Reklama

středa 14. října 2015

Uprchlíci XXIV. – selfie s Hitlerem

- vlk -
14.10.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Mám informační vakuum. To už jste mohli číst včera. Dnes to jenom potvrdím. V neděli jsem musel jet kamsi autem a při té příležitosti , jako vždycky, poslouchal Radiožurnál. A právě drobnost, kterou tam na mne v čase kolem půl šesté večer vybalili, dala vzniknout tomuto dílu Uprchlíků.

Onu drobnou a na první pohled nijak bombastickou informaci najdou zájemci na následujícím linku.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3489396

v čase záznamu asi 20:47

Berlínský zpravodaj Radiožurnálu informuje o premiéře německého filmu Už je tady zase!, který se právě dostal do německých kin. A zažívá prý velmi značný úspěch.

Říkáte si – co mají co dělat migranti zaplavující Evropu, s nějakým filmem, který se navíc tváří jako komedie? Osobně bych ho, ačkoli jej neznám, označil jako maskovanou futuristickou předpověď blízké budoucnosti.

Film byl totiž natočen podle nedávno vydané knihy stejného jména, tedy Už je tady zase!, kterou napsal německý spisovatel maďarského původu Timur Wermes. Žádný div, že po ní filmová produkce sáhla, když jde o jeden z největších knižních bestselerů od dob knihy Tilla Sarrazina. Prodalo se jí přes dva miliony kusů! A děj? Ve velké zkratce následovný:

V roce 2011 se v Berlíně náhle probudí Adolf Hitler. Nový svět je mu nepochopitelný, ale hodlá shromáždit všechny síly, nechat si vyčistit uniformu a opět chce razantně vstoupit do politiky. Lidé ho považují za směšného a zábavného komika. A tak se brzy dostane do televize. Adolf ale všechny považuje za tupce a nehodlá ovládnout jen nějakou televizní zábavu – hodlá dobýt svět.

Poradí si s plytkou televizní zábavou – třeba s unifikovanými a všudypřítomnými kuchaři, které zhlouplý a změkčilý lid oslavuje v televizních pořadech, či s Poláky a jinými untermeschi, kteří mají tu drzost, že ještě existují. Také zatočí s neschopnými neonacisty, kteří neumějí ani pořádný stranický pozdrav, s mama Merkelovou a celým současným německým politickým establishmentem a pochopitelně i s celou EU….

Tolik kniha a její obsah.


Ve filmu to prý trochu předělali. Tam zcela záměrně nechali postavu Hitlera se toulat ulicemi německých měst a dvěma kamerami snímali reakce okolí. Byli prostě zvědaví, jak budou lidé reagovat. A výsledek? Několik málo, ale skutečně až prý neuvěřitelně málo udání. A velká vlna sympatií. Spousta potřásání rukou a spousta selfie s „Hitlerem“. Jak od kolemjdoucích Němců, tak od turistů, kteří se k tomu zrovna náhodně nachomítli…

Režisér filmu konstatuje, že on i štáb byli zaskočeni tím pozitivním zájmem o führera.. A korespondent Radiožurnálu na závěr si samozřejmě neodpustí moralistní poznámku ve smyslu, že německá společnost je stále ještě náchylná na populistické sliby a řešení.

Nemyslím, že by režisér filmu a tím méně zpravodaj Radiožurnálu, měli snad pravdu. Každý sám o sobě. Ale rozhodně ji mají dohromady.

Je spousta lidí, kteří, jak říkávala moje babička, nutně musí být u každého bubnování. Prostě ti, co dříve obléhali poutě, hledají každý výprodej, jedou přes půl republiky, aby viděli dvouhlavé tele. Ti si podobnou atrakci nenechají pochopitelně ujít. A od té doby, co mají foťáky v mobilech, by jejich život byl neúplný bez selfíčka s tím dvouhlavým teletem nebo karikaturou Adolfa Hitlera. Takhle bych to napsal, dejme tomu, před dvěma roky.

Nicméně jsou i jiní. Opakovaně jste, v předchozích dílech Uprchlíků, mohli číst, že nikdo neudělal pro diskreditaci projektu Evropské unie v poslední době tolik, jako Merkelová s Hollandem. Plus samozřejmě bruselská vrchnost. A na tyhle potentáty nalepený informační mainstream. Ti všichni si uložili povinnost tzv. politické korektnosti. Ať to stojí, co to stojí! Tedy zákaz sdělování pravdy, pokud je nepříjemná. Co je pravda a selský rozum proti jejich superkorektnosti, která jim umožňuje nekonat?!

Dokud jela válka na Ukrajině, neustále jsme slyšeli o nutnosti bojovat proti podvratné kremelské propagandě. Ta vadila svou prezentací jiné skutečnosti! Všimli jste si, jak ta kremelská propaganda bleskově vyšuměla už kolem řecké krize a dnes, ohledně migrační tsunami tohle téma je dokonale mrtvé? Najednou ruská propaganda není žádným tématem! Aby ne – jak do zničení Řecka a stěhování národů z Kosova, Afghanistanu, Iráku, Eritrei a nedávno také Sýrie montovat Moskvu, když s tím neměla prokazatelně vůbec nic společného? Tedy pokud náhodou nemáte co do činění s ČT a jejími superexperty typu Votápek, Fištejn nebo registrovaný informátor StB Štětina a pod. Ti jedou pořád svou – za všechno může Kreml a jeho velkoruské ambice. Nyní v podobě, že vlastně za migrantskou vlnu stojí Putin. Ostatně i na vládní úrovni mají svého zastánce – komediant, co je ministrem obrany Stropnický ohromil koncem minulého týdne zaručenou informací, že prý Putin platí autobusy, které transferují migranty přes Balkán na maďarské hranice. Prý to má od svého kolegy z Budapešti…

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-ministrem-obrany-stropnickym-v-mf-dnes-fwr-/domaci.aspx?c=A151010_094343_domaci_bur

Ačkoli ten to vzápětí oficiálním dementi popřel. Viz

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383199-stropnicky-v-tom-zustal-sam-rusko-i-madarsko-poprelo-jeho-slova-o-ruske-podpore-migrantum.html

Myslím, že by tohle Stropnického sladké tajemství stálo také za natočení filmu. Podobného jako je ten o Hitlerovi. A nebylo by mi proti mysli, kdyby se tam dokázal obsadit do nějaké hlavní, možná i té nejhlavnější role… Jistě by Putina zmáknul levou zadní. A pro „atlantickou věc“ by nepochybně udělal daleko více, než jako ministr obrany. Komediant jako vrchní obránce národa je a bude zkrátka vždycky jen trapná fraška.

Ale zpět k tématu toho nového německého filmu. Kdybych tenhle sloupek psal před dvěma roky, nepochybně bych psal o lovcích laciných senzací. prostě těch, co jsou u každého bubnování a dvouhlavých telat. Dnes nemohu. Protože, aniž bych věděl o existenci té knihy nebo toho, že se na jejím základě natáčí film, jsem si několikrát v posledním roce říkal sám pro sebe – Hitler měl prostě obrovskou smůlu. A zbytek světa ohromné štěstí – že se nenarodil o nějakých sto let později. Svět by byl nejspíš býval ušetřen hrůz 2. světové války a současné zaplavení Evropy migranty doslova z celého světa by bylo daleko pro něj daleko výchozí základnou než nenávist proti židům a Slovanům!
Na jeho antipřistěhovalecké a antibruselské téze, pokud by nebyly jednostranně pangermánské, by nejspíš slyšelo dost lidí v CELÉ EVROPĚ! Dneska už v celé Evropě! Nepotřeboval by žádnou panskou rasu a ostatní nacistický vehikl!

Díky Merkelové, Hollandovi, Tuskovi, Junckkerovi a těm, kteří si zakázali, v rámci politkorektnosti prostě vidět, říkat a psát pravdu a realitu. Respektive – celou pravdu a celou realitu. A místo toho žvaní o Willkommenskultur. Nemohu souhlasit s Vítem Pohankou z Radiožurnálu, že Němci pořád ještě slyší na populisty a populistická řešení! Němci a nejen oni prostě rezonují na neschopnost vládnoucích elit v Evropě řešit rozumným způsobem jakýkoli větší problém, který se před nimi objeví. Hodně Evropanů už má dost jalových keců a hledání dalších a dalších slepých uliček.

Evropa v poslední dekádě selhala v Iráku, v Afghanistánu, v Libyi, v řecké krizi – tam dokonce opakovaně, na Ukrajině a při řešení ukrajinské krize, která vznikla s významným podílem EU na samém počátku, ve vztazích k Rusku a nyní, v krizi kolem Sýrie. A znovu selhává v elementární neschopnosti aspoň trochu skutečně řešit migrační tsunami. Naopak, když už se najde evropský politik, který se pokouší něco konkrétního a rozumného dělat, je kacerován a klasifikován jako nacista. Viz Orbán.

Ne, ta selfie nejsou žádnou nostalgií Němců po nacičasech. Ta selfie jsou, alespoň z části, odmítnutím mama Merkel a její politiky. A politiky všech těch podobných.

Nejsem obdivovatelem Viktora Orbána či Marie Le Pen. A už vůbec ne takového Wilderse z Holandska. Z lidí tohoto typu je nutno mít oprávněné obavy. Jakkoli nám mohou jejich současné slogany, ohledně migrantů konvenovat.

Nezapomeňme, že Orbán rozdává maďarské pasy zahraničním Maďarům a tím fakticky v přilehlých státech zadělává na budoucí maďarskou iredentu. Nejméně v Rumunsku, Srbsku a na Slovensku. Která přijde, pokud se Maďarsku začne v budoucnu výrazně lépe ekonomicky dařit, než zmíněným zemím.

A Wilders?

Ten ještě nedávno vyzýval Nizozemce, aby udávali své české nebo polské sousedy. Tedy dokud neměl muslimské migranty. Nevěříte, A co tohle?
  

zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/udavejte-polaky-i-cechy-vyzyva-nizozemce-wilders/r~i:article:732588/

Mám z těchto lidí nahnáno. Protože jejich nacionalismus se kdykoli může obrátit proti komukoli. Proto, pořád, jsem fandou EU. I když je to dnes naprosto šílená instituce. Ale nikoli svým principem, ale těmi, kdo utvářejí její politiku! Tihle jsou onou pověstnou žábou na prameni. Ona selfie s tím atrapickým Hitlerem v ulicích německých měst jsou vysvědčením o nich!!! Razítkem na jejich děsivou neakceschopnost a prázdné žvanění. Na jejich neřešení podstaty problémů, neochotě říkat a sdílet pravdu a vyvozovat z toho účinné praktické závěry. Na moralizování a hlásání jediných posvátných pravd samozvaných morálních arbitrů z celé Evropy a maistreamových sdělovadel.

Normální člověk toho, po nějaké době, začne prostě mít plné zuby. Což začíná oním selfiem s kvaziAdolfem. Ale časem to určitě bude mít pokračování – určitě ve volbách. Pokud takhle náhodou se žáby na prameni rychle nepochlapí a nezačnou dělat to, proč na ně lidé delegovali pravomoc rozhodovat o jejich osudech – totiž ŘEŠIT opravdově a účinně reálné problémy svých voličů!

Místo žvanění o populistech, nacistech, willkomenskulturách, vstřícnosti a podobně je potřeba, ba životně nutné, jestli Wildersové a spol. nemají převzít řízení politických agend v jednotlivých zemích, je zbavit migrantské agendy. Tím, že vlády i vedení Unie začnou dělat reálnou a praktickou denní politiku! A to hned.

Věřím, že nedělní městské volby ve Vídni sledovali napjatě nejen Rakušané. Že jim minimálně stejnou pozornost věnovali také Němci, Nizozemci, Švédové, Francouzi, Belgičané a další. Šlo totiž o test jak moc uprchlická agenda ovlivňuje volební výsledky.

Jakkoli Vídeň zůstala tzv. rudá, tedy, stejně jako kdykoli od války, jí bude řídit socialistický starosta, tentokráte to bylo jedno z nejtěsnějších vítězství a rakouská soc-dem ve své největší baště utrpěla poměrně těžké ztráty. Nemluvě o lidovcích – druhé straně velké koalice, která řídí dlouhodobě Rakousko . Ti jsou, v podstatě, nyní v hlavním městě naprosto marginální stranou.

Viz

 
Na vídeňské radnici sice zůstane u moci rudozelená koalice, ale s nepoměrně menší a těsnou většinou než dříve.


Pro úplnost dodejme, že jak socialisté, tak lidovci ztratili v těchto volbách každého svého čtvrtého kmenového voliče a ti přeběhli bud k migrantsky /bruselsky nepřátelským Svobodným - FPÖ /dřívější partaj nacionalisty Haidera/ nebo k podobnému, nově založenému subjektu s názvem NEOS. Soc-dem nakonec „zachránila“ výsledek zisky z elektorátu těch, kteří dříve k volbám nechodili. Podobně jako jejich vídeňský koaliční partner – zelení. Nebýt těchto nestálých a neukotvených voličů bylo hotovo.

Viz následující grafiky:

Pět nejsilnějších voličských „přeběhlických“ proudů


Nejsilnější přeběhlické proudy pro jednotlivé strany


Rakouští komentátoři se nijak netají tím, že voliči ve Vídni prostě vystavili spolkové vládě účet za její ne/konání ohledně migrační politiky a řečeno lidovou češtinou – dali oběma velkým stranám pořádně na budku. Lidovci jsou na vídeňském historickém minimu. Totéž se, v obráceném gardu, stalo před měsícem při zemských volbách v Horním Rakousku. Kde i přes citelné ztráty ve prospěch FPÖ nakonec vyhráli lidovci a soc-dem skončila, opět s historickým debaklem, až třetí za svobodnými.

A to prý červení mohou vděčit i za tenhle velmi tristní výsledek ve Vídni ještě osobnímu nasazení lídra socialistické kandidátky – současného primátora Michaela Häupla, který měl zvolit jedinou možnou účinnou taktiku proti tvrdě posilujícím Svobodným - prostě volby personifikoval jako osobní duel mezi ním a vůdcem (to slovo je plně na místě) Svobodných – Heinzem-Christianem Strachem. Tím, pro mnoho voličů nepřipustil věcnou rovinu a hlavní téma voleb – migranty. A Vídeň zůstala socialistická.

Já osobně bych spíše řekl, že mu židli zachránili voliči z řad vídeňské turecké komunity, kteří, ještě pro tentokrát, ignorovali nově založenou Stranu Turků (sic!!!) a v souladu s minulými hlasováními podpořili sociální demokracii.

Za naprosto dokonalé vyjádření toho, co se v Rakousku v neděli stalo, považuji závěr komentáře k výsledkům voleb ze Standardu. Budu citovat:

Mnoha voličům, zdá se, stačilo, že Svobodní se omezili na kritiku stávajících „pořádků“, aniž by sami předložili jakákoli věcná řešení. Zase jednou platilo: kdo v Rakousku chce protestovat a je nespokojený, volí pravici!

Pamatujme si to – kdo je v Rakousku nespokojený a chce protestovat, volí pravici….. Dodejme, že radikální. Takže Vůdce FPÖ udělal historický výsledek, o kterém si jeho předchůdce – nebožtík Haider, mohl nechat jen zdát a nikdy se mu ani nepřiblížil! A to vyhrával zemské volby v Korutanech a dotáhl Svobodné až do vlády!

Jen ještě dodám, že Strache je zastáncem tzv. německonárodní ideologie, stejně jako mnoho jeho Parteigenossen z FPÖ. Podle ní NENÍ Rakousko samostatným politickým celkem, nýbrž je neoddělitelnou součástí německého kulturního okruhu!

Nepřipomíná vám to něco? Že už by zase znělo heslo ein Volk, ein…. ?
Naštěstí a zatím se v Německu pořizují jen selfíčka s Hitlerovou atrapou. Ačkoli s velkým zájmem a ohlasem. Otázkou je, jak dlouho. Protože Merkelová, Hollande, Juncker, Tusk, Schultz a další sloupy evropské neschopnosti vidět reálný problém, pojmenovat tento problém a hlavně ho řešit, nejen že zdiskreditovali, sám o sobě úžasný projekt sjednocené Evropy, ale doslova svou ostentativní Willkommenskultur a politkorektností dělají všechno možné, aby Strachové, Wildersové a další, jim podobní, ovládli evropské státy. Se všemi důsledky, které to pro nás bude mít.

A jak už stojí v komentáři Standardu – Strachemu stačilo k historickému úspěchu jen to, že kritizoval současný stav nekonání elit!!! Nic víc nepotřeboval. Nemusel předkládat naštvaným voličům žádná uchopitelná řešení! Stačilo pouze pár jednoduchých, snadno zapamatovatelných předvolebních hesel:

Pummerin statt Muezzin!

Pummerin /největší vídeňský zvon/ místo muezina!

Daham sttat Islam!


Domov místo islámu!

Mehr Mutt für unser Wiener Blutt!

Víc odvahy naší vídeňské krvi!

Abendland in Christenhand!

Západ v křesťanských rukách!

Echte Volksvertretter sttat EU Verräter!

Skuteční zástupci lidu místo EU zrádců!

Vsadím se, že tohle by našlo odezvu i Čechách a leckde jinde. Jen schází schopný a charismatický komunikátor. Jako Strach! Pardon Strache! Svědčí o tom ta selfíčka s Hitlerem!

Až mne zase někdo bude nálepkovat xenofobem, rasistou, sobcem, necitou k utrpení druhých, dovolím si ho upozornit a odkázat na tenhle díl Uprchlíků. O tohle všem bylo předchozích 23 dílů. Proto jsem to začal psát. Protože přesně tohohle vývoje se bojím! Nacionalistům je potřeba sebrat agendu. Oni se k ní nikdy neměli dostat! Jenže to by současné elity nesměly hrát svoje, naprosto normálnímu občanovi nepochopitelné a nesmyslné, hry, ale dávno musely začít konat! Dávno! Tedy nejlépe ještě před Irákem, Libyí, začátkem občanské války v Sýrii, Donbasem atd. A řeckou krizi řešit. Řeckou, nikoli jen z ní rezultující problémy německých a francouzských bank, vzniklé z jejich totální obchodní nezodpovědnosti.

Mně ta selfie s Hitlerem v kontextu voleb ve Vídni děsí. Jsme přesně tam, kde Evropa nikdy neměla být. A to nikoli vinou xenofobů z nových členských zemí EU. Ti v Rakousku nehlasovali a ani na Alexandreplatzu nebo Pustupimském náměstí nepořizují selfíčka v pánem, co má patku a knírek, aby se s nimi pochlubili doma.

A na samý závěr se ještě vrátím k minulým Uprchlíkům. A znovu k zásadnímu tvrzení, že hlasování o automatických kvótách bude úplně jiná story než první silové přehlasování východoevropských potížistů.

Nick Ziss 009 mne zaslal mail z něhož vyjímám:

Informace o hlasování ohledně… ehmm „trvalého relokačního mechanizmu“ (všimněte si, že slovo kvóty tentokrát raději vynechali) jsem v našich médiích sledoval téměř online.

První zpráva o tom, že hlasování se odkládá, uváděla jako důvod, že polovina států EU by byla proti. Další zprávy už uváděly politicky korektnější důvod a to, že vyčkáme vyhodnocení.

Zdroj té původní zprávy je zde:
http://www.denik.cz/ze_sveta/chovanec-budeme-dal-zadat-odpovedi-na-otazky-tykajici-se-migrace-20151008.html
„Tento přesun má být jen prvním krokem, komise navrhuje trvalý přerozdělovací mechanismus. Umožňoval by právě evropské exekutivě spouštět v případě dalších krizí přerozdělování uprchlíků z postižené země mezi ostatní státy automaticky, bez zdlouhavého vyjednávání s členskými státy osmadvacítky.

Dnešní jednání ministrů vnitra nakonec tento plán probírat nebude. Odpor proti němu totiž dávají najevo nejen středoevropské státy visegrádské čtyřky, ale podle diplomatů zřejmě asi polovina všech členů Evropské unie.

Jistě pochopíte, že si velmi drbu svou ješitnost za správný odhad. :) :) :)

Nicméně, abych to s tím drbáním své ješitnosti nepřeháněl – v poště jsem dostal nedávno mail ve smyslu – jo vlku popisuješ tu migrační hrůzu pěkně, ale jaké řešení navrhuješ. Už několikrát jsme napsal, že ho nemám. Včera ale v mailu mi přišel tenhle obrázek od jedné z kosířek:


Nevím jak vy, ale pro hodně lidí v Evropě by jakékoli účinné řešení eventuálně mohlo začít i jeho realizací…

32 komentářů :

 1. Dobre si tontu napisal .Ta banda spinava na tom clne co je.Dufam ze ich vsetky tieto krajiny ktore zastupuju nalozia ozaj na ten cln.A ten curak Sropnicky .??????Boze lud Cesky ako sa vam podarilo zvolit si takeho K...O ....T.... do vaseho parlamentu??????Ved to neni ani mozne.Kolko tam ten debil bude este hanobit Cesku Republiku????Odvolajte toho Mahora ved on nevie co hlasa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že naše národy jsou si blízké. Také jste si do čela volili povedené herce a héérečky. Například vašu Vašáriovů jsem nedávno viděl v rozhovoru na ČT. Tam s moudrým, profesionálním výrazem tárala také kokotiny, až sa mi chcelo zvracať.

   Smazat
 2. Vlastenka  Nemám nahnáno ani z Le Penové, ani z Wilderse, ani z Orbána (ani ze Salviniho) - naopak, doufám, že vyhrají volby a držím jim palce.

  Mám nahnáno z neomarxistů v Bruselu a z chazarů, kteří tyranizují tzv.neziskovkami celou zem, resp.celou Evropu.

  Pro kritiku přistěhovalectví z východu ze strany Wilderse a Farage mám velké pochopení.
  Nebo snad nemá většina Čechů plné zuby stovek tisíc Ukropů (Mongolů, Vietnamců atd.), kteří okupují určitý sektor trhu práce a snižují tak její cenu?!
  Nebuďme pokrytci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nepřehlédla jste takhle náhodou tu Wildersovu výzvu soukmenovcům, aby udávali Čechy a Poláky? Tedy také vás, kdybyste náhodou pojala tehdy úmysl se usídlit v Holandsku...
   vlk

   Smazat
  2. Vlastenka


   Umíte číst?
   Napsala jsem, že mám pochopení pro jeho kritiku přistěhovalectví z východní Evropy, k níž taky patříme (ačkoliv jsme , budu -li pintlich, Evropa střední).
   Tímtéž, čím pijí krev nádeníci odjinud nám, pijí i těm Nizozemcům.
   Ne, opravdu se nechystám přesídlit do Holandska, naopak, Holanďané utíkají před čmoudy sem k nám.

   Smazat
  3. Milostivá, číst umím. Ale u vás mám jisté pochyby. Napsala jste tohle:
   Nemám nahnáno ani z Le Penové, ani z Wilderse, ani z Orbána (ani ze Salviniho) - naopak, doufám, že vyhrají volby a držím jim palce.

   Vy, nikoli já. Držíte palce těm,co pokládají Čechy automaticky z a podlidi a kriminálníky od narození.
   Mně, na rozdíl od vás, nevadí Vietnamci ani ti Ukropové, jak je nazýváte.
   S Vietnamci jsme kdysi dávno studoval. S nimi chodí do školy můj vnuk. Stejná zkušenost - nejlepší ve třídě.
   Vedle toho jsou jejich rodiny spořádané a pracovité a nedělají problémy.
   Jistě, ne všichni, ale většina funguje v klidu. Nevím proč by mi měli vadit. A Ukropové? S většinou nejsou problémy. Makají až se z nich kouří. Děti vedou řádně, opět většinově. Žena, jako učitelka, má bezprostřední zkušenosti.
   Alepokud chcete dělat rohožku Wildersovi, o kterou si on bude otírat svoje panské holinky, je to váš problém. Zřejmě si ten pocit hodláte kompenzovat tím, že si sama jako svou rohožku zvolíte Rákosníky /abych se přiblížil vašemu rozměru/ a Ukropy.
   vlk

   P.S:
   myslíte, že v Vám uteče jednou i Wilders? měl abyste s tím pro jistotu počítat a náležitě se připravit.

   Smazat
  4. Vlastenka


   Vy zřejmě milujete matičku unii, tak vám tyhle "podvratné živly" nejdou pod nos. Já v nich naopak vidím poslední šanci, jak se vyvázat z eurosvazu. Naši politici, jak se říká "napříč pol.spektrem", na to nebudou mít nikdy koule.
   Musí ji tedy za nás rozbít jiní.
   Všichni tito "nacionalisté" bojují i naši válku - proti nepřátelskému islámu a dělají to už drahně let.
   Nedostanou-li se včas k moci, bude zřejmě s Evropou amen.
   Netuším, proč by mě mělo zajímat, jak smýšlí Wilders o českých imigrantech. Nedivím se jeho averzi, jestliže na západ táhnou stovky zdejších vyčůraných cikánů a parazitují na systému.

   Legenda o spořádaných Vietnamcích dostává slušné trhliny. Přeorientovávají se ve velkém na obchod s drogami (pervitin, marihuana s vysokým obsahem THC).
   Daňové úniky za pašované zboží a fejky jdou do miliard.
   Dle zpráv BIS jsou věčerky jen prádelnami peněz, stejně jako" nehtová studia", za která se též skrývá nucená prostituce vietnamských žen. Vietnamská mafie se tady rozmáhá, stejně jako ta ukrajinská.
   Mám známého na ÚP v Praze a ten mi sdělil, že ukrajinská mafie dnes zcela ovládá trh s úklidovými pracemi nebo trafiky. Čechy nezaměstnává, což by vás mělo zajímat!
   To, že tady Ukrajinci pracují za bakšiš, není pro Čechy žádnou výhodou, maximálně tak pro nenažrané podnikatele.
   Navíc se nám sem už po převratu natáhla jejich mafie, která je vskutku eklhaft.
   Ani na západě nemilují nádeníky z východu, kteří cenu práce uměle snižují.
   Naivní pohled na cizince jako na dobrodince, kteří přinášejí zemi prosperitu, už neobstojí.
   I když je fakt, že muslimové znamenají mnohem větší rizika.

   Smazat
  5. Závidím vám váš rozhled po kriminální a mafiánské scéně!! Zkuste oslovit Šlachtu. Tohle by mu mohlo konvenovat.
   A ohledně Unie - nijak se netajím sympatiemi k projektu ani výhradami k tuposti těch, co ji dneska řídí.
   A když jste tak nadšená z jejího rozbíjení, jistě máte po ruce patentní radu co místo ní. Co udrží Německo na řetězu. Například.
   Nebo co zabrání nacionalistickým sporů jednotlivých národů Evropy, které už zapříčinily dvě světové války! Sem s tím!

   Smazat
  6. Vlastenka


   Kdybyste byl informován, věděl byste, že např. v Británii(ale i Itálii) zasáhli velmi tvrdě proti čínské mafii. Za "nehtovými studii" se skrývala prostituce čínských otrokyní.
   K podobným výsledkům se dopracovala také česká BIS.

   Nic horšího nežli neomarxistický Brusel, zcela prostý jakékoliv demokracie, nás potkat nemůže.
   Vy si snad myslíte,že "udrží Německo na řetězu" eurosvaz?
   Vždyť celé Evropě již zcela nepokrytě vládne minimálně ekonomicky.
   Svou stupidní imigrační politikou nás již ohrožuje do té míry, že další setrvání v tomto spolku vidím jako sebezáhubné.
   Nacionalistické spory se naopak prohlubují, stejně jako separační snahy v mnoha zemích (Baskicko, Skotsko, Sev.Itálie ....).
   Řešení je velmi jednoduché - návrat k starému dobrému EHS a politicky autonomním státům.

   Smazat
 3. Ti Nemci na ulicich dobre vedeli, ze nejde o skutecneho Hitlera ale o herce. Proto to veseli.
  Srovnejte to s obdivem ke Stalinovi v Rusku. Ke skutecnemu masovemu vrahovi Stalinovi.
  Nemocny narod jsou Rusove.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano a proto koupili dva miliony původní knihy, film má obrovskou návštěvnost a v Rakousku kvazi náckové dělají historické volební rekordy. Ale můžou za to Rusové. Nezbývá, než vám k tomuto vývodu pogratulovat!
   vlk

   Smazat
  2. Co dadat, škoda jen, že o té "nemoci Rusů" a činy Stalina nemáš možnost přemýšlet někde hluboko na Sibiři při kopání v dolech pro III.Říši (pokud bys tedy byl ještě naživu).

   Smazat
  3. Co jste chtěl říci tím: "skutečným masovým vrahem Stalinem". To jako, že Hitler jím nebyl? Máte to nějaké pomotané. Oba byli masovými vrahy a obdiv sklízeli od všech vrstev obyvatelstva stejně. Jen Hitler ale chtěl ovládnout svět, vyhladit nepřizpůsobivé národy po celém světě a hlavně i Vás človíčku, pakliže nejste árijské rasy.

   Smazat
  4. Vlku, vy jste jen další z těch sluníčkářských blbečků, kteří ty co jsou proti nekontrolované masové imigraci nazývají drze "kvazi nácci"
   Btw. knih o Harrym Potterovi se prodalo 500 milionů kusů a filmy vidělo jen v kinech cca miliarda lidí, když přijedou někam Daniel Radcliffe nebo Ema Watsonová tak se s nimi všichni chtějí fotit a můžou se štěstím zbláznit. Co z toho podle vašich přiblblých teorií plyne raději ani nechci domýšlet.

   Smazat
  5. 10:35

   To máte skutečně tak dlouhé vedení? Veselí z atrakce, z herce který představoval Hitlera X obdiv ke skutečnému Stalinovi a jeho činům.
   Hitler chtěl vyhladit cizí národy kdežto Stalin prováděl genocidu VLASTNÍHO národa což je snad ještě odpornější. Posílal do gulagu na smrt každého z koho cítil ohrožení své moci, sovětské mozky, elity.

   Smazat
  6. Ten vlk musi mit inteligenci houpaciho kone.
   Tak jeste jednou, vlku. Ti Nemci na ulicich vedeli, ze se nejedna o skutecneho Hitlera, ale o herce. Zatimco Rusaci miluji SKUTECNEHO Stalina. Masoveho vraha a zrudu stejne urovne jako byl skutecny Hitler.
   Komousi na techto strankach nejsou o nic lepsi. Staci si vzpomenou jak bolestne kviceli kdyz zemrel vlastizradce Vasil Bilak.

   Smazat
  7. ale no - doplň svojich, my na Slovensku nevykrikujeme denne čo za hovädo bol Beneš, čo za paka bol Gottwald, a čo ste nám naimplementovali počas vlády Prahy - ta tak - lebo v okolí Košíc na Bilaka spomínajú len v dobrom, ta tak ...

   Smazat
  8. Podobný úsudek od trola tvého typu mi lichotí. Jak příká Jirotka v Saturninovi ústy příslovečné tety Kateřiny - hloupému každý hloupý. Tak si to užij.
   Takže pitomečku, já chápu, že ti unikají souvislosti s rakouskými volbami a jejcih výsledkem. Proč by jsi si namáhal mozkovnu? Nota bene , když v ní stejně nic není. A srovnání Harryho Pottera s knihou o obživlém Hitlerovi? Tak to je tady opravdu intelektuální nářez!!!
   Té knihy se prodaly 2 miliony. Nepochybně proto, že Němci z ní měli děsnou srandu.
   Dokonc e jsem i sluníčkářský blbeček , co vítá uprchlíky. Přestože jsem o tom napsal 24 dílný seriál, jeho poslední část je právě výše uvedený článek...
   Umět přeslabikovat písmenka ještě neznamená schopnost umět číst. Ta je totiž dána schopností porozumět a chápat obsah čteného textu. Pro troly tvého kalibru naprosto nedostižná meta.

   vlk

   Smazat
  9. Chtěl bych upozornit toho nedostudovaného kvílejícího anonyma 10:02 - 10:35 - 11:57 ............ 1/ Stalin nebyl Rus, takže nemohl vyvražďovat vlastní národ ........2/ na těchto stránkách diskutují lidé různého politického přesvědčení a ne jen komunisti, takže nespojujte tyto stránky jen s komunisty, stejně jako je nespojujte s nácky, protože i ti sem občas chodí diskutovat (včetně vás).........3/ přečtěte si příspěvek 12:05 ze Slovenska, abyste pochopil i jiné valéry poliltiky

   Smazat
  10. Takže Dvořáku,
   hezký pokus. Mohl byste mi tedy v tom případě vysvětlit, proč Rusové dnes většinově obdivují jakéhosi cizáka z Gruzie který vyvražďoval Ruské elity? To mi tedy opravdu hlava nebere. To jsem zvědav jak se s tímhle přetěžkým úkolem popasujete.
   Na těchto stránkách diskutují z 90% komunisti. Ne členstvím v KSČM, ale světnázorem. Dále pár antisemitů a všechny vás spojuje nenávist k západní společnosti, kapitalismu, bohatým a obdiv ke všem autoritářským režimům.

   Smazat
  11. PAN Dvořák vám asi neodpoví, ví že troly je lepší nekrmit. Já vám na váš dotaz nabídnu dvě odpovědi:

   1) Rusové jsou nemyslící paka, s mozkem vymytým lživou a účelově zaměřenou propagandou a vy máte pravdu, protože jste tehdejší dobu zažil, máte objektivnější a úplnější informace takže můžete správně posoudit Stalinův podíl na tehdejších zločinech i úspěších

   2) Stejné, jako odpověď 1, jen rusové a vy si vyměníte místa.

   Tvrdíte, že Stalina obdivuje většina rusů? To je několik desítek miliónů lidí. Málo pravděpodobné, že by se všichni pletli a vy měl pravdu. Proto platí odpověď 2.

   Vy za komunisty považujete všechny inteligentní a čestné lidi, kteří mají nesobeckou starost o budoucnost této země? Kteří dokáží pravdivě analyzovat problémy naší společnosti a hledat řešení? To, že pravdivá fakta nejsou právě lichotivá pro "západní společnost, kapitalismus a bohaté" nemá nic společného s nenávistí. Je to asi tak, jako když prohlásíte, že když prší tak je mokro. ...Obdivem k autoritářským režimům myslíte režimy v USA nebo na Ukrajině? Tak takový obdiv jsem tu nepostřehl. Měl bych na vás také jeden dotaz - můžete prosím uvést alespoň jednu zemi, do které se západní společnosti atd. podařilo přinést nejen "svobodu, demokracii a lidská práva" ale také prosperitu, spokojenost a perspektivu pro většinu občanů? Děkuji.

   Smazat
  12. 20:04

   Pecka odpověď, vy jste vážně bedna, pane. Podle vaší logiky islám je pravdivý a správný protože ho vyznávají 2 miliardy lidí a tolik lidí se přece nemůže mýlit. Ale pozor. Na světě jsou i 2 miliardy křesťanů a ti se také přece nemohou mýlit. No ne?To jsem z toho jelen. Kdo má vlastně pravdu, když se nikdo nemýlí?

   Na základě tohoto s myslitelem vašeho kalibru dále nehodlám ztrácet čas.

   Smazat
  13. 23:04 Máte pravdu, moje chyba. Podle vašich příspěvků mě mělo být jasné, že máte s chápáním a logikou vážné problémy. Tak ještě jednou a čtěte prosím hoodně pomalu:

   Nepsal jsem nic o víře, jak se domníváte, ale o věcném posouzení Stalinova podílu na zločinech i úspěších na základě vlastních prožitků, objektivnějších a úplnějších informací než můžete mít vy. Na základě těchto faktů (nikoliv víry, chápete ten rozdíl?) se několik desítek miliónů rusů rozhodlo neodsuzovat, ale obdivovat Stalina. Takové množství lidí, rozhodnuté pro jednu možnost na základě faktů a zkušeností (ne víry) má jistě větší váhu, než váš názor, odvozený z kdovíkakých zdrojů (pokud není jen papouškováním). Proto jsem zmínil to množství. Už je vám to jasné? Pokud ne, rád vám to vysvětlím znovu, třeba jinýmiy slovy. Mám mravenčí trpělivost, učil jsem i větší idioty, než jste vy..

   Já jsem vám odpověděl, vy jste můj dotaz asi přehlédl. Můžete ho prosím zodpovědět? Opravdu mě váš názor zajímá. Stačí název země, komentáře netřeba.

   Smazat
  14. A postbolsevicky troll opet radi. Zatimco ostatni osocuje, ze jsou komousi, sam cudne zatajuje, ze jeho fotr byl STBak a on sam, nebyt prevratu, mel namireno ke stejne kariere. Tyhle prekabatene bolseviky a placene trolly "miluju".

   Smazat
  15. 13:59 Promiňte prosím, ale uvědomujete si, že váš příspěvek je k nerozeznání od příspěvků vašich "milovaných" trollů?

   Smazat
 4. Oóó Vlku, mě je jasné že jste odborníkem na úplně všechno od ústavního práva, přes finanční spekulace až po blízký východ, chápete souvislosti všeho se vším, na vše máte názor a na každé možné téma jste napsal seriál o 100 pokračováních.
  Je jedno, že ta kniha je satira a ne žádné velebení Hitlera. Pro vás jsou všichni kdo si koupili tu knihu, shlédli film nebo se nechali vyfotit s "Hitlerem" nácci. Jednou bych chtěl být také takový myslitel jako vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete být klidný. Jako já nebudete nikdy. Schází vám totiž mozek. Nemáte se čeho bát. Kde nic není ani smrt nebere.
   A v Rakousku nácci také uspěli ve volbách kvůli satiře.. Jak prosté milý Watsone.

   Smazat
  2. Ma smysl reagovat na kviceni dementniho trolla? Asi ne, pak by si mohl myslet, ze ho nekdo uznava jako inteligenta. Ale nekdo s IQ 70 tezko muze byt inteligent, ze?

   Smazat
  3. Skvěle vlku! Bít je po hlavách, na množství nehledět!

   Smazat
  4. 13:08 Tak jste se dočkal, konečně jednou říkáte pravdu, i když jste to asi myslel jako ironii. Gratuluji. Říkáte, že by jste chtěl být myslitelem? Víte, každý nejvíc touží po tom, co je mu nedostupné. Ale vydržte, nevzdávejte to, třeba se jednou stane zázrak, Držím vám palce. Jen prosím už nepoužívejte "myslitel" ve snaze někoho urazit. Od vás to působí komicky.

   Smazat
 5. Ať je to jak chce, jedno je jisté, že preference budou dostávat lidé potažmo politici, kteří budou dávat na stůl byť někdy jednoduchá, ale přeci jen řešení. V této době totiž mají lidé pocit abslutní ztracenosti, protože se všechno potácí od leva doprava, někdy krokem zpět, ale žádná rozumná východiska. Lidé mají tendenci se dívat do minulosti a druhá světová válka je poněkud "dávno", pamětníci již vlastně nežijí a to co předváděly televize produkcí filmů typu Hitlerovi muži, když se tiskárny předháněly tiskem všelijakých knih s tématikou války, není se pak čemu divit, jak to vypadá. Vždyť jsme z Hitlera a jeho válečníků udělali hrdiny a především lidi, kteří měli recepty na "věci". Sims.

  OdpovědětSmazat
 6. 9:32 Nemocný národ jsou, když už, především Gruzinci, Tam je Stalin bohem: Navíc Berija, Ordžonikydze... Saakašvili...
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.