Reklama

čtvrtek 15. října 2015

Washington vysvětlil odmítnutí přijmout Medvěděva; reakce Kremlu


15. 10. 2015    zdroj a zdroj
Washington vysvětlil odmítnutí přijmout ruskou delegaci pro jednání o Sýrii. Důvod - "neochota Moskvy konstruktivně přispět k boji proti "Islámskému státu "(IS)." 14. října to prohlásil tiskový mluvčí Bílého domu Josh Ernest, když odpovídal na otázky novinářů. Jeho slova uvádí agentura TASS.


Delegace měla pomoci při koordinaci vojenské spolupráce mezi USA a Ruskem. "Řekli jsme, že na tom nemáme zájem, dokud Rusko nebude chtít konstruktivně přispět k našemu boji proti IS," řekl mluvčí administrativy USA.

O odmítnutí USA přijmout delegaci v čele s Medveděvem informoval ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. Ve svém projevu ve Státní dumě ministr zahraničních věcí prohlásil, že Washington nemůže ani poslat americkou delegaci do Moskvy, ani přijmout ruskou.

Kreml vyjádřil politování v souvislosti s rozhodnutím Washingtonu."Jakékoli odmítnutí dialogu, a to zejména v tak citlivé situaci, jak máme v Sýrii, to nepřispívá, řekněme, rychlejší záchraně této země a celého regionu před tzv. "Islámským státem"," řekl tiskový tajemník ruského prezidenta RF Dmitrij Peskov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Ano, v pojetí US vládců světa a Vesmíru to "být konstruktivním" znamená stát se jedním z poslušných US vazalů. A bez přemýšlení se podílet na jejich zločinných agresích, tj. státním terorismu, po světě.
  To však od Ruska žádají moc.
  Na to oni totiž nemají ten pajšl, jaký má ta naše tuzemská či EU partička ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opluštile,
   koukej jak mají Syřani rádi toho vašeho, potažmo ruského hrdinu a spasitele:
   http://svobodneforum.cz/v-exkluzivnim-pruzkumu-syrane-vzkazuji-vycistete-nasi-oblohu-od-bomb/

   Smazat
  2. UTEČENCI DĚLAJÍ V NĚMECKU POLITIKU

   Mluvíte s námi podobně jako president ASAD,řikají.Kde jsou domy ve kterých nám slíbila paní MAKRELA bydlet.Ve stanech je nám zima,proč v nich nebydlí vaše bundes army ,nám stači jejich kasárna.

   No a v ruce drži nohu od postele,kterou za tim účelem zdemolovali.

   Smazat
  3. 13:58 každej imigrant, kterej utíká do EU říká, že je Syřan (i když jich je ze Sýrie asi jenom pětina) a že je proti Assadovi (toto už křičí i Albánci a Kodsované, co zahodili svoje pasy do křoví). Toto je zcela nezbytné prohlášení, Assad je totiž heslo, které zajistí pobyt u Frau Merkel. Za hranicemi Sýrie jsou v utečeneckých táborech cca 3 milióny Syřanů. Zajímavé ale je, že na teritorriu Assadovy Sýrie je jich dvojnásobek tohoto počtu, cca 7,5 miliónů. V článku se vypichují barelové bomby, které údajně shazuje Assad. Proč by shazoval právě barelové bomby, když stačí zajít do skladu (svého, či ruského) pro normální, bezpečnou munici, na kterou je armáda vycvičena. Barelová bomba je právě ten produkt, který se může snadno zhotovit v polních podmínkách, a proto je dobře, že tyto výrobny Rusové co nejdříve vybombardují. To je stejné, jako příběh s chemickou municí. Bohužel v Sýrii operují (vedle Islámského státu) tisíce žoldáků z desítek zemí světa (a některé bojují jako bandy jedna proti druhé - takto to pomalu začíná už i na Ukrajině), že i jejich zvěrstva bude propaganda nejsnáze připisovat Assadovi, to se dalo čekat. No, není to krásné, zorganizovat nějaký ten průzkumeček pro ovčany ? To je opravdu stejné, jako třeba zjišťovat procento věřících po mši na schodech kostela.

   Smazat
  4. Rozšířený omyl, ač pochopitelný u nevojáka. Tzv barelová bomba svrhávaná vrtulníkem je ideální zbraní proti bunkrům a opevněným velitelstvím IS a nahrazuje termobarickou munici. Tu nevlastní mnoho armád pro její technickou náročnost na dvojí roznět v předem nastaveném čase, aby při prvním minivýbuchu došlo k dokonalému rozptýlení aerosolu a jeho průniku do objektu a teprve druhá rozbuška zapálí ten oblak, který smíchán se vzdušným kyslíkem právě způsobí požadovaný efekt dokonalé detonace a výbuchu "vzduchu" vně i uvnitř objektu.
   Martin von Brünn.

   Smazat
 2. Přesně to se dalo očekávat, tlachy abychom alespoň toreticky neztraztili tvář.

  OdpovědětSmazat
 3. Kunstruktivni boj uSSa proti IS podle uSSa: Vyzbrojovat IS a simulovat bombardovani jejich pozic za ucelem svrzeni legalni vlady suverenniho statu a clena OSN za ucelem rabovani zeme ve prospech majitelu uSSa.
  Nu coz, na tohle Rusove nepristoupi, tedy alespon doufam.

  OdpovědětSmazat
 4. Nu, nemohou američané říkat, že se Rusové domluvit nechtěli. Když s někým nechci mluvit a tedy nemluvím, tak domluvy dosáhnout nelze, že? Takže kluci americký pravděpodobně budou muset vypadnout ze vzdušného prostoru Syrie, aby nedošlo k nechtěnému incidentu. Nikdo je tam nezval, domluvit se nechtějí, tak je to holt těžké. J.B.

  OdpovědětSmazat
 5. Těžko se můžou shodnout a spolupracovat, když tam každej bojuje proti někomu jinýmu.

  OdpovědětSmazat
 6. Víte jak dopadlo těch 18 Eritrejců, které manifestačně vypravila Itálie zvláštním letadlem do Švédska? V rámci rozdělování těch prvních kvót, rozloučit se přišel dokonce ministr italské vlády. Přítel ze Švédska mi napsal, že švédské úřady je poslaly na sever země, kde už je sníh a zima a přes den jen šero, jinak tma. Na to se asi tito mladí statní Afričané budou těžko asimilovat. Líp by jim bylo u nás v Bělé, také při péči o ně ombudsmanky Šabatové.

  OdpovědětSmazat
 7. Odmítnout návštěvu předsedy vlády Ruska v tak důležité věci je skutečně velmi neobvyklé. Dá se ale vysvětlit tím, že o žádnou dohodu s Ruskem USA nestojí. Z přeběhlíků z irácké armády a syrských povstalců vznikl Islámský stát, na území Sýrie jsou ozbrojené bojůvky, cvičené, financované a vyzbrojované Američany, dokonce i teď jim shazují a i jinak dodávají zbraně, podobně jako Turecko, Katar a S.Arábie, takže nemohou označit místa, která nemají Rusové bombardovat, to by mu vydali svoje chráněnce. Ale Rusové tyto informace ani nepotřebují, mají je z jiných zdroj. Spíš šlo o to, aby se zabránilo nechtěným střetům ruských a amerických prostředků. Zákonná vláda Sýrie má ovšem právo bránit se vojensky proti kterémukoli ozbrojenému agresorovi, za pomoci kohokoli koho o vojenskou pomoc požádá

  OdpovědětSmazat
 8. Nadřazenost Američanů nad okolním světem už trochu zavání trapností. Dnes už ho nerespektuje ve ,,své" pozici nejen Rusko ale i daleko menší a méně významější státy světa. Jen pro nás (EU) je to stále modla, i když spíše jen pro politiky než občany.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak když čtu tu konstruktivnost, tak mám dojem,. že jsme se dostali opět do prožité doby za hlubokého komunismu-stalinismu etc.To co člověka dráždilo jako nebetyčná blbost je opět na scéně, ale z druhé strany.

  OdpovědětSmazat
 10. Američani pochopili, že se karta definitivně obrátila. Jednat s Ruskem nemohou, protože už nestojí v posici silnějšího. Rusko s nimi už bude jen jednat jako s poraženými. Nebude brát na jejich nejapné kydy ohled. A to amíci při pohledu z očí do očí nesnesou. Proto budou trucovat na vlastním písečku a jak se bude svět měnit, ocitnou se v zapomnění.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.