Reklama

středa 28. října 2015

Turecká letadla evakuovala ze Sýrie 500 teroristů IS!

28. 10. 2015      První zprávy
Turecká letadla evakuovala 500 bojovníků Islámského státu do Jemenu, uvedl oficiální zástupce syrských ozbrojených sil, brigádní generál Ali Mayhub.Podle rozvědky syrských ozbrojených sil přistála čtyři letadla s militanty Islámského státu na letišti ve městě Aden. Byli odvezeni ze Sýrie, aby je zachránili před ruskými leteckými údery.


„Dne 26. října, podle zpravodajců, na letiště v Adenu (Jemen) přiletěla 4 letadla z Turecka. Dvě z nich patřily k Turkish Airlines, jedna Qatar Airways a další letadlo ve vlastnictví letecké společnosti SAE. Na palubě bylo více než 500 bojovníků teroristické organizace IS, kteří byli vyvezeni ze Sýrie, aby se zachránili před ruskými leteckými údery," řekl Mayhub.

„Bojovníky uvítali důstojníci Saúdské koalice, a z letiště vyjeli ve třech skupinách. První jela do města Al-Bab v provincii Mandab, druhá do Maaribu, třetí do saúdských provincií Jazan a Asír. Měli by se podílet na bojích proti opozici v Jemenu, kde pozemního vojska koalice utrpěla obrovské ztráty. Podle dostupných informací bude vývoz teroristů IS ze Sýrie pokračovat," uvedl generál.

Od 30. září začalo Rusko na žádost prezidenta Bašára Asada nálety na cíle Islámského státu v Sýrii. Během této doby vzdušné síly Ruska uskutečnily více než tisíc bojových letů, ničily několik set militantů, desítky řídících center, skladů a dalších zařízení teroristů.

Podle generálního štábu ruských ozbrojených sil, začaly jednotky IS pod údery ruských stíhaček ustupovat, zejména poté, ztratily většinu zbraní a vybavení na linii kontaktu se syrskými jednotkami.

12 komentářů :

 1. Turci evakuovaly ty cennejsi teroristy. uSSa za chvili dovezou lacine teroristy z Afganistanu. Proste business as usual....

  OdpovědětVymazat
 2. Tak a tohle bychom si měli brát do EU, vždyť ti Turci jsou schopní se spojit třeba s čertem a nakonec to vypadá, že se s nimi spojí Merkel. Vlastně chce NÁS spojit.

  OdpovědětVymazat
 3. No, ono nakonec dojde k tomu jako to bylo u Talibanu(když bojoval proti Rusům), ale v obráceném gardu. Ten IS se nám tak nějak polidští, protože bojuje proti nám protivnému, i když demokraticky zvolenému Asadovi(co Ukrajina?), kterého musíme odstarnit. Nakonec dojde k tomu, že zde bojovníky IS budeme léčit. Kdo se vsadí?

  OdpovědětVymazat
 4. V Evropě jsme všichni tak blbí, že by mě to ani nepřekvapilo.

  OdpovědětVymazat
 5. ruská chyba ty letadla měli jít k zemi !!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Cenzurované video odhalilo pravdu. Paul Vallely z americké armády velí teroristům z Al-Nusry
  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/139-cenzurovane-video-odhalilo-pravdu-paul-vallely-z-americke-armady-veli-teroristum-z-al-nusry

  OdpovědětVymazat
 7. Ti dementní starci a z incestů vzniklí vládci Saudi Arábie si ani v koalici nedovedou poradit s jemenskými šiíty a vyhrožují Rusku,že podniknou invazi do Sýrie k "doražení Assada....a přitom své knechty spěšně zachraňují letadly za pomoci toho tureckého fašisty Erdogana,kterému nadbíhá kráva Merklová,jako kdyby to EU měli ti Turci zachránit...co z tohohle bordelu může vzniknout?!
  Zdá se,že "nemoc šílených krav" donesla z SSA do Brusele Merklová a nakazila jí politiky celé EU....

  OdpovědětVymazat
 8. A to chce Merkel v EU!

  OdpovědětVymazat
 9. Turečtí barbaři se neomluví Arménum za genocidu . Jsou to hovada velkého kalibru . Podle tv jsem myslel že jsou jednou nohou v eu . Ale kdepak jsou tak akorát ve středověku .

  OdpovědětVymazat
 10. Kdoví, jestli těchto 500 bojovníků islámského státu nebude nakonec zavražděno. Poslechněte si, prosím, Pjakina z 5.10. a pak sem napište, jestli to může tak být. On tam sice tvrdí něco trochu jiného, ale mně to i přesto připadá podobné s touto situací. Pjakin říká, že Američané se nakonec budou potřebovat zbavit některých bojovníků, aby v budoucnu nemohli už nic prozradit (například z jejich výcviku apod.)Proto je odvezou a nechají zabít. Ale prohlásí, že zahynuli při ruských leteckých náletech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tipoval bych toto. Těch 500 je elita, kterou budou dál využívat. Ty ostatní nepotřebné nadbytené prostě neodvezou, ponechají je k likvidaci Asadovi, Rusům, Iráncům.

   Těch 500 bude vybaveno a vyzbrojeno z peněz EU zaslaných na pokyn Merkel Erdoganovi. Část z nich, ti nejschopnější, budou propašováni do EU k plnění nejnáročnějších úkolů v programu postupné likvidace Evropy.
   Jsou jen dvě možnosti. Že to bude takto, nebo ještě horší.
   Že mám pravdu se dovíme až s patřičným zpožděním.
   Děda.

   Vymazat
 11. No, úplně všemu snad věřit nemusím

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.