Reklama

neděle 8. listopadu 2015

Co znamená zničení letadla v Egyptě? Nová válka začala 31. října...

8. 11. 2015  AC24

Poslední informace naznačují, že tragédie z 31. října byla důsledkem teroristického činu na palubě Airbusu 321. Bude-li tento předpoklad potvrzen, a s uvážením reakce ruských úřadů, lze říci, že Katar nakonec dosáhl toho, čeho chtěl, tj. války.
Katarský ministr zahraničních věcí Khaled al-Atyya shodou okolností už Rusku „Třetí světovou válkou“ vyhrožoval. Nemůžeme mluvit za Rusko, ale co se týče katarských klanů, je tu válka. Sinaj je zónou, kde za takové věci mohou pro-katarské formace. Existovala nepsaná dohoda mezi Egyptem, Katarem a Saúdskou Arábií, že teroristické činy v egyptských letoviscích jsou nepřípustné. Kromě toho k této dohodě patřily i včasné výměny informací ohledně každé hrozby pro letoviska.

Bude-li zjištěno, že A321 zničila pro-katarská skupina, vyvolá to hněv Egypta a nespokojenost Rijádu. Existují všechny důvody věřit, že minimálně několik členů katarské elity za to bude muset zaplatit svými životy.

Skončí ale ten příběh jen vysláním několika vysoko postavených zločinců do nebe? Existují důvody věřit, že ruské vedení má sklon pohlížet na incident s A321 jako na přímé vyhlášení války podobné útokům 11.9 ve Spojených státech. Všechny teroristické organizace od určité velikosti mají podporu té či oné země nebo skupiny finančních zájmů.

Člověk by mohl upřít svou pozornost i k postoji Velké Británie. Londýn téměř okamžitě po útoku oznámil, že britské tajné služby zachytily telefonní hovor mezi teroristy spojenými s Islamistickým státem. Tato informace byla před Ruskem skryta. Proto ruské ministerstvo zahraničí Británii ostře připomnělo, že takovéto informace by se měly sdílet. „Jsme šokováni skutečností, že britská vláda mohla mít určité informace, které by mohly vrhnout světlo na to, co se na obloze nad Egyptem stalo,“ řekla zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

Nemůžeme tvrdit, že MI-5 a MI-6, tudíž i CIA, měly o tomto teroristickém útoku před touto událostí informace. Ale okolnosti nasvědčují možnosti, že tomu tak s určitou pravděpodobností bylo. Je to dáno i tím, že naše informace poukazují na to, že po nedávném dlouhém telefonním hovoru mezi Vladimirem Putinem a Davidem Cameronem úroveň výměny informací mezi Londýnem a Moskvou vzrostla.

Tento teroristický útok každopádně potvrdil nezbytnost obnovy spolupráce mezi Západem a Ruskem přinejmenším na úrovni speciálních služeb.

Co se týče reakce ruského vedení na potvrzení skutečnosti, že šlo o útok na ruské civilní letadlo, by člověk mohl předpokládat, že intenzita jeho boje proti terorismu se zvýší. V praxi to znamená zvýšený rozsah vojenských operací v Sýrii i v jiných částech světa. Ukáže se, že na globální válku s terorismem se začne klást větší důraz, z čehož vyplynou i útoky na sponzory a organizátory radikálních formací.


Překlad: Miroslav Pavlíček

50 komentářů :

 1. http://www.czechfreepress.cz/rusko/rusko-se-odvaznym-letem-do-jemenu-zmocnilo-agentu-cia-kteri-sestrelili-ruske-letadlo-v-egypte.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pokud je to pravda, tak je to lahůdková operace FSB, rspktv. její zahraniční odnože. Pokud (a to zcela jistě) se učila u KGB, tak se nelze ničemu divit. To byla jedničková firma, které mohl v tomto ranku na světě konkurovat maximálně tak Mosad. Přeju jí, ať se jí moc a moc daří.

   Smazat
  2. Už, když ČT oznámila prohlášení američanů, že šlo o útok islamistů a doufali, že tím popudí ruské obyvatelstvo proti Putinovi a vojenským akcím v Sýrii, mě napadlo, že to provedli Ti "hodní islamisté" na popud USA. Zatím se zdá, že se západníci přepočítali, že z toho zase Rusko vyjde jako vítěz.
   BV.

   Smazat
 2. Přesně tak. A pokud nezačne boj proti těm správným osobám jako vinníkům, nic se nezmění. A létání bude rizikem jen pro ty odvážnější. A mnozí si budou vozit sebou vlastní padáky pro vyšší možnost přežití havarie.

  OdpovědětSmazat
 3. Bombu dali do toho letadla kremelští agenti už v leningradu.Cílem je vystupňování napětí v oblasti.Dále nasměrování turistů na okupovaný Krym.
  Přišel čas vyrazit na dovolenou do Egypta.Ceny klesají a taková Hurgada bez ruský lůzy bude luxus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi agentem ruské FSB, že máš takové "zprávy od pramene"? Anebo ti to nakukal tvůj zaměstnavatel z americké ambasády?

   Smazat
  2. 18,11 řekl bych, že že barbarští Rusové na rozdíl od civilizovaných amíků takové politické konspirace skrze vraždy svých civilistů (11/9 - útok na WTC 1,2, zřícení WTC7, útok na Pentagon) nedělají.

   Smazat
  3. 18.11 teba nemožno nazvať nijak inak, len vadný človek. Ak si taký hrdina, tak sa neschovávaj za anonymitou a predstav sa vlastným menom.
   Preto je vo svete a v živote toľko zla,že existuje nespočetné množstvo takých chmuľov ako si ty.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 18:11 = лишний человек

   Smazat
  6. Toto skurvene prasa tu stale takto pisr.Bidaj by si skapal ty hajzel 18:11

   Smazat
  7. No vida. Už před čtyřmi dny jsem psal, že Josef Vystočil s touto verzí přijde. Že to ale trvá, než dojdou příslušné instrukce.

   Smazat
  8. Ty jsi mladý podpindosnik, teroristům je jedno co sestřelí. Loni to schytali Holanďané.

   Smazat
  9. Tenhle koloušek se angažuje i na Prvních zprávách a není to placený troll, je to psychopat, těžce duševně postižený člověk s minimálním vzděláním k tomu. Nejlepší způsob jak mu pomoci je jeho moudra ignorovat, sám se sebou si bude pobrukovat nejlépe.

   Smazat
  10. 18.11Pane ,Vy jste ale ubožák ! Vy budete stát za svým postojem i když Vám budou vraždit rodinu ! Kvůli takovým magorům , jako jste Vy, se zničí Evropa a budou umírat lidé !!! Jana Z. Chomutov

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  12. Pepku, občas si říkám, že kromě své vrozené debility musíš trpět nějakou vážnu duševní poruchou. Jinak si tvé upištěné bláboly nedoážu vysvětlit. Tvůj fotr na tebe musí bejte pyšnej, asi nečekal, že zplodí ještě většího blba, než byl on sám. A teď vyskoč!

   Smazat
 4. Pane Dvoraku - diky za Vase zajimave nazory a byl bych rad, kdybyste se vyjadril k tomuto nazoru.
  Neni to poprve, kdy Zapad=USA se vyjadrily k padu letadel za posledni roky a neni pochyb, ze k tomu maji posledni nam dosud neznamou techniku.Zajimave ale, ze jeste drive nez se dovime nazory od majitelu tech spadlych letadel, tak informace prichazi od Americanu nebo placenych Ukrajincu ci IS statu.Samozrejme, ze americke tajne sluzby by si nedovolily v tom asistovat ale maji skvele moznosti pres sve placene Ukrajince nebo Egyptany, aby splnili jejich prani.
  Zrovna tak jako spadle letadlo Malajsie slouzilo cilum jak postvat na Rusy a udelat z nich vrahy, tak spadle ruske letadlo mohlo slouzit take
  jinym zajmum.
  Zahadne je take to, ze i ta obvinena islamska organizace nenapadla jiz davno nejaka zapadni letadla, kdyz jejich zeme zabijeli i prislusniky islamskeho statu.Proc prave Rusove, kteri se angazuji v tomto prostoru
  daleko pozdeji a nikdy tak tvrde nekritizovali islamsky stat.?????

  OdpovědětSmazat
 5. Co to znamená? Znamená to úplný prd! Není to první ani poslední letadlo, které spadlo z podivných důvodů - jedno se dokonce dodnes ani nenašlo. Znamená to přesně, že se o tom bude psát kolem dokola pár dnů, než tohle mediálně úžasné sousto nahradí zas jiné sousto, a že lidi, kteří pořád ještě nepřišli na to,že jedna a jedna jsou dvě, a že media napříč mediálním spektrem jsou takříkajíc dnes bulvár, rozhodně ne seriozní a vyvážené - se nad tím budou rozčilovat a hádat, namísto aby si v pohodě užívali mimořádně krásných podzimních dnů. Nic jinýho, než to hezký počasí, už dnes nemáme. Mezilidské vztahy jsou zvrácené, nemravné se vydává za jedině mravné, normální a správné, z TV na nás namísto duchovně hodnotné nebo dobré zábavy snáší jen hnus, humus, blbé seriály a kultura tvořená bezduchými, kariéristickými a protekčními hajzlíky, sponzorovaná dalšími protekčními hajzlíky -nic jiného. Z doby, kdy se točily kulturní skvosty a herecké konzerty, kdy se lidé mohli dokonce na TV podívanou těšit, se nesmí produkovat dnes nic - aby lidé neměli simultánní možnost srovnávání a pak taky - ten stupidní autorský zákon! Aby se nemuselo platit za autorská práva z produkce těch kulturních skvostů, pak by nic nezbylo pro proteční smrady a spratky, vydávané dnes za celebrity, nýmandi pobírající miliony za otevírání dveří od kredence v přiblblém, donekonečna připisovaném seriálu. Hnusná doba - hnusý svět. Ano, spadlo letadlo. Co bude dál?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co bude dál ? Budou padat další a to tak dlouho než nějaké spadne na Bílou chýši kde je domovníkem ušatý musulman .

   Smazat
 6. Tak to vidite, koministi. Dokud islamiste zabijeli nevinne americke civilisty, kviceli jste radosti.
  Ted kvicite vztekem.
  A Putlerovi vyridte, at si nehraje na sveroveho cetnika. Nema na to. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný kdo zde kvičí a štěká od rána do večera jsi ty, hnědokošiláči. Kdoví kdo zabíjel americké civilisty- té oficiální konspirační pohádce, kterou vyprávěl hlavní podezřelý (Bushův režim) dnes nevěří už ani většina Američanů.

   Jesli má anebo nemá Putin na světového četníka to je otázka. Že na něj nemají USA je dnes již hotová věc. Stačí se podívat do zemí, které vojensky "zdemokratizovaly". Takovou spoušť může způsobit buďto hnusný grázl anebo nesvéprávný idiot. Normální člověk takové věci nedělá.

   Smazat
  2. 19:30 = лишний человек

   Smazat
  3. 19:30 A ty vyřiď O'babovi, ať tě vyhodí a pořídí si alespoň trochu inteligentnějšího trolla. Ty mu tady děláš jen ještě větší ostudu.

   Smazat
  4. pro 19:30 Jestli je tvoje označení "komunista" pro někoho, kdo nebyl, není a nikdy nebude tvým přítelem, ponesu ho s hrdostí. Řadit se k takovému lidskému odpadu, jako jsi ty, by mě opravdu netěšilo.

   Smazat
  5. 21:21 On ale nepíše "komunisti", nýbrž "koministi". Ti podle něj kvičeli, zřejmě někde za komínem. Nejspíš mu haraší nejen v kebuli.

   Smazat
  6. Na druhou stranu mu musíme poděkovat, že nás upozornil na tu hrůzu - "koministi za komínem"!

   Smazat
  7. Pepku, zkus už něco nového. Já sice chápu, že tvá slovní zásoba se rovná chytřejší opici, ale i tak. Zkus to. A teď vyskoč!

   Smazat
 7. 1.Israel -USA mměli v tom polygonu letecké manévry

  2. Proč by UK velmi rychle ještě před tím než rusové, vypustili info že to byla asi bomba ..... UK chtějí odpoutat pozornost jiným směrem

  3. Britská STARBUST raketa sundala asi letadlo - UK dolali své rakety Saudům a ti je dali ISIS vše koordinováno CIA-MOSSAD-MI6

  4. Pokud to tak bylo tak ti co sundali to letadlo raketou museli vědět o tom letadle přesný přelet ..... nebo si někdo myslí že najednou letí letadlo 8-10 km nahoře a někdo dole na poušti se na něj dívá a zjistí co to je za letadlo-?????

  Pokud to byla raketa - pak to bylo vše koordinováno s agenturami a asi i vládami .....

  Putin okamžitě mluvil s Cameronem asi 10 min po té co ten idiot vypustil do etéru že to byla bomba a neměl to ničím podložené .....

  Tzn VYMYVÁNÍ MOZKŮ a COVER-UPS ze strany UK a USA ... PROČ?

  OdpovědětSmazat
 8. Ty pitomej, jednoduchej ubožáku 19.30. Zkus alespoň psát bez překlepů ty svoje blbosti. Nikdy jsem nikde neslyšel, že by islamisté zabíjeli nevinné americké civilisty, to se ti něco zdálo, a probudil ses s prstem v nočníku. Úředníci úřadující na ambasádách a různí velvyslanci, rozhodně nevinní nejsou, je to všechno dobytek a žádného z nich není škoda, jakékoliv národnosti. Slušní lidé jsou doma, vychovávají pořádně své děti, pracují, a snaží se být užiteční své zemi a svým spoluobčanům - to, co se poflakuje po světě kvůli kariéře, a věčně hledá nějaké el dorádo, tj,že si bude dobře bydlet a žrát z práce a snahy těch druhých, to všechno je ksindl. O tom, co za peníze někde dělá virvál, ničí hodnoty, které mu neříkají pane, a dokonce zabíjí neznámé lidi, kteří mu nikdy ničím neublížili, se nemůžu zde zmínit, protože to je absolutní lidský odpad, kdyby se ještě dnes nabodávalo na kůly, bylo by to pro tento šunt akorát. A ty ze sebe přestaň pořád dělat blbce - myslíš si, že tyhle provokace jsou donekonečna zajímavé? Ne - nejsou, to tě můžu uklidnit. Jsou blbé jako stokrát opakovaný vtip, co tady pořád meleš. Jestli umíš číst, čti si něco zábavného, abys přišel na jiné myšlénky, nedrž se počítače celé dny a noci jako hovno košile - nebo jsi nemocnej?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.55 Pane , máte svatou pravdu ! Je to idiot ! Chtěla bych ho vidět ! Určitě sedí za počítačem v nějakém ústavu ! Jana . Z Chomutov

   Smazat
 9. USA a jejich poskoci zjistili, že, ačkoliv je jich dohromady většina, na Rusko nemají. Vojensky jsou zaostalí. Tak teda budou provokovat a škodit jinak v marné touze poštvat Rusy proti Putinovi. Myslí si, že Rusové jsou stejná prodejná chamtivá zbabělá chasa, jako všichni na západě. Pořád nechápou, že v Rusku je to naopak. Čím více budou na ruský lid tlačit a škodit, tím víc bude semknutější a odhodlanější se bránit. Rus bude třeba jíst denně brambory a vodu, ale NIKDY ! ! ! se nevzdá. A až se podaří ruského medvěda pořádně nasrat, tak bude ve světě takový průvan, že se z toho všichni štváči poserou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím - Rusové jsou nejlepší patrioti a média se mužou posrat ! Nejsou to prodejní a zkorumpovaní poserové !

   Smazat
 10. V roce 1989 jsem netušil,že se z nepřítele zasraných rusáků stane příznivec nějakého Putina. A kdo za to může? Zasraná tzv. demokratická žumpa. To jsme to dopracovali :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Naši soudruzi američtí spojenci i s koalicí 60 protektorátních vlezdoprdelistických státečků a loutkových vlád už rok a půl válčí s IS tak efektivně,že to Bagdádího chlapce tak "irituje",že jim to nestojí ani za řeč...zatímco "lemplovské a vrcholně neefektivní" měsíční působení je nasralo tak,že jim na oplátku za své šahídy odeslané do nebe prznit 72 školaček prvního stupně,sundali letadlo s civilisty....No,až se to rozuzlí a ono se to rozuzlí,tak bude v tom zatuchlým,smradlavým růžku mezi Katarem,Izraelem a Saudi Arábií velký průvan....a ti kozomrdi si těmi hadry,co mají na palicích,budou posilňovat spodní balení,aby nebylo"kudy chodí,tudy trousí".....

  OdpovědětSmazat
 12. Já občan státu Wilsonov se domnívam že to nebyl aneb byl či Bil to aneb to nebyl teroristickí útok na Ruské letadlo,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to je konečně jednoznačný názor.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. www.nuowiso.politische waffe-flugzeugabsturz-peter haisenko V ysvetluje pilot,aj ucastnik vysetrovania leteckych nestasti,podla doterajsieho vysetrovania,a viacero expertov suhlasia,v zadnej casti lietadla bola umiestnena bomba.On s tymto nazorom suhlasi 99 percent.Ci ma Isis taku moznost ju tam umiestnit,nie si je isty.Podla neho,lietadlo nie je mozne zlozit pre rekonstrukciu,ale na zbytkoch v mieste vybuchu sa najdu zbytky vybusniny,podla nich mözu zistit,kto je Lieferant.Ale,kto to tam umiestnil,pravdepodobne nebude mozne zistit,

  OdpovědětSmazat
 15. čobolové neztrácejte tady čas.Koukejte mazat opevňovat Pozsony.Hunové si vezmou zpět Horní Uhry.Přišel čas návratu svatých míst do lůna Velkých Uher.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sláva velikému Maďarsku.Váš Jobik.

   Smazat
  2. Neurážejte diskutujícího ze Slovenska. Převyšuje vás o hodně nejen příspěvkem, ale i inteligencí. A vy s tím Velkým Maďarskem běžte do řiti, blbečku.

   Smazat
  3. 9:19: Copak já,mně je Maďarsko u prdele,ale s problémem Velkého Maďarska musíš do Budapešti.Tam ti to jistě vysvětlí, komu patří Horní Uhry.Takže čoboláci by měli napřít své úsilí tímto směrem.Nebo budou co nevidět mluvit maďarsky.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. Na adresu těch, kteří se snaží trolíkům něco vysvětlovat, bych rád všem spravedlivým doporučit slova Jana Wericha:

  "Diskutovat s blbejma je zbytecná ztráta casu. Navíc jim prokazujete tu laskavost, že vám vůbec stojí za to, jejich hloupostmi se zabývat..."

  Pochopte: V hospodě by jim lidi dali přes držku - tady to nejde, tak je ignorujte. Nevšímejte si jich, to bude jejich konec - leda, že by začali polemizovat sami ze sebou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím Bigo, ale je to marné. Furt tu budou lidi, kteří na něj budou reagovat

   Smazat
 18. doktor ad 19"30 Izraelci by do bombového útoku proti civilnímu letadlu s Rusy nikdy nešli......Podívejte se na statistiku, jak silná je Ruská "menšina"v Izraeli a jaké Izraelci udržují styky s Putinem....Takže to by neustáli.Spíš bych věřil tomu, že Rusům v případě potřeby poradí,nebo již poradili.....Spíše se stalo to druhé-viz první komentář.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.