Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Erdogan obvinil své generály z terorismu


30. 11. 2015    zdroj a zdroj
Tři vysoce postavení představitelé turecké armády jsou podezřelí ze špionáže.
Po té, co byli zatčeni redaktor a korespondent tureckých novin Cumhuriyet za publikaci o dodávkách zbraní teroristům ze strany Turecka, byli obviněni tři představitelé turecké armády ze špionáže, napomáhání islamistům a vedení teroristické organizace. Prokurátor Istanbulu Irfan Fidan oznámil, že k soudu předvolaní generál Ibrahim Aydin, plukovník Burhanettin Dzhihangiroglu a generál Hamza Dzhelepoglu jsou podezřelí z vytváření a vedení teroristické skupiny, a také z pokusu svrhnout současnou vládu.

V opozičním tureckém tisku bylo uvedeno, že tři představitelé turecké armády mohli být nějakým způsobem zapojeni do kontroly nákladních automobilů Národní rozvědky Turecka, která způsobila rozruch. Namísto humanitární pomoci byly převáženy zbraně a munice pro teroristy přes turecko-syrské hranice. Nákladní automobily byly zastaveny kvůli kontrole nákladu pohraničníky, po níž vyšlo najevo spojení tureckých státních orgánů s teroristy v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Asi čítal Pjakinovu predpoveď a tak sa snaží brániť... uvidíme či aj tureckí generáli sú ovce...

  OdpovědětSmazat
 2. No. Já silně pochybuji. Je to nejsilnější armáda v NATO po arm. USA, tak nepředpokládám (právě na informace od Pjakina), že si vrchní vedení nechá dlouho srát na hlavu od tureckých politiků. Protože to, co jsme ústy Pjakina slyšeli, jistě už ví i turecké vedení. A jistě ví, kdo to Rusům volal. Takže informátoři z genštábu turecké armáda jisti ví, co je dřív nebo později čeká. Buď budou čekt jako ovce, až přijdou o hlavu a nebo se chopí šance tomu předejít tím, že politické vedení pošlou na smetiště dějin. Čili alespoň nějaká šance.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sejmou Erdogana, vlastní generálové

   Smazat
  2. najpočetnejšia - ale inak ???? -

   Smazat
 3. Erdogan proti armádě ? To neustojí, sejmou ho, 30 milionů Kurdů začne válčit za Kurdistán a máme tady teprve příliv uprchlíků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdeže! To už budú vtedy plnohodnotní Muttr-Merkl-občania EÚ!

   Smazat
 4. !!! MIGRANTI VE ŠVÉDSKU !!!...... Video s českými titulky


  m.facebook.com/story.php?story_fbid=1498952610405702&id=1491040544530242&_rdr

  OdpovědětSmazat
 5. http://medzicas.sk/je-rozhodnute-putin-ide-proti-turkom/

  OdpovědětSmazat
 6. S těmi generály je to nějak divné, nezapadá to do šablony chování NATO v oblasti Sýrie. Sestřelení ruského SU-24 byl "startér" pravděpodobně k něčemu jinému, než je prezentováno. Možná to souvisí s politickými boji uvnitř Turecka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s politickým bojem, Jejich president si dělá co chce a pravděpodobně armádu"přehlíží", tedy alespoň jejich generalitu. Ten jejich Erdogan tak dlouho bude šponovat nitku až se armáda nasere a sejme ho. Nemyslém fyzicky, to udělají soudy, samozřejmě vojenské.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.