Reklama

čtvrtek 1. října 2015

USA uvalily sankce na jednotky "Islámského státu" na Kavkazu

1. 10. 2015    zdroj
USA uvalily sankce na 29 jednotlivců a organizací, spojených především se skupinou "Islámský stát". Patří mezi ně jednotky IS na Severním Kavkazu a v Afghánistánu. Informuje o tom internetová stránka ministerstva financí USA.Mezi teroristy jsou rodáci a občané Ruska (Rustam Aselderov, Tarchan Gazijev a Šamil Izmajlov), Francie, Velké Británie, Tádžikistánu, Pákistánu, Saúdské Arábie, Jemenu a dalších zemích.

Sankce proti několika dalším jednotlivcům a organizacím uvalilo ministerstvo zahraničí. Jak je uvedeno ve zprávě ministerstva zahraničí, celkem (včetně seznamu ministerstva financí) se omezující opatření dotkla 35 jednotlivců a skupin. Sankce spočívají v zablokování veškerých aktiv, která náleží osobám na seznamu, na území Spojených států a také v zákazu provádění s nimi jakýchkoliv transakcí občany USA.

Na briefingu, věnovaném tomuto rozhodnutí Washingtonu, zástupce americké administrativy prohlásila, že při přípravě sankcí orgány USA spolupracovaly s Ruskem, uvádí TASS. "Jsme v pravidelném kontaktu s řadou zahraničních partnerů v souvislosti s rozhodováním ohledně uplatňování takových sankcí...Často komunikujeme s Rusy o klíčových mezinárodních teroristech, kteří znepokojují i USA i Rusko. I v tomto konkrétním případě jsme s nimi úzce spolupracovali, aby byla možnost uplatnit tyto sankce jak zde, uvnitř země, tak i v OSN", poznamenala.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Už jim to hrabe !!!

  OdpovědětSmazat
 2. Takové "sankce" si může Velký Satan zastrčit do análu - nejdříve tyto teroristy platí a podporuje, a poté sankcionuje......oni jim na to serou, my jim na to sereme, pouze presstituti si myslí, že zveřejněním takových blábolů stoupne Satan v očích lidí....nikoliv - Velký Satan je koncentrované ZLO, které musí být zničeno dříve, než ono zničí lidstvo.....smrt Satanovi a jeho kolaborantským satelitům!!! Tfúúúúúj, svině zrádné a zaprodané!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velký Satan dostal K.O. a už neví co dále. Jen se motá v politickém kolbišti z rohu do rohu. Ani opakování našprtaných a lživých větiček ho už nezachrání. Po zásluze skončí i se svou Říši zla na smetišti dějin !!! Ač jsem ateista, pak z díky zapálím svíčku v kostele !!!

   Smazat
 3. Zdegenerovala ta amerika už tak, že neumí nic jiného, než jen uvalovat sankce?
  Neposloucháš? SANKCE
  Nejsi nám po vůli? SANKCE
  Neuděláš to podle nás? SANKCE
  prostě k smíchu a ještě k tomu dát sankce nějakým islamistům, kterým je to z duše jedno.

  OdpovědětSmazat
 4. V normální politické situaci bych toto rozhodnutí USA akceptoval. Vzal bych to jako kladný projev zjevně psychicky mírně retardovaného partnera. Ale toto je reakce na záchranu tváře. Na záchranu tváře totálně pošramocené. Prostě reakce na politiku Ruska a kladnou reakci světa na tuto politiku.. Proto mě takové rozhodnutí USA nutí ke značné obezřetnosti. Rozhodnutí realizovaná pod tlakem okolností (a toto takovým rozhodnutím je) nelze věřit.Přesně - nelze věřit tomu, že jsou upřímná!

  OdpovědětSmazat
 5. Ste divný, když ten, kdo páchá zlo, spáchá dobro, je to dobro - ať už se Vám to líbí, nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste divný, když tvrdíte to, co tvrdíte - ať už se Vám to líbí, nebo ne.

   Smazat
  2. Zkuste se zamyslet - hlavou, bezt emocí, předpojatostí

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.