Reklama

pátek 30. října 2015

Zkáza z nebes pro islámské extremisty má jméno TU-22M3!

Ladislav Kašuka
30.10   blog idnes
Letka těžkých ruských bombardérů schopných rozpoutat ohnivé peklo na zemi z výšky 13 kilometrů čeká na rozkaz v Severní Osetii, odkud mohou tyto smrtící stroje být za méně než tři hodiny v nebi nad Sýrií!TU-22M3 jsou letadla schopná nést více než 70 tun výzbroje, tedy raket a bomb, kterými jsou schopné totálně zničit z výšky, ve které je nad Sýrií nemůže vůbec nic ohrozit desítky různých cílů! Čtyři takové stroje mohou dštít smrt a zkázu pro islámské teroristy nad polovinou Sýrie při jediném vzletu!
Tento ruský těžký bombardér vážící prázdný 54 000 kilogramů se vzletovou hmotností 124 400 kilogramů dokáže letět stejně rychle jako stíhačka 2.300 kilometrů za hodinu a operovat ve výšce až 13.300 metrů. Jeho akční rádius je 2.410 kilometrů a může se brzy stát další z velice účinných ruských zbraní, které jsou používány v boji proti islámským radikálům v Sýrii.

Jejich přesun na letiště v Mozdoku znamená, že Ruská federace nehodlá skončit svou syrskou misi ničím jiným, než výhrou a hodlá pomáhat legitimní syrské armádě v boji s USA, Tureckem a Saudskou Arábií podporovanou teroristickou, ozbrojenou opozicí až do vítězného konce! Tyto těžké bombardéry, které mohou v případě problémů krýt největší, nejrychlejší a nejvyzbrojenější stíhací letouny na světě MiG 31M mohou významně urychlit porážku IS a dalších extremistických organizací v Sýrii a možná i v dalších zemích, které eventuálně požádají Ruskou federaci o pomoc.

Rusové za necelý měsíc svého působení dokázali zničit mnohonásobně více teroristických cílů, než tzv. západní USA vedená koalice za rok a půl a ukázali tím celému světu, že když taková vojenská velmoc, jakou je Ruská federace, nebo USA doopravdy chce, vypadá to úplně jinak, než ta komedie předváděná nad Sýrií a Irákem západním letectvem!

V případě, že se do války na straně teroristů nezapojí Turci, Saudi, nebo Američané je možné, že válka v Sýrii v dohledné době skončí totální porážkou islámských radikálů a v zemi se budou moci pod mezinárodním dohledem konat celonárodní volby, v kterých si syrský lid sám svobodně vybere, kdo povede Sýrii v dalších letech (nikdo jiný do toho nemá co mluvit)!

28 komentářů :

 1. Zajímavé bude, USA chtějí poslat do Sýrie speciální pozemní jednotky, které budou bojovat spolu na straně rebelů, Rusko tyto rebely bombarduje, tak se Yankees připravte na ruské peklo!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těžko předvídat,jestli se pustí do sebe,spíš uvažuji,že to nebudou přímo USA vojáci,ale různí žoldáci.Tady by mělo zaznít tvrdé slovo Asada,Američané jsou tady neoprávněně,nikdo je nezval,jejich příchod bude považován za agresi proti Sýrii.Budou muset očekávat tvrdý odpor naší armády.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Iba nahradia tých, ktorý sú už po smrti.

   Smazat
  3. 16:08
   Ta černá opička z bílé chýše už neví, kudy kam. Myslel si, že se Putin zalekne, když pošle do Sýrie, nikým nezvané, žoldáky. Jenže Putin vytáhl z rukávu další eso. Objevily se nové bombardéry, jaké USA nemá a neměly o nich ani tušení. A bomby, z jejich letové výšky, přiletí tiše. Neexistuje před nimi žádné varování, jako v případě blížícího se letadla v malé výšce. Nedá se před nimi utéci, případně někam zalézt a čekat v krytu až to přejde. A zasáhnout najednou půlku Sýrie? to musí být děsivá představa pro Isiláky a amíky určitě také.

   Smazat
 2. Jen upřesním, že Tu-22M3 neunese 70 tun výzbroje, ale přibližně 25 - 30 tun, nesmíme zapomínat na přibližně 50 tun paliva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zásoba paliva: 11100 kg https://cs.wikipedia.org/wiki/Tupolev_Tu-22M

   Smazat
  2. 18:35

   Při vší úctě, s motory 2 x 245 kN a doletem 7 000 km by s 11 tunami paliva daleko nedoletěl.

   http://www.military.cz/russia/air/tupolev/Tu22M/tu22m.htm

   Smazat
  3. POROVNEJTE SI
   https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Tupolev_Tu-22M&direction=prev&oldid=7635863
   A
   https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Tupolev_Tu-22M&direction=next&oldid=7627067

   mezi těmito verzemi se 53 550kg paliva po 17. 11. 2011 změnilo na 11000

   I wikipedie mívá správné údaje, ale sem tam to někdo "opraví".

   Smazat
  4. 7:38

   No, ano, je to tak, ale já to spíše bral z logiky "věci". Pamatoval jsem si ještě z vojny, že MiG-21 natankoval do "trupu" 2600 kg paliva + cca 1800 kg do třech přídavných nádrží a to mu vydrželo na let nad Baltické moře, kde odpálil 1-2 rakety na cvičný cíl a letěl "domů". Když se vrátil, měl v "trupových nádržích" něco okolo 800 kg paliva (přídavné nádrže prázdné). Trasa měřila cca 1100 km. Motor byl staré koncepce - velká spotřeba a o výkonu něco přes 60 kN. Vychází to pak nějakých cca 3600 kg paliva na 1000 km v úsporném režimu. Zohledním rozdílné výkony motorů mezi zmíněnými letouny, jejich hmotnost a možnost, že spotřeba se mezitím snížila a pak to vychází "téměř" přesně.

   Smazat
 3. 17:23
  Tady nejde o to, kolik unese nebo neunese. Tady jde o zapojení další ruské supertechniky po oznámení Obamy, že USA už budou přímo bojovat po boku svých přátel teroristů. To se dalo čekat. Jsem zvědav, jak se bude těm USA hrdinům chtít nastavovat vlastní krky, když budou vědět, co nad nimi létá ve 13 kilometrech a co se na ně v tichosti snese jako déšť. Ta poznámka o nosnosti je opravdu nevhodná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co říkáte na Domy, které se dají bránit ? https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

   Technologie USA z 80 let minulého století, ve Zlíně je celé sídliště.

   Smazat
  2. Prodáváš je nebo jsi nám tím chtěl sdělit něco důležitého ohledně Syrie????

   Smazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=W7dzLZL3G3c

   Smazat
  4. 18:18

   Ale ono jde o všechny údaje. Když někdo o tolik přežene nostnost letounu, tak může někoho jiného hned napadnout, co ještě jiného přehání. Snad mi správně rozumíte.

   Smazat
  5. Trošku starší supertechnika, porovnejte to s Rockwell B-1 Lancer a řekněte co je lepší!

   Smazat
  6. Jsem přesvědčen, že každé srovnávání různých zbraňových systémů dle zveřejněných podkladů je zavádějící a účelově zkreslené. Dle Wikipedie má být dosah ruské rakety Kalibr cca 400 km, při úderu z Kaspického moře to bylo cca 1500 km, mluví se až o 2600 km .... Možnost použití zřejmě i z rybářských "kocábek", kterých jsou ve všech světových mořích stovky (?).

   Smazat
  7. Snad si zde někdo nemyslí, že nějaká wikipedie, či podobné zdroje, budou mít relevantnější informace o ruské bojové technice než samotné Rusko? Rusko jdnoznačně demonstrovalo efektivitu a dosah svých zbraní světu, při odpálení raket z kaspického moře, kdy do té doby se u.s. a ostatní experti domnívali, že dolet těchto raket je max. něco kolem 600 km. A ono ejhle, 1500 a zřejmě mnohem více. Víme prd, co rusové mají dalšího na skladě, a proto byly z u.s. po této demonstarci tak nervózní reakce.

   Smazat
  8. Dokonce jsem někde četl, že ty ruské rakety s plochou dráhou letu mají až 4000 km dolet. A to že se dají odpalovat z čehokoli, tak je skutečnost - mohou být umístěny v kontejnerech, které tu také známe - vozí je kamiony - myslím ty ocelové námořní kontejnery - vejdou se tam 4 ks - jen se zvedne "střecha" kontejneru, zvednou se rampy a mohou se odpalovat - mohou být tedy umístěny doslova na každou kocábku a nebo mohou být odpalovány po zastavení kamionu odkudkoli.

   Smazat
  9. 20:05

   Nejde tu o "supertechniku" míněnou tím letadlem (TU-22M3), to jsou 70.roky a to letadlo je už jen nosič, který má stále dobré parametry na to, aby nesl moderní zbraně. Ta "supertechnika" jsou v tomto případě rakety s plochou dráhou letu, které může nést a bomby pro přesné bombardování, které může přesně zaměřovat z velké výšky.

   Smazat
 4. Správně pořádnej kobercák kterej sebou vezme i ty zkurvený usácký poradce

  OdpovědětSmazat
 5. Přesně ! Konečně likvidace evropských mudžahedínu . Ještě by mohli pokropit islamisty v Bosně a organisty v Kosovu .

  OdpovědětSmazat
 6. To Anonymní 30. října 2015 19:19 + 20.55

  Pánové, pánové ..... - zklidněte své frenetické nadšení, neb není ani trochu na místě. A místo ryčného povyku o ho_vně uveďte něco smysluplného. Představa o likvidaci evropských mudžahedínů kobercovým náletem z výšky nad 10.000m není vůbec úsměvná, ale spíše k zamyšlení nad mozkovým potenciálem jejího předkladatele.

  Tak klucí, vypnout tu střílečku na kompu, honem vyčurat a hajdy do postýlek!

  Šup, šup.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 7. Dnes, mezi poločasy rugby, jsem neuváženě přepnul televizi na ČT24. No to sem si naběhl. Zrovna tam řešil náš naducánek Takáč, situaci v Sýrii a jako hosta ve studiu měl známého komunistu, agenta STB, udavače, dnes ale tvrdého pravicového politika a fašíka Štětináče. Stačilo cca 10 sekund a myslel sem že vyhodím televizi z okna na ulici. Opět ony stále stejné zvratky na adresu Ruska, které prý vlastně nebojuje proti IS, ale proti "umírněné opozici" a bombarduje nevinné civilisty. No prostě jediný kdo tam maká a ničí teroristy ku prospěchu celého lidstva je USA. Potom jsem si ale uvědomil, že musím dokoukat zápas a tak nějak se zklidnil. Je neskutečné, jaké lidi si vybírá ČT do diskuzí a ještě za to inkasuje poplatky. Jasná ukázka toho, kdo ČT řídí a co je to za žumpu na vymývání lidského myšlení. Je to hnus, viďte pane řediteli Dvořáku to vaše zařízení na lež !!

  OdpovědětSmazat
 8. Takáč - je to magyarské meno - Tkáč - alebo aj napr. szalma - slama, ablak, oblok, kyrályi, kráľ, lapátot, lopata, a teesek - to je po turecky prosím, ale aj po magyarsky - a István, Štefan a Nagyova - akosi sa u vás namnožili - a tak po tejto malej exkurzii v lingvistike je vám jasné prečo sa magyarsky naučíte raz - dve - tri, štri a tak podobne

  OdpovědětSmazat
 9. Zásadní důležitost pro budoucnost má fakt, že si RF v Syrii může vyzkoušet co nejvíce zbraňových systémů v praxi a taky dává možnost se trochu předvést. Žádné cvičení takovou možnost nedává. Tady naopak se dají vychytat i případné "mouchy" a připravit další vylepšení. Je to pro tzv. globálního predátora silně nepříjemné a tak ječí, co to dá...

  OdpovědětSmazat
 10. 7:39

  Přesně tak, RF má Sýrii jako "polygon" a také velké zásoby munice, které je lepší spotřebovat na "ostro", než je pak rozebírat a "vyhazovat". Navíc z toho vyplývají zbrojní zakázky a těch již existuje nyní tolik, že RF bude mít zase na pár desetiletí vystaráno. Bohužel, budou muset prodávat licence, protože sami těch zbraní a munice nedokáží vyrobit dost ani pro sebe. A prodávat licence do zemí jako například Čína a Indie je z obchodního hlediska velmi nebezpečné. Asi každý tušíme proč.

  OdpovědětSmazat
 11. Taky si myslím, že Rusko bere misi v Sýrii jako ukázku své síly. Až světu ukážou všechno, co ukázat chtějí, tak se stáhnou domů. Na nějakou delší operaci v Sýrii Rusko nemá peníze.
  Ale je nutný před "protivníky" zachovat tvář velké a silné mocnosti.
  p

  OdpovědětSmazat
 12. Máte pravdu, toto letadlo unese "jen" 24 tun munice, opravdu jsem zapoměl na palivo, takže se omlouvám. Na mém blogu je tento údaj již opravený... Jinak tato modifikace letounu není ze sedmdesátých let, ale z roku 2010 a Rusko má okolo 240 takových strojů.

  Ladislav Kašuka.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.