Reklama

úterý 27. října 2015

Zahradkaži, bojleři a balkansky system EET

Ladislav Větvička
27.10.2015   blog idnes
Jak by bylo na světě fajně, kdyby nebyly parlamenty... Ti synci, keři nam daruju zakony, maju pocit, že musi furt kohosi buzerovat, prudit a vymyšlat nove opatřeni.Oni maju strach, že kdyby nic nerobili, tak byzme přišli na to, že su vlastně uplně zbytečni. A zbytečny uřednik byva propuštěny. A to ten uřednik nechce, bo co jineho by robil, když je to tak fajně placene?

A tak každy novy uřednik převezme všecky předchazejici buzeračni zakony, a aby nebyl podezřely, přida aji cosik svojeho.

Když přišel Endy, sliboval, že nas zbavi uředniku a sniži naklady. To řikaju všeci. Každy novy manažer, kery přide, se snaži zalibit nadřizenym tak, že se pusti do ořezavani nakladu. A tak se novi uřednici pustili do zavaděni zbytečneho balkanskeho systemu. Planovana buzeračni evidence tržeb je samozřejmě enem začatek. Až se to jakemusik cypovi povede zavest, voliči ho svrhnou. A nastupi jiny cyp a přide s jakusik jinu cypovinu. Nesmyslna evidence tržeb samozřejmě zustane, bo se na tym bude živit už hafo malych parazitu. A novy cyp přide, a po rozkulačeni živnostniku se pusti třeba do zahradkařu.

Uřednici vubec radi reguluju svobodne aktyvity lidi, kere zatim nesu pod statni kontrolu. Navic vznikaju hodnoty, z kerych si stat neurve DPH, a z teho ma uřednik rudo před očama. Na zahradkach si lidi pěstuju tuny zeleniny a ovoce, chovaju bojlery, kraliky a bravky a tym vznika uřednikovi ztrata nejen tym, že zahradkař neplati DPH, ale aji tym, že si tym padem nekupi bojlera nebo to plastykove rajče z hytlermarketa za 40,- Kč/kg. Jak k temu ten ubohy hytlermarket přide, že vam veze rajče až z holandskeho sklenika a vy si bez povoleni vypěstujete svoje?

Spravně by to mělo tak, že za každu rostlinku kobzola zaplatiš daň ve vyši 100,-Kč a pote, co opravdu jakasik hliza vyroste, ještě 1,- Kč za každu erteplu. Za každy ovocny stromek by měla byt ročni daň ve vyšce 1000,- Kč, bo když mate taku slivku, hrušňu nebo třešňu, tak už ste potencyjalnim černym vyrobcem alkohola, a temu je třeba předchazat. Každa vesnica by měla mět Komisařa OZ, kery bude placeny z kapsy vesničanu, bude se jim prochazat po zahradkach a nesrovnalosti bude řešit zabavenim veškereho majetka.

S tymto daňovym systemem přišel Stalin, a slavil s tym velike uspěchy. Na Podkarpatske Rusi třeba dodneška nenajdete moc ovocnych stromu, bo si je zahradkaři sami vyrubali, aby bolševikum nemuseli platit daně. Bo strom, to je vlastně taka vyrobni jednotka, že, sudruzi?

No a až budu zregulovane zahradky, pak zregulujeme zběr lesnich plodu. Tady už je to složitějši, bo zběr boruvek a hřibu se da blbě regulovat. Proto navrhuju, aby se zběr lesnich plodu a hřibu zakazal uplně. Lesni komisaři (placeni z peněz občanu) by se pak prohaňali po lesach a preventyvně by střilali všecky potencialni narušitele "Zakona o ochraně lesnich huboplodin".

Evidenci tržeb EET to začina, střilanim narušitelu konči.

22 komentářů :

 1. Díky,trefné i vtipné.
  Také si myslím,že to ty velké podvodníky s DPH nepostihne.
  Jenom to přidělá práci mnohým OSVČ,ale nějaký větší přínos v tom nečekám.
  Každá vyždímaná mld.od OSVČ,stát rozfofruje na zbytečnosti,ale bude chybět těmto osobám na další rozvoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle Vás placení daně z příjmu (EET se netýká DPH) je v případě některých spoluobčanů "ždímání", ale miliardy odváděné zaměstnanci, z nichž společnost (stát je pro Vás nadávka, že?) hradí i Vaši osobní spotřebu (zdravotnictví, inženýrské, dopravní a komunikační sítě, záchranný systém atd.) "vyždímané" nejsou. To je novina. Článek je hloupý, trapný, účelový. Pan Větvička (že by OSVČ?) mne velmi zklamal. Nazdar

   Smazat
  2. Výborný článek;)
   Hlavně se vůbec nevěnuje pláči nad odvody zaměstnanců do společné, státní kasy;)

   To je dobře, protože jinak by nějaký IDIOT, mohl zkusit napadnout hlavní "pravicovou" myšlenku článku, totiž, že jednou regulací to začíná a životem v "demokratůrní" "byrokratické" totalitě to končí.

   Jak málo příslušníků "dělnické" třídy si uvědomuje, že jsou ve své podstatě čistými "pravičáky";)

   Podnikají svou prací, jako jediný podnikatelský subjekt mají právo uzavírat "kartelové dohody" (odbory) a většina rozumných zaměstnanců co znám ;), se řídí heslem " nemám nevlastním to , na co nemám" nepůjčuje si ma dovolenou, na vánoce, na narozeniny ženy;) a spoří;), když už volí "levici" ( sorry, ale ha, ha, ha u nás v ČR, kromě KSČM, není levicová strana;) ) tak jen proto, protže jim jako preferované skupině podnikatelů (zaměstnaců), umožňuje, tlačit na své obchodní partnery (zaměstnavatele;) ) a je to OK, každý podnikatel ( i ten který podniká svou prací a nechá se najímat;) ) , se snaží o maximalizaci zisku a minimalizaci nákladů;)

   Jako "obojetník" ;), zaměstnanec, učitel a podnikatel ;), osobní trenér a dětí domácí mučitel, doučovatel, k maturitě připravovatel;););), válčím na obou frontách a musím se smát;), jak málo zaměstnanců si uvědomuje svou sílu!!!
   Stačí jen odvaha, minimální právní přehled a Váš obchodní partner (zaměstnavatel;)), se Vás jen tak nezbaví;), proto nemá zaměstnance:):):)

   Regulace dnes je dílem, nikoliv ochránců státního (našeho) rozpočtu, (komunistů a jiných, opravdových "levičáků), ale dílem LIKVIDÁTORŮ, drobného a středního podnikatelstva, ve jménu větších zisků korporací!!!
   Proto my, konstituční republikáni , zaměstnaní i podnikající, chápeme kam směřuje autor článku;)

   Babišové, naši i cizí, dříve nebo později, spočítají, kolik je stojí naše PRÁVO, na brojlery, pašíky, kozenky, jablka, hrušky, švestky, hříbky, jahůdky i malinky a prostě se pokusí nám toto PRÁVO UKRÁST!!!!!
   Protže, prostě, zisky korporácí MUSÍ růst!!!!!!!!
   Vím to, protože tak bych to, na jejich místě udělal JÁ!!!!!!
   Co si má nějaký cyp co pěstovat cokoliv, když, JÁ, budu mít MOŽNOST, jej PŘINUTIT aby si to kupoval u MNE!!!!!!!!

   Odvěký sen všech poctivých KAPITALISTŮ, říká se mu již mnoho generácí MONOPOL!!!!!!!!
   Kdo z Vás ví jak vždy končí hra MONOPOLY;)
   Prostě JEDEN bere VŠE a HOTOVO!!!

   Slunce v duši, kolegové ;)


   Smazat
 2. uredniky rozpustit, cast jich ponechat .v soukromem podnikani prejit na licence. danove priznani jen od vysoke castky ne zebrackeho minima,,cca 300 tis rocne. velke firmy nad 1000 lidi danit pod dohledem a v pripade korupce konfiskovat vsechno firme i dohledu a jejich rodinam... dat lidem moznost si nechat vic penez ze zisku, stejne to pustej do systemu

  OdpovědětSmazat
 3. Jako vždy vtipně napsané Laďo,ale bohužel nemohu tentokrát souhlasit ! Mě se ,jako zaměstnance nikdo neptá a daně mě napaří. A "bohužel" mám kamarády a známé ve svém okolí co prodávaj dětské hadry nebo Kebab (nezávidím jim to!) a odvod například na zdravotní min. No a potom,když přijde za mnou s bolístkem do špitálu,nikdo se neptá,kolikpak jsi přispěl??? Není to úplně ideální systém,co říkáte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také bohužel tentokrát nemohu s Láďou souhlasit. Jsem živnostník, ale se zavedením EET souhlasím. EET kromě efektivnějšího vybírání daní pomůže narovnat dost pokřivený trh v hostinských a ubytovacích službách. Podnikatelé, kteří přiznávají veškeré příjmy nemohou konkurovat těm nepoctivým, kteří přiznávají pouze 1/4 příjmů. Dnes o tom mluvil na ČT24 i prezident Hospodářské komory pan Dlouhý.

   Smazat
 4. Já EET vidím jinak.Zkusím to vyjádřit na jednoduchém příkladu. Když v hospodě utratím 500,-Kč, tak v tom dávám 100,-Kč na školu pro má vnoučata, na opravu rozbité silnice atd. Když hospodský DPH neodvede, tak mě o ty peníze okradl. Pokud je hospodský "poctivý" a DPH mi nenaúčtuje, stejně mě okrade, protože nepřizná zisk z mé útraty a tím pádem ho ani nezdaní. To, co strčí do kapsy musí nutně zaplatit jiní, ti poctiví, nebo ti, co možnost krást nemají. Naříkat nad náklady EET je falešné. Každé podnikání vyžaduje náklady pro jeho provozování (snad kromě nejstarší živnosti). A obtěžování těch poctivých? Každý to rád strpí, je to v jejich zájmu. Zbaví se těch, kteří se bez okrádání ostatních nedokáží obejít. JL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I poctivci od narození byli nuceni se přizpůsobit trhu, tedy pokud jim to podnikání dovolilo, krátili daně. Proč? museli se přizpůsobit trhu, který je z velké části černý. Jinak by zkrachovali. EET vítám, ale pro všechny, né jen pro někoho. Je to konečně první vlaštovka, která pomůže slušným podnikatelům. Zatím všechny vlády řešili nedostatek financí jen zvýšením daní. Další co, platiče daní štve je, jak se s daněmi hospodaří. To je také jeden z důvodů, proč se podnikatelům moc nechce platit, protože nevidí zpětnou vazbu.

   Smazat
 5. Jako,co se s daněma děje,to je jiná kapitola a mě se rovněž nazamlouvá,ale daně by měly být spravedlivé pro všechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jak. Co to je 'spravedlivé'? Redistribuci zisku dělá každý stát, jde o míru. Buď podporuji rozdíly mezi lidmi a nechám je prohlubovat - a to skončí samozřejmě revolucí a koncem blbě nastavených 'starých pořádků', nebo provádím redistribuci větší, vyrovnávám rozdíly mezi lidmi. A tomu se říká sociální stát. Takže co je spravedlivé? Spíš se ptejme, co je správné! Já osobně jsme přesvědčen, že správná volba je silný a výkonný sociální stát.

   Smazat
 6. Nez neco napisete,tak si nejdrive prectete o cem ten je,pote co se "vyjadrite v diskusi",tak si po sobe prectete,co jste tam vypotili za blabol,pokud ani toto nepomuze,tak se vratte zpet do pomocne skoly..a prestante sledovat tv..jinak nevim,co by jeste pomohlo.

  OdpovědětSmazat
 7. Já teda nevím, ale když to vezmu selským rozumem - když ten hospodský si dá do nákladů sud piva, tak na druhé straně účetnictví se musí objevit 100 prodaných piv, ne? Když má na jedné straně litrovku kořalky, na druhé musí mít 20 prodanách panáků, ne?
  Tak k čemu teda potřebujeme EET?
  Pardon, jestli se ptám blbě, já sice léta podnikal, ale hospodu jsem nikdy neměl. - Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hospodští a řemeslníci na celém světě podvádějí berňák, jak to jde. EET je pokus, jak jim to ztížit.

   Smazat
  2. 20:32 Ale to jste mi, bohužel, neodpověděl na otázku, ale sdělil něco, co se všeobecně ví. - Petr

   Smazat
  3. EET je karabáč na malé podvodníky. Na ty velké v daňových rájích Babiš nedosáhne, nebo ani nechce!!! Pavel P.

   Smazat
 8. TO: EET je karabáč na malé podvodníky. Na ty velké v daňových rájích Babiš nedosáhne, nebo ani nechce!!! Pavel P.

  To je přesně ono. Tvůrci EET tvrdí, že zavedení systému přinese na daních až 20 mld ročně. Někde jsem četl (již si nepamatuji zdroj), že v ČR až cca 40 tisíc firem má sídlo v daňových rájích. Když si vezmeme u každé jen minimální zisk před zdaněním 10 milionů (což si myslím, že je opravdu minimální), tak si těch 10 mega vynásobte 40 a přidejte tři nuly - 400.000,000.000, tedy 400 miliard nezdaněných v ČR. A to jsem s těmi 10 miliony opravdu při zdi. Jenomže přijmout k tomu nějaké opatření, na to je v Česku slabá každá vláda, nebo jak píše pan Pavel, nemá zájem. Daleko jednodušší je přiškrtit OSVČ. Já bych s tím bez výhrad souhlasil, kdyby adekvátně vypadl návrh, jak přiškrtit ty firmy v daňových rájích. Pak by to bylo spravedlivé a bez debaty. Takto to vidím jen jako formu další buzerace. Osobně si vůbec neumím představit, jak nějaký hospodský v malé hospodě v Horní Dolní, čepuje pivo, odnese to hostům ke stolu, vytáhne mobil a začne pracovat na EET. A protože těch piv přinesl 5 pro 5 zákazníků, opakuje vše pět krát. Já osobně bych do týdne zrušil hospodu a místo nápisu "Hospoda u Vyskočila" bych vyvěsil štít "Soukromý klub Pepku Vyskoč". Vstup jen pro registrované členy. Registrace zdarma, zápisem do knihy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To přesně není ono. Babiše, jehož mimochodem nám byl čert dlužen, se to netýká. Daňové ráje jsou jiný problém, celosvětový, v každém případě mimo jurisdikci ČR. Byl jste někdy v hospodě? Vy snad chodíte do hospody, kde hosté utíkají bez placení a proto si každé pivo musí zaplatit z ruky do ruky předem? Takovou hospodu klidně zrušte hned, proč až za týden? Nazdar

   Smazat
 9. Úředník dostane kancelář zdarma, topení a energie zdarma, plat,...
  Přičtěme k tomu totéž pro řadu "zaměstnanců", kteří mu poskytují tento komfort... vyrábí pro něj auta, mobily, učí jeho děti,...
  Všem se jim časem budou (úředníkům a "zaměstnancům") vyplácet důchody, platit léčení za jejich důležitou a "zasloužilou" práci.
  Za důležité považuji dělat hlavně smysluplnou a prospěšnou práci. Kolik z těch co kritizují a "ukazují", takovou práci mají?
  To, že někdo odvádí hodně na daních neznamená, že je pro společnost prospěšný. Ve výsledku může být a často i je větší zátěží, než inkriminovaný "hospodský", který na rozdíl od p.Stropnického nebude mít auto za x milionů.
  Přeji hezký den.

  OdpovědětSmazat
 10. neviem - u nás sú pokladne povinné - a bloček zároveň slúži ako reklamačný doklad - a nikto si nesťažuje, bo jak řek tatíček masaryk - krást se nemá ! - takže hovoriť o tom, že oni kradnú viac, no na Slovensku začal tuhnúť betón komplexne, len sa nedať, a dane sa platiť musia - že ? - k tým stromčekom, kontrola je všeobecná a vyrezať sa môže len tak do obvodu 24 cm, potom pokuta, ale môžte to nahlásiť a zasadiť tie stromky dva, a bude dobre, inak je zbytok pravda -

  OdpovědětSmazat
 11. Z diskusie mám dojem, že viacerí nepochopili, čo chcel autor povedať. Použil túto hyperbolu /myslím, že sa to tak volá v literatúre/ na ilustráciu toho, kam môže viesť bezbrehá byrokratizácia, akej sme dnes svedkami, a bohužiaľ, vôbec nemám dojem, že preháňa. Pre mňa je jeho príspevok nielen vtipný, ale výborne popisuje realitu aj na Slovensku / a verím, že aj inde v EU/, a možné pokračovanie týchto aktivít. Ináč, mňa to už tiež neraz napadlo, kedy ľuďom zdania to, čo dopestujú a dochovajú si sami a zákonmi zabránia aj tomu, aby si ľudia tieto komodity napr. vymieňali medzi sebou. Vôbec sa mi to nezdá byť v dnešnom svete postavenom na hlavu utopické.
  PS: ako už predo mnou niekto napísal, keby takto razantne vyberali dane aj od tých špekulantov, ktorí si firmy usídlia v daňových rajoch a pod. a zabránili by tým oveľa väčším daňovým únikom, potom by nám nejaké registračné pokladne nevadili, ale pokiaľ bude takýto dvojaký meter, je to pre mňa sprostá buzerácia.

  OdpovědětSmazat
 12. S dovolením, vy na Slovensku nerozlišujete jablka a hrušky. Výběr daní a daňové ráje mají společné jen to slovo daň. Evidenci tržeb (příjmů) je povinen vést každý. EET je nastolení pořádku mezi spoluobčany, čili z podstaty věci to není a ani nemůže být nazýváno buzerací, pokud za buzeraci nepovažujete odhalování pachatelů trestných činů. Není v jurisdikci Vaší ani mojí vlasti výběr daní mimo své území. Ti "odkláněči" totiž daně platí, jenže jinde, k naší škodě, ale pro sebe výhodně. Na rozdíl od místních podvodníků, kteří příjmy nepřiznávají, anebo jen "v nejnutnější míře". Kouzlem nechtěného každý, komu vadí EET, na sebe prozrazuje, že na něho došlo a bude se muset polepšit. To platí i o autorovi článku, který účelově míchá EET s DPH a blábolením o zbytečnosti parlamentu tomu nasadil korunu. Ani toho lidového vypravěče neumí. Ti opravdoví by se k takové politické agitce nesnížili. Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O co vlastně jde,pokud nakupuji přes fakturu,není problém s DPH.
   Spíš u těch hospod jde o zboží bez faktury,tak by jste neměl účtovat ani zákazníkovi a pokud ji účtuje zákazníkovi,tak jde do kapsy hospodskému. Tam asi míří Babiš,všechno přes faktury.Pak je ještě jiná věc,tím pádem si nemůže hospodský hrát s cenou nahoru dolu.Podobně je to u řemeslníků,buď Vám naúčtuje DPH a cena práce pak bude vyšší,nebo si příště sjednáte fušaře.


   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.