Reklama

pátek 2. října 2015

Ukrajina soudí, že letecké údery RF v Sýrii porušují Minské dohody


2. 10. 2015     zdroj a zdroj
Odpovídající prohlášení bylo učiněno ukrajinským ministerstvem zahraničí; text dokumentu je zveřejněn na oficiálních webových stránkách rezortu diplomacie Ukrajiny.


"Další carte blanche pro použití ozbrojených sil agresora na pozadí pokračující agrese proti Ukrajině považujeme za hrozbu pro národní bezpečnost a krok, který podkopává mírové urovnání v souladu se souborem opatření k provádění Minských dohod", bylo řečeno ukrajinským ministerstvem zahraničí a bylo dodáno, že "podobné rozhodnutí Ruské federace z 1. března 2014 vedlo k bezprecedentní okupaci a anexi Autonomní republiky Krym a Sevastopolu a způsobilo bezprecedentní krizi bezpečnostní politiky v Evropě."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Zajimava klicka uSSaku! Bylo jasne ze jakakoliv "dohoda" s nima je jenom podraz. Zjevne to chteji skusit znova na Ukrajine. Je mi z toho zle. (Zamerne zminuji JENOM uSSaky a ne nejake loutky na Ukrajine.... je snad jasne proc).

  OdpovědětSmazat
 2. Proč by nás mělo zajímat, co vykládá loutková fašistická chunta která rozparcelovala Ukrajinu oligarchům a dostala se k moci neústavním, násilným, podvodným způsobem díky pomocí cizích kolonizátorů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 13:11: Zajimat nas to MUSI! Ta chunta je totiz pevne rozhodnuta plnit svuj ukol - to jest SKODIT ZA KAZDOU CENU. Skodit nam, Rusku, a vsem dookola. Je treba si uvedomit jeden velice dulezity fakt - Ukrajina je pod TOTALLNI kontrolou uSSa. Nic dobreho nas neceka!

   Smazat
  2. Ten zoufalec,ten věčně ožralej jewrej si nevidí do rypáku.

   Smazat
 3. Porošenko se už zřejmě úplně zbláznil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nezbláznil. On jen plní zadání. Jeho páníčci jsou zaskočení ruským postupem, který vymaní těžce zkoušenou Sýrii z US sevření, a ti páníčci s tím nemůžou nic udělat. Tak kvičí, a jejich pejsci musí pištět.

   Smazat
  2. Ten byl přece Západem spolu s Jaceňukem pečlivě vybrán právě proto, že jsou to bezpáteřní darebáci, všehoschopni zločinci, patřící k ranku oligarchů a finančních podvodníků. Lež a bezcitnost patří k jejich běžným "demokratickým" pracovním standardům.

   Smazat
 4. Už jenom čekám, kdy vyhlásí ISIL za demokratickou osvobozeneckou armádu.:))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:00: Vite ze bych se tomu VUBEC nedivil kdyby to udelali? Neco takoveho by nebylo poprve! Ale jde to to taky naopak: z uprimneho pritele na nepritele - treba Saddam, nebo Noriega. Ja byt Porosenkem a Jacenukem tak bych se bal hlavne neceho takoveho. Ale, kdo chce kam.....

   Smazat
  2. nenapovídat!!!

   Smazat
  3. Už jednou to tady bylo, UCK.

   Z oficiálně uznávané zločinecké, teroristické organizace, na seznamu SSA i EU, škrtem pera, národně osvobozenecká armáda Kosova.

   Poté sice opět, zase, až do dnes, narkomafie, obchodníci s děvčaty ve velkém, lidskými orgány, zbraněmi a také pašeráci, svých velice, v protektorátu SSA a EU Kosovu, s místní Kosovskou demokratůrou, svobodou a ekonomickou prosperitou "SPOKOJENÝCH" Kosovanů, prchajících po statisících z tohoto ostrova Emerické demokratůry v Evropě:):):):)

   ISIL budou muset jenom přejmenovat a potom do nás nahustit, že se taky , zázračně, přes noc, změnili na hrdinné bojovníky za osvobození Sýrie z pod Rusko- Čínské okupace;)

   Naše propagandistická vymývárna hlaviček to přece jen tak nemůže vzdát:):):):)

   Smazat
 5. Jak může ukrajina něco soudit ? jejich fašistický puč jim nedává žádné právo k žádným vyjádřením .

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajinské ministerstvo zahraničí: rozhodnutí Rady federace o Sýrii odporuje Minskym dohodam...
  Ukrajinské ministerstvo zahraničí žádá po Rusku potvrzení, že rozhodnuti Rady federace o použití ozbrojených sil v zahraničí se nevztahuje na území Ukrajiny.

  Neni to vtipne? Skoro 2 roky Porosenko vypravi jak tvrde bojuje s Ruskou armadou, ale jakmile Rusko zacne operaci v Syrii a zalozi stab, tak se ukacka hned po**rou a zadaji Rusko o potvrzeni, ze nebudou cilem utoku.

  OdpovědětSmazat
 7. Text v nadpisu je tak do očí bijící nesmysl, že na to snad ani nelze nijak reagovat. Že na Ukrajině vládnou ideologičtí zaslepenci je zřejmé již dávno, ale co na to ukrajinský protektor? Že by tyto primitivní a ubohé projevy byli i jeho šálkem kávy se mi nechce věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protektor nemá momentální zájem o Ukrajinu,drží ji na uzdě,selhala.Nechají jí pomalu dodýchávat a PRAVÝ SEKTOR A FAŠISTICKÁ VLÁDA si to vyřídí mezi sebou.Porošenko už neví,na jakou stranu má kopat,ale hlavně za koho. Za EU nebo USA?Ukrajina není momentálně v prvním zájmu ,až nastane zima a tam bude velice brzy,pak uvidíme. Jinak jsou tam borci,takto bavit svět svými výzvami a prohlášeními.Fašisti!

   Smazat
 8. Přečetla jsem nadpis a tak mě to rozesmálo, jak kdyby někdo povyprávěl výtečný vtip. Dál už číst netřeba, výjimky jako neléčitelní rusofobové a amerikanofilové, samozřejmě dočtou celé.

  OdpovědětSmazat
 9. To je hláška dne :-) Už dlouho jsem se tak nenasmál jako při projevu tohohle retardy Poroprasečenka. Jestlipak si umeje to hnědý za ušima ,když vytáhne hlavu z emerický prdele :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Ja na Porosenkove miste bych taky kadil bobky. Zjevne si uvedomil rozdil mezi tou virtualni "Ruskou invazi" ktere uz 2 roky tak hrdinne "celi" a mezi skutecnym zasahem Ruskych sil v realite tak jak je vidime v Syrii.

  OdpovědětSmazat
 11. To je ale blbost - Minské dohody přece vůbec nejsou o Sýrii. Ta není jejich signatářem ani se jich minská ujednání nijak netýkají. To jenom potvrzuje, že na Ukrajině vládnou naprostí idioti.

  Krym nikdo neanektoval, krymské obyvatelstvo rozhodlo naprostou většinou hlasů oprávněných voličů (= nejvyšší stupeň demokracie (na rozdíl od násilného puče v Kyjevu) že po neústavním převratu nechce být součástí nelegitimního fašistického státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se včera svobodně a demokraticky rozhodl, že už nechci být občanem tohoto státu, nechci tady platit daně atd. Doma v rodině jsem na toto téma uspořádal referendum, všichni byli pro a tak jsem vyhlásil můj dům a pozemek za samostatné království. Ale víš co troubo? Každý na naše demokratické rozhodnutí překvapivě hází bobek. I demokracie má totiž svá jasná pravidla.

   Smazat
  2. 15,23 právě si dokázal, že nemáš tucha o demokracii = vládě lidu. Vláda lidu znamená, že vládne lid většinovým rozhodnutím. To znamená že tvé rozhodnutí by muselo být většinové rozhodnutí v rámci určitého státního, případně územního celku. Precedent pro rozhodování územních celků zavedly do praxe USA v Kosovu. Srbsko, jeho reprezentace přitom na rozdíl od fašistické popřevratové junty mělo zcela legitimní vládu, která vzešla z nenásilných voleb. V případě Krymu a UkraDiny vzešla státní reprezentace násilným pučem a podvodným hlasováním v parlamentu se zastrašováním opozice. Takže kyjevský režim byl nedemokratický a nelegitimní. Na rozdíl od Kosova, které USA ukradly Srbsku, proušiliy tím mezinárodní právo a zavedly precedent, volby všeho obyvatelstva na Krymu proběhly po nelegitimním nedemokratickém převratu v Kyjevu. Chápeš ten rozdíl?

   Smazat
  3. 15:31

   Ne, nechápu rozdíl. Jak by asi dopadlo svobodné demokratické referendum o odtržení Kosova, když Albánci tam tvoří 88% obyvatelstva? Popřemýšlej o tom přes víkend, možná na to přijdeš.

   Smazat
  4. Jenomže v té době(v době Kosova) platilo mezinárodní právo a územní svrchovanost s územní nedělitelností států.Takže kosovští Albánci podle tehdejšího práva neměli právo referendem změnit územní celistvost srbského státu. A toto USA zavedením precedentu porušily. A obyvatelé Krymu na rozdíl od situace v Srbsku navíc rozhodovali po nedemokratickém nevolebním fašistickém převratu v Kyjevě.

   Smazat
  5. Tam už by volili a hlasovali jen amíci , albánci utíkaji za Merkelovou...

   Smazat
  6. Promiňte pánové, ale kdy prosím vás bylo referendum o odtržení Kosova od Srbska? Nic takového přece nikdy nebylo!!!

   Smazat
  7. Krym měl v rámci Ukrajiny samostatnost, měl vlastní parlament a v OSN nikdy nebylo území Krymu zaevidováno jako součást státu Ukrajiny. Připojení Krymské republiky jednoznačným referendem k Ruské Fedreraci bylo z hlediska mezinárodního práva legální. TEČKA.

   Smazat
  8. 15:23 Víš co troubo. Prostuduj si nejdřív historii Krymu a pak filozofuj. Začni třeba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krym. Obzvlášť pozorně si pak přečti kapitolu Snahy o odtržení, která začíná datem 20.1.1991. A kdybys náhodou přehlédl, o odstavec výše je věta: "19. února 1954 byl Krym z iniciativy Nikity Chruščova vyňat z Ruské SFSR a administrativně přičleněn k Ukrajinské SSR". Měl jsem za to, že tyto fakty musí každý znát. Ale zjistitl jsem, že to zdaleka není pravda. Proto přidávám odkaz alespoň na tu wiki. Jinak, naprosto přesně to vystihl Ján Čarnogurský: "Po 60tich rokoch sa napravila krivda, ktorú spôsobil bláznivý komunistický funkcionár. Veď predstavme si, keby sa niečo také stalo u nás. Keby bol Gustáv Husák daroval Moravu Slovensku alebo naopak Záhorie Česku. Boli by sme to prijali aj po novembri 1989?"

   Smazat
 12. Já si myslím, že by se Ukrajina neměla raději k ničemu vyjadřovat. Již udělali dost prospěšného, že?

  OdpovědětSmazat
 13. Nevíte někdo, jak přišli k majetku ukrajinští oligarchové?

  OdpovědětSmazat
 14. "Ukrajina soudí"? --- nikoliv, židobanderovská sionistická pučistická kyjevská banda soudí.Sám sionista a satanista Bakaj alias Jatsenyuk řekl veřejně, že on má jinou "vlast svého života" než Ukrajinu, khazarský evrej Bakaj je důvěrný přítel litevské khazarské evrejky Nudelmanové alias Nulandové, hezký evrejský páreček asi jako humanitární bombarďák Havel a krvavá bába Korbelová-Olbrajtová...

  OdpovědětSmazat
 15. Je až zarážející jakým způsobem je dnes porušováno mezinárodní právo. Když byli USAci na koni vše co činili bylo v právu. Nelíbí se jim režim, tak ho svrhnou- viz Irák, Líbie Ukrajina atd a nyní Sýrie. Když Rusové začnou pomáhat, v souladu s mezinárodním právem je z toho hurá na střeše. A nejlepší když náš Zvorálek se připojí k západním propagátorům práva. Taktéž pan evroposlanec Zahradil. A to již nezmiňuji amerického diplomata Petra Koláře a našeho Šwarcenegra.

  OdpovědětSmazat
 16. Chtít po lokajích z páté kolony v ČR,placených Ministerstvem zahraničí USA, jako je m.j. Zvorálek, Dienstbier, Zahradil, Kolář, Kalousek, Šláfenberg, Langšádlová, Vondra, Telička a mnozí další,aby hájili domácí, české zájmy, ale hlavně SKUTEČNOU PRAVDU, je zhola nemožné !!! Tihle kolaboranští připosranci s rozměklým máslem na hlavě, byli zcela v klidu, když fašistická,oligarchicko-sionistická banda z Kyjeva vraždila vlastní obyvatelstvo na východě Ukrajiny,dle příkazů CIA a USA, jenom lhali a štěkali lživé výmysly, aby očernili RF, která měla být vtažena do vojenské konfrontace s NATO. A stejně tak lžou a vymýšlejí nesmysly, když Armáda RF na pozvání vlády Sýrie začala smysluplně čistit území Sýrie od fanatiků a vrahů z IS, které právě USA pomáhaly udržovat a které držely stále při životě.Záměrně, aby sekundárně mohly statisíce uprchlíků zaplavovat Evropu.Ta zvěrstva, která probíhala v Sýrii v posledních letech za blahosklonného přispění USA a EU, měla za cíl zlikvidovat státní útvar Sýrii, a jeho ligitimní vládu pod vedením B.Asáda. Když toto všechno má přestat, když se má dát fungování syrského státu opět do pořádku odstraněním vrahů z IS, tak pátá kolona bude zase lhát a kvičet, že jsou zabíjení nevinní civilisté. Je to odporné pokrytectví a přezíravé jednání českých politických prodejných šašků, které vůči české veřejnosti neustále trapně předvádí. Jak dlouho si to necháme ještě líbit?

  OdpovědětSmazat
 17. ten ukrajinskej vrah už neví co blábolí jeho mozek se mění na černou fašistickou sračku plnou strachu před šibenicí !!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Páni komentátoři. Uklidněte se a neposlouchejte ty kraviny na ČT. Jen debil se mohl domnívat že Rusko/Putin se vzdá a) Krymu/Sevastopolu
  b) námořní základny v úžině Tartous. Sýrie hraničí s Irákem, Tureckem
  a pak tu máme Iran a Kaspické moře a RF. Sen o základnách NATO a
  US už nesplní, naopak z regionu ropy budou vytlačeni. O frakování se
  nemluví a čínská ekonomika roste a padá s přísunem ropy. Přesunout
  milion vojáků do Sýrie a podpořit partnera RF nepředstavuje logistický
  problém. Rozuzlení krize očekávejte v příštích dnech.

  OdpovědětSmazat
 19. To bude ještě zajímavé, co všechno si ussáci vymyslí a přes dementní ukry z Kyjeva vypustí do éteru, aby zabránili Rusům osvobodit Sýrii od ussáckých kámošů teroristů. Tak dlouho si je pěstují, tolik dolarů do nich už vrazili a stále vráží a ten drzej Putin je chce vymést.

  OdpovědětSmazat
 20. Blbství, drzost,zoufalství - jediné hybné síly pučistů terorizujících Ukrajinu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.