Reklama

úterý 27. října 2015

Ukrajinská opozice oznámila vítězství na východě země


27. 10. 2015      zdroj
Podle předběžných výsledků zvítězil "Opoziční blok" "s jistotou v sedmi oblastech Ukrajiny," sdělila strana. Jde o tyto oblasti: Dněpropetrovskou, Doněckou, Záporožskou, Kirovohradskou, Luganskou, Nikolajevskou a Oděskou. Pětiprocentní hranici strana překonala v těchto oblastech: Vinnické, Kyjevské, Čerkaské, Černigovské, Poltavské, Sumské a Žitomirské. Ve volbách do Charkovské oblastní rady blok získal 15 procent. 


V prvním kole zvítězili kandidáti za opoziční stranu ve Slavjansku v Doněcké oblasti (Vadim Ljach, 51,7 procenta) a v Lisičansku v Luganské oblasti (Vadim Šilin, 52,4 procenta), což jsou města kontrolovaná kyjevskými silovými strukturami .

Do druhého kola se dostali Alexandr Vilkul v Dněpropetrovsku, Jurij Vilkul v Krivom Rogu, Andrej Pankov v Kramatorsku, Vladimír Burjak v Záporoží a Igor Djatlov v Nikolajevu.

"Opoziční blok" uvádí, že podle výsledků paralelního sčítání prošel do Kyjevské městské rady, ale "v důsledku falšování na části okrsků jsou výsledky zatím zkresleny."
 


25.října se na Ukrajině konaly místní volby. Pozorovatelé zaznamenali přes tisíc narušení volebních právních předpisů, z nichž nejčastější se týkala pravidel předvolební kampaně. Průměrná volební účast byla více než 46 procent. V Mariupolu a Krasnoarmějsku v Doněcké oblasti bylo hlasování zmařeno z důvodu přestupků při přípravě volebních lístků.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Konečně Pravda a Láska zvítězila nad Lží a Nenávistí !!!

  OdpovědětSmazat
 2. No tak asi tak, občané bývalé Ukrajiny, jsou NEUSTÁLE kategoricky NACIONÁLNĚ ROZPOLCENI, porovnej politické mapy bývalé Ukrajiny za posledních 10 let;)
  ,současná vláda v Kyjevě a současný Kyjevský prezident, nikdy NEZVÍTĚZILI a nikdy by nezvítězili, ve skutečných DEMOKRATICKÝCH volbách na území celé bývalé Ukrajiny, zvítězil by OPĚT Janukovič ;) současná mafiánská garnitura nacistů a fašistů v Kyjevě, vládnu POUZE a JEDINĚ díky zbraním a brutálnínu násilí SA oddílů i v SSA uznávaných FAŠISTŮ z pravého bloku!!!

  Slunce v duši;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu .I když tito zločinci ve volbách nezvítězili a nikdy nezvítězí tak budou u moci a u koryt i nadále . Strýček Sam se o to postará .

   Smazat
 3. 28. Října -

  Čas na OSLAVY - otvírám večer na počest láhel vína TGM ....

  OdpovědětSmazat
 4. I ta mapka volebních výsledků naznačuje, jak je ta země politicky rozpolcena. Ať to bude dřív či později, beztak to tam směřuje k rozdělení. Sotva lze totiž od kyjevských loutek očekávat, že budou ctít politická práva a pořadavky těch z východu. A ve válce taky nemohou žít věčně, jakkoliv by to kdosi na Olympu hodně přál. Kde ale brát ty prachy, když už nyní je Ukrajina v bankrotu a nad vodou ji drží jen ta "lidumilná" instituce, jakou je MMF.

  OdpovědětSmazat
 5. Tyto výsledky voleb,by měli Kyjevštím vládcům naznačit,že by mělo dojít aspoň k federaci Ukrajiny,jinak se bude válčit zas a pak se to rozdělí na malé státečky.Je tady velký otazník,až co dovolí USA a to značí konec Ukrajiny,podobné rozbroje,jak ve státech BV.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyto volby Kyjevským vládcům naznačují , že budou muset ještě přitvrdit v represích proti těm kteří mají jiný názor než ten jejich zaručeně správný . Přece ten jejich názor podporuje i samotný strýček Sam . Jenom ti podlidé ve vzpurných regionech to ne a ne pochopit.

   Smazat
 6. Mají zřejmě pořád problém to i po 4 dnech celostátně spočítat, nebo se dohodnout na výsledku

  OdpovědětSmazat
 7. Podobnost s volebními výsledky v ČSR z roku 1935 čistě "náhodná". A jak to dopadlo? Sudeťáky jsme vyhnali a hotovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu blbé srovnání, řekl bych.
   Jsme o osmdesát let, a světovou válku dál. Takže když už to musí být, tak bych použil jako možnost a příklad naše rozdělení se Slovenskem. A nebo modely spolužití jako například ve Švýcarsku, Belgii, nebo Kanadě. Jenže to by ten problém mesměli řešit náckové a lumpové, kteří jako pijavice a paraziti likvidují Ukrajinu. A jiní darmožrouti a špinavci z celého světa by je v tom nesměli podporovat. Teď se ukáže, jak se volební výsledky "demokraticky" (ne)uznají. J.B.

   Smazat
  2. No dobře no, kolik % bylo u nás Sudeťáků a kolik % Občanů Ukrajiny má Ruské kořeny a nechce žít pod pučistickou vládou?
   Vyhnat půlku občanů, zajímavá teorie.
   Zvlášť, když jěště před rokem a půl Ukrajině ŽÁDNÝ rozpad nehrozil, potom si tam parta z celé Ukrajiny svezených nácků násilím svrhla i podle EU, USA a OBSE, demokraticky zvolenou vládu, parlament a prezidenta, pokusil se omezit Rusky hovořící spoluobčany na jejich orávech a buch co tady máme???
   Bývalou Ukrajinu, čekající na další rozpad.
   Ale samozřejmě, že to vše naplánoval, přetajně uskutečnil a kontroloval Putin :D

   Sudety byly vždy součástí Českých zemí, jak dlouho je Ukrajina, Ukrajinou?

   V Praze NEPROBĚHL, násilný protiústavní puč, po kterém by následovalo tážení proti Sudetským Němcům, nebo ano?

   Prostě srovnávání, nikoliv jablek a hrušek, ale demokratických patriotů a nacistických fašistů!

   Smazat
 8. Tak dnes kdo máte rádi saakašviliho, parašu,šapira a pražskou kavárnu tak sraz na letišti RVHP v práglu a odtud odlet do Oděsy podpořit nový majdan po volbách.Začiná v 16.00 místního času...Soudruh a současný gubernátor oděské oblasti není spokojený s výsledky voleb..

  OdpovědětSmazat
 9. je to zázrak, protože kyjev důsledně zastrašoval a likvidoval každou opozici hned v zárodku, moc jim držím palce,potřebují odvážné a statečné lidi jako je viktorie šilová

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.