Reklama

pátek 20. listopadu 2015

"Diplomatické tanečky kolem IS se Rusku omrzely, je to na armádě"


20. 11. 2015      zdroj
Rusko bude jednat v boji proti terorismu v souladu s článkem 51 Charty OSN o právu země na sebeobranu, prohlásil prezident Vladimír Putin. Tento článek používali pouze Američané po 11. září 2001. Víme, že bombardovali Taliban, do Afghánistánu přišlo vojsko, pak do Iráku, vyhlásili sankce vůči zemím, které je podporovaly, zabili bin Ládina atd. Má Rusko přijmout vojenská opatření k potrestání sponzorů terorismu? Bombardovat například jejich tábory v Kataru a Saúdské Arábii? Na tyto otázky odpověděl korespondentovi Pravdy. Ru prezident Institutu pro Blízký východ Jevgenij Satanovskij.


Expert upřesnil, že v Kataru a Saúdské Arábii nemají tábory, tábory jsou v jiných zemích. "V Kataru a Saúdské Arábii sedí zadavatelé, organizátoři a sponzoři. A nejen v Kataru, Saúdské Arábii, na celém jejich území jsou konkrétní dobře známí lidé, kteří mají pod kontrolou teroristické aktivity v Sýrii a Iráku. Podle mého názoru se tito lidé musí bát Ruska jako čert kříže," řekl Jevgenij Satanovskij novináři Pravdy.Ru.

Podle něj bude u nás terorismus prudce klesat. A o výběru metod by mělo rozhodnout vedení. "Nemusí se bezpodmínečně bombardovat, existují i ​​jiné způsoby působení," řekl orientalista.

Provádět toto rozhodnutí prostřednictvím Rady bezpečnosti OSN není podle experta nutné. "Když byla válka v letech 1941 - 1945, akce, které byly nezbytné pro vítězství nad nacisty, nebyly prováděny prostřednictvím mezinárodních organizací a nebyly koordinovány s našimi západními kolegy. Skončilo to dobytím Berlína. Ve válce buď vyhrajete, nebo ne.

A pokud budete pokračovat v diplomatických tanečcích, v rámci nichž musí pracovat bezpečnostní služby a armáda, pak je možné vám akorát tak vyjádřit soucit. Jak a co dělat, a jak to sloučit s oblastí diplomacie, o tom bude rozhodovat vojenské a politické vedení země," řekl Jevgenij Satanovskij a dodal, že nadměrné řečnění je ve válce velmi škodlivé pro výsledek této války.

"Rusko vykročilo na válečnou stezku, chopilo se velkého, dlouhého tomahavku, naplnilo toulec šípy a pustilo se do práce. Všechno ostatní je bezvýznamné...Rusko zahájilo vojenské operace. Ti, kteří chtějí, budou s Ruskem spolupracovat, jiní mu půjdou z cesty.

Američané s námi v rámci našich aktivit v Sýrii úzce spolupracují, snaží se se s námi nestřetnout. Chápou, že na nich nezávisí, zda bude Rusko bojovat", řekl Jevgenij Satanovskij na závěr rozhovoru s korespondentem Pravda.Ru.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Je relativně snadné se silnou armádou rozprášit zahuštěnou oblast "radikálního" islámu. Co je mnohem obtížnější, je vyřešit problém natrvalo. To je vždy otázkou jití až k příčině, nikoliv jen kupírovat maligní ad hoc důsledky. Tou příčinou byl a je Korán se svojí doktrínou zabíjení ve jménu jakési pseudovíry. Jak řekl jeden anglický "islamofob" ... Korán, dokud bude existovat tato prokletá kniha, nebude na světě mír. O.D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymnímu (20. listopadu 2015 12:13):
   To asi nebude tou knihou! Ta existuje již 15 století, a jistě i vy dokážete v historii muslimského světa nalézt jak období klidu a kulturního rozkvětu, tak i válek.
   Vždyť Bible je ještě starší, a i křesťané při ní (a s mečem) vedli, vedou a budou vést ty své křížové války.
   Jen jim dnes říkají války za šíření "civilizačních hodnot". Pěkných hodnot!!, jen co je pravda!
   Dnešní problém s muslimskou komunitou na Blízkém a Středním východě bych proto spíš přirovnal ke včelímu úlu. Zkuste do něj píchat prstem! ...
   Jakkoliv na arabském východě je více té ropy jak medu, jinak to ale vyjde nastejno.

   Smazat
  2. František Opluštil, 13:27

   Dobrý den pane Opluštile,

   Vážím si Vaší snahy o spravedlivý pohled na věc. Nicméně dnes s Vámi mohu souhlasit pouze částečně.
   Zcela jistě máte pravdu ve svém přirovnání k včelímu úlu a ironickém hodnocení našich "civilizačních hodnot" o tom žádná;)

   Ovšem, korán je opravdu kniha plná nenávisti a jasných pokýnů jak vraždit.

   Křesťanství (jsem deistou;) ), muselo být pro politické vraždšní a okupaci cizích území samo "znásilněno", islám nemusíte znásilňovat, korán prostě žádá jen jedno, dobívat, zabíjet, zotročovat, mučit.

   Mně ve mém sobectví bude, ale stačit, pokud si budou vraždit, zotročovat a mučit na územích, které si již dobyli:(
   Žádné další jim nepřeji.

   Děkuji Vám za kvalitní příspěvek do diskuze.

   Slunce v duši;)

   Smazat
  3. Problém zmizí, až dojdou v tomto regionu peníze na válčení. Lidi, kteří chtějí střílet, se vždycky najdou. Nedostatek peněz asi vyřeší až nový druh energie, který nahradí ropu. V tu chvíli tato oblast zchudne a nebudou finance na zbraně a bojovníky. Otázkou je, kam se válka přestěhuje. Jak jsem podotknul, bojovníci se vždy za peníze najdou. Nedělejme si iluze, válčilo se i v době kamenné, válčit se jen tak hned nepřestane. Jenom zbraně a strategie válek se vyvíjejí a automatizují.

   Smazat
  4. Slepí by do rukou neměli brát žádné zbraně. O.D.

   Smazat
 2. pro publikum by mohlo být velmi poučné sledovat seriál o vzniku a metodách práce francouzských tajných služeb (včera byl 1.díl)

  OdpovědětSmazat
 3. Islám - Bible. Chápu např. porozumění pana Halíka pro islamisty. Jako ateistu mne po čtení Bible(Starý zákon) zaujala jedna věc. Mojžíš který, snesl světu desatero přikázání nechal povraždit třicet tisíc lidí, včetně žen a dětí, protože se klaněli Zlatému teleti a ne Bohu. Ve jménu Ježíše Krista bylo za dva tisíce let vedeno tolik válek, že kdyby se dali dohromady mrtví z dob Hitlera a Stalina tak by to bylo z toho asi tak 1% . Tak nevím.

  OdpovědětSmazat
 4. Daleko pozoruhodnější je, že Bible vybízí jistý "vyvolený národ", aby nad ostatními panoval, a to prostřednictvím dluhu. Pozoruhodný "Bůh", který jakoby miluje všechno své stvoření... a nebo byl tento "Bůh" stvořen jistými lidmi, aby ovládli ostatní lidi???!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Dnes znovu lodě z Kaspického moře odstřelili 18 raket proti IS.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151120/1726873/ruske-lode-rakety-pozice-syrie.html

  OdpovědětSmazat
 6. Již jsem zde uvedl, že pokud Evropa nepostaví islám mimo zákon, postaví islám mimo zákon Evropu. Ale místo Evropy je nutno dosadit celý svět.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo se chce dozvědět něco o islámu tak mrkněte sem:
  https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI

  OdpovědětSmazat
 8. hrabě Kocharowski21. listopadu 2015 16:13

  Díky NR za článek, člověk si zatím stěží uvědomuje dosah rozhodnutí Ruska ignorovat svět a OSN. Rusko je fakticky ve válce, vše bude převedeno na válečný režim. Fandím Rusku v jeho snaze dostat se z obtížného stavu, způsobeného sankcemi USA a EU. Rusko to zvládne, odsere to EU, dojede na svou vychcanost a zbabělost a křiváctví.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.