Reklama

čtvrtek 1. října 2015

Vyjádření ministerstva obrany RF k bombardování v Sýrii a zároveň Rusko požaduje důkazy o tom, že ruské vzdušné a kosmické síly zasazují letecké údery jiným cílům, ne pozicím Islámského státu

1. 10. 2015   Sputník
Rusko zahájilo vzdušnou operaci proti IS v Sýrii – ministerstvo obrany RF
Rusko požádalo Spojené státy, aby poskytly důkazy toho, že ruské vzdušné a kosmické síly zasazují letecké údery jiným cílům, ne pozicím Islámského státu, Moskva takové důkazy k dispozici nemá, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Letadla ruských vzdušných kosmických sil zahájila vzdušnou operaci se zasazováním bodových úderů pozicím Islámského státu v Sýrii, oznámil oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov.
„V souladu s rozhodnutím Vrchního velitele Ozbrojených sil RF Vladimira Putina zahájila dnes letadla ruských vzdušných kosmických sil vzdušnou operaci s bodovými útoky na pozemní cíle hnutí IS na území Syrské arabské republiky", řekl novinářům.

Konašenkov rovněž oznámil, že ministr obrany RF armádní generál Sergej Šojgu informoval své kolegy v OSKB o tom, že v průběhu vzdušné operace v Sýrii útočí letadla ruských VKS na vojenskou techniku, spojovací uzly, dopravní prostředky, skladiště zbraní, munice a paliva, které patří teroristům z IS.


Rusko požádalo Spojené státy, aby poskytly důkazy toho, že ruské vzdušné a kosmické síly zasazují letecké údery jiným cílům, ne pozicím Islámského státu, Moskva takové důkazy k dispozici nemá, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

„Naši američtí partneři vyslovují obavy ohledně toho, že cíle (Ruska) byly údajně úplně jiné, než být měly, s těmito pochybnostmi nás seznámili, tvrdili, že mají jakési důkazy. Požádali jsme je, aby nám je předložili, protože my za své cíle zodpovídáme. Znovu bych chtěl opakovat, že na webu ministerstva je vše vysvětleno. Objevily se rozhovory o tom, že už v důsledku těchto úderů utrpěli zranění nějací civilní obyvatelé, my podobné údaje k dispozici nemáme. Velice pečlivě sledujeme, aby byly tyto bodové údery skutečně bodové, aby byly jejich cílem výhradně pozice, objekty a výzbroj teroristických oddílů", řekl Lavrov po tom, co skončilo jeho jednání s ministrem zahraničí USA Johnem Kerrym.

Ruský ministr obrany ve středu oznámil, že bodové údery zasáhly osm objektů Islámského státu v Sýrii, sklady munice, zbraní, paliv a mazadel, místa, kde je shromážděna vojenská technika a kromě toho úplně zlikvidovaly velitelská stanoviště bojovníků Islámského státu v horách. Přitom se všechny údery zasazovaly, jak zdůraznili na ruském ministerstvu, po provedení vzdušné rozvědky a upřesnění údajů předaných štábem
syrské armády.

18 komentářů :

 1. USA jak bývá zvykem, zase lžou a mlží. Nelze jim věřit ani nos mezi očima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 11:57: Mate samozrejme pravdu. Ta uSSacka hovada se sama dostala do stavu ve kterem RICT PRAVDU znamena doslova a do pismene PRIZNAT SE. Kriminalnici se nepriznavaji - takze jim zustava jenom nekonecna lez, klam, podraz, mlzeni a ocernovani "tech druhych". A od nas UPLNE VAZNE ocekavaji ze to budem zrat - to je proste k neuvereni.

   Smazat
  2. Představte si, že Saúdská Arábie se odvážila vyzvat Rusko, aby okamžitě ukončilo nálety na ISIL, protože prý u toho umírají civilisté.
   Přesně ta Saúdská Arábie, která vybombardovala svatbu v Jemenu a zahynulo tam přes 100 lidí, nemluvě o předešlých obětech předešlého bombardování.
   Jistě, Asad se nezachoval tak zbaběle jako jemenský prezident, který nejdříve zdrhnul a pak požádal saúdy, aby jeho zemi i s národem vybombardovali.

   Smazat
  3. Skutečnost je taková, že bombardovat v Sýrii i jinde, je v zásadě možné, mohou sre taky zabíjet civilisté, napříklůad svatebčané. Ale musí to být se souhlasem USA. Ten musí být dán předem.

   Smazat
  4. Piloti saudarabských letadel: šlápni na to, dnes máme ještě 2 svatby a jeden pohřeb....

   Smazat
 2. To bude čím dál horší. Na ruských webech už psali, že začíná horká informační válka a to slovo horká je asi ještě mírné.
  Kdo je chytrý a informovaný, bude vědět o co jde.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to vypadá že němečtí průmslníci dali Merkelové BOMBARĎÁKY - a vyrazili do boje proti ÚSÁKŮM ....

  VW disel aféra je jenom odleskem finanční války - jak víte -němci chtěli okamžitě svoje zlato z USA hned po té co zjistili že ÚSÁCI se chystají udělat převrat na Ukrajině - ÚSÁCI jim nakopali zadek ... a Merkelová tancovala do hudby Pentagonu a CIA ..... pak došlo k tomu že CIA možná bude vykopnuto z Frankfurtu kde vlastní CIA obchodní platformu na které perou peníze den co den a další hrozbou je že němci a EU se budou zbavovat ÚSÁCKÝCH DLUHOPISŮ a Dolaru..... tomu samo sebou chtěli ÚSÁCI zabránit imigrací ISIS s kterou by terorizovali němce a drželi je v šachu tak jako celou EU.... mírně jim k tomu ÚSÁCI připoměli kdo tu vládne tak došlo k VW aféře.....(Washington je bez peněz a nemají na chleba a nikdo jim nechce dát půjčky .... 18 miliard za dara z Německa kvúli podělaným motorům to jde či snad ne...) A tak němci se rozpomenuli na staré doby Bismarka a rozholde se na proti útok a hle......

  Německo dnes zakázalo GMO na německé půdě, i když v létě s tím ještě souhlasili ... EU ... odsouhlasila dalších 10 GMO v Evropě. Rusové samo sebou žádné GMO nemají a ani mít nebudou ..... GMO degeneruje DNA a je jedním z hlavních vlivů rakoviny a vyhynutí včel atd.....

  ÚSÁCI půjdou do pr...dele velmi rychle mám za to ..... ŘÍJEN .....

  Pane BOŽE požehnej nám ať ti ŮSÁCI padnou v ŘÍJNU ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V říjnu nepadnou, ale do konce února. Jen se neví kterého.
   Jenomže nepadnou jen oni - a to je ten problém. Už příští rok....přijde řada na Evropu. I na nás. Konečně se zbavíme chomoutu.

   Smazat
 4. Kouzlo nechtěného. KD na BL titulek :Rusové v Sýrii bombardují americké spojence, nikoliv "islámský stát". Z odkazu v textu vyplyvá, že těmito americkými spojenci má být Al-Kaida.

  (ano, v koalici s nějakými umírněnějšími)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika s celým západem se tak strašlivě zesměšní, že už je nejenže nikdo nebude brát vážně, ale všichni se s nadějí obrátí na Rusko.

   Smazat
 5. Přeju Putinovi, aby se mu zadařilo a měl přesnou mušku.

  OdpovědětSmazat
 6. Teď začne informační válka a zase si užijeme holčiček s medvídkem u rozbombardovaného domu.

  OdpovědětSmazat
 7. Hlavně aby těm umírněným opozičníkům náhodou nedodali Amíci ty protiletadlové rakety, aby nesestřelili nějaké civilní letadlo, snad tam už nic nelétá.

  OdpovědětSmazat
 8. Když bombardovali Američani Irák, tak všichni tak nadšeně jásali a teďka to vypadá, jako by snad to tomu Putinovi nepřáli, aby dokázal, že taky má starost o demokracii.

  OdpovědětSmazat
 9. Zase žvaníš, ty negramotnej demente ! Diakritika ti nic neříká jako podobným primitivům s vymytou palici, do které ti implantovaly čip, aby řídil toky amerických sraček do tvé plechové huby. Ale vyser si voko, stejně půjdou Ušáci do hajzlu i s tebou v jejich prdeli.

  OdpovědětSmazat
 10. Exlusivní video odrytí pamětní desky ruského hrdiny.
  http://vk.com/video199857658_171728275
  Hedat v googlu.

  OdpovědětSmazat
 11. To je fajn, jak US klika kňučí nad ruskými letadly v Sýrii. Je to příznak, že s tím nedokážou nic udělat. Tak kňučí a prskají. Velmi příjemné!

  OdpovědětSmazat
 12. 21:59 Přesně tak. Je to taková propagační úměra. Čím více kurvítko lže, o ničení špatných cílů, vč.zabíjení civilistů, tím dokonalejší práci odvádí Rusové v boji proti IS. Tak se to dá bezpečně poznat. A zatím lže stále více. To víte, komu by se líbilo, kdyby mu likvidovali jeho vypiplané a pěkně vykrmené dítě. Kluci ve stihačkách, přeji co střela to zásah. Nikoho neživte a na množství nehleďte! Jste jediní, kdo zachraňuje nás a Evropu, mimochodem, jako vždycky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.