Reklama

čtvrtek 29. října 2015

USA používají jakoukoli falešnou záminku, aby umlčely hlas RT


29.10.2015  NWOO

Americké úřady pokládají RT za důležitý element „putinské mašinérie propagandy“. Aby s ní bylo možné bojovat, někteří vysoce postavení Američané vyzývají ke konfiskaci majetku televizní stanice na svém území. Hlavní redaktorka RT Margarita Simonjan vyjádřila pobouření nad těmito útoky na médium z Ruska a poznamenala, že Spojené státy nemají pro zmrazení aktiv televizního kanálu žádné právní důvody. Zdůraznila, že Washington používá jakoukoli falešnou záminku, aby umlčel hlas RT.

V poslední době se v americkém tisku objevily informace, že USA plánují zmrazit majetek televizní stanice RT na svém území. Podle deníku The Washington Post je údajně možné tak učinit na základě rozhodnutí Haagského rozhodčího soudu a Soudu pro lidská práva, které nařídily Rusku vyplatit bývalým akcionářům JUKOSu 52 miliard dolarů.

„Nejdůležitějším prvkem putinovské mašinérie propagandy je ruský televizní kanál, jehož publikum tvoří 700 milionů lidí ve 100 zemích světa,“ – řekl člen správní rady Institutu McCaina, bývalý zástupce šéfa ministerstva zahraničí David Kramer. Ze stránek novin pak vyzývá k zabavení velkého studiového komplexu RT ve Washingtonu a sítě zpravodajských míst tohoto televizního kanálu v USA i v Evropě.

„Zabavení budovy ruského velvyslanectví nebo konzulátu ve Washingtonu nebo kdekoli jinde se nepodaří, protože jsou předmětem diplomatické imunity,“ – konstatuje s politováním The Washington Post. – „Takže jiných variant moc není a RT je v tomto smyslu vhodným cílem. I když Rusko nashromáždilo devizové rezervy ve výši 350 miliard dolarů a vlastní největší zásoby přírodních zdrojů na světě, je pro něj 52 miliard dolarů docela zakulacená suma, obzvláště v podmínkách ekonomické krize, klesajících cen ropy a proti němu zavedených sankcí.“

Když šéfredaktorka RT Margarita Simonjan komentovala plány Washingtonu tlumočené americkými médii, zdůraznila, že pro podobná opatření nejsou absolutně žádné důvody. Přitom kampaně proti ruským médiím se ve Spojených státech vedou už dávno.

„Celá ta hysterie Washingtonu je součástí obrovské kampaně proti RT, která probíhá už dlouho. V Radě pro zahraniční vysílání USA nás už srovnávali dokonce i s Islámským státem a požadovali, abychom byli uznáni jako „zahraniční agent“. Přesto je prohlášení bývalého amerického státní podtajemníka na stránkách The Washington Post šokující. David Kramer vyzývá k propadnutí majetku RT ve Spojených státech s využitím aféry kolem JUKOSu, a vůbec mu nevadí, že k tomu není žádný právní základ,“ – říká Margarita Simonjan.

Šéfredaktorka RT je přesvědčena, že Washington využívá jakékoli záminky, aby hlas televizní stanice umlčel alespoň ve Spojených státech.

„Podle této logiky je k umlčení hlasu RT, který jako jediný stojí proti mainstreamovým médiím, možné použít jakýkoli naprosto vymyšlený důvod. Jsme touto výzvou bývalého státního úředníka USA velmi pobouřeni a požadujeme na těchto novinách právo na odpověď,“ – uzavřela šéfredaktorka RT.

Je třeba zmínit, že během minulého víkendu ve Washingtonu 25. října proběhla protestní akce skupiny Stop Russia Today TV-channel, namířená proti RT. „Cílem této akce je úplný zákaz práce tohoto propagandistického kanálu na území USA,“ – říká se v prohlášení skupiny na Facebooku. Navzdory dlouhému procesu příprav na sociálních sítích se této akce zúčastnilo – 6 lidí.


Zdroj: https://russian.rt.com/article/126149

31 komentářů :

 1. Toto je americký neokonzervativní fašismus v současné reálné praxi 21.století !!!! Všichni ti nenávistní američtí štváči, jako právě i starý vypatlanec J.McCain, či jeho nochsledi typu různých Kramerů,Wolfowitzů,Kaganů,Sorosů,Cheyneyů, a dalších, se přímo štítí svobody projevu, slova, nezávislosti, demokracie a propagují pouze bezohlednou nadřazenost USA nad všemi a vším. Nadřazenost, která klidně pošlape základní právní principy nezávislého právního subjektu, nebo si pošlape mezinárodní právo ve vztahu k jiným státům světa. Současný totalitářský mainstream, nejen v USA a EU, se uchyluje k jakýmkoliv lžím a propagandě, jejímž hlavním cílem je vymývaní mozků naivním a méně chápavým lidičkám v USA a EU. Vše ve jménu konečného řešení nastolení korporátního fašismu a NWO, mixnutého nacionalistickým, proamerickým šovinismem. Odporný, jedovatý a smrtící coctail, o který stovky miliónů lidí na této planetě nemá nejmenší zájem. Americká říše zla potřebuje konečně dostat lekci za svou jedovatou sebestřednost, povýšeneckou nadřazenost a neopodstatněnou aroganci. Howgh !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perfektně napsané.Americké elity ve formě neokolonialistů, korporátních fašistů a válečných štváčů-viz Mc Cain, Rumsfeld a další, hovoří za vše.Pokud se schválí americká TTIP, masívní imigrace se se nezastaví a pohlaváři z Brůselu půjdou s místníi loutkáři proti občanům, budou nadále ničit vše, co jim při¨jde pod ruce, je s Evropou amen a to doslova.USA je světová říše toho největšího zla na této planetě.

   Vymazat
  2. Toto napsal pan Slunce a mně se to líbilo.

   Já osobně vnímám jako jediný účinný boj s propagandou, techniku , maximální informační otevřenosti.
   A to dělá RT, dnes velmi dobře.

   Propaganda se sama VELMI RYCHLE, odkope, za socíku u nás, nyní u nás, lidé na té "lidové" úrovni rychle pochopí, kde je propaganda a kde je pravda.

   Nicméně, taky VELMI RYCHLE pochopí, kdy mají předstírat, že propaganda je pravdou a pravda propahandou, tak aby alepoň přežili (Hitler, Stalin), nebo se měli alespoň o ňeco lépe (prospěchářští členové KSČ kdysi, prospěchářští členové ODS, TROP 09, ČSSD, dnes)

   A vliv kognitivní disonance u slabých jedinců je pro svobodu, také zničující

   Sleduji RT, protože RT si dnes může DOVOLIT říkat PRAVDU;)

   Protože ať se nám to líbí nebo ne, dnes jsme MY, Ti kteří LŽOU, daleko více , než musí lhát Rusko;)
   Tato situace se samozřejmě může změnit jako lusknutím prstu, ale to každý komu jde o hledání pravdy ihned pozná a přizpůsobí se;)
   RT se ptá jako já a jako já očekává jasné odpovědi a když je nedostane, zveřejní to, že je NEDOSTALA!!! A nabídne mi ZDROJE k mému nezávislému OVĚŘENÍ, učí techniky de-propagandizace, máš FCB?? Proč si nanspíšeš 100 náhodně Tebou vybraných Rusů, Ukrajinců, Syřanů, libovolného vyznání, věkové kategorie, phlaví a prostě se jich nezeptáš???
   Tak se dostaneš k dalším videím, informacím, názorům, zdrojům;)

   Do RT, chodí lidé kteří argumentují, kladou jasné otázky, požadují jasné odpovědi Larry King ;) miluji jeho "question more!!!" ;)

   Tam žádný DEMAGOG a PROPAGANDISTA s Rusofobnímy názory prostě neobstojí, protože se utopí ve vkastních dvojitých standartech a oficiálních mainstremových lžích;)

   Proto je RT, pro nás, pro DEMOKRATŮRNÍ západ tak nebezpečná, nenastavuje zrcadlo Rusku, ale NÁM a My (západ) v něm vypadáme takoví jací jsme!!!
   Nejsme šiřitelé dobra, pokroku, svobody a spravedlnosti, ale korporátně fašistického dobývání nových produkčně- konzumentských kolonií nikoliv ani tak pro SSA, ale pro 1% ať už je jím kdokoliv.

   RT je státní Ruská a možná i proruská, propagandistická televize, ano je.
   Chváli Rusko, chváli svého prezidenta;)
   Možná v nás vytváří pozlacený obraz Rusko, možná opravdu ano, ale to je dnes to poslední co mě na jejich informacích ZAJÍMÁ!!!

   Mně zajímá PRAVDA o NÁS o zemi a SYSTÉMU ve kterém reálně ŽIJI!!!
   A tu nám skutečně říkají a já jim za to děkuji, protože jen tak se my můžeme polepšit;)

   Slunce v duši;)

   Vymazat
 2. To je ta americká "pravda", svoboda slova (láska). Nenávistné pokrytectví, lež, dvojí metr a podvod z nich člouhají všemi směry jako sláma z bot.

  OdpovědětVymazat
 3. Právě omezování svobody na všech frontách povede ke smutnému vystřízlivění. Smutnému proto, že občané USA zatím převážně věří tomu, co jim média předkládají. I my to zažijeme, ale na rozdíl od nich jsme zažili dva rozdílné ekonomické řády a můžeme srovnávat. Většina lidí u nás ještě pořád myslí, že kapitalismus je jediný a nezbytný, hlavně mladí. My jsme neocenili, jaký pokrok v mnoha oblastech jsme v poválečné bídě zaznamenali a jak bezproblémově jsme žili v období vlády komunistů. Ano, děly se křivdy a zločiny, ale to byl slaboučký čajíček proti tomu, co se děje u nás i v takzvaném vyspělém světě dnes. Každý režim, který nepřipustí veřejnou diskusi o alternativách rozvoje a o problémech, které lidi trápí, začne zákonitě degenerovat a sám se zlikviduje. Lidé k němu ztratí důvěru a loajálnost. Komunisti ve třetí či čtvrté generaci už neměli ani tah na branku, ani už sami nevěřili tomu, co hlásají, tím méně jim to "žrali" lidé. Místo odborníků se v jejich řadách objevili průměrní a podprůměrní, kteří se už jen chtěli udržet u moci. Kdyby pootevřeli vrátka a povolili např.malé podnikání či cesty do zahraničí, možná jsme si včas uvědomili, že ani kapitalismus není cesta růžovým sadem. Takhle ztratili vše a my také. Položila jsem si otázku, jestli bych tak nadšeně zvonila klíči, kdybych dokázala domyslet, kam se dostaneme. Nezvonila. Ale tak jako malé dítě si musí spálit prstíček o kamna, aby pochopilo slova "nechoď k těm kamnům, pálí to", museli i my jsme celou tuto zkušenost absolvovat. Jinak bychom neuvěřili, protože to, co se tu děje, obyčejný člověk nevymyslí. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celý život si slibuju, že komunista ode mně nedostane hlas (a vyjma vojny, kdy volby byly povinné a alternativa nebyla, jsem to dodržel). Ale morální sajrajt, který přináší současnost skrze USA mezi lidi, je už daleko za hranicí i těch nejodvázanějších, zvrácených představ. Ale co dál? Copak se u nás nenajde jediná vůdčí osobnost, která by sjednotila opozici proti tomu zlu aby bylo komu dát ve volbách mandát?
   Pěkně napsáno, paní Pavlo. Mluvíte mi z duše.

   Vymazat
 4. V USA demokracia?... existovalo a existuje len pravo silnejsieho.

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem zvědav, jak budou amíci řvát, až Rusko na oplátku zabaví jejich Tv stanice v Rusku.

  OdpovědětVymazat
 6. Vzhledem k tomu, na jakých svinstvech je založená US politika, se vůbec nedivím jejich pokusům o cenzuru RT.

  11. září 2001 - 14 let poté - dokument Igora Chauna
  https://www.youtube.com/watch?v=KWCBKdzh5ng

  OdpovědětVymazat
 7. Je to přece "země neomezených možností", "socha svobody" je jejih symbolem. Můžou tedy neomezeně a svobodně lhát, "humanitárně bombardovat"... cokoliv, ve jménu pocitu své výjimečnosti.

  OdpovědětVymazat
 8. Bolševik Dvořák v posledních 3 "článcích" opět předhodil soudruhům antiameričanům návnadu po pozření které mohou vyzvracet svou chorobnou nenávist k USA a potažmo frustraci z celého našeho západního systému.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chorý blbeček chce opět zaneřádit diskusní prostor. Prosím nereagovat.

   Vymazat
  2. Paranoidně schizofrenní konspirátore, bolševiku Dvořáku, najdi si lepšího psychiatra než je David.
   Je potřeba vám sem do té hromady hnoje, kterou hrdě nazýváte "diskusní prostor", občas hodit vidle. Je to legrace.

   Vymazat
  3. Kńučí a heká, kolaborantská krysa. Prý je to legrace. Spíš křeče blbe, který se dověděl, že ho převezou do jiného ústavu.

   Vymazat
 9. Á, banderovci pepkovi vyskočoví 10:00 nevyhovuje odkrytá pravda o omezování svobody v jeho milované zemi "neomezených možností". No tak je pepku pouč, ať tu svobodu neomezují, ať se za ně nemusíš stydět ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je ti do toho jaké jsou svobody v USA? Starej se o svý milovaný Rusko, blbe.
   http://technet.idnes.cz/rusko-hrozi-google-facebook-twitter-d78-/sw_internet.aspx?c=A150522_010056_sw_internet_pka

   Vymazat
  2. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/357118-ruska-cenzura-blokuje-desetitisice-webu-a-stovky-blogeru.html

   Vymazat
  3. Nu což, pepku vyskoči, vyhovovalo by ti nejspíš, kdyby svobodu projevu omezili taky panu Dvořákovi a nám všem, kteří s tebou nesouhlasí a baví je pravda, viď? No, to bys ale ztratil možnost tady ventilovat svoje lživé a nenávistné projevy. Tak buď vděčný za tuto možnost a odkazy na hovinka.cz a jim podobná lžimedia si vetkni za klobouk. S pozdravem "mluv pravdu, braň pravdu a říkej pravdu" ;-)

   Vymazat
  4. 10:54

   Ale kdepak. Naopak je dobré, že tu máte dohle místo kde si v klidu vybijete svoje frustrace. Je to daleko lepší než kdybyste doma mlátili manželku a fakany, nebo dokonce šli vystřílet hospodu jak ten úchyl v Brodě.
   Co se týče politiky, jste úplně neškodní, neschopní blbečci kteří se nikdy na nic nezmůžou. Zvracet na těchchle stránkách je vaše maximum. Pro mě je legrace sem chodit a číst ty vyše konspirační, bolševické a psychopatické bláboly :-D

   Vymazat
  5. Víš, pepku vyskoči 11:36, jsi to ty, kdo na tomto webu hraje užitečného idiota, protože čtení tvých komentářů má na lidi opačný účinek, než by sis přál. A tak svému páníčkovi prokazuješ medvědí službu, ale uznávám, že je to nad tvoje chápání ;-)

   Vymazat
  6. Páníček ode mne ale nechce žádné "služby". Páníček ví, že jste, jak jsem už psal, jen banda neškodných, neschopných, nesvéprávných idiotů. Po večerech se vám s páníčkem smějeme jak tu v tom kapitalistickém pekle bolestně kvílíte a čekáte, že vás přijde spasit Vladimir Vladimirovič :-D
   Tak se nenechte rušit a pokračujte.

   Vymazat
  7. Pozor, abyste se při 'výměně názorů' s blábolícím blbečkem neušpinili exkrementy, kterých je plný.

   Vymazat
  8. No tak, s pacientem v době záchvatu bychom měli nakládat trochu vlídněji. Vždyť nám právě přiznal, že má páníčka.

   Vymazat
 10. Rusové jsou na to moc slušní, aby jim taky něco zabavili, ale výhoda je, že už lidé přestávají být tak naivní, jako byli doposud, takže už je nějaká hloupá propaganda může akorát tak pobavit. A že američtí propagandisté už vzteky piští jak pominutí, to je jenom třešínka na dortu. Po jejich sprosté mluvě poznáte je. Noblesa.

  OdpovědětVymazat
 11. Á, blbeček v 10:00 a 10:31 vyrazil na svou proamerickou propagandistickou směnu, kterou mu jistě štědře zaplatí us embassy svým potištěným zeleným toaleťákem.Ten si pak můžeš nalepit na své duté čelo, a vykřikovat do světa - " Jsem US trol, miluji USA, tu zemi neomezeného pokrytectví a nehorázných lží !!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:37: Jo, ale dulezite je, ze ta uSSacka pakaz se uz ani nesnazi predstirat ze ma nejake (jakekoliv!) argumenty - podivejte se na 11:36! Uz maji jenom osobni utoky - naprosto bezzubou zurivost, a to je nebezpecne - uSSakum a jejich poskokum zustalo uz jenom tohle. Kriminalnik zahnany do kouta je nebezpecny. Musime si dat bacha a az pujde do tuheho chranit alespon nase rodiny.

   Vymazat
  2. Chodím na střelnici a pilně trénuji. Co kdybych to v blízké budoucnosti potřeboval. Ostatně nás tam chodí víc a střílí se i ze samopalů.

   Vymazat
 12. Domnivam se ze likvidace RT v uSSa by byla pro RT vinikajicim PR! I ti kdo jeste tapaji a nevedi jake zdroje maji konzumovat (vzheledem k totalni a neskryvane debilnosti tech uSSackych (a vazalskych) blivancu) by konecne dostali impulz!

  OdpovědětVymazat
 13. Vida, tak už i obyčejní Američané si nenechávají vymývat mozek a manipulovat se sebou. Až dojemně médii připravovaná demonstrace a výsledkem je "masivní" demonstrace 6ti pomatených. Asi jim chybí Shapiro.

  OdpovědětVymazat
 14. Já osobně vnímám jako jediný účinný boj s propagandou, techniku , maximální informační otevřenosti.
  A to dělá RT, dnes velmi dobře.

  Propaganda se sama VELMI RYCHLE, odkope, za socíku u nás, nyní u nás, lidé na té "lidové" úrovni rychle pochopí, kde je propaganda a kde je pravda.

  Nicméně, taky VELMI RYCHLE pochopí, kdy mají předstírat, že propaganda je pravdou a pravda propahandou, tak aby alepoň přežili (Hitler, Stalin), nebo se měli alespoň o ňeco lépe (prospěchářští členové KSČ kdysi, prospěchářští členové ODS, TROP 09, ČSSD, dnes)

  A vliv kognitivní disonance u slabých jedinců je pro svobodu, také zničující

  Sleduji RT, protože RT si dnes může DOVOLIT říkat PRAVDU;)

  Protože ať se nám to líbí nebo ne, dnes jsme MY, Ti kteří LŽOU, daleko více , než musí lhát Rusko;)
  Tato situace se samozřejmě může změnit jako lusknutím prstu, ale to každý komu jde o hledání pravdy ihned pozná a přizpůsobí se;)
  RT se ptá jako já a jako já očekává jasné odpovědi a když je nedostane, zveřejní to, že je NEDOSTALA!!! A nabídne mi ZDROJE k mému nezávislému OVĚŘENÍ, učí techniky de-propagandizace, máš FCB?? Proč si nanspíšeš 100 náhodně Tebou vybraných Rusů, Ukrajinců, Syřanů, libovolného vyznání, věkové kategorie, phlaví a prostě se jich nezeptáš???
  Tak se dostaneš k dalším videím, informacím, názorům, zdrojům;)

  Do RT, chodí lidé kteří argumentují, kladou jasné otázky, požadují jasné odpovědi Larry King ;) miluji jeho "question more!!!" ;)

  Tam žádný DEMAGOG a PROPAGANDISTA s Rusofobnímy názory prostě neobstojí, protože se utopí ve vkastních dvojitých standartech a oficiálních mainstremových lžích;)

  Proto je RT, pro nás, pro DEMOKRATŮRNÍ západ tak nebezpečná, nenastavuje zrcadlo Rusku, ale NÁM a My (západ) v něm vypadáme takoví jací jsme!!!
  Nejsme šiřitelé dobra, pokroku, svobody a spravedlnosti, ale korporátně fašistického dobývání nových produkčně- konzumentských kolonií nikoliv ani tak pro SSA, ale pro 1% ať už je jím kdokoliv.

  RT je státní Ruská a možná i proruská, propagandistická televize, ano je.
  Chváli Rusko, chváli svého prezidenta;)
  Možná v nás vytváří pozlacený obraz Rusko, možná opravdu ano, ale to je dnes to poslední co mě na jejich informacích ZAJÍMÁ!!!

  Mně zajímá PRAVDA o NÁS o zemi a SYSTÉMU ve kterém reálně ŽIJI!!!
  A tu nám skutečně říkají a já jim za to děkuji, protože jen tak se my můžeme polepšit;)

  Slunce v duši;)

  OdpovědětVymazat
 15. doktor Je třeba ochránit těch ubohých a pomýlených 700 milionů lidí, co sledují RT. Budeme je hladit, až je vyhladíme a na světě se rozprostře americký multihomokulti klid a mír, budeme se mít rádi (někteří víc) a bude to.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.