Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Washington dal Kyjevu "lekci", aby věděl, kde je jeho místo


8. 10. 2015      zdroj
Publikace o finanční nečistotě kyjevského vedení v západních médiích signalizují moci Majdanu vážnou nespokojenost šéfů s jejich činností, domnívá se zástupce ředitele Ústavu členských zemí SNS Igor Šiškin. Bloomberg Business oznámil s odvoláním se na pracovníky ministerstva financí USA, že Washington se zajímá o osobní účty Arsenije Jaceňuka v zahraničí. Publikace zvlášť zdůrazňuje, že všechny převody na osobní účty ukrajinského premiéra" byly provedeny během prvního měsíci po té, co Ukrajina obdržela finanční pomoc od MMF a dalších finančních institucí", a to, že "rychlost transakcí nelze vysvětlit ani jeho platem na postu předsedy vlády ani jeho zákonným soukromým podnikáním."

Podezření z korupce se netýká jen premiéra. Ze zpronevěry je podezřelý i vedoucí prezidentské administrativy, ministr vnitra a řada dalších vysoce postavených ukrajinských politiků.

"Únik" z ministerstva financí USA, který se objevil v médiích, je signálem pro celé kyjevské vedení, domnívá se politolog, zástupce ředitele Ústavu členských zemí SNS Igor Šiškin.

"Je to signál nejen pro Jaceňuka, ale také pro (prezidenta Ukrajiny Petra) Porošenka. Washington jenom dospěl k závěru, že velmi špatně zvládají zadané úkoly.Toť vše. Dokud je zvládali "na dvojku", ve Washingtonu, a spolu s ním v Bruselu a Berlíně, přivírali oči nad vším kolem", řekl Igor Šiškin ve vysílání radia Sputnik.

Podle politologa se kyjevská moc zapomíná a začíná si myslet, že "ocas může vrtět psem."

"Zdá se, že kyjevští činitelé pozapomněli i na pořadí svého postavení. Začali se chovat, jako by byli ti hlavní a Washington, Berlín a Brusel pomocný personál. Stačí připomenout, jak Porošenko nedávno prohlásil, že ho vůbec nezajímá, zda má EU v úmyslu přijmout do svých řad Ukrajinu nebo ne, ale Ukrajina do EU vstoupí. Byla i jiná prohlášení. Proto bylo nutné dát loutkám "za vyučenou", aby věděly, kde je jejich místo. Je to svého druhu "černá tečka"", domnívá se politolog.

Kyjevská moc byla podle něj Washingtonem vyzvána k pořádku.

"Washington si je dobře vědom hodnoty současných vůdců Ukrajiny. Sami o sobě tito jedinci pro USA nic neznamenají, jsou funkce. Všechny jejich bankovních transakce byly monitorovány. Všechno bylo zakládáno do příslušných složek, ale do oběhu se to nepouštělo. Ani nyní to není v oběhu. Jsou varováni, je řečeno: vzpamatujte se a pochopte, že vaše místo je těsně nad soklem - nic víc. Takže když přijdou k rozumu a projeví snahu se polepšit, pak na tato finanční odhalení bude do určitého okamžiku zapomenuto," uzavírá Igor Šiškin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Darebáci jsou vybíráni v souladu s tím, že jako mouřeníni udělají svou špinavou práci a skončí tak, jako skončili a ještě skončí všichni poskoci.

  OdpovědětSmazat
 2. Před časem jsme se s mamkou bavily o tom, že nejpozději do konce roku ukrajinská vláda zdrhne.
  Že si nejvyšší ulévají peníze z peněz, které jim různé organizace a státy poskytují, bylo jasné hned, nikdo totiž ani nekontroluje, co se s těmi penězi děje.
  Vedení Gaspromu se diví, proč ještě Ukrajina nezaplatila za plyn, když EU po podepsané dohodě tuším před asi dvěma týdny už ukrajincům poslal 500 000 000 dolarů na tuto platbu.
  Oni si zřejmě všechny peníze už rozdělují mezi sebou, protože očekávají pád a následné "vytracení se jako pára".
  Co je vůbec mimo pozornost - Kyjev a Ukrajina byli už oficiálně vyhlášeni v defaultu a už krachla ukrajinská banka, která patřila mezi 5 největších a nejsilnějších v zemi.
  A domino bude pokračovat.
  Myslíte, že se nás to netýká???

  OdpovědětSmazat
 3. uSSa maji v arzenalu celou skalu "lekci" pro sve pudly: Od "uniku" nejakych kompromitujicich dokumentu jako v tomto pripade az po opratku - jak to udelali se Saddamem. Kdyby jenom pudlove byli obeznameni s vyroky Kissingera, takydrzitele Nobelovy ceny miru: "Je nebezpecne byt nepritelem Ameriky, ale byt jejim pritelem je smrtici".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. satanistický khazar Bakaj alias Jacenuk už by býval dávno rád s lupem zdrhl - ale nemá kam, Nudelmanová takovou moc nemá, totéž khazar Waltsman alias Porosenko

   Smazat
 4. kdo si myslel že to tak nedopadne je blázen :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Moskva dala Novorusku lekci aby vědělo kde je jeho místo. Žádná samostatnost a už vůbec ne připojení k Rusku. Moskva odsoudila užitečného idiota, Novorusko, k mnohaletému strádání, bídě, přežívání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tys stejný hlupák jako ty o nichž byl příspěvek. Moskva vždy chtěla pouze federaci Ukrajiny, tento dobrý záměr se postupně naplňuje. Nebude dlouho trvat a Ukrajina bude stát před úkolem jak se vypořádat s Pravým sektorem a Banderovci. Kdo jí nakonec asi pomůže? Nejspíše to nebude NATO ale s největší pravděpodobností právě Vámi zmiňované republiky na východě Ukrajiny. Jen je potřeba fašounku dočkat času, vždyť víš, že ani pes se nevykálí hned.

   Smazat
  2. 13:10

   Moskva, ty blbe, vždy prohlašovala, že s děním v Novorusku nemá nic společného. A najednou "Moskva vždy chtěla"??? Ale aspoň jsi nechtěně potvrdil co jsem napsal. Důležité je co chce Moskva a ne nějací Novorusové. Tito užiteční idioti vždy chtěli samostatnost, žádnou federaci. Jestli se jim tato falešná idea na základě tisíců mrtvých a totálně zničené země s vidinou dalších mnoha let bídy vyplatila, nechť posoudí každý sám.

   Smazat
  3. Já si myslím, že Moskva nenechá své spojence na holičkách a rozhodně lidem v Novorusku pomohou, jelikož jejich pomoc se zapíše do novodobé historie dané země, kde vděčnost ovlivní i jejich budoucí vztahy. My jsme třeba poměrně rychle zapomněli na zásoby obilí, bez kterého by v naší zemi vypukl hladomor a obzvláště velká města by chcípli hladem. V Rusku byl tehdy velký hlad a stejně se s námi rozdělili. Co udělal tehdy Západ? Pomohl nám? Měli co dělat, aby se sami uživili, takže jen díky Rusku je u nás spousta lidí ještě na živu a to nepočítám ani jejich zásluhy na osvobození od nacismu, který se tiše plíží opět mezi námi.

   Smazat
  4. 13.23 vy velmi moudrý jste zapomněl, kdo vydal pokyn k vraždění ukrajinské armádě a letectvu. U samotného rozbití ukrajinského státu se zdá dohledání osobní zodpovědnosti nesnadné, tak v případě zahájení vraždění obyvatelstva Donbasu ukrajinskými armádními silami je odpovědnost dohledatelná a zřetelná.

   Smazat
  5. To je zajímavé, že v každé diskusi se najde nějaký placený troll. Co je ovšem ještě zajímavější je to, že nejsou schopni zajistit lidi s IQ nad 80. Asi to inteligentní lidé nechtějí dělat.

   Smazat
  6. Hezky to blbeček troll 12.58 a 13.23 motá. Moskva si na východní Ukrajinu nikdy nedělala nárok, lidé po zkušenostech s vražděním a genocidou rusky mluvícího obyvatelstva Donbasu nechtějí žít pod ukrajinskou juntou a chtějí dělat samostatnou politiku, předtím chtěli jen federalizaci Ukrajiny, ale to se nelíbilo americkému Loutkovodiči a tak banderovci napadli civilisty na Donbasu, pálili lidi v Oděse, stříleli bezbranné lidi v Mariupolu. A troll motá chytra posbíraná na stránkách Lihových novin a iDěs.

   Smazat
 6. Nakonec ta oligarchy a loupežníky roznese na kopytech další Majdan. Tentokrát ovšem nebude předem připravený ale bude spontánní. Lidi se vzbouří a pověssí si na kandelábr jako trofej všechnu špínu, která nestačí zdrhnout ke svým sponzorům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud dovolíme komukoliv z nás do budoucna zmocnit se obrovského majetku, se kterým vždy přichází i moc, nezmění se nikdy nic. Oligarchové, tzn vlivní podnikatelé jsou i u nás a samozřejmě, že jsou i na Západě včetně USA. Veškeré problémy lidstva by vyřešil jednoduchý zábor majetků úplně všem nad třeba 20mil kč a ústavou zajistit, aby se takový majetek v soukromých rukách nemohl již nikdy objevit a samozřejmě by se výrazně musel omezit i vliv církví, těch se akumulace kapitálu týká rovněž. Jinak je to boj s větrnými mlýny! Však co dělá člověk, který nemusí nic a může v podstatě vše. Nudí se a z nudy pak vychází spousta chorobných plánů na které mají dotyční navíc prostředky. Zatím co obyčejný šílenec může vlítnout do tramvaje a zabít pár lidí, než ho chytnou. Oni zabíjí po tisících a zodpovědnost žádná, koupí si klidně politiky, soudce, policii. Je to prostě boj s větrnými mlýny a je třeba začít u příčiny!

   Smazat
 7. Co nám k tomu řeknou Fištejn,Štětina,Romancov a další obdivovatelé demokratizace Ukrajiny? Asi nic, ehm,že?

  Pepan

  OdpovědětSmazat
 8. Článek pěkný, ani bych se nedivil kdyby to byla pravda, jen je škoda že odkazujete na zdroj ria.ru která již na žádné zdroje neodkazuje a přímo na bloombergu jsem nic takového nenašel... tak nevim :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslední větší zmínku o Jaceňukovi jsem na Bloomberg Business našel z 25. září...
   KR

   Smazat
 9. je mi to líto ale bez overitelnych zdorju je to jen ruska propaganda...
  To jsem tedy mel lepsi mineni o redaktorech....

  Lidi co tady čtou takovéhle články si myslí jak unikli západní propagandě a že nejsou tupý ovce... ale jen ovce si nedokazou ověřit zdroje.. je mi Vás líto.. jste uplne stejní jak ctenári novinek a idnesu akorat protipol a ještě si myslíte že znáte tu pravou pravdu... :-//

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.