Reklama

středa 14. října 2015

USA už nehrajú prvé husle. Teraz hrajú Rusi za podpory Izraela

14. 10. 2015  Czechfreepress
V posledných dňoch sa objavovali veľmi zaujímavé správy ohľadom amerického zapojenia v boji proti Islamskému štátu. Naznačujú, že USA svoj boj vzdávajú a Rusku všetko odovzdali na striebornom podnose Nemecký server DWN nedávno uviedol, že vysokí bezpečnostní poradcovia amerického prezidenta Baracka Obamu prezidentovi odporučili, aby stiahol svoje vojská od Sýrie a nechal plány pre rezignáciu sýrskeho prezidenta Bashara Asada..

. Poradcovia namiesto toho navrhli, aby USA vykonali kroky pre zlepšenie situácie sýrskej populácie a zastavili príliv utečencov.

9. októbra Obama dočasne zastavil vojenský program pre výcvik sýrskych bojovníkov, ktorý bol totálnym fiaskom. Okrem toho USA stiahli svoju lietadlovú loď USS Theodore Roosevelt z Perzského zálivu. Prvýkrát od roku 2007 nemajú USA v Perzskom zálive žiadnu lietadlovú loď. Správa sa objavila v čase, keď Rusi vypálili desiatky rakiet z Kaspického mora do Sýrie. USA tvrdia, že loď bola stiahnutá kvôli údržbe.

Zaujímavé zmeny nastávajú tiež okolo amerického prezidenta Obamu. Počas posledných týždňov rezignovalo hneď niekoľko jeho kľúčových poradcov. 22. septembra Bloomberg uviedol, že generál John Aleln, ktorý vedie vojnu proti Islamskému štátu v Sýrii a Iraku, odstupuje z funkcie. O týždeň neskôr, 29. septembra, opustila Pentagon Evelyn Farkasová, najvyšší činiteľka Pentagonu zodpovedná za vzťahy USA s Ruskom a Ukrajinou. Rezignáciu ďalej podal aj najvyšší poradca administratívy pre kyberbezpečnosť Ari Schwartz. Jeho odchod nastal v čase, keď USA postihlo niekoľko kybernetických útokov údajne pochádzajúcich z Ruska a Číny.


Obamovo okolie je tiež údajne rozhádané ohľadom riešenia ruskej intervencie v Sýrii. A zatiaľ čo sa hádajú, Rusi preberajú iniciatívu. Majú všetko na striebornom podnose.

A aby toho nebolo málo v nepodarenej politike USA, tak podľa izraelskej stanice Channel 2 Izrael poskytne Rusku informácie o umiestnení sýrskej opozície. Kvôli koordinácii vojenskej spolupráce mali minulý týždeň pricestovať do Izraela ruskí vojenskí činitelia. Podľa správ Izrael ponúkol Rusom súhlas s vojenskými operáciami v Sýrii výmenou za to, že Rusi sľúbia zastavenie prílivu zbraní zo Sýrie libanonskému hnutiu Hizballáh a umožnia izraelskému letectvu vykonávať v Sýrii útoky aj v miestach, kde je umiestnená ruská armáda.

Po septembrovom stretnutí Netanyahua s Putinom izraelský premiér dal najavo, že mu ruské útoky v Sýrii nevadia a ku kritike ruských akcií sa nepripojil. "Nechceme sa vrátiť ku dňom, kedy Rusko a Izrael boli v odlišných pozíciách. Myslím, že vzťahy sme zmenili. A celkovo sú dobré. Išiel som do Moskvy, aby som dal najavo, že by sme sa mali vyhýbať konfliktu medzi ruskými vojskami a izraelskými vojskami", povedal Netanyahu.
zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

13 komentářů :

 1. To se mi nějak nezdá!!:-(
  S izraelem?se satanyahem??
  to mi smrdí!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael je maličký stát a proto se pokaždé musí přimknout k nejmocnější velmoci - teď k Rusku. Chová se jako děvka!

   Smazat
  2. NU COŽ NÁŠ CAR SE BUDE JMENOVAT HADŽI PUTIN

   a my občané voliči,budeme vadnou politikou tzv.přecedů polit.stran,to je těch námi zvolených osob,kteři k nám zvou mohamedány, přičemž se jedná vlastně o analfabety,znající jenom arabské písmo se na jejich přikaz budeme muset naučit arabskovinu MÍSTO NA ZDAR SE ZDRAVTE UŽ DNES SALÁM ALEJKUM

   Smazat
  3. Izraelské elity se chovají krajně racionálně, na rozdíl od našich elit. Kdo je nepřítelem mého nepřítele, je mým přítelem. Ohodnotili Asada (s kterým od předposlední války v roce 1967 nemají mírovou dohodu, ale jen příměří), že je pro ně bezpečnějším sousedem a lepším partnerem pro vyjednávání, než uřezávači hlav z ISIL. Navíc v Izraeli je několik milionů občanů, kteří velmi dobře rozumí a mluví rusky, mají s Ruskem živá spojení, navštěvují ho, podnikají tam, takže vědí, že Rusko a Putin nejsou pro ně nebezpeční, spíš naopak, že je to zodpovědná a racionálně konající velmoc. Uvidíme ještě, jak Obamově administrativě proizraelské sionistické kruhy v USA "zkroutí ruce". Možná právě Obamův rozhovor pro CBStv a mrtvice Nulandové jsou průvodními projevy této změny. Uvidíme.

   Smazat
 2. Izraelci vědí, že holocaustem, který na něj globální elity chystají prostřednictvím islámského chalífátu, je může zachránit pouze Rusko.

  OdpovědětSmazat
 3. Nechci se mýlit, ale v Izraeli žije okolo jeden a půl milionu Rusů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. upřesňují: Židů ruského, či spíše sovětského původu

   Smazat
 4. Podpis Helsinského protokolu v r. 1975 umožnil obrovský odliv ruských Židů, kteří chtěli do Izraele (skončil jich tam zlomek, rozjeli se do celého světa). Dnes se mnozí vracejí už i s potomky, kteří se na území SSSR ani nenarodili. A ještě pro sebe chtějí ulehčení návratu zase na nějakou vyjímku oproti jiným, standardním přesídlencům žádajícím také o místo pobytu v Rusku. Něco není v pořádku, v Rusku přece má dnes být svrab a neštovice, nebo mám z masmédií špatné informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda, vždyť sami Rusové se v jedné debatě ptali p. Pjakina, proč se k nim najednou stěhuje tolik amerických herců a sportovců, nemluvě o tom, kolik již tam žije a podniká německých podnikatelů. A co teprve, až my Evropané začneme utíkat z evropského islámského chalífátu na východ.:-)

   Smazat
 5. Tak jsem se tešil na válku USA s Putlerisránem a skutek utek,Phulmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. právě probíhá přípravná fáze války Hitlarystánu s Junckerystánem, to bude daleko větší hukot

   Smazat
 6. Izrael je takový Trojan, i když je pochopitelné že nebude chtít riskovat přímo střet s Ruskem, tak může své spolupráce s RF zneužít a třeba i varovat své a jiné Západní agenty infiltrovane a nebo dokonce řízené IS

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.