Reklama

úterý 27. října 2015

Žantovský: Že by v Bruselu konečně zvítězil rozum? Ale kdež


27.10.2015   První zprávy

Nekontrolovaný pohyb desetitisíců lidí musí skončit, shodli se lídři Evropské unie na nedělním setkání v Bruselu. To je zpráva, u níž by se chtělo zatleskat. Že by konečně zvítězil – po mnoha měsících frází a návrhů soutěžících v míře nesmyslnosti - rozum?

Zkušenost velí k opatrnosti, a právem. Unijní vrchnost sice slibuje, že do migrační vlny vnese jistý řád, ale už první pohled napovídá, že to nebude tak snadné, pokud vůbec něco z námětů půjde aspoň zčásti realizovat. Pro přijímání běženců přicházejících do Evropy má být v azylových centrech vytvořeno 100 tisíc nových míst, z toho jen v Řecku 30 tisíc, a v ostatních balkánských zemích 50 tisíc. To zní poněkud utopisticky.

Uvědomme si, že Řecko má dost problémů samo se sebou, Evropská unie z něj stahuje finanční kůži a podle všeho se chystá jej v dohlednu vyhladovět, a ještě k tomu se má starat o desetitisíce běženců? Za čí peníze? To z úst unijních lídrů neslyšíme. Něco podobného platí pro Chorvatsko, Slovinsko, případně Makedonii. Přitom příliv utečenců zdaleka nekončí, ani nepolevuje. Naopak. Od poloviny minulého týdne přišlo do Evropy rekordních 48 tisíc migrantů. Jen na řecké ostrovy denně přijíždí 10 tisíc lidí, což je více než během léta, kdy bylo počasí pro plavbu příznivější. Podle výsledků bruselské plichty tedy Řecko saturuje půltýdenní příděl. A co bude pak? Další schůzka na nejvyšší úrovni?

Mimochodem, stálo by za to spočítat, kolik takový summit stojí, všechny ty letenky, hotely, večeře, kongresové sály – nejen pro unijní kapitány, ale celé jejich štáby poradců, analytiků či prostě nosičů tašek. A kolik by se za ty peníze dalo postavit útulků pro potřebné například v samotné Sýrii, odkud lidé prchají důvodně. Jenomže, jak víme, velký díl utečenců pochází též z Albánie či Pákistánu. Tam ale, pokud je známo, žádná válka není. Ani o tom však Brusel nemluví. Když tedy evropský předseda Juncker říká, že, cituji: "Musí přestat divoké přecházení hranic,“ má to asi stejnou důvěryhodnost, jako když já dnes řeknu, že by mělo být hezčí počasí. Ano, no a?

Ještě explicitněji mluví Angela Merkelová: „Teď můžeme začít přerozdělovat,“ říká, jako by snad měla radost, že boj o kvóty, v němž větší státy Unie přebily zájmy států menších, například České republiky, tedy je vyhrán. Její bohorovné jednání je nepochopitelné a trestuhodné. Místo aby přiznala, že svou bezmeznou pozvánkou pro utečence zadělala Evropě na největší krizi od druhé světové války, libuje si, jak se jí daří poroučet ostatním. To nemůže dopadnout jinak než nekontrolovatelným nárůstem extrémních politických sil napříč Evropou. Budou mít jednoduché heslo: pryč s utečenci. A voliči je za to odmění svými hlasy. U toho už Merkelová nebude, ale my všichni ostatní patrně ano.
(rp,prvnizpravy.cz,pž,foto:arch.- Petr Žantovský)
Související:

16 komentářů :

 1. Díky pane Žantovský.
  Nepochopitelné jednání p.Merkelové,jestli si neuvědomuje,co to obnáší pro celou Evropu,jak finančně,tak bezpečnostně.Sice to naznačuje,že se lídři EU probudili a jednají jak Orbán,ale dost pozdě.To přerozdělování utečenců,je také z té Merkelové nepochopitelné reakce,aby byly zaplavené všechny státy utečenci.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na příkladu jedné političky je vidět, jak je organizováno ovládání celých podřízených států (novodobých kolonií) loutkovodičem

   Smazat
 2. "Nekontrolovaný pohyb desetitisíců lidí musí skončit". Takže kontrolovaný pohyb bude prúdiť ďalej? Posilní sa administratíva a karavána pôjde ďalej? Keby takú kompetentnosť, akú má EU administratíva, vykazovali ľudia práce, hneď by boli na dlažbe.
  Paloma

  OdpovědětSmazat
 3. Teta Makrela jako pravá vazalka odmítá naplnit parníky a poslat je na krk USA.To chce být nadále je největšim svetovym teroristou a podporovatelem ISLAMSKÉHO STÁTU,který vytvořili.Kdy pošle a přesměruje letadla Bundeswehru naplněné odmítnutými samopalníky IS do Saudské arabie,která svým souvěrcům odmítá jakoukoli podporu,přesto,že tam na ně čeká přes MILION MÍST v pěkně klimatizovaných stanech určených pro poutníky do MEKKY a kdy Saudové budou považovat HADŽIHO PUTINA ZA SVÉHO ZACHRÁNCE A ZAPLATÍ MU ZA OCHRANU PŘED IS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty nevěřici pse najdeme sitě a uřežeme ti hlavu.

   Smazat
 4. Ne že bych se chtěl Merkelové zastávat, ale je nanejvýš jisté že nejedná ze svobodné vůle. Kromě toho, že Američané okupaci nikdy nepřerušili a proslýchá se že je každý kancléř nucen podepsat tzv. " kancléřský akt" - z čehož vyplívá absolutní vazalství - je dozajista zajištěna i vydíráním. Pamatujete například pád letadla s německými školáky? Svedlo se to na nepříčetného pilota a je ticho po pěšině. Dám ale ruku do ohně za to, že BND o tom ví své...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:57
   Podpořím,ano těch signálu je víc,VW tomu odpovídá také.

   Smazat
  2. Zajistěte vy pitomci podepsání TTIP jinak EU Evropu rozbijeme na sračky a bude takový bordel jak v Syrii a Libyi.To by v tom byl čert,aby vás náš USA- IS nevybomoval do pravěku..

   Je opravdu štěstí,že ještě má EU poslední záchranu v našem caru PUTINOVI..

   Smazat
  3. Srandičky, srandičky, že ano, ale aby nám ještě ten car Putin jednou nemusel zachraňovat prdele před tím bordelem,který tady v současnosti je.

   Smazat
 5. Všichni se diví jak je to možné že jediná bláznivá ženská Makrela píská a ostatní podle toho poskakují . Hitler byl taky jenom jeden a ovládl většinu , která stála za ním . Něco podobného se děje i dnes .

  OdpovědětSmazat
 6. Hlavně s tím slavjanofilstvím si dejte pokoj. Začlo knížetem Pribinou, pokračovalo zúčtováním se Slavníkovci, skvěle se slovanská vzájemnost vyřádila v polsko rusko ukrajinských vztazích a praktickou ukázku slovanské vzájemnosti a lásky bratrské jsme zažili v přímém přenosu, v barvách a v HD rozlišení při porcování Jugoslávie. Kollár byl idealista. Dějiny říkají, že se to neosvědčilo. Jo a zapoměl jsem málem na rok 68, tam jsme měli slovanské vzájemnosti fakt plný brejle.

  Váš Jířa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Jířo, nějak jsi zapomněl na dějiny západní vzájemnosti a na dva nejkrutější světové konflikty z ní pocházející. To co píšeš o slovanských rozdmýškách, je proti tomu čajíček.....

   Smazat
 7. Pane Žantovský, jste velice pohledný muž.

  OdpovědětSmazat
 8. Německo přes Junckera vnutilo tranzitním zemím pokyn, že běžence nebudou posílat dál až do Německa, ale samy je budou registrovat, třídit a vracet, takže se do Německa nedostanou a ten proud se "zmírní". Takže ty masy se budou hromadit v těch tranzitních zemích, i dříve fanaticky solidární Rakousko již vyhrožuje uzavřením hranic. Geniální německý vynález, i když neproveditelný. Ti lidé si najdou cestu do Německa jinudy, třeba až přes Slovensko a Česko.

  OdpovědětSmazat
 9. Merkelová nejedná ze své vůle?že prý na ni kdosi tlačí? Ano její mozek,je šílená,němci to mají v krvi,Hitler místo toho aby kapituloval a zachránil životy svých civilistů nařídil srovnat německo se zemí a všem padnout v boji,včetně žen a dětí a pak se picnul.Merkel udělá to samé potopí evropu jen aby neustoupila,hlavně že se Čechům smějí že se dokáží s každým domluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Německém papiňáku neustále narůstá tlak a zákonitě musí vybuchnout . Lidé toho bordelu tam mají akorát tak dost . Uvědomují si , že se o tu životní úroveň kterou tam mají budou muset podělit s někým kdo se o to nezasloužil a navíc si toho neváží , nerespektuje zákony a ještě jim vyhrožuje . Nejvíc mne ale udivuje , že je tam taky hodně těch , kteří šílenou Makrelu podporují .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.