Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Zeman udělil vyznamenání sporným osobnostem, dle ,,expertů ČT"Ivan David
29. 10. 2015
Experti České televize a její redaktoři vědí vše nejlépe. Proto nepřekvapí, že ihned po slavnostním předání vyznamenání na Pražském hradě u příležitosti státního svátku vystoupili na ČT24 experti, jeden na vyznamenání, jeden v oboru archivnictví a konstatovali, že prezident Miloš Zeman zase vybral špatně, udělil vyznamenání sporným osobnostem.


Takové v ČT veřejně pronášené úvahy zejména bezprostředně po udělení vyznamenání jsou dle mého soudu vrcholně nevkusné. Také mám pochybnost o jedné z vyznamenaných osobností (poznamenán osobní zkušeností), ale nenapadlo by mě to veřejně sdělovat, ani kdybych neměl důvod si prezidenta vážit.

Následovaly úvahy, že vlastně již Václav Klaus vyznamenával některé pochybné lidi. Jak připustil archivář, i Václav Havel vyznamenával své přátele, bylo to však podle něj samozřejmě v pořádku, protože to byli jeho přátelé z disentu. Po diskusi následoval pořad sestavený z týdeníků z doby „komunismu“, aby se připomnělo, jak byly po roce 1948 přejmenovány závody, ulice, města a dokonce hory po různých tehdejším režimem oslavovaných osobách. To bylo samozřejmě špatně.

Následně bylo připomenuto, jak v tomto režimu byly přejmenovávány ulice, nábřeží a náměstí a to přirozeně naprosto správně po zcela nepochybných osobnostech.

Dozvěděli jsme se, čemu máme věřit a čemu (možná) věří i pracovníci televize.

Jistě také věří, že i diváci věří, že tato garnitura televizních novinářů neskáče, jak režim píská a podle této schopnosti je i vybrána, ale hlásá čistou objektivní pravdu.

Vidím to trochu jinak. Ještě před dvaceti lety chyběly divákům zkušenosti, a proto mohla propaganda vypadat věrohodně a tedy být účinná. Dnes už to nejde. Lidé mají zkušenosti a vědí, že po žádném režimu nenastoupí pravda a láska, ale zase jenom jiný režim, který může být dokonce horší než ten předchozí, a který se chce také udržet, ale také zdegeneruje a ti, kteří ho budou obhajovat, budou čím dál směšnější.


21 komentářů :

 1. Ještě že na to nekoukám, vlastně zjisťuju že jsem naposledy koukal na politické debaty před těma volbama, jak byl Paroubek štván až uštván. Tehdy už jsem zjistil, že to prostě nedám. A od té doby žádný Moravec, žádná 24, nic, jenom část správ v 19, abych zjistil, že je všechno stále při starém a že si mladý Železný nechal za naše prachy nastřelit vlasy a tím končím. A moc si to pochvaluju, že jsou to hydry, to je známo a nemusím jim kvůli tomu zvyšovat sledovanost. Proč? Pochopitelně vyznamenávání prezidentem republiky by mělo být ve sváteční den tabu aspoň pro vzdělance, ale ani to prostě neplatí. Kážou vodu a pijou víno. Jenom mě fakt udivuje, že v tom pořád pokračují a nejsou schopni pochopit, že jsou pro většinu diváků trapní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...šel jsem ještě dál a odhlásil tv poplatky (na poště).
   Plazmu jsem věnoval jednomu idiotovi z pražské žumpy a tím jsem zasel běh ideologické diverze do této krvavé smečky.
   Ať se zadáví vlastními zvratky.

   Smazat
  2. Také bych chtěl vyznamenání "Za statečnost", protože sledovat zprávy na ČT24 to už musí člověk něco vydržet. Děda

   Smazat
  3. Dokud me (zakonem) nedonuti, abych ty poplatky platil, prestoze zadnou televizi doma nemam a NECHCI!!! mit, platit je nebudu. Pokud me donuti je platit, nebude to nejmesi duvod, abych si nejaky TV-set "pustil do domu". Jen me stve, ze uz se dneska nedelaji monitory s HDMI [DVI-D], SCART a video vstupem, bez TV-tuneru, jako tomu bylo (analogicky) v dobach 8-bitovych pocitacu ;-)

   Smazat
 2. Ale tak co, můžeme být rádi, že nám to ČT letos vůbec "přenesla". Asi sehnali lepšího elektrikáře než loni. Akce proběhla důstojně, Zemanův projev byl smysluplný, jen ta podívaná do předních řad v sále byla trochu tristní, ale nutno uznat, že ty horší kousky (dá-li se to takto vůbec dělit) naštěstí zůstaly doma. No a jestli nějaké to vyznamenání padlo do klína i nějakému prezidentovu kamarádovi, budiž, nijak tím nevybočuje z tradice. Za mnohem horší považuji zneužití prezidentské pravomoci ve formě amnestování kriminálníků a vlastizrádců na úkor poškozených a státu, v čemž naopak Zeman z řady prudce vybočil. Naštěstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo ještě jsem zapomněla dodat, že jeden pohled do předních řad mě ale naopak velice uspokojil, a to když datel Duka stál jako šulín v pozoru za zvuku husitské hymny... To se mu pod čepičkou asi honily kacířské myšlenky, jak tohle co nejdříve jednou pro vždy zarazit!

   Smazat
 3. Zdálo se mi, jak občan Schwarzenberg vyhrál volby a dával vyznamenání těm nepochybně správným a naprosto zasloužilým: Rejžek, Hřebejk, Filipovská, Putna, Kocáb, Malý, Ryhlý, Navrátil ...a řád Bílého lva Šapiró...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neměl by ještě zapomenout na toho blba Mitrofanova a také si přichvátnout s ještě žijícím Mašínem, tomu druhému samozřejmě posmrtně. František

   Smazat
 4. Stačil mi první řádek: Experti České televize a její redaktoři. Zrovna před pár dny jsem přemýšlel, co budou ty ulhané hlásné trouby pražských kaváren a US protektora dělat, až geblsovská ČT skončí. Nikdo je nebude chtít, tlamy neschovají a nikdo už jím nikdy neuvěří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pročpak by je nikdo nechtěl? Ideální objekty pro svobodnou popřevratovou justici. Po poslední váce jich v Británii a u nás za kolaboraci a manipulativní činnost dokonce několik oběsili.

   Smazat
 5. To je tak. Když je strana na koni, chce i presidenta, který by měl ještě větší mandát, než strana, tak je volen přímo. Když strana upadá a za presidenta je zvolena nepohodlná osoba, tak je třeba změnit jeho pravomoce, nebo dokonce ústavu. Pravda a láska se ohýbá podle potřeby.
  ČT a ČRo jsou prolezlé osobami, které sem nechal nalézt Havel a spol, dnes evidentně příslušníci jiných tužeb, než má většina národa.
  Je evidentní, že obecně i takzvané elity na vysokých školách netáhnou s národem za jeden provaz. Je třeba je vyhladovět, pak se pustí prsu.

  OdpovědětSmazat
 6. Dělá mi starost zdravotní stav našeho prezidenta. Včerejší udělování cen bylo pro něj velmi vyčerpávající. Měli bychom udělat každý (komu na této zemi opravdu záleží) vše proto, abychom ho hlasitě a viditelně podpořili a dodali mu sílu !
  Neumím si představit dnešek a blízku budoucnost bez něj.
  Mirek

  OdpovědětSmazat
 7. Jak jsem zde již jednou psal, zpravodajství a diskuse na "jejich" ČT nesleduji. Zjistil jsem, že diskusní pořady na Primě mají radikálně jiný charakter. Jsou zde jednak zváni hosté, které by si asi Moravec nepozval a světe div se, poté co reportér položí otázku, svého hosta nepřerušuje, nechá jej domluvit a dokonce mu nevnucuje svou pravdu. Např.Terezie Kašparovská (mimo jiné nádherná žena). František

  OdpovědětSmazat
 8. Má-li se zastavit debilizace české společnosti, je nutné omezit vřídlo této debilizace, kterým je ČT. Tvrdě vyžadovat zákonnou povinnost ČT ohledně vyváženosti informací, prosadit alespoň do pořadů "Interview ČT24" a "Hyde Park" takové osobnosti, které budou schopné čelit manipulacím moderátorů. Tyto požadavky prosazovat peticemi na Radu a ČT. Petice podpořit demonstracemi před sídlem ČT. Jako krajní prostředek vyhlásit "stávku" v placení koncesionářského poplatku. JL

  OdpovědětSmazat
 9. zaujímavé komentáre - postreh z druhej strany rieky Moravy - no my tu máme TA3 - a tam si každý povie čo chce, ale nech sa potom nečuduje, ak ho redaktor kvalifikovane a seriózne prichytí pri klamstve, a tak potom ostali klamári na okraji politiky - ako Miklož, Čurinda, Liepschcics a podobní - čo sa v Česku nedeje, lebo prím ma Praha a zbytok "krátera" sa nechytá -

  OdpovědětSmazat
 10. Čt 2 o státní svátek!!!!! 20:00 Bangkok 20:55 Pyreneje 21:25 Štýrský Hradec ty svině kolaborantsko-fašistický nám chtějí za naše peníze z našich hlav vymazat vlastenectví a lásku k naší republice a hrdiným předkům!!!!Ale to se sakra pletou a jednou se budou divit.Žid (neni myšleno rasisticky) Železný a homosexuál Moravec sem zvou muslimy,jsou normální? Muslimové je maj jako první na seznamu smrti.A další svinstva kolaborantů z Hitler kanál, ,,Gébls"noviny Proti česká televize a další přezdívky,jejich televize za naše!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Zdá se mně, že naše slavná ČT je stále prolhanější a manipuluje, jako by měl být brzy konec jejich mediálního světa. Už v době jejich slavné stávky (v době Bobošíkové a Makrlíkové) jsem pochopil, co je to za sebranku. Od té doby se k lepšímu nic nezměnilo.

  OdpovědětSmazat
 12. Pred niekolkými rokmi som sa často rozhorčoval nad manipulatívnym spravodajstvom v TV a celoštátnej tlači. Uvedomoval som si koľko ľudí zostáva bez vyváženej informácie, že dokonca všetci sme bez nej, pretože "spravodajstvo" sa stalo iba nekonečnou riekou komentárov, kde nám "skvelí analitici" a "všetkoznalí novinári"hovoria, čo si máme myslieť. Dnes som naopak už spokojný. Našu ľudskú potrebu vedieť, samostatne chápať, vyberať si začali uspokojovať naše vlastné aktivity na internetu. Vyhľadávame, čítame, prekladáme, šírime informácie. Najaktívnejší založili slobodné nezávislé servery. Postupne sa učíme identifikovať pravdu! Oceňujeme znalosti autorov, výber ich zdrojov, prítomnosť na tvári miesta...Iste, filtrujeme podľa svojho postoja, pozície, ale v takomto prostredí už majú naše pozície možnosť vyvíjať sa smerom k objektívnej reralite. Slovom, už nám pisálkovia a rádoby odborníci nemôžu mútiť rozum na základe predchádzajúcej línie agentúry AP alebo Routers. Už si nedáme "nabulíkovat"/hezké slovko/, že Zeman je neokrôchaný hlupák, lebo jeho slová život potvrdzuje a ich vyvracia. Tak že záverom, chcú z nás urobiť manipulovaných hlupákov a naučili nás samostatnému mysleniu. Z tohoto hľadiska si vlastne zaslúžia naše uznanie . J.Vinduška,Senica

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT se vypracovala na úroveň kvalitního informačního zdroje. Lže tak spolehlivě, že stačí její "informace" negovat a máte čistou pravdu.

   Smazat
 13. Na to předávání jsem nekoukal, ale někde jsem zahlédl komentářík, že když šel Zeman uličkou, tak Shapiro se tam natřásal a čekal, že mu Miloš pokyne a on nepokynul, dokonce si ho ostentativně nevšímal a to samé při zpátečním pochodu. Tak mě to zahřálo u srdce.

  OdpovědětSmazat
 14. Byl vyznamenán Pavel Dostál, I. M. Tak mi dovolte malou vzpomínku, kdy Pavel Dostál hřímal z poslaneckého mluvítka směrem k poslancům ODS. Mj. zazněla výzva "odejděte!". Poté vystupoval poslanec za KSČM... ale ve večerních zprávách České televize, "experti" ČT prohodili pořadí, takže Pavel Dostál hřímal na KSČM... Něco tak primitivního uvidíme v hezkém snímku Bouřlivé víno. Bohužel, "obchodní zástupce vídeňské firmy" v podání Josefa Hlinomaze byla humorná jenom v tom snímku, dnes jsou takové firmy realitou... a nejenom ony... Kdo jsou ti na Kavčích horách, že si beztrestně dovolí tak primitivní manipulace? Jsou primitivové oni nebo my, že jim to umožníme? Asi jim neradí právníci ale psychologové. Český člověk bude bručet, v hospodě, na internetu se vyřádí... a nic. Asi proto akce "Internet do každé chalupy". Dokonale udrží lid obecný doma, nepůjdou na ulici... Jenom na okraj, jeví se mi "brutální zákrok" totalitní moci na Národní jako procházka růžovou zahradou proti zásahům, které se dějí na "obranu" pseudodemokracie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.