Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Babišovo superdokonalé lovení v kalných vodách

- vlk -
29.11.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Babiš v politice a zejména v té české, je prostě průšvih. Zejména, když je ještě návdavkem ministrem financí a ANOšéfe! a vede trvale politické preference. Je zjevné, že pokud se nestane nic, dnes sotva předvídatelného, bude příštím premierem. Čímž se staneme naprosto oficiálně další systémovou Ukrajinou. Ne nebojte, nechci vám vsugerovat, že nás snad v dohledné době čeká občanská válka. Jen v několika málo letech stihneme to, na co v Kyjevě potřebovali více než 20 let - že oligarchvé převezmou zemi do své správy jak de facto, což je stav , který známe už minimálně dvě dekády, tak de jure. 


Takže v téhle šílené disciplině, v pomyslném mistrovství Evropy oligarchů, bereme bronz. Po italském zlatu Silvia Berlusconiho, ukrajinském Porošenkově  deroucím stříbru….

Jsou medailová umístění, která bych si opravdu rád odpustil. Leč smůla - nezáleží to vůbec na mně. Nadkritické množství občanů volí koblihu, Vodňanské kuře nebo bezmasé špekáčky… A já to musím akceptovat.

A Andy, který sliboval, že zatočí se zlodějnami, že má odborníky, že bude vybírat daně jako o závod, že ušetří miliardy přes centrální nákupy, že všude, kde se objeví borec z ANO šéfe! se nebude prázdně kecat, alébrž pilně makat…

Ačkoli je praxe více než zdrcující – daně se lépe nevybírají, ale je fakt, že nedoplatky na daních klesly. Ne proto, že by Babiš uměl vybrat od dlužníků to, co předchozí vlády ne, ale proto, že část starých dluhů odepsal. Pokud jste to nezaznamenali, tak podle veřejně dostupných informací ovšem zdaleka nejvíc měl odpustit v tom neplacení sám sobě - konkrétně 1,48 !!!!! z celkově odepsaných 5,82 miliardy – viz

http://file.mf.cz/727/4-01-16-E15-0210.pdf

Uznejte, že takovéhle hospodaření ministra financí opravdu nemá chybu. A v ostatních, předvolebních bombastických vyhlášeních to není lepší. Centrální nákupy zatím žádnou obrovskou úsporu nevygenerovaly, maká se tak, že když Babiš předkládá ve sněmovně klíčové zákony, je na dovolené a jeho odborníci v Praze, Brně, Ústí a řadě dalších měst evidentně selhávají a už jen bojují o to, aby zůstali ve vedení měst. Bez ohledu na to, s kým se kvůli tomu spojí… O kvalitách jeho odborníků svědčí i fakt, že dva z šesti původně za ANO nominovaných ministrů už byli, pro nezvládnutí úřadu odvoláni. A případ Kleslová a její mnohočetné obročnictví v ČEZu a pražských městských firmách demonstruje, že nejméně prominentním členům ANOšéfe! nic lidského není cizí.

Jenže bodrý český občan je zřejmě raněný slepotou a Babiš i nadále neotřesitelně kraluje všemožným politickým průzkumům. Naprosto to nechápu. Tedy po stránce elementární logiky a schopnosti reagovat na prokazatelná fakta.

Pes /všimněte si – pes, nikoli vlk :)/ je zakopán v tom, že lidé dávají před skutečností přednost uměle vytvořené virtuální pseudorealitě. Vytvářené specialisty z reklamní branže. A tady, jak si ukážeme, podává jak Babiš, tak jeho okolí naprosto špičkové výkony! A na občana Koblihu to platí naprosto dokonale! Mimo jiné, že mu to ušetří přemýšlení. Je dost vytížen rozhodováním, jestli si koupí kuřecí /sic!/ špekáček nebo opékáček!

Uvedu případ z pátku. Respektive dva.

Ten první z Babišem kontrolovaného tisku. Ta koupě se mu začíná velmi a velmi vyplácet! Mám na mysli konkrétně páteční Lidovky (ze 27.11.2015) konkrétně z hlavní strany téhle tiskoviny.

Tzv. otvírákem – tedy hlavním článkem toho vydání je článek s v pravdě barnumským nadpisem – Extremista a jeho byznysmeni.

Lidovky, se záviděníhodným mravokárným důrazem, zde řeší docenta Konvičku, jeho politické ambice (dokonce i napoleonský komplex!!!) a muže, kteří mají stát v pozadí jeho sdružení – politické podnikatele. Konkrétně jmenují Víta Bártu a kmotra Hrdličku. Jak asi ten článek vypadá si dovede představit i člověk postižený Downovým syndromem. Takže ho sem nedám, Ušetřím vás toho. Ale ne úplně. Místo něj předhodím redakční sloupek, který byl hned vedle toho úžasného artiklu také na první straně. Je to dílo mého dlouholetého lidoveckého „oblíbence“ Martina Zvěřiny. Který se v redakci drží jako klíště, ať jí šéfuje kdokoli. A jeho písmena, která na dané téma vytvořil, tak to je opravdu nářez! O ten vás ochudit nehodlám:


Myslím, že nejsem úplně nešikovný, pokud jde o psaní komentářů. Nicméně mi nezbývá než veřejně prohlásit, že něco takového, co stvořil Zvěřina, bych opravdu nikdy nedokázal. Psát pro Babišovy Lidovky a bavit se o projektech politických podnikatelů, konstatovat, jak moc to vynáší těm, kteří je zřídí i těm, co do nich nastoupí a jmenovat Bártu, sázkařského kinga Valentu a pár dalších, připomenout tragéda Pepu Dobeše, následně úpěnlivě varovat před nebezpečím, které pro stát a jeho demokracii představuje Konvička, celou tirádu zakončit dotazy, kolik si my, voliči od takových necháme namluvit a vyjadřuje naději, že Konvičku moudří čeští voliči smetou stejně, jako kdysi jiného české demokracii velmi nebezpečného polykače brouků a důchodce Kremličku, to je tedy absolutní výkon!!!

Ačkoli Zvěřina je pro mne normálně dost těžko stravitelný, tak tentokrát bych jej bez mrknutí oka, kdybych mohl, nominoval do soutěže. Planetární demagog roku!

Ano, čeští podnikatelé v politickém byznysu si určitě nahrabali obrovské sumy. Nicméně, aby někdo podepsal sám sobě odpustek za 1,5 miliardy? Tak o tom si všichni ti Valentové, Hrdličkové, Bártové, Janouškové, Rittigové, atd. mohou jen nechat snít! Za předpokladu, že článek v E15, který jsem vám před chvílí nalinkoval, stojí na reálu!

A Konvičkova nebezpečnost? Nebo dokonce Kremličkova? Ve srovnání s Babišem jako místopředsedou vlády a ministrem financí??!!!! To je naprostá groteska!

Zajímalo by mne, jestli Zvěřina někdy slyšel písničku Uhlíře a Svěráka Panský kočí. Pokud ne , vřele bych mu ji doporučil. Konkrétně třeba tenhle verš:

Kočí pánům prozradí,
co se šustne v podhradí.
Za tepla donese,
v pase při tom ohne se.
Za tepla donese,
v pase při tom ohne se.

Nicméně posmívat se Zvěřinovi? Ne! Každý z nás se musí uživit… Přihlédněme navíc k tomu, že i Zvěřina má limity a svého mistra! V osobě samotného Andyho. Respektive jeho PR poradců! Tím se dostáváme k příkladu č. 2.

Je to v podstatě jen pár dnů, co vláda jednala na svém zasedání o tom, zda se Česká republika připojí nebo nepřipojí ke slovenské žalobě na způsob hlasování o kvótách a rozhodla, dle mého správně, že nikoli. Na Kose bylo už opakovaně vysvětlováno proč je tento krok kontraproduktivní a Slovensko by se ho NYNÍ mělo zdržet! Ale ještě jednou to zopakuji:

- jde o klasickou zbraň na jedno použití. Slováci ji vytáhnou ohledně silového hlasování o jednorázovém přerozdělení 160 000 migrantů. Které skončilo výsledkem celá EU proti Slovensku, Rumunsku. Maďarsku a ČR. U Evropského soudního dvora není žádná šance, že by za tohoto poměru sil, jeho kolegium rozhodlo proti většině 23 zemí a zejména všem velkým státům. A navíc nás dost pravděpodobně čeká hlasování daleko důležitější – o kvótách automatických. Kde rezultát v podobě 23-4-1 , zejména po Paříži, nepřipadá v úvahu. A kde výsledek, pokud vůbec, bude daleko těsnější a každý jeden ze soudců bude vázán svým osobním pohledem na problematiku a svou zemi. Ačkoli to nesmí. Takže jestliže ve věci „malých “ kvót bude Slovensko, podle všeobecného očekávání – poraženo, znamená to, že až se bude osudově lámat chleba, bude mít Evropský soudní dvůr svůj precedens, od kterého, když nebude chtít vypadat jako spolek kašparů, se bude muset držet. Protože z té jednorázové zbraně už bylo, nevhodně a nesmyslně – vystřeleno!

Česká vláda se tedy rozhodla správně. Nota bene – jestli žalobu podá jeden, dva nebo tři státy je naprosto lhostejné. Do výsledku se to nijak nepromítne. A Fico to dělá zejména proto, že má před volbami.

Koukal jsem jako na zjevení, když mne v pátek potrefila informace, budu Babiše přímo citovat, že:

Já se zeptám kolegů, jestli nechceme přehodnotit náš přístup.
Musíme možná ještě i zvážit, jestli se nepřidáme k té žalobě, co dalo Slovensko na kvóty, protože kvóty jsou nesmysl.

zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/babis-zalobu-jeste-zvazme-sobotka-nechapu-tu-zmenu_363774.html

Babiš má kolem sebe opravdu extratřídu tzv. spin doktorů!!! To se musí nechat! Pokud ty formulace vymyslel on sám, vůbec se nedivím, že vydělal ten obrovský balík, který ho posunul mezi nejbohatší lidi planety. Je génius. V technologii moci a jejím užívání!! O to více bych se ho ve vrcholné politice bál a o to rychleji by ji měl opustit! V našem zájmu. Ale o to jistěji tam naopak zůstane. Protože těmi dvěma jednoduchými větičkami získal zase několik procent hlasů. A jeho jediní konkurenti – socani, jich okamžitě několik procent ztratili. Protože spolu s lidovci, podle očekávání – Babiše a jeho PR poradců reagovali očekávaným způsobem – Babišův požadavek odmítli. Neb už bylo hlasováno. Přesně tohle Babiš totiž chtěl, aby se stalo!

On je, pro občana Koblihu, přece ten, co by se se zlým Bruselem rval, ale zrádný Sobotka mu v tom zabránil!!! Takhle to bude vnímat občan Kobliha! Zejména když mu vydatně, ve vytváření téhle pohádky pomáhají veřejná sdělovadla, jak předváděla třeba ČT v sobotních večerních zprávách!!!

Ale jak že to říká Babiš? Staví na vládu tvrdý požadavek – ve smyslu – chci a vyzývám vás, abychom se připojili k Ficově žalobě a neuspokojuje mne výsledek minulého hlasování vlády a proto nekompromisně chci nové hlasování? Ani nápad! On sděluje

Já se zeptám kolegů, jestli nechceme přehodnotit náš přístup.
Musíme možná ještě i zvážit, jestli se nepřidáme k té žalobě,….

Já se zeptám! Musíme MOŽNÁ ještě i zvážit…

Žádný tvrdý a nesmlouvavý požadavek. Ne, on nadhodí jen udičku a ví, jaká bude odpověď. Na zbytku už popracují mainstreamová sdělovadla, včetně těch jeho a pana Koblihu. Ten se myšlením nijak obtěžovat nebude, takže mu očekávaně vyjde, že Babiš chtěl,ale srab Sobotka nikoli!!!

Absolutně dokonalé! Těm, kteří zatím nedocenili dokonalost tohoto Babišova mediálního tahu vysvětlím, proč Babiš nepřišel s tím tvrdým požadavkem na nové hlasování. Protože si to, jako ministr financí, který co nevidět bude muset na mnohá jednání do Bruselu, naprosto nemůže dovolit. Pokud nechce být za ošklivé kačátko typu Varoufakis, s kterým se nikdo nebude bavit. A tím méně, že nejspíš bude příštím premiérem! Proto. V Bruselu potíže tím svým – Já se zeptám kolegů a možná ještě zvážit nebude mít problém! Na dotazu přece není nic špatného – on nic neinicializoval, vláda zůstala na svém postoji. Takže v centrále EU to za něj odpracoval Sobotka. A doma? Tak tam hlasy, jak už řečeno, nepochybně narostou. Opět to za něj odpracoval Sobotka!

Opravdu mistrovský kousek! Dokonalá práce! Dokumentuje, proč se Babiše a manipulací jeho propagandistické mašiny mimořádně bát!

48 komentářů :

 1. Panu Vlkovi patří mé poděkování.
  Já to sice také tvrdím,ale abych to tak dokonale napsal,tak to nedokáži.
  Stačí si všimnou,snad je jediný ze svého spolku,který lavíruje ohledně utečenců a má několik,nejasných,nedokonalých prohlášení,jako by se bál,aby se náhodou špatně nevyjádřil vůči EU.Další jeho koně víme jak se vyjadřují v hodně pro utečence,ať je to Telička,Jourová,Zlatuška,Pelikán,Stropnický a další.Ohledně daní je to jasné,na své kamarádi nesáhne,ale loví u těch ubožejších.Jedno je jisté,Sobotka je jako první vždy na ráně,ale že si o to i koleduje,je jeho věc,když ví,že ti za ním nejsou jednotní.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zamědělče, ten článek je velká demagogie !!!
   O prominutí rozhoduje Generální finanční ředitelství, nikoli ministr financí. Porušením rozpočtové kázně je neoprávněné použití. Nejčastěji dochází k zadržení peněžních prostředků z rozpočtu územně samosprávných celků, tedy například obcí nebo krajů. Takže 5,1 miliardy Kč měly zaplatit obce a kraje za nedodržení termínu provedení dotovaných oprav, či předání vyúčtování, kolaudace...... - byť o 1 den.
   Pokud by k prominutí nedošlo, neměly by postižené obce a kraje vůbec žádné peníze na úhradu činností, které mají zajiš´tovat, tedy včetně mezd !!!
   Takže přestaňte už věřik Kalouskově lžím a jeho hlásné troubě v podobě Respektu !!!
   Na rozdíl od svých opěvovaných předchůdců to onen mnohými nenáviděný Babiš dělá pro stát poměrně velice dobře !!!
   SID.

   Smazat
  2. On už je Agrofert a firmy tohoto holdingu územní celek? Je to pro mne nová informace!! Musím si to ověřit! Ale nechce se mi věřit, že by byl Babiš tenhle svůj sen a cíl už dokázal prohnat parlamentem. Ale uznávám, že jsem velmi nedokonalý a mám spoustu informačních mezer.

   A někde jsem v tom článku zmínil Kalouska nebo Respekt??? No fakt se nad sebou musím zamyslet. Já si fo ted myslel, že E15 patří do vydavatelství Mladá fronta, které kontroluje Savov...

   Fakt mi toho uniká velmi mnoho.

   vlk

   Smazat
  3. Pro SID.
   Tak byly odpuštěné daně,nebo pokuty.
   Kalousek mě nezajímá,ten odpouštěl také.
   Má se to napsat správně,pak nebudou dohady.
   Co bylo odpuštěno Agrofertu,daně,nebo pokuty.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Pokud dáte dokonce odkaz na tendenční týdeník, který neustále lže, který používá stejné dezinformační zdroje - jako Despekt, Neaktuálně ..... tak dojdete nutně k špatným závěrům.
   Lži si žijí svým vlastním životem a pokud nemáte jasné důkazy o Babišově zapojení do zvýhodňování svých vlastních podniků ( a ty dosud neexistují, protože kdyby existovaly, tak už jimi bude Sobotka dávno radostně mávat ), je lépe o takovýchto Kalouskových lžích raději nepsat.
   SID

   Smazat
 2. Z kozla udělali zahradníkem. Pan Babiš je pro republiku strašně nebezpečný, centralizovaná moc do rukou jednoho jedince je cesta do pekel. Za mou osobu udělám vše, aby se nestal premiérem této země.
  Nezapomínat, že tento člověk preferuje smlouvu TTIP!!!
  Jediný recept, aby se konečně opozice sjednotila a šla do voleb jako jeden subjekt - např. jako národní fronta. Jde už opravdu o přežití národa. S pozdravem Pe.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli,jasné,jen která opozice,Kalousek a spol?
   Nevidím solidní,větší subjekt,který by vzal na sebe zodpovědnost,nejen sjednotit protestní voliče,ale i podat do budoucna vhodnou alternativu.
   Já uvažuji,prozatím o Okamurovi.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Okamura se jeví sympaticky, zatím, ale když už jsme u toho Babišova populizmu, Okamura je to samé. A co se peněz týká, také to není žádný chudák. Nic proti němu nemám a když se neobjeví jiná, pro mě lepší alternativa, asi ho budu volit, co mi zbyde, ale tak nějak si ho představuju po volbách, jak prosazuje vše, co teď hlásá a jsem celkem skeptická, že se mu něco z toho podaří.
   Sjednocená opozice by byla hezká myšlenka, ale také by se za ní mohla skrývat pěkná kulišárna na voliče, protože otázkou je, kdo by měl být členem a jak se programově shodnou, když co člověk, to názor.
   Pro přijetí TTIP je celá naše vláda, prezident a část opozice. A to ještě ani netuší, pro co to vlastně jsou (no možná Babiš že byl přizván jako zástupce korporace).
   A řadový občan? Udělejte si na ulici anketu, kolik lidí z deseti ví, co je to TTIP. Oni vůbec netuší, co se na ně chystá a co hůř, ani to nechtějí vědět. Taková je realita. A proto to tady takhle vypadá. Neinformované, neangažované a lhostejné obyvatelstvo nepředstavuje žádné nebezpečí pro vládnoucí garnitury a jejich nekalé praktiky.

   Smazat
  3. Anonymní 9:40
   Nepostřehl jsem,že jste dáma,tak se omlouvám.
   Jinak výborně napsané a kolem té smlouvy TTIP,to potvrzuji,naprostá nevědomost občanů.Jenže o to jde i médiím,které jsou v rukách pochybných individuí,žádná smysluplná informovanost a taky nepřipustí do hlavních médii,nějakého odborníka,aby to objasnil.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Nezbývá, než děkovat Bohu za Babiše.
   Věrohodná opozice není. Babiš to poznal sám na sobě, že do státních struktur potřebuje řadu lidí. Okamura je na tom ještě mnohem hůř než Babiš, který už má alespoň pár lidí, byť sám s nimi není moc spokojen.
   Takže bohužel žádná jiná volba na celostátní úrovni, než Babiš není. Za ním jsou jen ještě trochu zajímaví piráti.
   Pasé jsou : ODS, TOP,ČSSD, Svobodní, KDU, komunisti
   Takže kdo jiný než Babiš ?
   SID

   Smazat
  5. Nejsmutnější je, že jakýsi politik se prořekl, že naše současná smlouva s USA je ještě horší, než TTIP.
   Asi jen Babiš ví, kolik stát platí na arbitrážích.

   Smazat
  6. 11:17 To řekl Zaorálek, aby tím obhájil z bláta do TTIP louže. A to doslova, neboť součástí TTIP je i doložka o arbitrážích, která umožní korporacím pokračovat v okrádání států ve prospěch svých nekalých zisků, stejně jako doposud.
   K arbitrážím konkrétněji: V současné době jsme třetí nejvíce žalovanou zemí světa, korporace, a to nejen americké, nás mají velice v oblibě, třeba i proto, že prý prohrané peníze vzorně a bez odporu platíme, což je ještě více povzbuzuje v jejich nestydatosti.
   Prohrané sumy: r. 2003: 10,4 miliard korun, 2006: 3,7 miliard korun, 2011: 1,6 miliard korun.
   Myslím, že pro ukázku to stačí. Kolik by za to asi bylo Klokánků, kompenzačních pomůcek, sociálních bytů či obědů pro děti ze sociálně slabých rodin?

   Smazat
 3. Bohužel mu to umožňuje slaboučký Sobotka co se bojí Merkelove a knížecí TOP09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A uvedl byste přiklady toho bání se Sobotky? Jen až je budete dávat dohromady, tak si dobře ověřte, zda na ten Sobotkův krok náhodou neexistuje usnesení vlady, odsouhlasené Babišem a spol.
   vlk

   Smazat
  2. zde je příklad sobotkovi bázně : raději to nebudeme dělat horší než to je a na kvóty přístoupíme....co se týče kvót babiš káže vodu a pije víno ...navenek před voliči vystupuje ANO proti kvótám ale přitom sami už navrhli vládě jejich schválení..viz ostravakonline nebo tak něco bylo to na kose

   Smazat
  3. Prosím moc amoc - dejte link na to SObotkovo prohlášení!!! Kdeříká, že ke kvotám přístoupíme. Jediné, co já vím a co je doložitelné, že Chovanec s mandátem vlády PROKAZATELNĚ hlasoval PROTI KVOTAM!

   vlk

   Smazat
  4. jako důchodce jsem to četl v deníku.cz kde byl o tom článek ,linky na články které čtu si neschovávám,proč také ?
   To co čtu a četl jsem si zatím dobře pamatuji ,lituji ,že Vám jako pochybovači o mých slovech nemohu vyhověti Vámi žádaným odkazem na článek

   Smazat
 4. No ono je to těžké s tou naší politickou scénou. Myslím, že Sobotka též není žádný beránek, jen možná ještě nemá tolik peněz. Nejspíš před volbami doufal (a uniklé informace to dosvědčují), že si na své koalici plácne s Mirdou Kalouskovic, jedinou "pravicovou" alternativou upadlé ODS. Babiš jim v tom pořádně zamíchal karty, neboť hoši už byli dohodnutí přejít ze vzájemného hraní si na opozici do konstruktivní spolupráce. Nechci se Babiše vůbec zastávat, nikdy bych ho nevolila a ano, je to populista a míchá svůj byznys s ministerskou funkcí, ale byl snad Kalousek jiný? Ne, jen měl o něco míň peněz, na média to asi ještě nestačilo, ovšem ta mu stranila a straní zcela bezplatně. Tak se tak nějak těm našim voličům možná ani není co divit. Kde brát, abyste si hned pár týdnů po volbách nepřipadal jako idiot?

  OdpovědětSmazat
 5. Úvod mi stačil, ani jsem to dál nečetla.
  Dnešní Ukraina podle autora = USA za Kenedyů, Buschů, .....
  Mohl by pan autor předložit přehled majetků pana Havla před nástupem do 1. presidentského období a v době smrti, totéž u Klause před vstupem do politiky / byt v paneláku, chalupa na Vysočině a trabant/ a dnes?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .... mentalita "bežného" Čecha ???? ----- "ať se děje, co se děje, hlavně že se máme dobře" !!!!!

   Smazat
  2. Milostivá, já někdy někde někdy uvedl, že , budu vás citovat :
   Dnešní Ukraina podle autora = USA za Kenedyů, Buschů, ..

   Vážně?
   Překvapuje mne , že někdo je ochoten se vyjadřovat k článku, který ani nečetl. A nechápu, proč bych vám měl cokoli předkládat.Kdyby to šlo, poslal bych vám internetem koblihu.

   vlk

   Smazat
  3. Vlku, zbytečně se do toho Babiše navážíte. Podnikat začal s úvěrem, který řádně splácí - to možná víte. Někomu i to vadí, že si nenakradl, jako ostatní politici a jejich kmotři a tak se rozhodl, že zadlužení výrazně sníží vstupem na burzu. Co tak zlého ten Babiš udělal ? Máte na něj něco konkrétního, nebo jen to, že je nechutně bohatý ? On opravdu nešel do politiky zbohatnout, jako jeho předchůdci i řada jeho současníků !!!

   Smazat
 6. Oligarchové nám vládnou již hezkou řádku let. Jinak by nevznikaly zákony proti občanům. Rozdíl je jen v tom, do teď vládli oligarchové prostřednictvím svých loutek politiků, kterým financovali kde co, hlavně volební kampaň. Kdyby nebyl ve vládě Babiš, kdo by tam místo něho asi kraloval. Schwanzerberg? Vždyť ta naše politická scéna je katastrofa. Katastrofální je i účast ve volbách. S tak nízkou účastí se může do čela státu dostat i Pepa z depa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:22
   A tomu všemu nahrává,neskutečné množství politických stran,které se ucházejí o voliče.Jenže tím rozhodí různě voliče a vítězovi stačí 20% odevzdaných hlasů.

   Smazat
 7. Čobol byl agentem STB o tom není pochyb.Kecy "bude líp" a "Kalousek je hlavou organizovaného zločinu",zabraly u ovcí a oligarcha byl za koblihu zvolen!A do s ním ? Přítel dámského krejčího a agenta CIA Bakaly-Telička,zlomrd Zlatuška,nechutný komediant Stropnický,pisálek Komárek,dříve propagující zločince z ODS",omilostněná zlodějka Jourová,muslimský protičeský vyhrožovač Pelikán,rozvědčice SNB Kleslová.......a zřejmě co jméno to bývalý bolševický zmrd,nebo psychopat jako je např. kretén Zlatuška!Je to smutné,velice smutné,že tento ksindl volíme!Volby to nezmění a tedn ksindl to ví!
  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potom nechápu, proč pořád honí Babiše k soudu, za členství v STB a proč se s Kalouskem do krve hádají? Nechápu dále, proč oproti předchozím vládám snížil schodek státního rozpočtu skoro o 30%.
   A zásadní otázka pro autora článku, koho navrhuje za budoucího premiéra.

   Smazat
  2. Babiš nesnížil schodek. Babiš pouze daleko lépe operativně řídí finance. Dluh tím pádem neroste, ačkoli se každý rok hospodaří se schodkem..
   vlk

   Smazat
  3. Celkem chápu, že jej nemáte rád, je to slovák a ještě ke všemu úspěšný. Zatím mu nikdo nic špatného nedokázal - a že se o to snaží celé štáby, které byly několik let placeny některými stranami - zejména ODS a TOP.
   Můžete špičkovat jak chcete, ale svoji práci dělá dobře a ČR na tom rozhodně není škodný, ale naopak.
   Schodek po nástupu Babiše je každým rokem nižší a nižší, oproti jeho předchůdcům. Zadlužení neroste, protože Babiš na rozdíl od svých předchůdců, umí hospodařit s CF, snižuje zahraniční zadlužení ve prospěch domácího a v dluhové službě se mu podařilo vydat a prodat dluhopisy se záporným úrokem !!!
   Takže vemte si Vlku do huby raději jeho předchůdce Kalouska.
   SID

   Smazat
 8. Víte, my se tady dohadujeme a oni z nás mají prdel. Nechcete uprchlíky? To nás nezajímá. Nechcete církevní restituce? To máte blbý. Nechcete mít TTIP? Ale budete! Volby, zdá se, nic nezmění a lidem to začíná docházet. Ale co teda, když ne volby (alespoň v systému, jak je teď nastavený)? Pokud by i proběhla nějaká rebélie, stejně potom musí přijít někdo, kdo bude zemi schopen řídit v klidnějších časech a pravidla nastaví tak, aby se tato situace už nemohla opakovat. Zatím jediné místo, kde si na tyto otázky dokázali se ctí odpovědět, je Island. Jejich kroky by se měly zevrubně studovat, analyzovat, prodiskutovávat veřejností a vykrystalizovat v něco smysluplného pro tuhle zemi. Pravda, Island je mrňaví a není v EU, naštěstí si to rozmyslel a o to mi to máme těžší, to chápu. Ale výmluvy nám nepomůžou, můžeme si pomoct jedině sami. A nebo se nechat vláčet pangejtem. Každý ať se zamyslí nad tím, jakou budoucnost by si přál. A odtud je už jen krůček ke vzájemné shodě. Díky kdo dočetl až sem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pardon, mrňavý...

   Smazat
  2. víte ,my se tady dohadujeme....a do toho vlk vyhrožující ,že zavře kosu ,pač se tam píšou názory ,které nemůže strávit...co se Babiše týče vadí mi jeho rektální amerikanismus ,víkendy se šapirem na čapím hnízdě ,babišovo soukromé cesty do usa o kterých se tedy neví,program na těchto cestách je organizovaný šapirem,pozvání šapira na sjezd hnutí ANO ,byl poté přítomen ,taktéž sobotka pozval šapira na sjezd čssd kde byl též šapiro přítomen.....,já už nechci nic jen dožít bez války a se svým důchodem aniž by mi byl odebrán ,snížen ,či přestal být vyplácen.....už nechci řešit politiku a špinavosti ..nevěřím totiž politikům ani mainstreamu....ruce bych si usekal za to, co jsem tady pod melantrichem a na letné vycinkal

   Smazat
  3. 14:44 Chápu, rezignoval jste. Tenkrát jste ještě cinkal, teď už nemáte sílu to napravovat. Takže Vás dostali přesně tam, kde jim vyhovujete. Škoda. Ale Vaše volba.

   Smazat
  4. To Anonymní 29. listopadu 2015 14:44
   Je to smutné konstatování, ale p. Schapiro je na vyznamenání kongresovou medailí USA. Ať je to jak chce, tak si svůj úkol - podřídit státní správu (ministerstva, soudy, státní zastupitelství), silové složky státu (policici, armádu a celní správu) a zavázat ekonomickou sféru k prosazování úkolů (zájmů) USA plní dokonale. Zda to BIS alespoň monitoruje a informuje o ní je další otázkou. Obávám se, že p. Schapiro má naprostou volnost v provádění svých (podvratných?!?) aktivit a budování agentůrní a rezidentní zpravodajsko - vlivové sítě.

   Já necinkal, ale vezu se s vámi všemi na stejné kopici hnoje károu, kterou kočírují ti, kteří dostali nači důvěru směrem, který mi nejsme schopni ani odhadnout. Bohužel mám dojem, že to neví ani ti s opratěmi v rukou, protože zákulisní našeptávači je směrují pomocí elektrického vodítka.

   Mír s námi,
   Ferro

   Smazat
  5. Co blbnete, BIS je přece první převodová páka amerikcé administrativy u nás! Břéťa

   Smazat
  6. To Anonymní 30. listopadu 2015 12:04
   Hmmm, nějak mi uniklo, že by Lang, nebo náměstci šmejdili po US ambasy. Co říkáte má neotřesitelnou logiku u vojenského zpravodajství. ale u kontrarozvědky to bude až ta 3. páka v pozadí, se kterou veksluje někdo jiný než Schapirro.

   Mír s námi.
   Ferro

   Smazat
 9. Vlku!!!!
  děkuji Ti za nasazení!
  jako vždycky za jedna a buď zdráv a pěknou neděli...
  Zvěřinu nesnáším ,vím moc dobře za koho ten smrad kope!!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vlkovi neděkuji. Média mají v rukou šmejdi a ti dělají vše pro to, aby Babiše pošpinili. Kdo pomáhá, toho špiní a za skoro každým komentářem který je v TV v souvislosti s hospodařením vlády, trousí rozumy Kalousek a ryje do čeho se dá.. Kdyby tato vláda škodila, tak ji budou chválit.

   Smazat
  2. Kalousek s Babišem se perou o hloupé voliče, kteří si říkají pravicoví a hlasují stále proti svým vlastním zájmům! Vlkovi dík!

   Smazat
 10. Víte jak se řekne vlk na 13 písmen? Zapa......del. Zdejší článek to jenom potvrzuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pletete si mne se svým duševním stavem. nedělejte to. nejsme rodina.

   Smazat
  2. Můj duševní stav je OK. Proto nemůžeme být rodina.

   Smazat
 11. možno od veci síce mi neprísluší k tomu čokoľvek hovoriť ale - žasol som, že v Česku sa doteraz tára o nefajčení, žasol som že až teraz sa pristupuje k tomu, že sa rozpisy za teplo regulujú podľa polohy bytu a merače sú povinnosťou, žasol som ... radšej nie lebo na Slovensku sme už na tieto veci dávno zabudli a berieme, že je to tak, tá demagógia okolo pokladní, to je čo ? - a práve preto - ste právny štát ? - alebo sa cítite byť každý havlovec a kapitalista ? - komouš je neprípustný ale každý okolo 50-tky ním bol - či skôr stranník, ja vám nerozumiem, útok na čo - na jeho schopnosť presadiť sa a vašu schopnosť ponížiť každého čo je úspešný - kradol ? ale to potom aj knížepán - a Kalousek ? - čo už - aj my máme svojich podliakov, ale kontrola pravdou je viac než zášť dvoch politikov - tak ako ? poslúži to národu alebo nie? vedie nás do priepasti alebo kam spejeme - takže - ako ?

  OdpovědětSmazat
 12. NE! - oligarcha + vlast.média + v moci státní kasa = těžký střet zájmů
  ANO! - připojení k žalobě Slovenska proti kvótám = min.vyjádření jasného stanoviska + projev solidarity

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blábolíte kraviny.
   Vlastní média, ale nemůže ani vyhodit jejich stupidní novináře, aby nebyl osočen, že vyhazuje neloajální ..., státní kasa je od jeho podnikání oddělena a státní kasa na tom jednoznačně profituje - viz aktuální stav rozpočtu. Babiš byl proti kvótám ale proti ČSSD, Lidovcům i Pelikánovi nic nezmohl. Proti migrantům se snad vyslovuje dostatečně jasně a i koaliční strany to nerady slyší, či komentují.
   Co se týče obchodu, je zásadně proti sancím, které jsou uplatňované na Rusko. Chce volný obchod jak s Ruskem, tak USA a kritizuje to co dělaly předchozí vlády, které se vždy zaměřily jen na jednoho kamaráda a klidně si k vůli tomuto kamarádu rozkmotřily 10 jiných zemí. Je to tvrdý pragmatik !!!

   Smazat
  2. Já si myslím,že je lepší Babiš nž Kalousek nebo nějaký komunista.

   Smazat
  3. Píšete pitominy. Kdyby ho nějaká novinář v jeho plátcích skutečně zlobil, tak letí na hodinu. Oni ho nezlobí, oni jsou tvární, přizpůsobiví, bezcharakterní, ale především pravicoví jako pirát Andrejko. Budou mu pomáhat zblbnout české hlavy, aby se nevzpouzeli proti TTIP, proti geneticky manipulovaným rostlinám, proti nízkým korporátním daním, proti reformě sociálního a zdravotního pojištění atd. atd. Ty slovní přestřelky s hysterikem Kalouskem, to je jen zábava na pravé straně českého politického spektra. Ani jeden z těch pánů to s námi nemyslí dobře, jen si v politice hlídají to svoje!!! Marek

   Smazat
  4. 20:31 - Je v těžkém konfliktu zájmů, trvám na tom, že oligarcha do politiky prostě nepatří. Nejsem tak důvěřivý jako vy, k tomu, co blábolí on, ani vy. Matrix AB také něco o jeho osobnosti napovi:

   http://www.ceskatelevize.cz/porady/10408111009-cesky-zurnal/214562262600003-matrix-ab/

   Jinak, koblížky chutnají, že ano?

   Smazat
  5. Je vidět, že jste závislý na propagandě Svobodných a TOP.
   SID

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.