Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Vratimovský seminář 2015: Lenka Procházková: "Lež jako nový světový řád"

29. 10. 2015

6 komentářů :

 1. Děkujeme Lence Procházkové za výstižný komentář.Zdeněk.

  OdpovědětSmazat
 2. Přeposílám. Škoda, že to neotisknou všechna periodika.BV

  OdpovědětSmazat
 3. Paní Procházková se dotkla podstaty dnešních problémů, když mluvila o pravdě zjevené a pravdě poznané. Jen to jaksi postavila na hlavu, jak je naučená svou ideologií.
  Ve skutečnosti lidé, kteří budovali základy této civilizace poznávali pravdu tím způsobem, že jim byla zjevována. Jako příklad může sloužit Plato, kterému byla pravda zjevována prostřednictvím idejí.
  Začalo se to měnit koncem středověku, jak si můžeme ukázat na Husově procesu. Oficiální církevní představitelé vytýkali Husovi, že nemůže stavět nějaké svoje soukromé zjevení proti tomu, co je zjeveno celé církvi. Ve skutečnosti to bylo naopak. Hus stavěl na tom, co bylo církvi od nejstarších dob zjevováno a oficiální církev hájila to, co si upravila, aby mohla žít jako "elita".
  Tato římská metoda byla během času zdokonalena. Dnes je zjevená pravda fůůůj a platí jen pravda, kterou jsem poznal - přesně řečeno co jsem si vymyslel. Důsledkem je, že se nemůžete domluvit ani mezi sebou. No a vůči těm, kteří si vymysleli úplně jinou pravdu to vypadá tak, že oni jí hlásají v televizi a vy tu svou na internetu. Běžný člověk nad tím mávne rukou a jde na pivo, naplněn přesvědčením, že byl zrazen intelektuály.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hruško, vaše pambíčkářské vidění světa nemusíte nikomu vnucovat, hlavně ne tady v Čechách. Mýlíte se, jako mnoho zbožných lidí a jste velmi směšný (směšní). Raději vy zjevení svatoušci vraťte národu 135 miliard, co vaší flanďáci a biskupové ukradli!! Pavel P.

   Smazat
  2. Jo. Není nad reálný kapitalizmus. Vy jste jim je dali a my je máme vracet. Vždyť proč jim ateisti to všechno tak ochotně dali - aby jim v tom mohli do nekonečna máchat čumák. Kdyby nebyli flanďáci tak dokonale debilní a prožraní, vyhnuli by se tomu obloukem.
   J. Hruška

   Smazat
 4. Konstatování: „Lež jako nový světový řád“, bohužel velmi výstižně charakterizuje stav našeho světa, což volá po změně. Změnit by se mělo politické uspořádání světa. Jedna možnost uskutečnění takové změny by spočívala v nastolení spravedlivé celosvětové demokratické vlády. Jedna možnost vzniku takové vlády je popsaná v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.