Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Vratimovský seminář 2015: MUDr. Ivan David. CSc.: "Co dělat?"

29. 10. 2015

6 komentářů :

 1. Pěkný referát. I když je ten popisovaný bordel spíše k pláči, tak jsem se i zasmál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súhlasím.
   Je vidieť, že aj navzdory oficiálnemu vzdelaniu (..) môže mať človek prehľad a nadhľad.
   Pánu Davidovi ďakujem a držím pästi.. nám všetkým.

   Smazat
 2. Těch 25 tisíc připojení je skvělých, jen tak dál.

  OdpovědětSmazat
 3. [snad to nenapíšu znovu, po odeslání komentáře nastala chyba] Já jsem rád, že dr. I . D. zmínil BL a exkrementy K. D. (asi 15:35). Nechápu, jak se může nějaké medium nazývat alternativní, když přebírá a nekritizuje posléze názory lidí jako: Makrela, Mámkozy, UNESEN, BíBíSí, Strážce, nebo prof. Marie Domovníková (viz. Stát, který odolal). A umlčuje a dehonestuje lidi s jiným názorem tím, že na své stránky vylepuje a bonzuje jejich názory na jiných mediích a označuje je hate-speech, nebo je maže na svém FB a znemožňuje jim dále komentovat. Jak může nějaké medium na oko kritizovat např. korporace a pak totéž činit čtenářům?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě: A jinak co se fungování medií týče, tak si myslím, že to funguje opravdu jako ,,manufacturing" ve smyslu `[Manufacturing Consent: The Political Economy of the Mass Media (1988), by Edward S. Herman and Noam Chomsky,] proposes that the mass communication media of the U.S. “are effective and powerful ideological institutions that carry out a system-supportive propaganda function, by reliance on market forces, internalized assumptions, and self-censorship, and without overt coercion" `. Totiž že vytvářejí (vyrábějí) tzv. mainstreamová media jakýsi narativ, to je docela dobře známo, resp. ona píší jednou tak, jindy onak, hlavně, že se to prodává. Ale ta quasi-alternativní, jako BL třeba, schválně citují nějaké extremistické politiky nebo čtenáře apod., aby jim pak vyvraceli jejich hloupoučké pivní kecy, přičemž ale zamlčují kritiku konstruktivní. Tj. vytvářejí podobně černobílý svět, kdy opozice je shazována de facto ad hominem. Snad chápete moji myšlenku. Sofistikovaný nepřítel BListů, který by zakládal argumentaci na sociologii nebo ekonomii je okamžitě ,,spamován", ale cynický a hloupý názor oni hned citují jako typický pro jejich opozici — a jsou za něj vděční!!! (Doufám, že už mně nesleduje BISka)

   Smazat
  2. Ještě, když dovolíte: Podobně si můžete vybavit ty různé např. katolíky, kteří oponenty křesťanství hned onálepkují jako marxisty, nebo materialisty, nebo třeba islamisty, nebo nedouky, ale (téměř) úplně zamlčují takovou tu subtilnější, méně militantní kritiku obyčejných něcistů nebo atheistů, kteří mají opravdu promyšlenou argumentaci. Media fungují prostě na černo-bílé logice. Možná by někdo našel i nějakou tezi z McLuhana, že i tohle popisoval — nemohu si teď vzpomenout...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.