Reklama

neděle 8. listopadu 2015

DWN: Namísto pomoci Europě si NATO hraje na válku s Ruskem!


8. 11. 2015 První zprávy


Evropa je v chaosu, azylová krize dosáhla historických rozměrů. Každá normální armáda by v takové situaci organizovala humanitární pomoc, poukazuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten. 


Nicméně NATO má jiné priority: aliance provádí velké vojenské cvičení ve Středozemním moři, kdy za údajného nepřítele považuje Rusko.

Uprchlická krize v Evropě dosáhla historických rozměrů. Skupiny za lidská práva tvrdí, že nadcházející zima bude skutečnou humanitární katastrofou pro stovky tisíc lidí postupujících podél pobřeží Středozemního moře a balkánskou cestou, píše DWN. V EU se usadil „politický chaos", tvrdí, že se nemůže vyrovnat s přílivem uprchlíků, a Angela Merkelová stále trvá na hledání kompromisu, pokračuje publikace. Úřady nevidí obrázek jako celek a obávají se, že to bude ještě horší, neboť stále mnoho lidí má v úmyslu opustit krizové oblasti.

Každá normální armáda by v podobné situaci zorganizovala humanitární pomoc, tvrdí autor. NATO by mohlo shromáždit své síly a pomoci s proudy uprchlíků během balkánské cesty, ale především v zemích aliance, Turecka, Řecka a Itálie. NATO by mohlo přijmout veškerá nezbytná opatření, aby se zabránilo humanitární katastrofě, míní Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Aliance by mohla spolupracovat s bezmocnou a s nepříliš dobře financovanou agenturou Evropské unie ohledně bezpečnosti vnějších hranic Frontex by mohl konečně začít zajišťovat bezpečnost hranic EU.

Avšak místo toho, NATO, které existuje i na úkor evropských daňových poplatníků, vypadá, jako by se ho to všechno netýkalo, a provádí největší vojenská cvičení za desetiletí ve Středozemním moři. Zúčastní se ho celkově 36 tisíc vojáků, tři tisíce vojáků a námořních speciálních sil, 140 letadel, 60 lodí a sedm ponorek. Všichni se budou podílet na cvičení s honosným názvem Trident Junckture, simulující válku s Ruskem - a to v době, kdy se jim v sousedstvu rozpadá Evropa a Angela Merkelová varuje před vojenským konfliktem na prahu Evropské unie, zdůrazňuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Jak noviny poznamenaly, generál Bundeswehru Hans-Lothar Domreze sdělil, že předpokládaným nepřítelem tohoto cvičení jsou „Rusové". Ve stejné době Evropská unie doufá, že Vladimir Putin v Sýrii zachrání to, co se nepodařilo Baracku Obamovi, a nakonec ukončí tok uprchlíků. Generál Domreze nedávno v rozhovoru uvedl, že Rusko vyvolává vážné znepokojení NATO množstvím náhlých vojenských manévrů a vybavením armády moderními zbraněmi. Podle generála Bundeswehru Rusko „anektovalo Krym" a pak se „jednoduše posunulo dál“. V této souvislosti si klade otázku, co bude NATO a EU dělat v případě, že se Kreml nezastaví, pokračuje publikace. Jak generál Domreze zdůraznil, Rusko navíc, díky základnám v Kaliningradu, Sýrii a na Krymu, může odříznout spojence NATO v pobaltských státech nebo Turecko, a „to by bylo pro alianci nepřijatelné".

Mezitím se ale Evropská unie střetla s reálným a naléhavým problémem existenčního charakteru, bubnuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Tento problém ohrožuje životy stovek tisíc uprchlíků a zároven vnitřní bezpečnost v celé Evropě, která je na pokraji zhroucení. A během této doby si 36 tisíc dobře vybavených vojáků bude hrát na válku ve Středomoří, zdůrazňuje znechuceně autor. Jedná se o „plýtvání zdroji", „nešikovné plánování" a „nelidskou aroganci", ostře shrnuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten.


(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)

Související:
Oskar Krejčí: Nikoliv Evropská unie, ale NATO 

28 komentářů :

 1. a proč se tak děje?protože NATO není žádná evropská armáda,ale armáda bojující za zájmy jůesej.Proto je třeba rychle z NATO vystoupit a vybudovat svou vlastní,obrannou armádu,která bude hájit zájmy nás všech v ČR a ne zájmy cizích korporavcí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zájmy cizích amerických korporací bude tvrdě hájit TTIP, to vám garantuji!!!

   Smazat
 2. a proč se tak děje?protože NATO není žádná evropská armáda,ale armáda bojující za zájmy jůesej.Proto je třeba rychle z NATO vystoupit a vybudovat svou vlastní,obrannou armádu,která bude hájit zájmy nás všech v ČR a ne zájmy cizích korporací

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady již nikdo žádnou klasickou armádu dosavadního typu nevybuduje. Armáda i policie měla mít již nadnárodní velení.Rušit Schengenský prostor by byla samozřejmě prohra EU.Ve své podstatě je to vše jedno,stejně se musí věškerý systém EU přebudovat s ohledem na dnešní stav.Pravdu mají evroskeptici i ti ostatní. Jsme již v jiném světě a ani jsme si toho moc nevšimli.Mesiáš ( revoluce v informatice) je již tady a bitva začala. Pro obyčejné lidi to takový horor zase nebude. Jen se přehodnotí systém hodnot a půjdeme dál.Jen počet teplých hnízdeček se dost zmenší.

   Smazat
 3. Ten kdo sleduje události objektivně - musí vidět absolutní bezvýchodnost nastoleného stavu. Hraní na vojáčky, obsazování EU islámskými bojovníky (až na to ti "chytří" přijdou, tak už si žádný vojáček nevystřelí ani z praku). Musím se upřímně smát, jak stále mocní proklamují tzv. evropské hodnoty a ve skutečnosti se jedná o III. stupeň degenerace. A divme se, kdo by si uchoval zdravou mysl, kdyby žil ve "vatě" jak si žijí evropští státníci a úředníci.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není III. stupeň degenerace, ale III. zaprodanosti USA.

   Smazat
 4. NATO je Evropě nepřátelské vojenské uskupení a vojáci bojující v zahraničních operacích NATO nejsou naši vojáci, ale z nepochopitelných důvodů z našich peněz vydržovaní žoldnéři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z historie víme, že se vždy najde pár vychytralých vlastizrádců, kteří mají "poctivě" nasysleno a kufry připraveny k rychlému opuštění vyloupené Země České.

   Smazat
 5. hlavně že jim to daňoví poplatníci pořád trpí to jak západ rozmrdal SLOVANY je do nebe volající jak dlouho ještě ????? jim to budem trpět snad nejsme úplně ve sračkách ty kurvy se u nás moc zabydleli a nevidí odpor a když je jen náznak tak nastoupí do akce zelené papírky podložené hnojem a přesto se na ně chytne hafo českých krys !!!!§

  OdpovědětSmazat
 6. NA VŠI JE ÚČINNÝ PETROLEJ -- NA VŠI VE STÁTNÍ SPRÁVĚ JE UČINNÝ REPELENT " DEFENESTRACE " TAK JE NUTNÉ ZA POMOCI OKAMURY A JEHO VĚRNÝCH TENTO REPELENT POUŽÍT !!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Proč by vojáci Nato pomáhali Evropě? Víte co to stálo Ameriku dolarů, aby Evropu dostali do těch sraček? To snad nikdo nemysle, nějakou pomoc, vážně. Právě naopak. Je to výsměch Amerických grázlů.

  OdpovědětSmazat
 8. Evropa by měla myslet, na svou obranu. Pokud to odmítá dělat NATO, které je pod vlivem USA, měla by Evropa investovat do Frontexu. Bohužel, vedení EU je také pod vlivem USA. Proto bychom alespoň v rámci střední Evropy (např. V4, ale ne nutně, vzhledem k Polsku, které je pod vlivem USA), měli hájit svůj prostor. K tomu bychom měli přimět, naše politiky. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. Američani potřebují posílit sebevědomí, tak organizují vojenské tance, je to taková kapitalistická spartakiáda, aby lojzům ze sentrl bank dobře zažívalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba co nejdřív vystoupit z diktátorské EU a zločineckého NATO !!! Jen to nás spasí !

   Smazat
  2. Než se z obého stihne vystoupit, tak už nebude z čeho vystupovat. :-))

   Smazat
 10. Sýrie odmítla pomoc NATO ve stylu Libye, tak páni vojáci nemají do čeho střelit a musí se něčím zabavit. Evropští občané se stále ještě invazi muslimských hord brání spíše sporadicky a symbolicky, s výjimkou Maďarska, které lišácky postavilo plot... takže posílat síly NATO proti Evropanům zatím také ještě není důvod.

  OdpovědětSmazat
 11. Nevím, co je to NATO, když u nás projíždí pouze US armáda, základny okolo ruských hranic má US armáda, přes nás létá denně stovky těžkých letadel směr východ, stále cvičí NATO, ale jsou to samá vojska US army.Oni nechtějí pomáhat, chtějí jen ničit. A takový Hamáček navíc podepíše zvací dopis bez mandátu a souhlasu občanů ČR. Pryč z NATO i EU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA pouze využívá evropské území, zdroje,síly jen ke svým zájmům a preventivní ochraně území USA.Občané EU a NATO je vůbec nezajímají a ti jsou určeni k jejich obraně a k likvidaci.Jestli tohle bude pokračovat, tak do 2 let ministr války a komediant rozešle povolávací rozkazy.Pro klid a mír musí NATO skončit a Evropa poslat své kámoše za oceán, domů, tady nemají co pohledávat nebo to dopadne velmi zle.

   Smazat
  2. Priorita USA a NATO je odstrašit Rusko, hrát šachy a možná i jeho napadení.Jen zbývá, jak to udělat, aby EU souhlasilo!

   Smazat
  3. Asi tak... USA dle potřeby vyvolá světový konflikt a EU bude collateral damage.

   Smazat
 12. NATO je armáda Nathana Rotschilda.

  OdpovědětSmazat
 13. USA nepálí imigrační krize, která má ještě zesílit, naopak, potřebují oslabit Evropu a odvrácení potencionálního nebezpečí z vlny samopalníků, orientací na rozdmychání konfliktu s Ruskem.TO NATO a vlivné politiky EU, řídí USA, proto prioritoou EU není ochrana vnějších hranic, která dnes již patří do hnoje, prezentují se zde zájmy USA v plné režii a za pomoci vládních hlupáků.Jsme levná montovna 4.říše.Již dnes jako stát, nemůžeme prezentovat svoji politiku a své zájmy.Dokud se EU nerozpadne, tak Brusel a USA mají prioritní rozhodování ve strategických oblastech ekonomiky a ochrany.Dílo dokoná americká TTIP, jdeme jako dobytek za zájmy nenažraných boháčů a NWO hajzlů satanských USA, na porážku.Je to znatelnější, den ode dne.

  OdpovědětSmazat
 14. Pokud se imigrační krize bude neustále prohlubovat a Evropa se bude plnit miliony kalašnikovců-(příští rok se očekává až 3 miliony) v plné bojové síle, tak to zasáhne i nás, nelze se tomu do budoucna vyhnout, pokud se EU nerozpadne.Pokud by Německo omezilo s Rakouskem příliv imigrantů, nahrnou se do naší země a budou se dožadovat vstupu na území Německa i násilým.Maďarům velmi fandím, je to hrdý národ, mají velkou šanci EU rozložit nebo ovlivnit ostatní.Orbán prohlásil, že mají více zesnulých osob, než novorozenců, ale imigranty nechtějí a nepustí, aby tuto malou zemi s 9 miliony obyvateli, zničili a totálně zdevastovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak 17:57
   Na Maďary jsou ožralý Juncker i se šílenou Makrelou krátcí . Je to hrdý národ který před nikým neohýbá hřbet. Jako první po válce se taky vzbouřili proti Rusům a dnes taky dávají na srozuměnou že jim nikdo nebude diktovat co mají dělat a nečekají na pokyny z Bruselu jako náš Otík slimejš .

   Smazat
 15. Pro Ameriku je Evropa dobrá leda tak jako zrno mezi dva mlýnské kameny. Jestli někdo z vás věří američanovi, tak ať se jde rovnou přihlásit do Bohnic.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.