která zvažuje vybudování samostatných organizačnách struktur.Od polit.stran se NIKDY nedočkáme žádné ZMĚNY

   Smazat
 9. To je, ale komunistický, bolševický parazit, ten Trump a k tomu pochopitelně, Putinův agent šířící Ruskou propagandu;);););)

  To, že to je jeho kampaň a jako všichni kandidáti na SSA prezidenta, prostě může lhát;), je jedna věc.

  Druhá věc je ta, že s těmito oficiálně prezentovanými názory, VEDE u REPUBLIKÁNSKÝCH voličů!!!

  Copak to tak asi může znamenat?;)

  Jsou většinově republikáni v SSA komunisté a Putinovi agenti???
  Nebo tito pravicoví VOLIČI (nikoliv politici), čili prostí občané, již většinově, prostě pochopili, že to SSA ve světě s tím svým neokolonialismem a agresivním imperialismem přehání???

  Co myslíte;)?

  Krásný den.

  OdpovědětSmazat
 10. Vlastenka  Republikáni vědí, že muslim a socan Obama vede jejich zemi do ...... a ještě k tomu zkratkou.)))

  Milovníkům USA u nás to dochází se zpožděním, jako vždycky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obama a muslim?:)))) Tak to je první muslim, kterého zajímají synagogy z jiného důvodu, než že je chce vypálit.

   Smazat
 11. Vlastenka  Američani zuří. Rusům se podařilo je během pár dnů totálně ztrapnit a znevěrohodnit! Podezření, že USA ve skutečnosti proti ISILu nebojují, se ukázala jako pravdivá.  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/predzvest-treti-svetove-valky-ruska-vojenska-operace-proti-is-v-syrii-sokuje-svet-1404047610.html

  OdpovědětSmazat
 12. Tento šašek má roli uklidnit svět před nástupem psychopatky Clintonové. Nedá se mu věřit jediné slovo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavý, zda ho zastřelí jako Kennedyho, otráví a nebo vypukne nějaká aféra, protože tenhle pán lichváře poslouchat nebude.

   Smazat
  2. 11:11
   Jak zoufalý, hloupý a naivní někdo musí být aby hledal naději a spásu v někom jako je Trump?

   Smazat
  3. 11:16

   Asi jako většinový pravičák v SSA :D:D:D

   Smazat
  4. 11:16 v USA to mají dobře zařízené. Jedna část gangu tiskne peníze a druhá dělá dluhy a to se vyplatí:)

   Smazat
 13. Já to tady říkám už dlouho, že ten Trump nemůže být jenom takový prostoduchý tydýt, jak se občas o něm píše. Uvidíme, jestli skutečně neodstoupí a není to jenom sofistikovaná hra, i když od republikánů s jejich |Tea party bych to teda neočekával. Jinak jeho názory jsou povětšinou až šokujícně přijatelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump je názorný příklad toho, že v USA se může stát milionářem jenom hlupák. ... zní to nějak blbě.

   Smazat
  2. No jo, škoda že od nás tam emigrovali akorát samí inteligenti, taky jsme mohli mít zástupce mezi miliardáři. I Maďaři mají Sorose a my nic, akorát nějaké hospodské a krasobruslařky.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.