Reklama

pondělí 12. října 2015

V německých táborech to bouří: Boj zatím jen židlemi a noži. Je libo samopal, granát nebo semtex? Požáry v českých muničních skladech jako čirá náhoda. Ministr vnitra nabízí migrantům 150 tisíc pasů


Ondřej Höppner
12. 10. 2015 Protiproud

Ondřej Höppner dává do souvislostí některé zdánlivě nesouvisející "skandály" a ptá se, co bude tou hodnoutou, která "uprchlíky" přiměje milostivě zůstat také v České republice - abychom byli konečně jako unijní mainstream.


Uprchlíci v německých táborech jsou stále divočejší. Rvačky a potyčky mezi různými etniky jsou na denním pořádku a sílí. Jejich zbraněmi jsou nože, nohy od židlí, tyče, policie zatím u uprchlíků nenašla žádnou střelnou zbraň nebo výbušninu. Kolik je mezi uprchlíky přívržencem "extrémního" islámu, je otázka, na kterou zatím nikdo nezná odpověď.
 

Pojďte pobejt, zve imigranty ministr Chovanec

„Když někdo z těchto zemí (Sýrie, Afghánistán, Eritrea) požádá v České republice o mezinárodní ochranu, tak ji dostane," prohlásil před několika dny ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Současně nechal vytisknout 150 tisíc imigračních dokladů. „Jedná se o předpokládanou spotřebu dokladů na jeden rok,“ uvádí se ve zprávě ministerstva vnitra, která nebyla určena veřejnosti.

Na základě jakých údajů se pan ministr domnívá, že dojde ke skokovému nárůstu počtu imigrantů, zůstává záhadou. Od začátku roku u nás požádala o azyl necelá tisícovka uprchlíků z tzv. Třetího světa, což je údaj jen o málo vyšší, než v minulých letech. Nezbývá než doufat, že výzva ministra Chovance, aby uprchlíci přišli do České republiky pro dokumenty, které potřebují, zůstane bez odezvy. Když se dá vlna do pohybu, nezastaví ji často ani ploty s žiletkovým drátem.

Podle posledních průzkumů agentury CVVM si jen 4% procenta obyvatel České republiky přeje, abychom "uprchlíky" přijali a nechali je usadit se u nás. 50% procent obyvatel je proti přijímání jakýchkoli "uprchlíků".

Co se stane, až se migranti všeho druhu v Německu rozhodnout sehnat si zbraně – byť zpočátku „jen“ na vzájemné vyřizování si účtů? Nebo aby jasněji vyjádřili svou nespokojenost s tím, jak Německo vychází vstříc jejich "humanitárním" požadavkům? V této souvislosti stojí za pozornost jev, který s uprchlickou vlnou nemusí souviset, ale může.
 

Záhadné požáry muničních skladů

V České republice dochází v posledním roce k jednomu požáru skladů zbraní a výbušnin za druhým. Mají jedno společné – nikdy se s jistotou nezjistilo, jak ty požáry a exploze vznikly. Loni vypukl velký požár v muničním skladu u obce Vlachovice na Zlínsku. V květnu hořel sklad zbraní a výbušnin na Generálním ředitelství cel v Praze. V červnu hořelo v muničním areálu v Ratajích na Kroměřížsku.

Před pár dny byly objeveny na několika místech republiky (např. Valy u Přelouče) velké sklady chemikálií a výbušnin. Mezi zatčené patří zaměstnanci továrny Explosia, která proslula výrobou světoznámé trhaviny Semtex. Připomeňme, že při ničivých destrukcích muničních skladů nejde jen o to, co bylo zničeno, ale také o to, co z nich bylo odvezeno ještě před požárem.

Vypráví se napohled drsný vtip: Merkelová plačtivě volá Obamovi: „Kvůli tobě teď je Evropa plná uprchlíků.“ Obama odpovídá: „Jestli mě nepřestaneš otravovat, tak je vyzbrojíme.“ Pravdivá je jen první část vtipu, ta druhá platit nemusí. Pokud bude někomu třeba zbraní a výbušnin, v České republice je jich až až.


Migranti všeho druhu se zatím tísní v německých táborech, v naději na brzké vyřízení dokumentů a následný nezasloužený život v relativním přepychu. 150 tisíc dokladů, které pro ně má připraveny ministr Chovanec, jim umožní volný pohyb v celém schengenském prostoru. Nemuseli by tedy zůstávat v České republice. Mohli by si jen přijet pro doklady, a pak odjet pryč.

Důvodem nezájmu uprchlíků o Chovancovy dokumenty a jeho „Pojďte pobejt“ může být obava, že už by se třeba nemohli do Německa vrátit, byť by měli platné doklady. Možná je jim také znám fakt, že se Česká republika dlouhodobě pohybuje v průzkumech odporu vůči nepřizpůsobivým menšinám na předních místech v Evropě.
 

Jednotka dočasnosti je jeden furt

Přístup české vlády k Evropské unii a uprchlické vlně je od samého počátku pokrytecký. Nejprve Česká republika horlivě čerpá miliardy z korupčních "evropských fondů" (které svými daněmi spoluvytváříme), ale když pak evropští vládcové zvednou prst, že za tu "investici" něco chtějí (třeba kvóty na Věčné časy a nikdy jinak), česká vláda to chrabře odmítne. Z EU již zaznívají hlasy, že by tedy měla České republika peníze z fondů vrátit. Nic by nebylo lepší, osvobozující, smysluplnější. Z EU by pak nezbylo (ani propagandě) vůbec nic.

Jenže místo toho nabízí česká ANO-NE vláda psychedelické řešení, že kvóty sice odmítne, ale uprchlíků klidně přijme mnohanásobně víc, než podle povinných kvót. Za tento přístup ji tedy s opovržením kritizuje nejen Evropská unie, ale většinově i občané. Podle posledních průzkumů CVVM 90 % respondentů uprchlíky buď nechce vůbec, nebo jen "dočasně".

Jednotka dočasnosti je, jak nám známo od konce šedesátých let, jeden furt. Přijetí jednoho uprchlíka je jen první fáze. V té druhé za ním přijede jeho rodina. V té třetí se tato rodina rozšíří. Pokud to tedy vláda myslí vážně a představuje si (narozdíl od nás) budoucnost České republiky právě takto, pak musí migrantům nabídnout něco, co nemohou odmítnout.

Co to bude, je jasné. Jmenuje se to Česká republika a ještě poměrně nedávno to pro valnou část našeho národa mělo jistou cenu. Třeba i takovou, že pro to šlo obětovat život.


Související z ProtiProudu:

10 komentářů :

 1. Ondřej Höppner je případ sám pro sebe už tím se dokázal tahat o vlastní dítě. Brát ho vážně nelze, ale "na každém šprochu pravdy trochu"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To má být pochvala nebo pomluva? Zkuste vysvětlit, díky.

   Smazat
  2. On se tahal o dítě, nebo se jeho žena tahala o dítě? V zemi, kde je přes polovina manželství rozvedena to fakt není nic zajímavého.

   Smazat
 2. Ulhaný komediant nemá ani tolik slušnosti aby se za svou lež omluvil: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ale-ale-ale-Ministr-Stropnicky-zpusobil-neprijemnost-Kvuli-tomu-co-pravil-o-Rusku-403069

  Stropnický v rozhovoru pro deník MF Dnes uvedl: „Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém množství přistaveny autobusy. Nikdo neví, odkud se tam vzaly, ale dost pravděpodobně byly financovány Ruskem. Posun lidí k té vytoužené schengenské hranici se odehrával i tímto způsobem,“ řekl Stropnický zmíněným novinám… Ovšem poté, co Stropnického maďarský protějšek poskytnutí podobných informací odmítl, nechtěl se český ministr obrany k celé věci vracet.

  „Nebudu vytvářet žádné ‚atraktivní téma‘. Podstata je úplně jinde. Migrace je obrovský problém a pohybujeme se v nejisté realitě, obklopeni často informacemi, které mohou být z těch či oněch příčin zdeformované,“ odpověděl ministr v neděli večer serveru a na přímou otázku, zda si stojí za svým původním prohlášením, odpovědět odmítl, pouze řekl: „Jedno je ale jisté – Maďaři jsou naši spojenci a my jim pomůžeme.“

  OdpovědětSmazat
 3. Kritika či útoky na Chovance nejsou na místě, prosazuje to, co žádá naprostá většina obyvatel, třeba i proti solidaristům Pelikánovi a Dienstbierovi, o fanaticích solidarity, třeba páteru Halíkovi ani nemluvě. Hrozba nové trasy běženců přes Česko je reálná, ukázal to jeden omylem poslaný vlak do Břeclavi, takže vláda musí být připravena. Není ovšem jasné, co ty policejní a armádní síly budou na hranicích dělat - budou je všechny vracet do Rakouska, nebo je budou registrovat, nebo třídit, nebo co? Sobotka je v kleštích. Musí čelit Babišově až demagogii s uprchlíky a neztratit při tom možnost něco ovlivnit v Bruselu. Nic by ale nevadilo, kdybychom se přidali ke Slovensku a Maďarsku k žalobě Evropskému soudu - automatické kvótování prosazované Německem je nepřijatelné. Když je tam Německo chtělo a k cestě vlastně povzbuzovalo, tak ať si s nimi poradí a nepřenáší svoji odpovědnost na všechny ostatní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 14:03
   No nevím, kdo jednou zradí a žaluje, udělá to podruhé, potřetí.....

   Smazat
 4. Ten Chovanec snad zblbnul !!! Co vymýšlí za ptákoviny?! Kdo mu dal na to právo?! Také se chce zařadit mezi vlastizrádce?! Fuj, vašnosto, je mě z toho na blití !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Cením si toho výborného postřehu: Když buchne muniční sklad, většina munice už je jinde. Kde? U nějaké nenápadné frakce armády či PČR, co nás nakonec zachrání? Aleš Krejčí / Brno

  OdpovědětSmazat
 6. Jedno vím jistě.Nechci potkávat žijícího muslima v mé zemi.V žádném případě nebudu měnit své zvyky abych náhodou neurazila chudáka muslima,tak jak se to děje jinde.Já jsem tady doma.Pokud se někomu nelíbí naše kultura,může v klidu odejít,ví kde má domov.To, že svůj domov opustili.nebránili,ještě neznamená,že si nechám zničit,zdevastovat svoji rodnou zem.To si může EU tvrdit co chce,naším
  velkým úkolem je bránit svoji zem a i svůj národ před vším,co ho ohrožuje.Většina z nás přece ví, že všechno toto dění zaviněné USA-a
  jejími poskoky má jeden hlavní úkol.Zničit bílou rasu--Slovany-Toto by měla dělat naše vláda.Chránit svůj národ,být rozhodná,neustupovat,To
  je její hlavní úkol.Všichni vidíme jak vystupuje Sobotka--.Potřebujeme
  do vlády dostat silné lidi,kterým záleží na občanech a dokáží neustupovat v závažných záležitostech.Jsem pro vystoupení z EU-NATO-Jediná dobrá zpráva je,že se RUSKO rozhodlo zasáhnout a pomoci v Sýrii.Výsledky jsou vidět za krátkou dobu.To USA nedokázali
  ani za ty3 roky.

  OdpovědětSmazat
 7. Soukromé firmy mají v ČR několikanásobně více zbraní a munice než celá AČR (tzv.vyřazené a koupené za babku, ale plně funkční) včetně tanků a BVP. Komu je prodají/předají může být v určitý okamžik zcela mimo kontrolu státu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.