Reklama

středa 18. listopadu 2015

Dalajláma uznal bezmocnost modlitby v boji proti terorismu


18. 11. 2015     zdroj a zdroj
Modlitba sama není schopna vyřešit problém globálního terorismu. Toto prohlášení bylo učiněno dalajlámou a jeho slova uvádí Huffington Post.


"Lidé chtějí žít v míru. Teroristé jsou krátkozrací a to je jeden z důvodů pro takové šíření sebevražedných útoků. Nemůžeme vyřešit tento problém pouze modlitbou, řekl duchovní vůdce buddhistů. "Jsem buddhista a věřím v modlitbu, ale lidé sami vytvořili tento problém a teď prosí Boha, aby jej vyřešil. To je nelogické. Bůh řekne, že jste jej vy vytvořili, vy řešte", vysvětlil dalajláma.

Vyzval také, aby se tento problém řešil na úrovni rodin a společnosti, nečekat na pomoc jen od Boha, ale i od vlád.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Dalajlama, přïtel Havlův, maxista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Středoveký marxista. (jinak marxista - klerik, to bude asi docela slušný protimluv.) Proti komu by chtěl spojit proletariát, když církve jsou tradičně jedněmi z největších soukromých vlastníků a pareticipientů na politické moci a parazitují na proletariátu?

   Smazat
 2. Zapoměl jsi na to, že Dalajláma je budhista a ti nemají celkem žádné majetky, jen svoje kláštěry, a do politiky se taky až tak moc nepletou a starají se hlavně o lidskou duši.
  Jo něco jiného je to s katolickou církví, ta se montuje do veškerého dění a odjakživa hamouní majteky - viz třeba čarodějnické procesy, kdy se likvidovali především bohatí odpůrci katolické církve, nebo křižácké výpravy do Arábie, kde kradli co se dalo. Toto není žádný výmysl, ale historická fakta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalajlámové také nebyli žádní svatoušci. http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1584:o-nesmieme-vedie-o-tibete&catid=37:zahranicnipolitika&Itemid=48

   Smazat
  2. 22:31 Dobrý vtip, to o chudém Dalajlámovi.
   Přečtěte si o Tibetu a o tom, co jeho příznivci chtějí vrátit:
   http://www.novarepublika.cz/2015/09/co-nesmieme-vediet-o-tibete.html

   Smazat
  3. Pánové 22:48 a 22:55 máte samožřejmě pravdu a ty články na které odkazujete jsou fakt zjímavé, ale neí to zase tak nic moc nového. To co se ve článcí popisuje je pravda. Dnes, ale je to již úplně jinak, já jsem nepředpokládal, že někdo bude pátrat v budhismu až tak daleko. Dobře mi tak, co se týká katolické církve, tak jsem taky uvedl hodně staré případy. Jenže dnes se budhističtí mniši starají opravdu už jen o lidské duše, ale katoličtí kněží se nezměnili a starost o lidskou duši je až na posledním místě (věřím, že by se nějaká malá vyjímka našla), protože na prvním místě jsou majetky a politika.

   Smazat
  4. 23:35 V tom máte jistě pravdu. Přesto se domnívám, že i ti budhističtí mniši, kteří se tzv. starají o "lidskou duši" jsou jen manipulátoři a přížívníci. Neříkám tím, že autosugesce nemůže lidem pomáhat, ale mělo by to jít i bez té "omáčky" kolem, kterou lze snadno zneužívat. O "duši" by se měli starat psychologové a psychiatři. Toť můj názor, nikomu ho nenutím.

   Smazat
 3. Byste se divili, jake majetky mají budhisté! A co se ve skutečnosti děje v těch jemnjich slavných klášterech? A z čehopak asi žije a courá po světě tento "svatý muž"? Lidé, bděte, čtěte, hledejte informace!
  Vodolejka

  OdpovědětSmazat
 4. Cosi jsem v posledních dnech občas náhodně slýchal - že teroristům ukážeme, že se jich nebojíme.
  Že budem chodit všude jako dřív, na fotbal atd. No dobrá, sám stejně nikam nechodím.

  Televizi nemám, rádio jsem před časem (když začalo po majdanu lhát) přemístil na zahradu před kurník. Abych ho nemusel na noc zavírat. Rádio jede nonstop a úspěšně (tím lhaním) plalší kuny. Kuny mně v nejzazším koutě zahrady občas zakusovaly moje slepice a kačenky, indické běžce. Těch mám 24 a jsou vzácné..

  A co dnes zjišťuji? Kačenky na noc nechodí do kurníku, ale nocují právě v tom nejzasším koutě zahrady. Demonstrativně, všechny. Zřejmě ukazují že se kun nebojí.
  Tak teď nevím kdo je tím blbcem. Jesli já, nebo ty kačenky, nebo kdo vlastně?
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude lepší když je naučím se modlit? V kurníku? Pod ochranou toho lhaní z rádia? Děda.

   Smazat
  2. Dědo, je pravda, že ti indičtí běžci žerou hlavně slimáky? Možná by se daly nacvičit i na mu-slimáky. Pak by jste mohl být v klidu :-).

   Smazat
  3. 4:39 Ano, žerou, ty invazní hnědé, hnusné, slizské, které jsou na zeleninových zahrádkách katastrofou.

   Co se týká mu-...., sázím na princip podobnosti a na prevenci. Už je učím je žrát evropské politiky. (Než je vypustím, Zeman, Fico a Orbán budou varováni.) Děda.

   Smazat
 5. 6:34 To máte pravdu. Za "imigraci" těch hnědých hnusáků španělských také můžou ti, kdo je sem nechal přijít. Když už se sem dostali tak se jich nedá zbavit. Taky s nimi marně bojuju každý rok. Letos to bylo kvůli vedru trochu lepší, ale vloni to byla hotová záplava.
  Přeju vám hodně radosti ze zahrádky a pokoj od kun (i těch lidských).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.