Reklama

pátek 30. října 2015

Západ mění pravidla poskytování úvěrů MMF, aby umožnil Kyjevu nesplácet Moskvě obrovské dluhy


30. 10. 2015    zdroj
Spojené státy spolu se západními partnery mají v úmyslu změnit pravidla, podle nichž Mezinárodní měnový fond přiděluje peníze tomu či onomu státu. Tím se Západ chystá dovolit Kyjevu nesplácet miliardové dluhy Rusku, ale zároveň získávat nové tranše od MMF.Západní partneři Ukrajiny, jak se zdá, se nevzdávají snah půjčit této zemi ještě více peněz. Podle The Wall Street Journal plánují USA a EU změnu pravidel Mezinárodního měnového fondu, která se týkají přidělování zemím úvěrů. Pokud se to Washingtonu a Bruselu podaří, bude mít Kyjev možnost získat od Západu další tranši, aniž by Rusku splácel dluhy.

Podle současných pravidel nemůže MMF dávat peníze vládě zemí, které již i tak dluží jiným zemím, jako je například Ukrajina, která ještě nesplatila Rusku dluh ve výši 3 miliard dolarů, píše časopis. Připomeňme, že Kyjev odmítl návrh Moskvy na restrukturalizaci dluhu a prohlásil, že do konce roku 2015 peníze nesplatí.

Avšak Washington a jeho evropští partneři se ve snaze dát Kyjevu co nejvíc peněz chystají zavést úpravy pravidel úvěrování MMF. Pokud se tak stane, získá Ukrajina možnost půjčit si od MMF ještě několik miliard, aniž by se vypořádala s dluhy u Moskvy. Americkému časopisu to řekl zdroj se situací obeznámený.

Podle tohoto zdroje se MMF chystá posoudit tuto otázku na konci listopadu poté, co vedoucí představitelé "velké dvacítky" pohovoří na ekonomickém fóru v Turecku. Program poskytování úvěrů Ukrajině byl schválen představenstvem MMF v březnu tohoto roku. Podle dokumentu obdrží Kyjev 17,5 miliardy dolarů z fondu a 40 miliard dolarů ode všech mezinárodních věřitelů během čtyř let.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Cesta do pekel je vždy dlážděna těmi nejlepšími úmysly. A používání dvojích standardů k posuzování téhož je spolehlivou cestou k rozdělení, nepochopení a vytvoření antagonismů. Jeden má skoro dojem, že to ti Amíci myslí úplně jinak, než to na prvý pohled vypadá. Oni snad opravdu mají zájem na tom, aby se E od Ua zdaleka distanvcovala a nechala ji na holičkách a tak jí dostrkala zpět do náruče RF. (I když na prvý pohled to vypadá přesně opačně).

  Jeden už má pocit paranoidní schýzy! Aktuální děje vůbec nemusí být tím, co je taktickým cílem, ale pouze průvodním projevem změny stavu, nebo dovedným maskováním hybatelů či jejich sklutečných cílů a záměrů.

  Mír s námi a čistou hlavu.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 2. na obrázku tři židi, proč jen jsou "na pozicích" skoro všude kde se dějí svinstva samí "vyvolení" khazaři...

  OdpovědětSmazat
 3. Proč ne? Dolary jsou jen něco víc než papír, na kterém jsou vytištěny. A až to praskne...

  OdpovědětSmazat
 4. Staronová pohádka z Ukrajiny: Dlouhý, široký a bystrozraký.

  OdpovědětSmazat
 5. Ředitel Zeměkoule se rozhodl Ukrajinu totálně zruinovat a pak si ji koupit za pár doláčů coby polygon svých pokusů na lidech, přírodě, na čemkoliv co by si v USA dovolit nemohl.

  OdpovědětSmazat
 6. Proč jsou zde ti židovští kluci tak veselí? Protože se jim přece práce daří, Ukrajinu už dostali ekonomicky na kolena, tak už jsou téměř u konce své cesty, ted´ji už jenom dorazit. Jak by taky ne, vždyt´ jim v tom pomáhali i ti čeští židovští kluci: Stropnický, Sobotka, Kocáb, Štětina apod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen aby na konci cesty těchto židovských kluků na ně nečekala šibenice . Což by pro ně bylo spravedlivou odměnou .

   Smazat
 7. Je to hra se zaručenou výhrou. Buď úvěry pomohou proamerickým a proeurounijním vazalům k udržení moci a tedy prostoru pro kšefty a zisky spřátelených firem, a nebo, pokud to vazalové prošvihnou, bude na dnešních oponentech, aby dluhy zaplatili, což jim určitě nepomůže při ekonomické obnově Ukrajiny a tedy.i nastolení či udržení sociální a tudíž i politické stability země. Nemá to - pro bankstery a jejich loutky - chybu, pro běžné obyvatele je to ovšem tragédie.
  Už jen dodám, že to, co na Ukrajině vyhřezlo a je očividné, v drtivé většině států EU běží potichu - ve stopách Řecka. Je jen otázkou, kdo kdy zažije řecké jaro a jak bude řešeno. Jinak to ale proběhne na periferii, jako je Řecko, a jinak v Německu, Francii apod. Periferní metr bude patrně přísnější, než velmocenský, takže ti vazalové, kteří se dožijí velmocenské "metráže", by na tom mohli vydělat.
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.