Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Akademická nenávist k prezidentovi

Břetislav Albert
20.11.2015   ireporter
Tak jsem se dnes dozvěděl, že tři prezidentem odmítnutí profesoři – Jiří Fajt, Ivan Ošťádal a Jan Eichler – a dvě vysoké školy – UK Praha a VŠE Praha – podaly na prezidenta žalobu za to, že nejmenoval dotyčné docenty do doživotních funkcí ctihodných učenců. První, co mne napadlo bylo, že jsem si vzal k ruce Ústavu ČR ve které jsou povinnosti hlavy státu taxativně určeny. Zkuste to také, abyste se přesvědčili, že nemlátím prázdnou slámu. O jmenování profesorů není v článcích 62 a 63 Ústavy ani slovo. Prostě je to tak, že jmenování profesorů vysokých škol není prezidentovou povinností.
 Možná to byla tradice, úzus či vstřícný krok hlavy státu ke vzdělancům, k akademické obci. Jenže ne všichni kandidáti na profesury jsou křišťálovější než křišťál, někteří si do svých životních zavazadel přibalili věci a události za které by se měli stydět. Tím se nijak neliší od většiny populace. Jejich univerzitním kolegům to zřejmě nevadí, prezidentovi však asi ano a tak se po prostudovaní jejich CV rozhodl, že je jmenovat nebude. Je to jeho právo stejnou měrou jako to není jeho povinnost. Na této události je navíc pikantní skutečnost, že na prezidenta nelze podat jinou žalobu než za vlastizradu, což by měli úctyhodní vzdělanci vědět a když ne oni, tak jmenované alma mater zcela jistě. Moje ostuda to není, ale co jsou schopni ve své zaslepené akademické nenávisti k prezidentovi vymyslet, to je na pováženou. Obě školy jsou placené z veřejných prostředků a ty jsou tvořeny z našich daní.

Tři profesoři byli jmenováni ministrem školství, nakonec proč ne, je to jeho rezort. Jmenován byl před nimi i nositel transparentů a propagátor chlapské lásky docent Putna. Ten to vlastně všechno začal a já se ani na vteřinu prezidentovi nedivím, že měl vůči němu averzní postoj. Pan Putna dával své gayství veřejně na odiv davům a nebyl tak v očích hlavy státu příkladem pro mladé lidi. Je to vcelku jednoduchá rovnice. Na gayjích nelze stavět budoucnost země, tu mohou zajistit jen heterosexuální rodiny. Tím neberu právo gayům být takovými jací jsou, ale ať svoji životní filozofii nevnucují jiným. Naše společnost má i bez nich dost jiných a zásadnějších starostí.

55 komentářů :

 1. Jsou to fakt IDIOTI - celá ta "akademická" obec .... navíc jsou pod vlivem Američanů a neziskovek.... skoro se stydím za své dva tituly z UK!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=xg8Opr6_Ni8
   ....je paradni traparna, kterou jsme shlednul a pochopil, proc takovy hystericky trapak, by nemel byt jmenovam profesorem.
   btw... sam jsem milovnikem humorne nadsazky (Simek@ Grossman, Suchy Slitr....) a neco takoveho....!!!

   Smazat
  2. Jo,jo, "Nejdřív zakolísá inteligence!", to už v "Bílé paní" říkal Kopecký jako tajemník MNV! Dabac

   Smazat
 2. Řádný rektor, docent nebo profesor má tolik práce, že nemá čas plýtvat energií na věci tohoto typu. Co to jsou za docenty, kteří si ani nedovedou udělat právní rozbor a vrhají se předem do prohrané bitvy. To nebudí dobrý dojem o takové vysoké škole a ani o samotných docentech. A proč se do toho pletou rektoři, to mě fakt uniká. Poznal jsem řadu profesorů a docentů, to byly autority, které respektovali všichni studenti. Respekt si vydobyli svými znalostmi, publikacemi a svým akademickým vystupováním a životem i mimo území školy.

  OdpovědětSmazat
 3. Akademikům, intelektuálským a jiným "elitám" jako i stranickým bossům a jejich parazitním klikám nejvíc vadí, že jim nejde na ruku, potažmo přímo nezobe z ruky. Co je to za člověka? Místo na dovolenou na riviéře s VIP v Monte Carlu si klidně jede do jedné cimry v Moravské prdeli, kde si klidně jezdí na nafukovacím člunu v místním brčálníku. Popřípadě s flaškou slivovice a chlebem se sádlem a cibulí jde objímat stromy. Takový buran z lidu přeci nemůže vedle noblesního slinty s čírem obstát. Navíc nemá potřebu lézt pseudoautoritám do análu, tedy rektální alpinismus, oblíbená to kratochvíle našich samovládců, je mu s chromou nohou také odepřena. A okřídlená fráze " popelníček by nebyl? " našim ochráncům pravdy, lásky a morálky také shrnuje ponožky. Já tedy příznivcem kouření nejsem, ale u nás máte popelníček k dispozici dle osobního výběru Pane Prezidente. Ono totiž být cvičenou opicí není snem každého občana ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lze si představit jaký by byl JUDr. nebo doc. ten nechvalně známy sběratel neoprávněných vysokoškolských titulů Marek Benda, nedouk z ODS, který v živote, jako Sobotka, nedělal.

   Smazat
  2. B.Sobotka, cerstvy absolvent prav, se vydal na "prigl", na sraz scifistu... dosel vsak na konferenci CSSD, ktera se odehravala, take na priglu ....no jestli to neco spis nevypovida, o jeho kvalitach ;-)

   Smazat
 4. Dnes na VŠ může učit kdejaká buzna s diplomem co získala za víkend v Plzni ! Tolik vlezdoprdelnictví do US análů jako dnes pražská kavárna , nemusela do roku 89 absolvovat celá zem ! A to se jmenovalo totalita ! !!Kam jsme se to dostali s tou totalitní diktaturou dnešní , kterou sem noví povinní bratři z imperialistické říše ZLA a bratři na věčné časy a nikdy jinak , nám nainstalovali pod názvem "svoboda a demokracie" !!! Ti paraziti a naši slouhové těch satanistů panují za pomoci zaprodané ČT a přesto nejsou schopni vnutit tu svou LEŽ národu ! Porovrah na Ukrajině taky nesplnil svůj americký úkol a válku s Ruskem těm US vrahům nedokázal rozpoutat , takže US povinný bratr sklízí jedno zklamání za druhým ! Přitom pražská kavárna , ziskové neziskovky a různí 100Hovnové slouží do roztrhání těla za krvavý dolar ! Možná rada pro vás , odporná "sluníčka" -zkuste pravdu !!! Ta osvobozuje !!

  OdpovědětSmazat
 5. Nelze házet všechny VŠ do jednoho pytle.
  Vždy se to týká jen některých uražených jednotlivců.
  A Martin C. Buzna?
  Toho blbečka bere vážně možná tak Táňa Fischerová. A ji zase nebere vážně téměř nikdo:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to nikdo lépe nenapsal. Několik zbytečně ješitných a jeden b.......
   Jen mi hlava nebere, že pedofilie je trestná zvrácenost a buzeranství je beztrestná přirozenost. Přitom obojí má stejný základ.

   Smazat
  2. NESOUHLASIM s vami!:
   - Fiserova se pise cesky
   - sam jsem ji, v 1. kole pres. volby volil!

   ...to ze jsem pak ve 2. kole vilil m.Zemana, byl jen cisty pud sebezachovy!!!

   Smazat
  3. "Mate nejaky vilny pokoj? ....neopravujte me clovece!!! Sam vim, co jsem rikal!!!" :-)

   Smazat
 6. No jo, ale tohle nám pak na školách vymývá mozky naší důvěřivé mládeži! A ta je možná bohužel už vážně bere. Pak se není co divit tupému stádu s červenými kartami.

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím si, že by se měl dělat pořádek ve vysokém školstí a bude od takových postojů pokoj. Zavést školné na medicíně (problém utíkajících mladých lékařů, kterí vystudovali zdarma za peníze daňových poplatníků), dále školné na všech pseudohumanitních oborech typu mediální komunikace a další šílenosti, od školného osvobodit pouze technické obory. Zlikvidovat soukromé vysoké školy, zavést jiné formy financování, žádné peníze na hlavu (podvody s počty studentů, kteří jsou jen zapsaní, ale vlastně do školy nechodí a po 3 letech se vyřadí, ale peníze za kapitačníplatbu zůstanou). Však lidé pohybující se v tomto prostředí ví moc dobře, jak to na školách chodí. Potom budou mít páni rektoři jiné starosti než prudit a vyjadřovat se ke všem. Také napojení škol na všelijaké neziskovky je zhouba systému ve vysokém školství.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soukromé kšoly nezakazovat, ale ať jsou opravdu soukromé a vegetují ze školného. Ostatní školy platit ze státního, hodnotit školy podle toho, kolik absolventů se chytne v oboru. Není dobré, když v každém okresním městě je nějaké fakulta či katedra. Na technické obory nikdo nechce, protože naše školství neumí nadchnout pro technické obory - matematika, fyzika, chemie, deskriptiva aptd. Ve školství jsme se ze špičky dostali na chvost. Změnit to, bude těžká práce. A poznámka: všimněte si, že nejvíc proti Zemanovi a nám ostatním vystupují kantoři a studenti žvanivých "humanitních" oborů, kteří ani nemuseli maturovat z matematiky - proto mohou nakonec vystudovat lidé, kteří jsou na štíru s logikou.

   Smazat
 8. Je
  vydět že Pražská kavárna neví jak se zbavit pana prezidenta . Čt je jejich hlasná trouba . Místo aby politici přitvrdili proti
  muslimum v evropě , tak jen pieta , pláč a přebalování uprchlíku na pobřeží . Okamžitě zavřít hranice Čr .
  u na pobřeží .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Je vidět že pražská kavárna neví jak se zbavit pana prezidenta. ... je jejich hlásná trouba. Místo aby politici přitvrdili proti muslimům v Evropě, tak jen pieta, pláč a přebalování uprchlíku na pobřeží. Okamžitě zavřít hranice ČR u pobřeží.
   Opravář textů
   PS: Který vůl dokáže v tak krátkém textu nasekat tolik chyb?!

   Smazat
  2. Myslel to dobře......

   Smazat
  3. 22:55 Nejenom zavřít hranice ČR .Zavřít i ČT !

   Smazat
 9. Vím, co vyžaduje jmenovací řízení na profesora. Dnes jsou stanovena přísná kritéria spočívající v počtech publikací ve významných, většinou zahraničních, časopisech, počtech patentů a dalších aktivitách. Jsou však obory, které generují politické profesory. V tomto vyniká jedna fakulta Univerzity Karlovy. Všichni je znáte, jsou zváni do televize. Je módní kritizovat profesory, i když je obecenstvo mimo univerzity nezná a nikdy je neslyšelo přednášet a nic od nich nečetlo. Je za tím závist z vlasního selhání. Přes bordel, který tady vládne, každý se může k profesorovi propracovat, jestliže za studií ve škole dával pozor a dvacet let pilně publikoval, učil, přednášel a patentoval. Takovou výdrž každý nemá. Vztek si pak vybíjení na na všech, které jim nějaký gauner předhodí. Klaus dokončil za bolševika vědeckou aspiranturu (CSc), Zeman si válel koulea a četl knížky (sám to říká).

  Za oprávněné odložení jmenování pokládám Fajtův případ. Má se počkat na policejní vyšetřování a soud. Fyzik Ošťáhal pomáhal bezpečnosti tím, že na jeho bytě byla klamná adresa pro korespondenci z ciziny. Tady by měl národu Zeman dodat vysvětlení, že jeho nenávist k minulému režimu připouštěla zradu s případným zabíjením nás všech při možných válečných operacích. Trochu jsem ten případ zdramatizoval, ale podstata dehonestace učitele z nepolitické fakulty, kde se zabývá fyzickou tenkých vrstev, je snad nehoráznost do nebe volající. Eichler absolvoval vojenskou politickou akademii v Bratislavě. Nechápu, jak mohla tato škola zničit jeho charakter. Politiky bylo na této škole stejně jako na ostatních školách humanitního typu před převratem. Zeman je zbabělec na to, aby vyčistil na funkcích všechny absolventy humanitních studií z doby před převrate. Ošťáhal a Eichler vykazují podle svých veřejných CV a seznamů publikací připravenost stát se profesory.

  Ostudný případ Putna skončil tak, že si jmenování vytrucoval. Je ostudou Univerzity Karlovy a dokladem jejího úpadku. Zeman mohl z tohoto případu vykličkovat. Když byl Zeman předsedou vlády, tak za sebe posílala do Karolina malého Zemana, aby diplomy rozdal. Havel se ani neobtěžoval, aby do Karolina přišel a promluvil.

  Kdyby měl Zeman koule, tak se podívá na Sokolovu profesuru nebo na profesury dalších politiků, jako je třeba Zlatuška, který na něho útočí. Databáze publikací jsou dostupné v univerzitním prostředí každému. Můžete podle libosti lustrovat.

  Mám podezření, že by Zeman nejraději odměňoval profesurami jen své přátelé. V případě státních vyznamenání je to očividné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příprava všech podkladů pro jmenovací řízení zabere zájemci půl roku. Jestliže nějaký narcis všechno hodí do koše, tak rozumím, že taková libovůle naštve. Aby Zeman ušetřil vysokoškolským učitelům práci, měl by nadefinovat, kdo je druhořadým občanem a profesuru nikdy nemůže dostat nebo je vyvoleným občanem a s profesurou nebude mít potíže i kdyby byl naprostý vůl. Bylo by to něco jako dodatek k lustračnímu zákonu. Politici z tzv. demokratických strana by jeho iniciativu jistě uvïtali, aby se zbavili nadlouho konkurence.

   Nyní když už má Dukovo požehnání, měl by si pospïšit.

   Smazat
  2. Jak ubohé.

   Smazat
  3. Zemanovi byla provedena kastrace? Ze zdravotních důvodů? To psali v Blesku? I ty mudrlante!

   Smazat
 10. Je třeba si uvědomit, že akademický titul je souhrnem absurdních snah o završení vědomostí, nikoliv vědomostí samých. Rozhoduje publikování, což je synonymem opisování a exklusivnost je je totéž, co protekce.
  V tomto prostředí vyrůstá faleš a odtržení od reálného světa. Tyto takzvané elity nemohou přijít Zemanovi na jméno, že je vzdělaný samouk a podporují ho miliony voličů, kdežto je podporují jen patolízalové.

  OdpovědětSmazat
 11. akademici a umnělci jsou intelekuálové kterim patří budoucnost budovaná Světovimi státi americkími,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 12. Akademici chystají na presidenta žalobu. Škoda, že nebyli akademici už za Havla a nebo Klause. Zcela jistě by podali žaloby i na ty dva pány presidenty! Ti také ODMÍTLI JMENOVAT nominované učence na profesory. Je vidět, že když dva - tedy tři, dělají totéž, tak je v tom propastný rozdíl. Kde byla média v tom čase??? Nebo tenkrát se to mohlo a dneska se to nesmí?

  OdpovědětSmazat
 13. Nic jiného v tom není,jen peníze,aby kamarádi kamarádů,měli zajištěné další příjmy.Jen k tomu přidám CEVRO,straničtí odpadlíci ODS,mají zajištěné další přijmy.

  OdpovědětSmazat
 14. Jestli se nemýlím, tak podle Ústavy je přípustné na prezidenta v době jeho funkce i po jejím skončení podat pouze ústavní žalobu za zločiny proti státu. Takže všechny ostatní žaloby jsou prostě obyčejné plácání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když oni tak rádi plácají. Hlavně nesmysly.

   Smazat
  2. Akademici pouze titulem, odpad charakterem, proto prázdná gesta. Že by jejich hloupost byla až taková, že neznají anebo nechápou ústavu, to už by bylo s udělováním ak.titulů na pováženou.

   Smazat
 15. Mrzí mne, že Nová republika otiskla neuvěřitelně hloupý článek, kde jeho autor se ani nenamáhal seznámit s podstatou problému. A to ani po stránce faktické, tak formální. Navíc to bylo převzato i s fatální hrubicí.. Nedivím se - jmenování VYSOKOŠKOLSKYCH PROFESORU komentuje někdo, kdo má základní problémy s češtinou! Klasika.
  Věcně nejde o to, jestli Zeman profesorům předá jmenovací dekrety, ale o to, že je odmítl podepsat!!!
  A žaloba na prezidenta? Zdejší právní ignoranti by si měli vzpomenout na úspěšnou žalobu na Klause jako prezidenta, když odmítl, kvůli věku, jmenovat soudce!
  Stejný případ. Stejný bude i výsledek před soudem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:49 Hlavně, že Vy jste se "seznámil s podstatou problému". Vám zřejmě vůbec nevadí, že jeden z nejmenovaných profesorů je korupčník, druhý spolupracovník StB a třetí politruk ? Hlupák jste spíše Vy, než autor článku !

   Smazat
  2. Vážně? Onen spolupracovník má čistý lustrák. Na rozdíl od jisté Jitky Frantové, která byla agentkou StB a udávala kolegy, ale od Zemana dostala státní vyznamenání. Další má být korupčník? Je nějak trochu srovnatelný s prezidentovým kancléřem? Třeba minimálně? A třetí byl politruk? Vážně? Myslíte, že byl nějak vzdáleně stejným nomenklaturním kádrem jako komunistický ministr zemědělství, který dostal od Zemana také nedávno, s tou udavačkou , státní vyznamenání? S autorem článku si, co do hlouposti můžete podat ruce! Al e máte lepší pravopis. To se musí nechat!

   Smazat
  3. 8:49, 11:25- oba dva Vaše příspěvky nemají gramatické chyby, ani stylistické, je poznatelná Vaše rozepsanost. U mne můžete najít chyby gramatické ale ne správný odhad,"co tím chtěl básník říci", tedy Vy. Použiji Vaši argumentaci.Dejte Vaše pravé jméno plus další a já Vás vyhledám,nebo někoho z Vaši rodiny ve svazku STB,pokud nebyla v první fázi "sametu"skartována.Potom jste vysoko a nemám na Vás.

   Smazat
  4. Chybu mi neopravíte, tak si ji opravím sám. Správně je dvojitý zápor-"chyby gramatické ale ne NEsprávný odhad".

   Smazat
  5. Naši rodinu rozhodně v žádných svazcích nenajdete! a nikdy jste najít nemohl. Naše rodina byla v roce 1953 šupem soudruhy z LM vystěhována do pohraničí. Rodina mé ženy tehdy přišla o majetek a tchán makal přes 40 let v hutích.. Takže máte smůlu. My zase máme smůlu v tom, že nemáme dostatečnou kvalifikaci na to, aby nám Zeman udělali státní vyznamenání.
   A že máte správný odhad? Proboha a čeho? Napsal jste, že zeman slíbil , že bude prezidentem všech a v poslední době jen rozeštvává národ? Měl mou podporu když proti němu vytáhli červenokartisti. Když byl napaden přes pornopunkerky. Ale nikdy nemohu zkousnou to, že si počíná naprosto svévolně ohledně jmenování profesorů, zaměstnává kolem sebe jako nejbližší poradce lidi z prokazatelně velmi pochybnou minulostí i přítomností a vyznamenání rozdává lidem, co by měli lézt kanály.

   Smazat
  6. 8:55-no vidíte, možná jsme se s tchánem znali.Vycházím v úvaze z matematiky.V zemi, kde bylo tolik lidí "u komunistů", nemohla nemít širší rodina svoji černou ovci.Vaše čistota je jen vy jímka která potvrzuje pravidlo. Můžete tedy "hodit kamenem".Jste si ale jist, že ty "kameny hází" jen čistí? Já ne, naše děti se možná dozví, jak se zametaly stopy za "komunistickou" kariérou mnohých! A konkrétní test pro Vás.Herečka s naci milencem byla dobrá či ne? Baťa kolaborující byl dobrý v oboru, či ne?Co hodnotit oceněné, za co dostali "metál"! Navíc, kolik "národních umělců" by mělo lézt kanály.Svět není černobílý!

   Smazat
  7. P.S.- neodpověděl jsem Vám na Zemana.Ne každá vláda byla má. Trpělivě jsem čekal na další volby.Zemana jsem volil od počátku,co se ale nestalo.Neschopnost oponentů Zemana uznat porážku-"vždyť máme moc, media,co si to ten Plebs dovoluje", nastartovalo reakci nás. Byť to ČTV nedala do vysílání,jako komunisté blahé paměti,naštvaných lidí je přehršel, taky jako za komunistů! V této situaci nemá Zeman šanci národ sjednotit, vinou sluníčkářů a jsem osobně rád, že preferuje nás, zemany.

   Smazat
 16. S těmi prof. elitami je to ke zvracení. Kolik jich dostalo profesůru pouze za to, že z nějakého důvodu podpořili Havla. Co je to za vzdělání, které má Putna? Zeman je také CSc.- ekonom, ne pisálek esejí. Viděl jste někdo tu ubohou diplomovou práci pana Bendy? Kolik miliónů se vyplatilo pánům prof. za granty, které nepřinesly nic kromě popsaného papíru?? Páni prof. udělejte si nejdříve pořádek mezi sebou a pak dokažte, že Jste něco málo víc než ty desetitisíce demonstrantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Manažer k řízení podniku vědeckou aspiranturu nepotřebuje. Je dobré, aby měl MBA (Mladá Boleslav áčko). Na omluvu bych napsal, že na internetu je mnoho stránek s texten Ing. Miloš Zeman, CSc.. Nenašel jsem však ani jeden strukturovaný životopis s rokem, kdy tento titul Zeman obdržel a která vysoká škola mu jej udělila. Tato fakta jsou stejně důležitá jako rok a místo získání vysokoškolského vzdělání. Fanklub MZ tyto údaje iniciativně doplní.

   Studium vědecké aspiranturu trvalo běžně tři roky. Vysokou školu dokončil v roce 1969 a podle svého životopisu učil do roku 1970 na Vysoké škole ekonomické. Vystudovat a obhájit kandidátskou práci stihnout do roku 1970 prakticky nemohl. Tehdy byly obhajoby na několik let zastaveny a studenti pokračovali až po roce 1975. Zeman byl vyloučený komunista. Například na severu Moravy byl titul CSc. pro tyto lidi zcela nedosažitelný. V Praze šlo zařídit cokoliv. Vzhledem k postižení jeho vrstevníků by bylo třeba Zemanovu případnou obhajobu před převratem vysvětlit. Doktor Ivan David kdesi popisoval, jak bylo za totality těžké i pro nestraníka bez politického škralouchu začít. Po převratu bylo krátké období, kdy se zkráceně dalo pro ublížené spoluobčany CSc. získat. Tito kandidáti předložili soubor publikací, za který jim byl bez zkoušek titul CSc udělen. Slyšel jsem o jednom případu, kdy to byla přímo ostuda. Zeman napsal článek do Technického magazínu se známou lží o počtu vysokoškoláků v Nepálu. O dalších publikacích se nepsalo. Klaus napsal ve španělštině článek o přednostech socialistického hospodářství. Obdivovatelé Miloše Zemana by měli jeho čest obhájit odkazem na jeho publikace. Zeman ze sebe dělá prognostika. Po převratu předvídal, že komunistcká strana do několika let zanikne. Nevyšlo mu to. Zřejmě proto obrátil svou nenávist na Ransdorfa.

   Zeman je rozporuplnou osobností. Nejlépe by udělal, kdyby držel občas hubu a nesr.l se do věcí, kterým nerozumí. Česko je i jeho zásluhou v análním otvoru. Umístili jsme se skoro na konci žebříčku s naší koupěschopností. Ani tomu kapitalismu nerozumí. Flinkal studium ML, což zpochybňuje jeho CSc..

   Smazat
  2. Pořád lepší než švarcenegr !

   Smazat
  3. On je také rozdíl ve vědeckých hodnostech v tom, jakou má jmenovaný praxi v podniku či ve vývoji. Dnes se doktoranti rekrutují přímo na školách aniž by nějakou praxi měli. A docenti a profesoři, ti se již etablují pouze na školách. Je také podstatný rozdíl mezi vzdělanci technickými a humanistickými.

   Smazat
  4. Kritické poznámky ke špatnému rozhodnutí prezidenta nejmenovat profesory jsem napsal já. Na univerzitu jsem nastoupil po 25 létech praxe v oborovém výzkumu a podnikovém vývoji v průmyslovém podniku. Je pravdou, že na univerzitách vegetují podivné existence, které už nejsou schopny plnit předepsané požadavky, což platí zejména pro humanitní obory. Po převratu stačilo prohlásit, že se ctižádostivý lenoch cítil být komunisty ublížené a docenta dostal darem. Asi po pěti létech se situace změnila a bylo třeba projít habilitačním řízením a napsat habilitačním práci. Titul docent se neodebírala, jen mzda byla o několik stovek menší. Někdo tuto povinnost se habilitovat dodatečně splnil, jiní jsou už v důchodu a ti nejčipernější se stali profesory, protože se tehdy po převratu v podstatě po nich nic nechtělo. Pozoruji, že by si ti nejpohodlnější přáli, aby zase nikomu nemuseli dokazovat svou odbornou kvalifikaci a stačilo by jim nadávat na komunisty jako dříve. Mně osobně už může každý vlézt na záda, přotož jakési uznání v cizině jsem si vypracoval. Proti kur.ení univerzit nic nesvedu, takže mne nezajímá. Nejvíce chyb nadělali ignoranti na postu ministra školství ze všech vládnoucích stran po převratu. Za vlastizrádné považuji zrušení maturity z matematiky. Bohužel tuto osobu je technicky nemožné pověsit za koule do průvanu.

   Nová republika má zajímavý obsah. Bohužel někdy se i tady objeví sračkách.

   Ve válce medií s prezidentem a jeho odpor k imigraci u Miloše podporuji. Nechápu proč se blbec se.e do věcí, ve kterých se nevyzná. Miloš není také žádný lumen jako národohospodář.

   Smazat
  5. Za chyby se omlouvám. Používám iPad, jehož kontrola pravopisu zákeřně mění slova a koncovky slov. Myslím, že podobnou zkušenost mají i ostatní..

   Smazat
  6. Vážený 2:25 - jsme rád, že jste to napsal. Autorita vysokých škol je mezi lidmi nízká, vzdělání je v silné inflaci, v každém okresním městě je fakulta, maturanti neumějí skoro nic, o matice, fyzice a chemii ani nemluvím, ale oni neznají ani nic z našich dějin, neznají české reálie. Učí se anglicky, ale češtinu nezvládají, nečtou. A výsledkem vysokou, zvláště humanitních oborů, vystuduje každý okecávač a pak - nesežene práci, protože společnosti jsou nepotřební. Vyhozené prachy za vzdělávání a úpadek společnosti.

   Smazat
  7. Nezazněl blud s Nepálem až na listopadové Letné?
   KR

   Smazat
  8. Máte pravdu, takový žvást by mu neotiskli. Využil až Letné.

   Smazat
 17. Vysoká škola, která přijme toto "https://www.youtube.com/watch?v=xg8Opr6_Ni8" jako profesora, by okamžitě měla být odtržena od financování z peněz daňových poplatníků !!!

  OdpovědětSmazat
 18. U nás na vsi,jsme těm titulům říkali.Celkem solidní Cikán.
  Anonymní 17:19 proč je na tom naše školství teď hůř než za komunistů.Pomalu víc profesorů než studentů.Co nemůžu přenést přes srdce,ztráta prestiže UK.

  OdpovědětSmazat
 19. soudruzi rektoři považují vysoké školy za svoje výsostné území, které mohou navštěvovat jenom vybraní nadlidé, přitom to s nima vůbec slavné není - viz špička ledovce jako plzeňská práva nebo UJAK

  OdpovědětSmazat
 20. doktor pánové aspirují na rektorské křeslo. Tak se musí státnímu protektorovi zavděčit a předvést loajalitu zájmům SS.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.