Reklama

úterý 13. října 2015

USA otevřeně podporují teroristy po celém světě a fašisty na Ukrajině

Jaroslav Tichý
13. 10. 2015 CzechFreePress
 

Komentář pana Tichého na článek Emila Kalabuse "Americká politika nebo organizovaný zločin?".
 


Myslím, že není věcně správné navozovat představu, že dějiny USA byly veskrze kladné a až v období po Reagonovi "se to všechno nějak pokazilo". Pak, že se do vládních pozic vetřeli ti nehodní. Působí to totiž dojmem, že když ty "nehodné" v USA odstraní, "pofrčí" zase všechno ideálním způsobem. A my je zase budeme moci milovat (ať již pod vlivem westernů či pop music či našeho mainstreamu bez vlastního názoru a náplně. Prostě jen tak). Tak tomu ale opravdu není, vadný je v USA systémový přístup, a to od samého počátku, jak dále připomínám.

Konečně není to tak dlouho, co jsme slyšeli od některých lidí i u nás podobné hodnocení r. 1989. Nejdříve vše výborné a pak se to (samo) nějak pokazilo. Pokud se chceme dobrat skutečně pravdy, je třeba zopakovat si historické události a hned nato si upravit vlastní optiku nazírání na věci. A to jak u nás doma, tak i v USA. Nehodlám teď ani vyhledávat a opisovat, kolik válek vyvolaly a koho všeho napadly USA ve své historii. Ani kolik a kde mají základen po světě, ač se stále prohlašují "býti ohroženi".

Připomenu jen opravdu něco málo z vnitřní historie USA, tj.:
- hned na počátku praktické vyvraždění původního indiánského obyvatelstva a ukradení nejen jejich území, nýbrž i nerostného bohatství;
- násilnou krádež značné části mexického území.
- úroveň politické kultury spočívající v oblibě vraždit své vlastní prezidenty;
- občanská válka Severu proti Jihu (pod záminkou osvobození černochů z otroctví, byť skutečné motivy byly zcela odlišné - to jim zůstalo dodnes).
- setrvalé potlačování občanských svobod černochů a jejich vraždění (a to ještě o více než 100 let poté, co byli Severem údajně "osvobozeni";
- setrvalé potlačování občanských svobod obyvatel USA hispánského původu a
- nástup potlačování občanských svobod i vlastního bílého obyvatelstva.


Mám osobně rád westerny a indiánky, stejně jako detektivní romány R. Chandlera, D. Hammetta, R. Mcdonalda a dalších. Mám rád i dobrou pop-music (třeba americkou). To mi ale nikdy nepřekáželo v kritickém nazírání na americké dějiny a jejich vývoj. Ten jejich vývoj začal nedobře. Byl založen na krádežích a násilí. Pokračoval kumulací kapitálu prostřednictvím mafie a organizovaného zločinu (viz 20. - 40 léta min. století). Další kapitál byl akumulován prostřednictvím financování obou světových válek. Válčilo se ovšem zásadně jinde. To umožňovalo bohatnout nejen na válkách, nýbrž i na financování obnovy zemí válkami zničených. Opět bohulibá činnost. Silný vliv fašistů byl v USA zjevný již před 2. sv. válkou. Stačí připomenout záměrnou nečinnost prezidenta Rooswelta před napadením Pearl Harboru Japonci, aby vůbec mohl následně vyhlásit vstup USA do 2. sv. války na straně spojenců.

A skutečnost, že ten jejich vývoj jde zejména v posledních 2 dekádách od "deseti k pěti" vidí stále více a více lidí ve světě. A to nejen v oblasti lidských práv, které USA tak rády "vyvážejí" (možná proto jim žádná doma nezbyla), nýbrž i v oblasti ekonomické a teď i zahraničně-politické. Upadají již tak, že otevřeně podporují teroristy po světě a fašisty na Ukrajině. V minulosti to probíhalo rovněž, avšak ve skryté formě (např. operace Gladio).

A těm našim politikům doporučuji, poletí-li do USA, aby se na otázku dodržování lidských práv v USA znepokojeně tázali po příletu hned na letišti. A přispěli i svými radami, které rozdávají tak štědře a tak často (zatím) zásadně jinými směry.

16 komentářů :

 1. A to ještě pisatel zapomněl, jak v Africe lovili a kradli lidi za účelem obchodu, jiní je kupovali, aby jim sloužili, jak s nimi pak zacházeli jako se zvěří, nebo i hůř a někde to tak přetrvává až do teď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TEĎ TEN LOV ZMĚNILI NA LOV KUSŮ PRO BYZNYS S ORGÁNY JAK AMERICKY HUMÁNNÍ ŽÉÉ?? BY DODAL ZMRD HAVEL

   Smazat
  2. otroky z Afriky asi nejvíce vozili Britové !

   Smazat
 2. K tomu bych snad dodal otázku, není-li to genofondem. Q.

  OdpovědětSmazat
 3. Stejně je "zajímavé", jak se stejná etnika mezi sebou zabíjejí. Tohle mají šmejdi dobře vymyšlené. Banderovce použili proti Ukrajincům, ISIL proti Arabům. Lidská práva, demokracie a potom stačí jenom přikrmovat a oni se pozabíjejí mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš naprostou pravdu, ale víš jak to bylo řečeno v jednou českém filmu "lidí je na světě jak sraček". Proto dokud se válčí všude jinde naž v americe, tak je to z jejich pohledu dobře. No a až se, jak píšeš pozabíjejí mezi sebou, tak přijde udatná americká (USA) armáda a nastolí americku (USA) demokracii. Při tom nezapomenou vyrabovat vše co ještě zbylo.

   Smazat
  2. Tak tady asi opravdu pomůže už jenom zásah vyšší moci, třeba Yellowstone. Možná proto se tak rychle zadlužují, protože vědí, že to nebudou muset nikdy nikomu vracet.

   Smazat
 4. Neustále slyším od lidí jako je Štětina prohlašovat, jak je Rus historicky rozpínavý a kolik už ve své historii (včetně té carské) napadl a zotročil států, tedy že je jen otázkou času kdy napadnou Evropu.

  Nikdy však Štětina konkrétně neřekl, kdy a koho tedy to Rusko ve své historii samo od sebe, pro nic za nic napadlo. Dá se předpokládat, že určitě asi ano. Nicméně ta fakta mi zatím nějak unikají.

  Spíše bych to viděl tak, že pravidelně někdo napadl Rusko, to útok odrazilo a následně, když pronásledovalo útočníka, tak mu při té příležitosti ukouslo kus území.

  Mě nejznámější případy jsou tyto:

  1380 - Zlatá horda napadá Moskevskou rus, která do té doby byla jejím vazalem (jakož i Kyjevská Rus) pro neposlušnost. Rusové vítězí, kdy postupem doby se chanát rozpadá a Rusko postupně obsazuje jeho území na východě

  1612 - bitva pod Moskvou - za podpory svatého stolce v 1000 let trvajícím boji proti pravoslaví, táhne počínaje rokem 1605 na Rusko Polská armáda s cílem dosadit na Ruský trůn katolizovaného Dimitrie, údajného potomka Ivana Hrozného, jako pravého dědičného cara, což se podaří. V bitvě pod Moskvou vítězí ruští vzbouřenci, kteří cizáky dosazeného katolického "Lžidimitrie" a polské okupanty vyhánějí - výsledek ukousnutí kusu původně Polsko-Litevského království, tj. části území, kde se nachází současná východní Ukrajina

  1812 - Napoleon vstupuje do Moskvy - územní zisky Ruska jako následek tohoto tažení současné Bělorusko a dalšímu území současné Ukrajiny

  1919 - území současné Ukrajiny a Bělorusk napadá po první světové válce, z vůle jejích vítězů, odčleněním od poraženého Německého císařství, znovu vzniklé samostatné Polsko. V té době nejsou tato území původního carského Ruska ještě ne plně převzata z revoluce vzniklou Sovětskou vládou. Následná sovětská protiofenzíva má za následek, že Rudá armáda stála r. 1920 19 km od Varšavy, Zde se Poláci ubránili. Následkem toho jak Bělorusko, tak i Ukrajina zůstávají Sovětskému svazu.

  1941 - Německo, napadá SSSR. Tyto odráželo SSSR až u Stalingradu, kde po boku Němců bojovali Maďarsko, Itálie a Rumunsko. Výsledek posun hranic SSSR hluboko do Evropy, posun Polska jako takového o cca 250 km na západ na úkor historického území německého Pruska a kdysi českého Slezska. Vznik komunistického Ost-bloku s hranicí uprostřed Evropy.

  1989 - SSSR se vzdalo komunistické ideologie a naivně se otevřelo světu. USA to pojímá však tak, že vyhrálo studenou válku, krátce na to se odtrhují satelity Ost-bloku v roce 1991 následkem účinné hybridní války ze strany USA (včetně podpory Talibanu v Avganistánu) jejímž ruským nástrojem byl Jelcin se SSSR rozpadá na samostatné svazové republiky, Gorbačov je odstraněn.

  No a pak to již známe. Barevné revoluce skoro ve všech satelitech bývalého SSSR. Hlavní stratég USA - Brzezinski si je již tak jistý vítězstvím, že r. 1997 vydává knihu Velká šachovnice, kde veřejně popisuje, jak přesně to USA s tím SSSR ukoulelo a co se s tím zbývajícím kusem centrálního Ruska do 2 - 3 let nepochybně stane - rozpadne se na několik pidistátů.

  2000 - zlomený Jelcin odstupuje a za svého nástupce jmenuje pro svět zcela neznámého bývalého špiona KGB Putina. Rusko se katastrofě ubrání.

  V současnosti s nadějí v současné vedení Ruska hledí přes půl planety, aby nás ochránil před šílenci, kteří se dostali počínaje érou Reagana k moci v USA, kteří svými útočnými válkami na do té doby pokojné arabské státy zdvihli migrační Amagedon ke všemu odhodlaných fanatiků.

  Plány bláznů co se dostali k moci v USA odhaluje v přímé přenosu americký generál: https://youtu.be/LXrnprlMyB8 nebo vysoký důstojník CIA vypovídá jak on osobně zprvu nevědomky rozvracel Jugoslávii - zde: http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1604%3Acia-rozetvala-v-roce-1991-bosnu&catid=61%3Aarhiv&Itemid=140&lang=cs

  Výše uvedená historická data nemusí být zcela přesná, jde jen o takový hrubý náčrt. Jak to s tou Ruskou rozpínavostí za posledních 1000 let bylo přesně, by měl ale vysvětlit přece ale Štětina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keď sa Štětina tak bojí Rusov a tvrdí, že sú zlí, tak očakávam, že mu z Kaspického mora pošlú okrídlený pozdrav priamo do jeho domu

   Smazat
  2. Panu europoslanci Štětinovi nikdo nic do domu nemusí posílat. On se přece odkopává sám. :-D)

   Smazat
 5. Máš pravdu. Rusové v moderní historii nazačali ve světě žádný konflikt. Narozdíl od nich USA jich začalo tolik, že je nedokážu ani všechny vypočítat. Pokud jsem byl ale našimi představiteli a sdělovacími prostředky správně informován, tak všude kam vlezli dostali dříve nebo později na prdel. Vyhráli snad je na Grenadě, kde útočilo 20.000 USA vojáků na 2.000 obránců Grenady. To považuji "za opravdu velké hrdinství". Štětina by se měl velice rychle vzpamatovat, nebo by mohl někde narazit (třeba na ty ruské vojáky). Nechci být špatným prorokem, ale ještě budeme jednou možná ne v daléké budoucnosti rádi, že opět osvobodí colou evropu - od koho je nabíledni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A z těch 2000 obránců Grenady byla převážně grenadská čestní stráž ozbrojena ozdobnými kordy. To tudíž bylo "velké hrdinství" USArne.

   Smazat
 6. teď musí následovat otázka Rusů na usáky od koho mají pozvání v na vojenské vstupy do Syrie a nečekat déle než 24h. po té mají rusové jedinečnou možnost ty usácký kurvy LEGÁLNĚ VYPLATIT I S JEJICH TOPGANEM !!!!!!!!!!! A ŽE NA TY SRÁČE MAJÍ TO UŽ DOKÁZALI A ČÍNA S IRÁNEM TY KURVY BEDLIVĚ SLEDUJÍ !!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Na ruském netu píší o takovém McCainovi, že ho v době vietnamského zajetí naverbovala KGB, a proto ty jeho výlevy v dnešní době. Štětina funguje asi podle naprosto stejného modelu. Prý se zcela úmyslně verbují i takoví agenti provokatéři, kteří mají za úkol verbálně útočit proti svému chledodárci (zde proti Rusku).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, při poslechu Štětiny to tak vypadá.

   Smazat
 8. Vždycky jsem se na interpretace americké ruky v 11. září dívala s despektem a tyto spiklenecké teorie jsem nebrala vážně. Ale když si uvědomuji co se po 11. září začalo dít a když vidím co se ve světě okolo terorismu odehrává, nejsou mi již tyto konspirační teorie tak cizí. Jak může rozumně uvažující stát, kterému byl udělán útok na dvojčata s tolika oběťmi, podporovat IS a vlastně čistokrevné teroristy, kteří se nezastaví před ničím. Dále pokud si vzpomínám, tak podřezávali americké občany v přímém přenosu. Světový policajt USA ztrácí "lesk" každým dnem, nejsrandovnější je, že lesku nabývá postupně Putin. Nechápu, že si aktéři her neuvědomují, jak funguje lidská psychika. Za komoušů se nám vnucoval SSSR, bylo to někdy trapné, lidé kroutili knoflíky a ladili si Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky a dnes mohu říci, že se nám přeměnily póly. Když se lidem lže, věci překrucují a vnucuje se jediná pravda, lidé se odvrací od prosazované doktríny, protože si o lidech myslet, že jsou nemyslící blbečci se nevyplácí, pání politici. Sims.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.