Reklama

středa 28. října 2015

Ukrajina žádá, aby EU vytvořila zvláštní mzdový fond pro její klíčové úředníky


28. 10. 2015     zdroj a zdroj
Jaceňuk se domnívá, že je nezbytné vytvořit mzdový fond pro úředníky, na nichž závisí reforma státu.Ukrajina se obrací na evropské partnery s žádostí o vytvoření mzdového fondu pro vyšší klíčové úředníky. Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk to řekl na společném briefingu s ministrem obchodu USA Penny Pritzker.

"Samozřejmě že je třeba zvýšit mzdy, protože víte, když státní úředník na celnici dostává jen 100 dolarů měsíčně, bude brát pochopitelně úplatky. Říkáme našim evropským přátelům: je třeba vyčlenit zvláštní mzdový fond pro klíčové funkcionáře, pro ty, na nichž je závislé provádění reforem v zemi", zdůraznil premiér.

Domnívá se také, že úspěšné reformy v oblasti soudnictví přispějí ke snížení celkové míry korupce na Ukrajině a pomohou přilákat investice.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Dobrý cynismus. Proč by EU měla platit byrokraty nějakého státu, který ani není členem EU? Kyjevští náckové se už museli úplně zvencnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo jiný by je měl platit, když je kasa prázdná, jinak to můžou zabalit, doposud je platili za převrat a nyní zdroj vysychá, půjčky EU jsou rozkradené, tak kde sakra brát, když si na to jejich rodiny zvykly.

   Smazat
  2. Eurosajuz by měl začít ty euráče tisknout po vzoru Usáckých protektorů. Když dá USA přátelskou radu aby ta skladnice n Německu Jaceňukovi splnila přání, tak je třeba jednat a mít připravenou hotovost.

   Smazat
 2. Dobrovolně do fondu přispěji. Dám bejkovec, a jako bonus rákosku.

  OdpovědětSmazat
 3. JACENUK (Sobotka) to je teda Idiot!!!!! Kedy uz tohoto kokota obesia???????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. možná velmi brzy. Jeho vlastní lidé.

   Smazat
 4. Jestli tohle myslí Jaceňuk vážně, nebo jestli tohle je projevem oficiální politiky nějakého státu, tak bych slušně řekl, že je to oprsklost, která překračuje všechny meze.

  OdpovědětSmazat
 5. Fajně ho Angela vali po tej řiti . EU si našlo super kamaraden benderen . Albanciv Kosovu jsou na eu podpoře , teď ještě budeme podporovat ukrouše . Aď je živí Kocáb , Štětina , Schwancenberg , Tusk a Angelka mute arabien .

  OdpovědětSmazat
 6. :-))) A to chtěl Jaceňuk učit Řeky, jak se dělají reformy:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mili-Rekove-poradime-vam-jak-spravne-delat-reformy-Neuverite-odkud-tato-nabidka-prisla-384366
  Proč nežerou prasečenkovo kokoládu :-)))

  OdpovědětSmazat
 7. Každá kobyla před zdechnutím kolem sebe kope. A tahle kobyla už dosloužila, tak ji nechají zdechnout.

  OdpovědětSmazat
 8. Vše rozkradeno a pramen z EU a hlavně z USA vyschl. Tak co dál ? Vok Jan Michálkovice

  OdpovědětSmazat
 9. hrabě Kocharowski28. října 2015 22:37

  Nasrat! Jo, nasrat, bando zlodějská!

  OdpovědětSmazat
 10. 21.06 - Jacenjuk a Sobotka...Podoba čistě náhodná...Vždycky říkám,že musejí být vzdálení příbuzní,nebo tak něco...

  OdpovědětSmazat
 11. Dolárovod a eurovod začal vysychať. Až vyschne úplne príde zrýchlenie pádu do ničoty ako jazda po tobogáne. Vŕta mi v hlave, prečo Jaceňuk žobre o peniaze EU, keď si pozvali za poradcu takého experta na ekonomiku ako je náš bývalý minister financií megazlodej Ivan Mikloš? Aj s pusipajtášom Dzurindom.
  Môže sa stať, že ukrajinskí papaláši vrátane tých našich exotov nebudú stačiť utiecť pred hnevom davu. Už údajne 2 000 vojakov (ako elegantne nazvali žoldákov zo skupín Azov, Dneper a spol.) vypovedalo poslušnosť armádnemu veleniu Ukrajiny. Zatiaľ sa nevie kde sa nachádzajú. Ak sa rozhodnú pochodovať na Kyjev, bude to znamenie, že veľké gruntovanie na Ukrajine začalo.
  Vesna

  OdpovědětSmazat
 12. Prý (neověřeno) jsou v Zakarpatské Rusi a vydělávají si organizováním převaděčství muslimů do UA. Jak se mi to zdá absurdní (kdo by chtěl dobrovolně na Ukrainu), tak v případě "pravosektorářských" oddílů bych věřil všemu.

  OdpovědětSmazat
 13. Jacovi se zdá ta miliarda kterou údajně vydělal asi málo .Chtěl by ještě jednu . Proč ne . Se dvěma se bude na kandelábru více houpat .

  OdpovědětSmazat
 14. doktor bože ,do čeho jsi duši dal.

  OdpovědětSmazat
 15. vždyť není uprchlík tak proč by měl brát nějaké sociální dávky?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.