Reklama

čtvrtek 12. listopadu 2015

Asselborn: Hrozí rychlý rozpad EU. Začal puč proti Merkelové? Viktor Orbán: migrační vlna je spiknutí k odstranění národních států. "Sněm" kolaborantů v Americkém centru v Praze a prohraná bitva dlouhé války

Václav Danda
12. 11. 2015 ProtiProud

Václav Danda se zamýšlí nad stále dynamičtějším vývojem na uprchlické frontě a všímá si zejména vlivu, který mají migrační toky na soudržnost Evropské unie.


Nervozita v pražské kavárně a Američany vydržovaných nevládních organizacích stoupá každým dnem. Stále častěji se jejich nevraživost obrací dokonce už i proti jejich věrným spojencům na Kavčích horách. Prý nezvládají úlohu objektivně referovat o „uprchlické krizi“, čímž mají na mysli propagandistický zázrak, v jehož důsledku se většina českých občanů náhle zařadí mezi „vítače" placené z neomezených sorosovských fondů a z našich daní.

Sněm spiklenců v Americkém centru

Jedna ze stálic české havlistické scény publicista Jiří Leschtina si právě povzdychl, že lepších výsledků při manipulaci veřejností by Česká televize dosáhla, kdyby Radu ČT nevolil parlament, ale, jako je tomu v Německu, rozhodovali o jejím složení neziskové organizace a jakési "všeobecně respektované osobnosti“ typu Jaromíra Štětiny a jeho "kavárenské" partičky.

Revoluce, jejímž nástrojem je i "migrantská krize" už začala. Je na každém z nás, dokážeme-li jí - tak jako probuzená veřejnost v mnoha evropských zemích - účinně vzdorovat

Na média hlavního proudu, která samozřejmě o imigrantské krizi referují od začátku vzorně podle bruselských not, si minulý týden stěžoval - kde jinde než v Americkém centru - i šéf pobočky CIA (kryté jako "humanitární neziskovka") Člověk v tísni Šimon Pánek. Na konferenci „Uprchlíci a jejich obraz v médiích", mimo jiné řekl: „První kolo vysvětlování a vnímání uprchlické krize jsme v republice prohráli. Kvůli přístupu politiků i médií se to přehouplo dohněda. Přitom v zemích, kde uprchlická vlna skutečně způsobuje problémy, jsou debaty daleko racionálnější.“

Jak by ne? Byl mezi svými, v dobré společnosti dalšího „globálního nadháněče“, ředitele Organizace pro pomoc uprchlíkům Martina Rozumka a redaktora Respektu Tomáš Lindnera. Dumali nad tím, proč racionální česká veřejnost nespolkla kampaň, do níž Američané už investovali takové peníze, ale dál si myslí, že svůj stát před uměle vyvolaným stěhováním národů ubrání.


Nová evropská entita

Podle nich prvotní vinu za rozpoutání "strachu a nenávisti vůči běžencům" nesou politici. Média prý pak už jen zobrazují jejich "populistické nebo cynicky vypočítavé postoje". Cynicky vypočítavý postoj je podle těchto moderních bolševiků takový, který naslouchá obavám drtivé většiny voličů u nás i v Evropě. Lidí, kteří navzdory merkelovsko-bruselské kampani už pochopili, že se mají stát obětí nevídaného sociálního experimentu, na jehož konci mají zmizet jejich domovy a celá Evropa jak ji dosud znali, včetně původního obyvatelstva, jež má být nahrazeno novou entitou.

Umírající Evropa a její noví obyvatelé

Nelekají se ale jen naši sociální inženýři. Lidé se probouzejí, takže už to začíná skřípat nejen v jednotlivých zemích, kde globální elity přes své místodržící stále složitěji udržují klid, ale i mezi bruselským panstvem. Někteří méně "pevní" už dokonce ztrácejí víru v projekt, který tu měl být „na věčné časy a nikdy jinak“. Podle lucemburského ministra zahraničí Jeana Asselborna je velmi reálný dokonce rychlý rozpad EU. Projekt „Říše, nad kterou slunce nezapadá“ by se podle tohoto zasloužilého evropského federalisty mohl dokonce rozpadnout dříve než tušíme.


Puč proti Merkelové?

Možná ztrácí nervy také proto, že stále dramatičtější situaci vyvolává imigrantský experiment i v srdci Říše, v Německu. Tam už někteří vlivní komentátoři, jako např. Jakob Augstein z Der Spiegel, píší dokonce o blízkém „puči proti Merkelové“. Konstatují, že její pozice tváří v tvář klesajícím preferencím CDU a rostoucího množství občanů zaplavujících po desetitisících náměstí s požadavkem na její odstoupení, slábne den ode dne.

Migrační krize se tak v Německu zvolna mění v krizi kabinetu. Mluvčí vlády Steffen Seibert o víkendu uvedl, že takzvané scelování rodin (kdy za jedním migrantem vzápětí už "legálně" dorazí jeho dvacetičlenné příbuzenstvo) není v silách Německa. V pátek s tím přišel ministr vnitra Thomas de Maiziere (CDU). Po kritice SPD svůj návrh stáhl – nestáhl, s tím, že pověřenec kancléřky, která se stále méně objevuje na veřejnosti, oznámil, že vše zůstává při starém. Jenže hned druhý den ministr financí Wolfgang Schäuble vyjádřil návrhu ministra vnitra podporu.

A dnes přišel zatímní vrchol: „Německo sleduje cíl vrátit se k řádnému azylovému řízení. K tomu patří i to, že se stanoví, který členský stát je pro vedení azylového řízení příslušný,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra. Jinými slovy - "Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil" - měla by teď říci německá kancléřka. Její "přijmeme každého uprchlíka ze Sýrie" se právě zhroutilo. Znamená to (zatím slovní) návrat k takzvaným Dublinským dohodám, podle nichž je každý nelegální migrant navrácen do země, kde překročil schengenské hranice. Neboli totální fiasko té "příkladné německé otevřenosti".
 

Bavorsko na pokraji sil

Vypadá to na začátek konce Angely Merkelové. Rozkol ve vládní CDU, podpořený předsedou CSU Horstem Seehoferem, který rovněž podpořil razantní protiimigrační návrhy ministra vnitra, zvolna přerůstá ve vládní krizi. Merkelová se dnes opírá více o německé socialisty, než o ministry a poslance z vlastní strany. Tento stav je podle tamních komentátorů dlouhodobě neudržitelný. Bavorsko, stejně jako celé Německo zaplavené "pozvanými" migranty, je již na pokraji sil a je prý jen otázkou času, kdy dojde ke kolapsu.

Jen v září překročilo Bavorské hranice více než půl milionu přistěhovalců. Převážně z Rakouska, odkud se nepřestávají valit stále další a další stovky tisíc zvaných-nezvaných hostí. Záměr vybudovat hraniční ploty včera oznámilo i Slovinsko, které již také invazní proud nezvládá. Okamžitě jej zkritizovala „Mutti Merkel“, která tak opět dala najevo, že již zcela ztratila kontakt s realitou.

Atmosféra v Německu houstne každým dnem. Pád Merkelové by ovšem znamenal velkou komplikaci pro architekty apokalyptického plánu. A aby toho nebylo málo, současně přišel britský premiér David Cameron s požadavky, při jejichž splnění by prý byl ochoten podpořit v referendu setrvání Británie v EU. Stručně je lze charakterizovat jako opatrnou rétoriku, podle níž by Brusel měl zastavit skokové prohlubování integrace a navrátit některé kompetence zpět do Británie. Protože se však požadavky týkají i omezení "vnitřního přistěhovalectví" a volného pohybu osob, je jasné, že například Polsko a další země na něco takového absolutně nepřistoupí.


Cameronova ekvilibristika

Je to průhledná hra. Cameron samozřejmě patří do "klubu" globálních elit a vystoupení Británie z EU chce ve skutečnosti všemi způsoby zabránit. Jenže je pod silným tlakem britských občanů stále víc rozhořčených z bruselského protektorátu i významné části vlastní strany a opozičního UKIPu. Svým dopisem "evropskému prezidentovi", Polákovi Donaldu Tuskovi, se Cameron snaží balancovat mezi těmito tlaky - a výsledkem je, že neuspokojil nikoho.

A podobné je to v celé Evropě. Stále menší část politiků je ochotná páchat dobrovolně politickou sebevraždu a nést náklady za šílená bruselská rozhodnutí, která tváří v tvář uprchlické „apokalypse“ vyvolávají mezi občany evropských zemí stále bojovnější protibruselskou náladu. Stále méně politiků má chuť předstírat, že to, co se na Evropu valí, je něco jako "živelná pohroma", se kterou si musíme poradit jako třeba s povodní.


Orbán: Spiknutí globálních elit

Natvrdo to minulý týden vyslovil maďarský premiér Viktor Orbán, který popsal migrační vlnu jako „spiknutí k odstranění národních států,“ za kterým stojí globální elity a jimi řízené americké nevládní organizace. Toto poměrně přesné pojmenování stavu není ostatně příliš daleko od výroků prezidenta Miloše Zemana o řízené invazi, což přivádí pražskou mediální kavárnu do stavu nepříčetnosti.

Není pochyb, že spolu s americkou ambasádou a dalšími "neziskovkami", které si do Prahy k tomu účelu dovezou, se pokusí českému prezidentovi "vrátit úder" nejpozději 17. listopadu. Zneužití výročí zavraždění Jana Opletala nacisty a takzvané sametové revoluce by po loňské ostudné premiéře na Albertově mělo mít letos ještě mnohem razantnější reprízu.

Jakže to řekl jejich místní předák Šimon Pánek? "První bitvu jsme prohráli". Slovník i odhodlání prozrazuje současné dědice bolševických tradic. Chtějí, aby vzplála ta "poslední bitva", při níž se pod vedením Washingtonu spojí takzvané nevládní organizace "všech zemí". Revoluce, jejímž nástrojem je i "migrantská krize", už začala.

Je na každém z nás, dokážeme-li jí - tak jako probuzená veřejnost v mnoha evropských zemích - účinně vzdorovat.

28 komentářů :

 1. Česká televize jede stoprocentní podporu havloidů,sluníček,kocábníků a americké ambasády a oni si na ní stěžují?! Česká televize za nic nemůže ta odvádí perfektní cenzuru a fašistickou propagandu.Jestli to nevážení kolaboranti nebude tím že český národ je totalitami trenovaný a navzdory návštěvám IV.cenových skupin má vlastní logické uvažování-selský rozum,který žádný intelektuál nepřechčije ani s pomocí televizí,tisku prachů ambasády SS.Lidé držme se,podle toho jak řvou máme nakročeno k vítězství,ale čekají nás těžší zkoušky,mám strach aby američani nezačali střílet naše lidi na náměstích zezadu jako na Majdanu.Musíme být pospolu levičác s pravičákama,Spartani se Slavistama,Brno s Prahou atd.V české jednotě vždy byla síla!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také souhlasím, tak to prostě je ! Český národ prokázal dobrou intuici a tzv. selský rozum už při volbě prezidenta a probouzí se stále víc, zaplať pánbůh. Taky mě už napadlo, že když se něco semele, tak amíci z NATO nebudou střílet do mohamedánů, ale do nás !

   Smazat
 2. Je jasné, že terčem útoku neziskovek se stane prezident Zeman. Zejména on symbolizuje protiimigrantský odpor v naší zemi a vytváří tak opozici bez, do hněda zabarvených Okamurů a Konvičků.Neměl by Zeman zauvažovat o změně programu a změnit místo svého vystoupení? Praha byla vždycky pátou kolonou českého národa. Už od dob Jana Žižky se vždy přikláněla na stranu nepřátel českého národa. V chystaných akcích bude Zeman v Praze jenom velmi těžko hledat podporu. Tu by našel spíš na venkově. I když hlavní události, které se v listopadu připomínají v Praze proběhly, bez podpory venkova by nakonec vyšuměly do ztracena. Myslím si, že připomínka těchto událostí v některém provinčním městě by se odehrála s vyšší podporou veřejnosti a bez rušivých elementů uplacených kolaborantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pouze bych upřesnil: "Praha byla pátou kolonou pronároda" a nikoliv národa. Před válkou to bylo dánou národnostní skladbou většin (zhruba po třetinách - Němci, Židé a Češi). Hádejte, kdo tu měl rozhodující slovo? Po těch desítkách let se tu historie jenom opakuje, máme tu jejich potomky a ještě kosmopolitní vrstvu manažerů, zlatokopů z celého světa. Good luck, Česko !?

   Smazat
  2. pane hricák, mohl by jste mi prosím konkrétně říci co je "hnědého" na Konvičkovi, nebo Okamurovi? Prosím žádné obecné keci o tom, že jsou to populisti a xenofobové. Prosím uvedte konkrétní skutky, či nepravdivá vyjádření, která mají podle vás ukazovat na nějaké jejich hnědnutí. Byl jste vůbec někdy na alespoň jednom jejich veřejných vystoupeních? A nebo patříte jen k těm žvanilům, co si večer sednou ke kompu a chtějí vypadat úžasně moralisticky. Naopak (ne)činnost našeho zastoupení v Bruselu i částečně chování naší vlády, která nebere většinová přání a názory svých občanů na vědomí a tím je ignoruje, může způsobit to vaše "hnědnutí společnosti", protože lidé pouze z čirého zoufalství až půjde do tuhého, se připojí raději k těm případným fašistickým skupinkám (jejichž vznik nevylučuji), protože každý bude raději živý fašista, než mrtvý idealistický sluníčkářský pošuk..

   Smazat
  3. Váš návrh, aby prezident připomínal události 17. Listopadu někde jinde, než v Praze, by byl pro něj dosti dehonestující. Vždyť Národní třída i Opletalova ulice, jsou v Praze. Takže proč někde jinde? Proto že se bojí něčí negativní reakce? Naopak občané by si měli toto riziko uvědomit a přijít ho podpořit, což se doufám stane.
   Ještě k Vašemu letmému hodnocení, některých lidí. Sice nevím, koho každého řadíte mezi Okamury a Konvičky, ale jsem příznivec p. Okamury, neboť trvale prosazuje prvky přímé demokracie, jako jsou zákony o referendu a o odvolatelnosti politiků. Domnívám se, tedy, že je to demokratický politik. Na rozdíl od hlavního Evropského politického proudu, který začíná nabývat fašistické rysy (více kontroly občanů a méně pravomocí pro občany, ve prospěch korporací, …). Proto jim také tak vadí a některá mediální přiblbla, na něm uplatňují Orwelovská označování. Mohl byste prosím upřesnit, v čem konkrétním, je „do hněda zabarvený“? P.K.

   Smazat
  4. nerespektování názorů většiny je obecným znakem všech havloidů a jejich amerických korporátních přátel. Vše neustále směřuje k totalitě světovlády 1% oligarchů.

   Smazat
  5. Konvička s Okamurou nabízejí jednoduchá řešení na složitý problém. To je jeden ze znaků fašismu. O dostatečné podpoře prezidenta v Praze mám velké pochybnosti. Před rokem, kdy po něm kavárenští floutkové házeli vejce ,což je dle vyjádření soudu svobodné vyjádření názoru, jsem neviděl žádnou protiakci. Na Moravě, v Pardubicích, nebo Vysočině by takovým týpkům lidi namlátili držky. Na každém Zemanovo shromáždění jich sice několik přišlo. Ale nevzmohli se na víc, než mávání červenými kartami a několik výkřiků. Opravdu mám silný pocit, že Praha není hlavní město Česka a pražané nejsou Češi. Pokud jimi kdy vůbec byli.

   Smazat
  6. Ne naopak, nabízejí řešení, které zabrání v budoucnosti řešit ty vámi zmíněné "složité problémy". Říká vám něco pojem Occamova břitva? A kde jste přišel na to, že logické a jednoduché řešení je vždy projevem fašismu. Přestaňte koukat na čt televizi a navštivte víc náměstí, možná se vám trochu rozjasní obzory.

   Smazat
 3. no tak mu pomôžte - nakoniec, pomáhate sami sebe, a k fašizoidným postojom rôznych novátorov ktorí dúfajú v milosť pri rozdávaní nových trafík - nerobia to nezištne, ale lokajsky, bez hrdosti, ale aj bez škrupúľ, s takými sa nevyjednáva

  OdpovědětSmazat
 4. Nic nového pod sluncem.
  Jde jen o ovládnutí světa sionisti,spíš jejich bankéři.
  Pokaždé jsou v tom peníze a od nepaměti.
  Kdo pomohl Leninovi,sice to nebyly ohromující částka,ale stačila.
  Kdo pomohl Hitlerovi,to už byla vyšší částka.
  Kdo pomáhá teď a ta částka už je ohromující,navíc doplněna masou
  utečenců.
  Pokud si nepomůžeme sami,nikdo jiný nám nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 5. Člověk v plísni, neskutečně profláklá organizace, která má pro svoji ,,charitativní činnost" zakázaný vstup do mnoha zemí. Neprůstřelné vesty majdanystům, pochybnosti o ,,humanitárních" dodávkách islamistům v Čečensku atd. atd. Neskutečná finanční podpora, zřejmě nařízená někým, od státu. Opravdu osobně bych jim nevěnoval ani halíř, kdyby existoval!

  OdpovědětSmazat
 6. Domnívám se, že Zeman je provokuje zcela úmyslně, aby museli odkrýt ty své (americké, červené) karty a aby vyburcoval zbytek národa k pochopení dnešní situace vazalského postavení Česka. A dělá to i za cenu možného poškození svého vlastního zdraví a možná i života. To by třeba takový Kudrnáč nikdy nedokázal.

  OdpovědětSmazat
 7. On a Jacehňup jsou stejný potrati jedný děvky a dementa z TROP 09:-))))

  OdpovědětSmazat
 8. Na ovládnutí byla ta Evropa stále příliš životachopná. A proto bylo nutno pustit jí žilou.
  Vskutku "mistrovským" kouskem US hunů pak bylo to, že ty lidi, utíkající z válkou rozvrácených zemí, přesměrovali na EU, zejména Německo, které bylo v těch dobyvačných válkách zdrženlivě stranou.
  To za vydatné pomoci kolaboratských politiků typu Merkelové a kaváren či "nevládek" (jinak to pátých US kolon) plných proamerických štětin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.
   Evropa docela prosperovala,hlavně Německo,víc ve spolupráci s Ruskem a tím se dařilo i naší republice.Tahle utečenecká vlna,pohltí obrovské zdroje Evropy,navíc,nejistota udržet pořádek,popřípadě až možnosti,vojenským akcím.Tady bych připomenul Japonsko,po druhé světové,rapidně rostlo,tak na něj Amerika zatlačila a už snad tři desetiletí,se plácají v dluzích.

   Smazat
  2. pokud budou politici normálně přemýšlet tak pohltí zdroje jen na přepravu všech migrantů zpět odkud přišli !!!!!!! pár stovek letů
   těžkotonážních letadel a je uklizeno !!!!!!!

   Smazat
 9. Docela by mě zajímalo, o jakou stranu se míní sluníčkáři opřít. TOP jednoznačně, kromě přecedy, ale ten to má povinné, chválí vládu a je proti migraci, a z jiných stran se neozývají ani jednotlivci, dokonce i lidovci mlčí jako zařezaní. ODS zásadně proti, takže kde najdou ti chudinky malé sluníčkové oporu, aby jim nějaký bloud odsouhlasil, že si kapři vypustí rybník a televizi ovládnou sluníčkovci už natvrdo. Leschtina asi chudák malá zešílel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:51
   Dobrý postřeh.
   Jakoby žádná strana nevzývala USA,ale to jen takoví krycí manévr.
   Vždy musíte hledět na strom,jaké dával ovoce a ne na naroubovanou větev.Nevěřím ze stávajících stran žádné,že to myslí upřimně,jedině Okamura tohle předvídal a o azyloví záhon usiloval už dříve.Podívejte se na Andyho,něco plácá,ale nic konkrétního,kdežto ti za ním jsou pro utečence.

   Smazat
 10. Do diskusních pořadů v německých TV již přestali chodit politici, o to jsou diskuse zajímavější. V jedné byla původně většina "sluníčková", skeptická byla jen mladá policistka, jejíž rodiče byli gastarbeitery z Turecka.
  Uvedla, že nikdo neví, kolik imigrantů skutečně je /odhad 2 000 000/, ale cca 1% projde řádnou registrací, nejsou počítače ani lidé, vyplněné papíry se ztrácejí, přesto hodně z registrovaných, kterým byly sejmuty otisky prstů, se do jednoho týdne dopustí trestného činu.
  Mladý starosta bavorského městečka původně imigranty vítal, ale vláda jej nechala na holičkách, nebýt dobrovolníků, tak imigranti zemřou hlady a žízní, zmrznou a nemají kde hlavu složit. Před nejhorším jej zachránila skupina dědků, kteří zi vzpomněli na "sklad CO", odkud vzali lehátka+lůžkoviny z r. 1963 / většina diskutujících se narodila po tomto roce/.
  Na konci diskuse již nezbyl jediný "sluníčkář", Bavoráci začali přemýšlet o tom, jaká je vlastně vazba Bavorska a SRN, a nebylo-li by jednodušší se od SRN odpoutat.

  OdpovědětSmazat
 11. Ty miliardy posílané do Afriky jsou chiméra - mnohanásobky již tam byly posílány po celá léta a vždycky to zmizelo na kontech a v kapsách tamních vládců.Neudělají nic aby exodu svých občanů zubránili, ani je nebudou přijímat zpět. Tentokrát to nebude jiné, jsou to vyhozené peníze. Jediná možnost je zavést námořní blokádu EU na hranici mezinárodních vod u Libye a všechny ty čluny nemilosrdně vracet. Pokud chce někdo požádat o azyl, ať tak učiní v těch oslavovaných hotspotech mimo území EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s tou pomocí to není tak horké, je to drobná kulišárna - pošle se tam miliarda, ale zpátky se vydrancuje nerostné bohatství za stovky miliard a k tomu se přibalí bokem i to málo vzdělaných Afričanů

   Smazat
 12. Informace z novinek (Parlamentní listy):
  Současný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg navrhoval, aby Česko přijalo půl milionu uprchlíků s tím, že by si je mezi sebe měly rozdělit jednotlivé české domácnosti.
  „Pozval si nás premiér, kde nám sdělil, že se rozhodl přijmout 1500 ilegálních imigrantů do ČR. Pan Schwarzenberg si vzal slovo a zcela vážně řekl, že ne deset tisíc, padesát tisíc, sto tisíc, dvě stě. Půl milionu. A že je musíme přijmout. A ne do ghett. Že si je musíme rozdělit domů, povinně.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde je třeba vysvětlit pojem, koho myslel těmi uprchlíky. Stojí za to si připomenout několik posledních společných jednání české a izraelské vlády s utajeným programem, kde se podle všeho připravovaly podmínky pro repatriaci obyvatel Izraele do světa včetně Česka, protože Izrael musí počítat s tím, že tento "ostrůvek svobody" brzy převálcuje arabská tsunami. Izraelci se na toto musí nezbytně připravit, protože blížící se nevyhnutelný krach dolarového impéria, které tento stát doposud udržuje při životě, bude znamenat logicky konec i pro tuto zemi. Je proto pochopitelné, že tito uprchlíci půjdou rovnou "do rodin", přece nemohou jít do nějakého lágru v Bělé pod Bezdězem. To by přece zavánělo novodobým holokaustem !

   Smazat
  2. http://outsidermedia.cz/co-se-deje-v-izraeli/

   Smazat
  3. je to debil

   Smazat
 13. Pro US a jejich kolaboranty - typickými představiteli jsou geronti Schwarzenberg a Štětina se šílenou krávou Merkel - je nepřátelství vůči občanům EU typické a měli by být postaveni před soud.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.