Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Devět zemí na východní hranici NATO žádá o ochranu před hrozbou ze strany Ruska

5. 11. 2015    zdroj a zdroj a zdroj- video
Devět zemí střední a východní Evropy vystoupilo ve středu s varováním o hrozbě, kterou představuje Rusko. Tyto země vyzvaly, aby byly posíleny síly NATO k zadržování Moskvy.


Deklarace přijatá Litvou, Lotyšskem, Estonskem, Polskem, Rumunskem, Maďarskem, Slovenskem, Bulharskem a Českou republikou uvádí, že NATO by mělo posilovat své východní křídlo, protože působení Ruska na Ukrajině a v regionu "podkopává bezpečnostní architekturu Evropy."

Dokument zveřejněný během zasedání regionálních lídrů v Bukurešti uvádí, že nadcházející červencový summit NATO ve Varšavě je "správný okamžik" pro přijetí řešení o bezpečnostních zárukách a adaptaci postupů, struktur, ozbrojených sil a obranné infrastruktury.

Prezidentka Litvy Dalia Grybauskaite řekla, že "nepředvídatelné chování Ruska vyžaduje další bezpečnostní opatření."

Setkání se zúčastnili vedoucí představitelé Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska a České republiky a také zástupce generálního tajemníka NATO Alexandr Vershbow.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Poznámka redakce:
28.listopad 2012 - 13:41
Ministr Vondra dnes oznámil svou rezignaci k 7. prosinci. Stínový ministr obrany ČSSD Jan Hamáček ale v reakci na tento krok ocenil Vondrovu odbornou kompetenci. Doufá také, že Vondru ve funkci nahradí někdo přinejmenším stejně kvalitní.

65 komentářů :

 1. Evropa se spolehlivě podkopává sama. Rusko nemusí hnout prstem. Zprávy v roce 2050 :-) Islámský chalifát Evropa napadl Carské Rusko :-)) Není to moc vtipné a také se nesměji :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No až na to, že už dnes jsou 15% ruského obyvatelstva muslimové...

   Smazat
  2. 20% obyvatel Slovenska jsou Cikáni :-)

   Smazat
 2. Banda lokajských, devótních, zaprodaných, kolaborantských zmetků, ovládaná, jako drony na dálk.ovládání z Fašingtónu, poslušně zapanáčkovala a provedla to, co emerycký páníček poručil. A tak tu budeme mít nechtěnou "bratrskou pomoc" No.2. pro změnu zase z korporátně-fašistických USA.Budou se zřizovat US základny a vojenská stanoviště pro první údery. Země vých.Evropy budou sloužit jako útočná předpole k naplnění zrůdných emeryckých cílů-vyvolání války s Ruskem. K tomu chtějí použít právě území států východní Evropy, jako svého naivního beranidla, které bude moci být ihned poté zničeno. Vznikne novodobá osa zla, od Baltu k Černému moři, jež je dílem amerického satana, který za pomocí lží, propagandy a podplaceného mainstreamu, v posledních 2 letech uměle a neustále vyvolával nenávist vůči RF. Prostě tito východoevroští lokajové hájí pouze imperiální snahy USA potlačit jakékoliv snahy RF,Číny,Indie a Brazílie, o svůj samostatný vývoj, a zničit je, jako své potenciální konkurenty na supervelmocenské světové scéně.Ovšem ideologičtí emeryčtí jestřábi si neráčili všimnout, že svět není a nikdy nebyl jejich majetnickou kořistí k ovládání a ždímání. Nejdříve se musí východní Evropa vypořádat se svými politickými vlastizrádci a pátou kolonou.Tvrdě a nekompromisně, jinak tento zrádný mor zničí obyvatele těchto zemí. Vzkaz pro zástupce ČR : Hamáčku, tys to tedy opět pořádně posral !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní, Evropa-EU je určena k likvidaci, tohle lze dnes prohlásit.Americký tumor zadusí své vlastizrádné kámoše v Evropě.Všem by měli pustit záznam projevu ze 4.února 2015 soukromé firmy Stratfor Friedmanem, co mají USA v plánu provést z Evropu, oni se dnes vůbec netají, co pro nás připravují.

   Smazat
  2. Naprosto perfektně napsáno!

   Smazat
  3. nie je nikto iny vinny,len my ,sami-ked lud dokazal zvrhnut komunistov, tak by dokazal aj týchto gaunerov-ale neni zajem

   Smazat
  4. Radsi tady budu mit dobrovolne 10 zakladen NATO, nez jednu Ruskou donucenou. NATO nejsou nasi bratri, ale spojenci. Jednina nechtena "bratrska pomoc" tu byla z Ruska od roku 45. A jak jsme pod jejich ochranou dopadli. Vsechny svobodne zeme, ktere osovobodil spojenec meli kazdy rok vyssi a vyssi zivotni uroven. Vsechny ty, ktery kdy osovobodil Rus a obehnal je plotem, byli kazdym rokem oproti svobodnym statum zaostalejsi a zaostalejsi.

   Smazat
 3. Á mě je to jedno. Jsem jen občan 3. kategorie EU.
  První jsou zápaďáci, pak imigranti, pak Rómové, pak Češi.
  Vlastně 4. kategórie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To zní hezky-4 cenová

   Smazat
  2. Opravuji Vaše pořadí:1.imigranti, 2.samopalníci-mladí silní bojovníci za Alláha, 3.zápaďáci, 4.Slované atd.

   Smazat
  3. A stejně jim to bude houno platný!!

   Smazat
 4. Som naozaj v šoku. V r.1968 ktosi vraj podpísal"pozývací list",na základe ktorého do ČSSR vstúpili vojská ZSSR-VZ.Bolo to zdôvodnené obavou z vraj pripravovaného štátneho prevratu a hrozby realizácie vtedy skúšaného plánu "obmedzeného vojnového konfliktu". Tento akt bol vyhodnotený ako "vlastizrada"!! Toto dnes vari nie je "pozývací list" vojsku USA-NATO? Ako občania nemáme právo, ba povinnosť chápať to ako "vlastizradu"?!

  OdpovědětSmazat
 5. Všechno je dnes na hlavu a ztrácí logiku, začínají zde ordinovat političtí šílenci, kteří jsou zralý přinejmenším na Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
 6. Hamáčku, po tomhle jsi u mně mrtvej Hamáček. To je teda hnus, že ti není hanba. Z hlouposti dělat z naší země cíl, to je vlastizrada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsadím se, že ho za ten podpis budou knížecí poskoci s modrými ptáky chválit. A to bude neklamný důkaz, že to totálně podělal.

   Smazat
 7. Bolo by veľkým šťastím pre Európu, keby všetci títo deviati zapredanci zmizli z tohoto sveta.Títo dementi sú slepí a nevidia, že centrum svetového fašizmu sa usadilo v USA a postupne si vytvára svoju lokajskú štruktúru. Aj ten slovenský prezident Kiska -mastná hlava sa znovu ukázal, že je len análnikom usakov. Nikdy nepochopím ako sa mohlo niečo tak odporné ako Kiska stať prezidentom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratře, nerad to říkám. Kiska se stal prezidentom, protože si ho zvolily mastné hlavy. Jestli tě to uklidní, tak takových hlav je dost v celé devítce.

   Smazat
 8. Nechte Hamáčka na pokoji. Je to slušný a poslušný člen strany. Tzv. Socdemáci vždy, když neseděli ve fašistických kriminálech stranili fašistům. Svůj stín nejsou schopni překročit. To, že ten tiátr je režírovaný Velkým bratrem je jasné každému kdo nemá dutou hlavu. Zajímalo by mě, čím je jednání Moskvy nepředvídatelné. Mě je naprosto jasné a konzistentní, nejsem loutka.

  OdpovědětSmazat
 9. kdo utece vyhraje,,, na svatem vincentu v karibiku prodavaj pozemky za 50us metr. ziji tu uz 10 let,nohy v teple a klidek. je mi 35 a rad bych mel klidne stari a jenou si hral s vnoucaty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam k tobě to doletí také. Nemysli si, že ne! Pak budou mít tvoje vnoučata dvě až tři hlavičky. Teda v případě, že přežiješ.

   Smazat
 10. Napsal jsem tomu hajzlovi Hamáčkovi, nehezký dopis:
  hamacekj@psp.cz.
  Soc. dem je strana, kterou řídí Šapito z americké ambásády v Praze.Za Paroubka jsem je volil, ted´ je řídí agenti CIA v ČR. Takže velké fůůůj pro tuto stranu

  OdpovědětSmazat
 11. Myslim si ze spor mezi Rf a USA je jen komedie ... kdyby chteli se znicit meli na to skoro 100 let a ani jeden vystrel... viteze tohoto souboje by druhy den znicila Cina... do 5 ti let napadne Rf s Usa a Eu mozna s Arabi Cinu vsadte se...

  OdpovědětSmazat
 12. Demokraticky zvolene vlady zminenych zemi maji pravdu a je dobre, ze jsme v NATO.
  Vlatizradna komunisticka i nacisticka lejna ktera zalozila tyhle stranky mohou jen bezmocne kvicet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO není obranná ale útočná organizace. Nikdy nikde nic nebrání, (ani hranice Schengenu ne) všude pouze útočí. Je to taky hlavní bezpečnostní hrizba pro EU a světový mír. Jako vojensko-politický pakt provádí dlouhodobě politiku ze které vzešly válečné konflikty bez konce, radikalizovaly se teroristé, šíří se běženci, kriminalita, roralitní formy vlády, přenosné nemoci a bezperspektivnost. NATO je relikkt studené války - něco jako ještěr který přežil vymírání dinosaurů a šíří světem mor, predátorství a parazitismus ukrývajícíc se za vzletná hesla. S pozdravem Béda

   Smazat
  2. Anonymní6. listopadu 2015 5:55
   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  3. Kvičící schwarzenbergský pohůnek se nám tu vyznal z lásky k okupantovy, Mordortu, co ničí státy a národy, vyrábí statisíce mrtvých a miliony běženců. NATO porušuje nejen mezinárodní právo ale i svou vlastní Chartu, která pravá, že aliance může zasahovat mimo území svých členů pouze se svolením OSN. Prostě, když má chovanec Havlova sirotčince - Anonym 5:55 - nakadíno v hlavě, že se mu tam nevejde ani kousek mozku, pak všechny argumenty jsou na nic.

   Smazat
  4. Sám jsi zjevné lejno a kvičení je to, co jsi vypotil do příspěvku....

   Smazat
  5. Když mohl dostat Obama Nobelovku za mír a chemik Kalousek bejt nejlepším ministrem financí,tak proč by nemohl být Chujmer VRCHNÍM GENITÁLEM ČR a ČESTNÝM MAXIGENITÁLEM PRAŽSKÉ KAVÁRNY???,!!!!!!!!!!!!!!!!Šláfenberg to za chvíli položí,tak ať je to v rodině:-))))))) Jste pro?:-)))) Ave Já

   Smazat
  6. Vy, 5.55 doufám, že půjdete do přední linie, až USA zavelí na Rusko!!!

   Smazat
  7. 5.55 Ano! Jsme v NATO, ale je divné, když žádáme NATO o ochranu. Pak tu něco smrdí. Nejsme si tam rovni?

   Smazat
 13. ozvalo sa prasa - a demokratos - nebola a nikdy nebude vláda "ľudu" - vždy to boli len majetní čo rozhodovali - takže "pracujúci" o ničom nerozhodujú, a tak aj ty - duša lokajská a predajná, bez názoru a zo strachu, o koryto a kus chleba ktorý ti hodia aby si mal pocit nadradenosti - tak si uži blaha demokracie kým tu je ...

  OdpovědětSmazat
 14. Vážení,vždyť to známe,dopis byl napsaný,jen jej bylo potřeba podepsat.
  Když to poručí žid,tak to žid musí podepsat,který z těch přítomných nebyl žid,ani jeden.

  OdpovědětSmazat
 15. HRANICE

  "Devět zemí na východní hranici NATO žádá o ochranu před hrozbou ze strany Ruska "

  Podívali se tito lidé alespoň kdo s Ruskem hraničí a kdo ne?

  OdpovědětSmazat
 16. Nepřítele z Ruska jsme si udělali především my sami, kdy jsme 5 minut po sestřelení malajsijského letadla, první okamžitá oficiální zpráva: ruskou raketou Buk z ruského(!) území na ně uvalili okamžitě sankce. tyto sankce nevznikly až po ,,anexi" Krymu ale zde!
  Nikde jsem zatím nečetl, že by naší zemi Putin nějak vyhrožoval, urážel...On naše politiky spíše uráží tím, že na jejich urážky nijak nereaguje a považuje nás pro jeho zemi jako vcelku bezvýznamného partnera ve všem. A naši vládci se chovají jako mravenečkové, kteří kopou slona do nohy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On Putin povazuje vsechny zeme za bezvyznamne. Proto si jednu po druhe bere. Proto pred nim zadaji spojence o ochranu.

   Smazat
 17. Co že?! 10 lidí požádalo za celý stát?!Vyžeňme ty lidské zmetky dokud je čas!!!!!
  Docela hodně mi vadí,když za mně mluví Dientsbier,Klvaňa a další lidský odpad!!!!Určitě tito grázlové nám adresu nedají,že?!

  OdpovědětSmazat
 18. K té Ukrajině. Nikde jsem nezaznamenal zatím žádné ověřené důkazy, že by tam operovala pravidelná ruská armáda, ani v zahr. tisku. Porošenkovi předložené pasy vojáků této pravidelné armády mě tedy opravdu ale opravdu nepřesvědčily. Nepochybuji o tom, že na straně ,,východu" bojují vycvičení Rusové, zrovna tak, že dobrovolníci z jiných zemí, bojující na straně Kyjeva
  nejsou žádní dělníci z továren a rolníci. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojáci pravidelné armády u sebe nemohou mít pasy. Možná to byly pasy dobrovolníků, ale kdo ví, kde poroš. ty pasy sebral.

   Smazat
  2. A ze to Putin priznal predpokladam nepovazujete jako dukaz :)

   Smazat
 19. Chlapci, chlapci. Už několikrát jsem tady psal, volte komunisty. Já volím KSČM od 1992, protože už tehdy mě bylo jasné, že to jde a hlavně půjde do zadele. Vám to jasné není ani teď. Tak si volte koho chcete. Ale nenaříkejte si na následky. Jsou to následky vašich připosraných voleb. Vašich osobních rozhodnutí, tak na co si stále stěžujete. Bojíte se komunistů? Ale vždyť pokud by i měli účast v PSP ČR vládli by s někým, kdo by je brzdil. Nikdy ne sami. Tak proč jste vašnostové tolik posraní. Pokud tady toto téma zvednu, nenajde se nikdy jediná reakce. Asi jsme volaaký zakríknutý čo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vzdyt oni o to komunisti nestoji, aby byli ve vlade. Vem si posledni volby - fanaticku Semelovou dali na celne misto v Praze, a na Morave, kde tamni komunisti Grebenicka dali na nevolitelne misto kandidatky, ho prazsky sekretariat nacpal do cela kandidatky...
   Slavek

   Smazat
  2. No nestojí o to proto, že nezískají nikdy takové procento hlasů, aby mohli s někým jí do koalice a ten si nemohl vybírat k sobě někoho jiného. Prostě kdyby získali 25-30%, tak je to jasné. Mají nárok na vládu, mohou si vybrat partnera do koalice, nebo vládnot sami s podporou. Nedalo by se to odmítnout, byla by to zrada vůle voličů. Ale to je pouze a jedině na nás, na voličích koho budeme volit. A pokud nás bude hodně, bude strana profitovat a vládnout. Pokud se na to vytento a zvolíme staré zloděje v jiných kabátech, nebo mlaďochy, kteří se nechají zmanipulovat a uplatit, nebo na poslední chvíli vzniklé nové strany a hnutí, tak to dopadne tak, jak to dopadá 26 let. Tak to skutečně je. Když se hledala např. správní forma pro ČSR tak různí, tituly opentlení pitomci navrhovali různé "dvojdomky" a "trojdomky" a jiné zrůdnosti. Přitom vedle v Německu fungoval a funguje zemský systém. Proč jej nepřevzít? No proto, že bychom nebyli originální. A tak je to i s politickými stranami. Naši voliči se učí tkzv. Pokusem a chybou. Potom se diví, že se v PSP ČR nic neprosadí, mají malé platy, zem se dál rozkrádá apod. Dobře jim tak. To mají za svoje pokusničení, Stále mají plnou hubu lidských práv - a co právo na práci, na bydlení na bezplatnou zdravotní péči, kterou máme dokonce v Ústavě. Škoda slov.

   Smazat
  3. Ty utopisto, nevolim komunisty, protoze to co tady udelali za 40 s nasi ekonomikou, ktera se kazdy rok propadala by nezvladl nikdo se zdravim rozumem. Nevolim komunisty, protoze nechci prijit o majetek, ani penize. Komunismus musi za cas, zakonite vezt ke znarodnovani, jinak to neni komunismus. Kazdy, kdo veri v komunismus, je nemocny blazen.

   Smazat
 20. Jsem jen zvědavá na ty kvíčaly co křičí, jak nás okupovali Rusáci a hemží se to nadávkami na adresu komoušů. Dnes jsme se vrátili k datu 21.8.1968, protože výsledný efekt bude naprosto stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nadšený z toho,že nás okupovali rusáci jsem tedy nebyl. Rusáky jsem neměl 20 let rád,potom mi byli ukradení ale po masírce českých protektorátních médií a zjištění kdo je na světě největší sviněstát jsem prozřel a jdu si koupit tričko s Putinem.

   Smazat
  2. 9,31 Okupovaly nás státy Varšavské smlouvy (t.j. krom SSSR také NDR, PLR, MLR). SSSR byl svaz republik - krom jiného také Ukrajiny, 3 pobaltských, 3 zakavkazských etc a v jeho čele stál Ukrajinec Brežněv).

   Smazat
  3. Jako pamětník začínám být na řeči o "rusácké okupaci" alergický. Kolik si ti "okupanti" přivlastnili továren, bank, pojišťoven, telekomunikací, TV stanic, telekomunikací, prodejen, benzinek, distibuce vody a plynu, kolik peněz vyváděli ze země? Skutečná okupace nastala až po jejich odchodu.

   Paradoxem je, že každý, kdo považuje ruské základny u nás za "Rusáckou okupaci" a zároveň souhlasí s americkou základnou, tak tím sám její přítomnost označuje za "Usáckou okupaci". JL

   Smazat
 21. vlast tě (5:55) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 22. Ať žije říše dobra ! http://svobodnenoviny.eu/co-se-jeste-musi-stat-abyste-vy-lide-konecne-pochopili-usa-jsou-risi-zla/

  OdpovědětSmazat
 23. Celá akce těchto zemí vůbec nic nezmění k našemu prospěchu, i kdyby byla pravda, že Rusko je nevypočitatelné a ohrožuje nás, což se ještě nikdy nestalo. V náš neprospěch jsou však dvě děležité věci:
  1. Budou navýšeny peníze na zbrojení, přičemž značná část zřejmě bude koupena z Ameriky. Navíc si na to stát nemá a bude si půjčovat - odkud pak asi?
  2. Rozhodnutím naší vlastní vlády se staneme prvotním cílem v případě odvetného úderu jestliže bude Rusko napadeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeste se nikdy nestalo, ze by nas Rusko ochrozilo? Roky 45 a 68 Vám nic nerikaji?

   Smazat
  2. Ochrozilo, ochrozilo - koukej psát česky, idiote. Co tu motáš dohromady rok 1945 (osvobození) s rokem 1968 (okupace). A za koho píšeš "nás" - za Pravý sektor či za velkopolská imperiální lejna?

   Smazat
 24. Kdo se zeptal lidí? Kdo se jich zeptal vůbec na vstup do NATO? Opět je to "O nás bez nás!" Rozhoduje pár papalášů, píšou zvací listy, ohánějí se demokracií při každé příležitosti a na lidi a jejich názor vyjma voleb úplně serou. Lid o ničem nerozhoduje, rozhoduje parta "kluků co spolu mluví". A tak je to správně, tak to má ve správné demokracii být.

  OdpovědětSmazat
 25. Alianční propletenec je cestou do pekel. To zjistil už Hitler u Stalingradu.
  Pokud Kreml provede první úder - taktickou jadernou nálož - ne na důležitý stát, ale někde v ČR, na Slovensku či v Rumunsku, rozloží se celé NATO. Protože všichni uvidí, že USA si nebudou ohrožovat vlastní města kvůli nějakému Trenčínu či Vyškovu a do války nestoupí. Tím se objasní, že celá aliance není na nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný kdo prováděl jaderné údery na cizí státy byly USA. První údery provádějí pouze USA - Rusové vždycky (ať v Gruzii anebo v Sýrii vždycky vstupují do dění až když už se střílí. Amíci střelbu vždycky zahajují. Celé NATO je pouze hybridní prodloužená servisní paže USA. Skáče jak USA pískají a poskytuje zdání legitimity mezinárodním zločinům USA, aby nezůstaly jako kůl v plotě. To jsou 2 hlavní úkoly NATO.

   Smazat


 26. Anonymní6. listopadu 2015 9:19

  Jsem jen zvědavá na ty kvíčaly co křičí, jak nás okupovali Rusáci a hemží se to nadávkami na adresu komoušů. Dnes jsme se vrátili k datu 21.8.1968, protože výsledný efekt bude naprosto stejný.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Omyl, příteli, bude podstatně horší.
  K.S.

  OdpovědětSmazat
 27. Vie niekto povedat,coho sa vlastne boja staty Litva Lotyssko.Estonsko.Ved tie staty su zbedacene.mladi ludia zmizli do zahranicia za lepsim zivotom.Doma zostali stari ludia,mnohi potrebuju opateru,nema kto robit na döchodky.Pokial viem,staty prepadavaju,a vojny sa vedu köli nerastnym surovinam.To maju vo vedeni NATO iluzie.ze Rusi prepadnu tieto staty köli dedkom a babkam s pamperskami,a aby robili na ich penzie.Zeby sa tohoto bali aj Poliaci.

  OdpovědětSmazat
 28. Pokud jsem deklaraci správně pochopil, tak v ní není nikde na tvrdo řečeno, že země chtějí základny NATO na svém území. Podle mne ale její signatáři velice otevřeně naznačují, že by se na tom mohli dohodnout příštím rokem v červenci na summitu NATO ve Warszawe. Záleží tedy na občanech daných zemí, zda dovolí svým loutkám voděným na drátcích USA, aby se zvýšilo jejich zotročení zámořskou velmocí. Je totiž víc jak jisté, že eventuelní základny nebudou obsazeny vojsky NATO, ale armádou USA. Jejich síla ovšem v žádném případě nebude stačit na odvrácení možné agrese ze strany kohokoliv, nadtož Ruska. Budou ale naprosto dostačující, aby v signatářských zemích byl potlačen jakýkoliv odpor proti loutkovým vládám, dokonce i na eventuální zvrácení volebních výsledků, které by byly neakceptovatelné pro mocnáře USA.

  OdpovědětSmazat
 29. Je to opět pokus vlastizrádců a USA po deseti letech, radar byl odpískaný, lézt oknem a tu základnu vybudovat a předat US armádě.Ještě rychle přijmout TTIP a NWO může začít.Ministr války za Ano, bude líp a Soc.dem to jistě poslušně schválí.

  OdpovědětSmazat
 30. V době, kdy Putin může bez zábran obsadit Krym je tato dohoda nutnost.Je ostuda, že Zeman, zarytý putinovec, tuto schůzku ignoroval.Kdyby to Putinovi více myslelo, mohl dnes být světovým politikem č.1 a civilizovaný svět by byl na jeho straně. Ale těžko tleskat někomu, kdo na jedné straně pomáhá a na druhé bez zábran vraždí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to trochu v té své hlavě pomotané. Krym se odtrhl od Ukrajiny legálně v době probíhajícího fašistického puče, a to podle ústavy a při vlastní kompetenci autonomní republiky. Prošlo referendum (ostatně o tom samém druhé - to první v roce 1992 bylo ukrajinskými nacionalisty ignorováno). Putin zatím předvádí chytrou politiku a velmi otevřenou. Jestli umíte rusky aspoň trochu, tak si poslechněte jeho projevy. Rusové předvádějí po vyhození opilce Jelcina politiku, která počítá s delšími časovými horizonty, na to se administrativy USA nezmohou, a to je velká ruská výhoda. Je mi líto, že díky takovým mudrlantům, jako jste vy, se naše vlády už tradičně chovají jako sluhové ze středoamerických banánových republik. Pavel P.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.