Reklama

pondělí 23. listopadu 2015

Dadajev a Gubašev uvedli do videozáznamu organizátora vraždy Němcova

23. 11. 2015     zdroj
Důkazy proti předpokládanému organizátorovi vraždy politika Borise Němcova, důstojníkovi praporu "Sever" Ruslanu Muchudinovi vyslovili do videozáznamu hlavní účastníci případu Zaur Dadajev a Anzor Gubašev.

Zaur Dadajev
Účast Muchudinova v organizaci vraždy Němcova byla již dříve potvrzena výsledky domovní prohlídky, závěry soudních expertíz a dalšími materiály trestní věci vcelku, uvádí TASS. Byl v nepřítomnosti obviněn z přípravy vraždy.

18. listopadu schválil Basmanský obvodní soud zatčení Ruslana Muchudinova v nepřítomnosti. Jeho právníci se odvolali k Moskevskému městskému soudu. Po Muchudinovi je vyhlášeno federální a mezinárodní pátrání.

Podle vyšetřovatelů mohl z Ruska uprchnout s cizím pasem. Lze předpokládat, že se Muchudinov nachází ve Spojených arabských emirátech.

Připomeňme, že opoziční politik Boris Němcov byl zastřelen v centru Moskvy ve večerních hodinách 27. února.

Zaur Dadajev je na základě šetření považován za přímého pachatele vraždy. Chamzat Bachajev, Anzor a Šadid Gubaševovi a Tamerlan Eskerchanov jsou obviněni z účasti na zločinu.

Doba vyšetřování je prodloužena do 28. února 2016.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Tak to je přesný. Praktiky západní demokracie - zinscenovat zločin vraždy a svést to na někoho jiného. A to se děje neustále, několikrát to vyšlo až se to stalo takovým běžným zlozvykem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děje se tak i v masovém měřítku. Viz "Lež i pravda za pojmem Srebrenica.

   Smazat
  2. A přitom stačilo tak málo, aby Srbové nevraždili civilisty a zajatce.

   Smazat
  3. Nestačilo. I kdyby Srbové neopláceli příkoří, jež zakusili, bylo dávno rozhodnuto zničit Jugoslávii.

   Smazat
  4. Řeč byla o údajném nafukování obětí Srebrenice.

   Smazat
 2. "A přitom stačilo tak málo ,aby Srbové nevraždily civilisty a zajatce"
  To má být ironie, nebo žijete z TV seriálů a TV pomluv?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válečné zločiny nepopíra už ani Rajko Doleček.

   Smazat
  2. Rajko Doleček nepopírá, že se srbská armáda chopila odplaty za vraždy svých civilních občanů Oričovou bandou ozbrojenců. Ostatně co by dělal anonym z 21:17, kdyby mu ozbrojenci pro nic a za nic zavraždili ženu a děti?

   Smazat
  3. Můžete soudit válečné zločince a v boji nebrat o zajetí, ale nemáte právo vraždit civilisty a popravovat zajatce, tedy páchat nacistické válečné zločiny.

   Seznam koncentračních a internačních táborů v Bosně

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_concentration_and_internment_camps#Bosnia_and_Herzegovina

   Smazat
  4. Pro eurooptimisty,eurofily,havilsty a ostatní vlezdo......... -Snažte se poznat historii Balkánu nejen ze západních (podle mnohých jsou pouze tyto zaručené a správné)zdrojů a internetových encyklopedií. Chcete snad položit rovnítko mezi nacisty a Srby?
   Vaše "nacistické válečné zločiny". Toto měla za úkol jistá PR agentura hlavně mezi židovskou komunitou v SSA. Za další - údajné tisícové masakry spáchané Srby mají tolik děr, že se ani v Haagu nedaří odsuzovat tak jak by si západní vládcové a jejich poskoci novináři přály. To už spíš obžalovaný dostane rakovinu, otravu nebo předčasně zemře ,kolikrát se i svědci ztrácí nebo nečekaně umírají. Srbové si dobře pamatují staletí útlaku od turků, poturčených "Bosňáků , Kosovarů" a pokatilčtěných Chorvatů.Věřte že nikdy nezapomněly na Jasenovac , ustašovce, na SS divize Handžar,Skanderbeg. Prinz Eugen. To spíš věřím že byl pro nacistický ten deviant Havel.Máte všichni výše zmínění stejně kritické myšlení lidech jako Gotovina, Orič, Haradinaj, Clinton, Izetbegovič, Albrightová. Západ má co chtěl - na likvidaci Slovanů je nejdřív cvičil a vybavoval a teď je Paříž ve stresu ze střelby New York z padajících baráků a Berlín z přílivu uprchlíků. Mimo toto článek na vrchu o válce na balkáně není ale Havlovy pohrobci pořád tlápu.

   Smazat
  5. V hromadných hrobech a výše uvedeném odkazu na tábory smrti v Bosně naleznete odpověď, kde končili od rodin oddělení muži a chlapci ve věku od 15 do 65 let, o kterých Rajko Doleček taktně pomlčel. Srbskou taktiku začistek kouzlem nechtěného prozradil i režisér Václav Dvořák ve svém dokumentu Uloupené Kosovo.

   Pro ženy, děti, staré lidi, kteří se vzdali, VRS přistavilo, i přes chronický nedostatek pohonných hmot, autobusy, které je bezpečně odvezly do Tuzly, pod bosenskou kontrolou.

   Smazat
 3. Mám tomu rozumět tak, že schvalujete etnické čistky, vraždy civilistů a zajatců, když jejich vykonavateli jsou Srbové ? Fíha, 18:14, který sem zanesl otázku Srebrenice je podle Vás Havlovo pohrobek.

  OdpovědětSmazat
 4. aké je jednoduché byť v šíku s hlásnymi trúbami správneho názoru - takže som za to platený a nemôže sa mi nič stať, naopak, môžem udávať a znova si prilepším - kto by stál o pravdu, keď lož tak dobre vynáša, že??

  OdpovědětSmazat
 5. Ale chudáčik, administrátor je za to placený, hlídat podporu a propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, projevů sympatií k takovému hnutí a také popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy.

  aké je jednoduché byť v šíku s hlásnymi trúbami zde jediného správneho názoru srbských nacionalistů z Kosovo on-line vysmívajících se svým obětem, obhajujících válečné zločiny a glorifikujících srbské válečné zločince.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.