Reklama

pátek 20. listopadu 2015

Dopis od STOP TTIP
M. Efler, S. Roth, C. Reetz 
20.11.2015 E-republika

Hodláme pokračovat v nátlaku a máme spoustu nápadů, jak zastavit TTIP a CETA. Buďte s námi!
Drazí přátelé,

Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu, nepromeškal příležitost přijmout podpisové archy akce Stop TTIP ECI během předávací akce v Berlíně. Bylo zřejmé, že je ohromen ohromným počtem podpisů (pro úplnost - bylo jich 3 284 289!!!), dal nám dva sliby: Zaprvé osobně požádá petiční výbor Evropského parlamentu o schválení veřejného slyšení Stop TTIP ECI v Evropském parlamentu. A zadruhé poukázal na to, že dohoda CETA mezi Kanadou a EU v současné podobě je problematická, a proto vyzval Evropskou komisi, aby začala nové kolo rozhovorů s novou kanadskou vládou.

Budeme předsedu Schulzovi připomínat jeho slova a trvat na tom, že CETA nesmí být ratifikována. V současnosti tato dohoda prochází procesem, kterému se říká "legislativní kartáčování" a jakmile bude hotovo, bude přeložena do všech oficiálních jazyků EU. Její ratifikace na úrovni EU pravděpodobně proběhne v příštím roce. A poté ji zřejmě všechny státy budou muset schválit jednotlivě. Znamená to, že my všichni ještě stále máme dost času projevit svůj nesouhlas a zabránit důsledkům CETA! (Jednání o) TTIP zatím postupují pomalu, což je také známka toho, že naše rostoucí hnutí je úspěšné.

Zde můžete nalézt krásné video z předávání podpisových archů Martinu Schulzovi.

Teď, když jsme předali podpisy Stop TTIP Evropské komisi a Evropskému parlamentu, připravujeme jejich předložení také Evropské radě ministrů průmyslu a obchodu, kteří se budou zabývat problémy v této oblasti. Konec konců, tyto tři instituce jsou odpovědné za důsledky TTIP a CETA a neměly by už být schopné se tvářit, že nikdy neslyšely o opozici občanů EU! Navíc také plánujeme předání vládám či parlamentům ve vybraných členských zemích EU. Hodláme pokračovat v nátlaku a máme spoustu nápadů, jak zastavit TTIP a CETA. Buďte s námi!

Vše nejlepší přeje

Váš tým Stop TTIP

(Michael Efler, Stephanie Roth and Cornelia Reetz) 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 

Související články:

17 komentářů :

 1. TTIP by byl pro Putlera a jeho zebracke spojence uplna katastrofa. Proto takovy zajem nasich komunistu a dalsich vlastizradcu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hňupem jsi se narodil a hňupem i umřeš 8:03. Bohužel tomu problému-článku vůbec nerozumíš.

   Smazat
  2. Anonymnímu (20. listopadu 2015 9:21):
   Onen putler (08:03) ani nepotřebuje něčemu rozumět!
   Jeho snahou je pouze to, aby svými slaboduchými vulgaritkami (poz)urážel ostatní čtenáře na těchto stránkách.
   Nedokáže pochopit, že i on se ocitl na 27. palubě EU titaniku, a že se po protlačení té TTIP z toho "parníku" do záchranného člunu nedostane. Na to nemá dost miliard, blbeček.

   Smazat
  3. Neboj se zemřít, neboť je psáno: "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je Království nebeské."
   A "Putler"? To pojmenování je VRCHOLEM TRAPNOSTI!!!

   Smazat
  4. 8.03 právě jsem udělal do mísy odbornika jako jsi ty,nechceš s ním udělat rozhovor?

   Smazat
 2. EU dokonale rozloží imigranti, složeni z kalašnikovců, zabijáků a parazitů a horlivě propagovaná americká poprava pro Evropu-TTIP.Tyto dvě "věci" bohatě stačí na to, aby po neúspěchu tohoto propagovaného projektovaného "dobra" pro občany a poté plánu k nastolení korporátního otroctví, zrušení hotovosti a lehkého přechodu k NWO, si pro záchranu, dokud je ještě čas, každý stát hospodařil za své a ve jménu svých zájmů.Ne v zájmu Brůselu, USA. NATO, nadnárodních společností, MMF, ECB, FEDU a dalších.

  OdpovědětSmazat
 3. Říká se, že slibem ani vlídností neurazíš!
  A tak se nechejme překvapit, jak se tento papaláš EU, Martin Schulz, v budoucnu zachová.
  I tak je těch proamerických zaprodanců, kterým na osudu lidí v EU nezáleží a kteří se pokrytecky schovávají za domnělé euroatlantské hodnoty, až příliš mnoho. Jejich jediným zájmem však spíš než "hodnoty" je jiná HODNOTA, totiž jejich koryto ...
  Které mnozí z nich (jako např. i ta naše Jourová, co se dobře vyzná) zastávají, aniž by k tomu měli jakýkoliv mandát voličů.

  OdpovědětSmazat
 4. Pehe hehe :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Německo bylo zděšeno arbitráží, kterou proti němu vedli "investoři".
  Šlo o ekologické vylepšení stavby v ústí Labe."Investoři z USA" založili firmu v Kanadě, která má podobnou smlouvu s EU i USA. Tato firma vyvolala arbitráž s SRN a tu vyhrála. Němečtí právníci a odborníci na mezinárodní právo z prestižních universit zděšeně tvrdili, že proces nelze vyhrát. S "investicí" 5 000 000 USD dostali "investoři" 15 000 000 USD v arbitráži + ušlý zisk /ještě nespočítáno, ale asi o řád výš/.
  V pořadu byl zmíněn podobný případ z Kanady, kdy chtěl "investor" těžit kámen na pobřeží, kde do té doby žili spokojeně ptáci, ryby a rybáři. Rybáři se vzbouřili, 10 let se bránili, až tam Kanada vyhlásila přírodní rezervaci. "Investoři" investovali jen za to, že tam jakýsi geolog sebral pár kamenů, nepatřil jim ani 1m2 půdy, přesto jim Kanada musí vyplatit několik milionů dolarů. Když se to rybáři dozvěděli, málem je kleplo.
  V pořadu se "investoři" vyjádřili, že se v případě Hamburku jednalo o zkoušku na větší kšeft - odpuštění části řeckého dluhu, žalovat budou asi EU, nebo eurozónu, která dluhy "smazala".

  OdpovědětSmazat
 6. No je to boj skoro "na život a na smrt", jde o hodně. Bohužel, málokdo to chápe. Přes tři milióny podpisů je hodně, ale když vezmu v potaz, kolik má Evropa obyvatel, tak je to pořád ještě žalostně málo informovaných. Ale těší mě bojovný duch organizátorů, protože naděje umírá poslední, do té doby je pořád čas něco změnit. Díky jim a všem dalším, kdo se snaží o lepší zítřky, než nám nalinkovaly korporace.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen tak na okraj - někdo z vás tu smlouvu četl?
  p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:57 Nečetl jí skoro nikdo. Přesto jí už teď v parlamentu hájí politici TOP a ODS. To mně osobně stačí abych věděl, komu bude sloužit. Občané to rozhodně nebudou..

   Smazat
  2. 18:51 - Tak to ti stačí málo.
   p

   Smazat
  3. 20:34 Není to zas tak málo. Vychází to z empírie a ta je hodně obsáhlá.

   Smazat
  4. Pár lidí se k části textu už dostalo. V EP je na to zvláštní místnost, kde vás zbaví foťáku, mobilu ap. a máte pod dohledem dohlížitelky hoďku na stovky stran odborného právnického textu.
   Už je na světě CETA, TTP, byla tu ACTA, jsou zde jednání WTO. Ovšem stačilo by už jen právě to utajování jednání a textu smlouvy a dlouhá tahanice o zveřejnění východiskové vyjednávací pozice EK.
   Je to smlouva proti spotřebitelům, proti zaměstnancům, proti občanům, proti demokracii, proti státům. Každý si může dělat čárky, přes kolik kanálů na něho smlouva dolehne. Pokud má někdo problém s obranou státu, tak by si měl nejprve probrat, zda je vlastníkem nebo manažerem velké nadnárodní korporace. Jestliže nikoli, nechť si uvědomí, že státy přes všechny nedokonalosti jsou zatím nejvrcholnější strukturou obrany občanů (nikoli z hlediska kvality, ale z hlediska poměru vůči soukromým subjektům). Proti nadnárodní korporaci sotva uspěje spolek domkářů, obec či krajská samospráva. Státy to už dnes mají složité, natožpak v případě schválení TTIP.
   Jde o nejkomplexnější útok na nevyvolené lidi, o snahu přeměnit je ve spotřební materiál při výrobě blahobytu a moci pro jedno promile (či spíše ještě méně) vyvolených. Není jisté, zdali by v budoucnosti nahodou živí nezáviděli mrtvým - nejen z důvodu kvality života, nýbrž i kvůli řízenému zhoršení vědomí, schopnosti myslit. Pro lidi mimo TTIP bychom snad alespoň byli tragickou výstrahou před slepou uličkou. Důsledky TTIP by sice za čas dostihly i ony zdegenerované špičky, které nyní smlouvu chystají, a jejich potomky. Avšak cena by byla vysoká. Problém je, jak tuto skupinu zbavit moci. Kapitalismus to nezvládne, poněvadž TTIP je jeho nejbytostnějším výsledkem. Kdy, za jakých podmínek to ovšem občané pochopí a co za toto poznání do té doby zaplatí? A jak a čím ho nahradí, aby přitom neopakovali chyby minulosti?
   KR

   Smazat
 8. Děkuji, že bojujete za správnou věc. Snad se povede zastavit to nesmyslné plánování a konání těch horních pavzdělanců. Občané se podle toho jak je sledují a bavím se s nimi nechávají úplně uspávat dezinformacemi, které se na ně hrnou ze všech médií. Naštěstí máme i statečné lidi. Anna

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.