Reklama

středa 11. listopadu 2015

Estonský sen: Pro Rusko není na globusu místo

11. 11. 2015    zdroj
V Estonsku přišly do prodeje dětské vzdělávací globusy, na nichž chybí Rusko.


Podle vydání Postimees se v Estonsku v obchodech objevily dětské vzdělávací glóbusy v ruštině a estonštině, které jsou zásadně odlišné.

Na estonské verzi dětského globusu je označen Tallinn a Radniční náměstí v estonském hlavním městě, zcela chybí Rusko a jsou označeny světadíly Evropa a Asie. Na ruské verzi vzdělávacího globusu je vyznačena Moskva, Kreml a Eurasie a je označena jako jeden kontinent.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Pražská kavárna si na vzdělávání svých ratolestí objedná jistě nejméně kamión.

  OdpovědětSmazat
 2. Hlavně, že je tam nechybí a jistě je reflexní barvou označeno USA, tak mohou být estonské děti spokojeny.Československo také osvobodila jen americká armáda, říkají školáci, tak vše je O:K:

  OdpovědětSmazat
 3. S tím prodejem je to bomba nápad!! Nakoupit za pár stovek,dát cenu padesát tisíc a obejít neziskovky,českou televizi,novu,knihovnu Havla všechny noviny a rektory se slovy nekoupíš? tak já tě nahlásim na Americké ambasádě!!! Koupí všichni,extra sraby typu Šafra i dva.

  OdpovědětSmazat
 4. No, tak toto je s prominutím kravina. Jedná se o dětskou hračku, kde jsou barevně vyznačené světadíly. Rusko světadílem není. To by si úplně stejně mohl stěžovat každý, včetně Číny. O evropských trpajzlících ani nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha,Kolumbus a zeměpisec v jednom:-)

   Smazat
  2. Chudakovi Davidovi ktery to vystavil uz ze same lasky k Putlerovi dokonale jeblo.

   Smazat
  3. 8:20

   Alespoň si nenechává šimrat mandle americkým pyjem.

   Smazat
  4. Nauč se češtinu,ty rádoby agente Mossadu!!!!!!!!!!!!!!!!!I I generál Moše Dajan by to z hrobu zvládnul napsat líp česky,ty havloidní hovno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. blbečka (8:20) konečně nasadili na denní směny, ty noční vůbec nezvládal

   Smazat
  6. A potrat 8:20 je tu,. Havloide jak to že tak pozdě? Smrdíš tu většinou už od noci.

   Smazat
 5. Když si čtu ty dnešní výblitky politiků a médií z Pobaltí, které se celá desetiletí (ale dokonce i dnes !) přiživovalo na sousedním Rusku, tak si vzpomenu na film Myš, která řvala. Tyto dnešní myši už řvou hlady a velmi rychle ztrácejí obyvatelstvo a vymírají (rovnou po miliónech), protože ruské penězovody už vysychají téměř do mrtě. A aby si jich ti silnější alespoň všimnuli, musejí o to hlasitěji kníkat, aby jim hodili nějaký ten drobek ze stolu. Zoufalství vrcholí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si komunisticky uchyle vygoogluj, jakym smerem ty ruske penezovody vedly.
   Vy Putlerovi prdelni vylilizovaci v tom mate zmatek.

   Smazat
  2. 10:14:
   No tak nás poučte. Pobaltí profitovalo jako tranzitní území pro obchod Ruska s Evropou. Protiruské sankce a jejich nesymetrická ruská odpověď byla pro ně obrovská rána a sečítají ztráty, které budou hodně bolet. Naivně očekávali že jim to Brusel za odměnu zaplatí. Houbeles.
   Za lezení do zadku se jenom hladí, pak až přijde na lámání chleba hodí vás přes palubu. A tak pobaltí fakticky dopadlo. Stejně dopadne i Slovinsko s uprchlickou krizí. Každé uprdnutí Merkely pro ně bylo posvátné. Až Němci přestanou přijímat, nikoho nějaké Slovinsko zajímat nebude. Bude se jenom vyslovovat podpora.

   Smazat
 6. Jako nic ve zlém, ale je to fakt blbost. Představte si, že by někdo u nás začal vyrábět něco podobného. Globus pro malé děti s barevně vyznačenými světadíly. Asi by tam vyznačil Prahu a pár známých metropolí jako Paříž, Londýn atd. Možná by zeleně vyznačil i ČR pro orientaci. Bylo by to protiruské, protičínské, protipolské, protimaďarské atd. atd. že by tam tyto státy nebyli?
  Zkrátka směšná hysterie. Mně samotného označují amerikanofilové za agenta Kremlu. Bavím se tím. Ale úplně stejní komedianti jsou nekritičtí rusofilové. Dvojí metr používají obě skupiny pošuků, jenom obráceně. Lidi, chtělo by to trochu objektivity. Rusové hájí svoje zájmy, což je naprosto v pořádku. Malovat si je jako zachránce světa a nekriticky jim podlézat je přece úplně stejná zhovadilost jako strkat hlavu do americké perdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Sýrii to zřejmě vidí jinak, nebýt Ruska, tak jim tam Washington importoval demokracii na křídlech B-52 a hlavy Assadovy vlády včetně Assada samotného by zdobily plot některého z čerstvých sídel nové demokratické syrské opoziční vlády. Toť prosím pěkně realistický pohled do alternativní přítomnosti, ve které Rusko chybí na glóbu.

   Smazat
  2. Možná jste si toho nevšiml, ale už se tu nějakou dobu zpoza oceánu zavádí nová móda vražd v přímém přenosu.

   https://www.youtube.com/watch?v=FmIRYvJQeHM

   Smazat
  3. Ten globus jsem neviděl, než na té fotce. Nahlédl jsem ještě jednou, ke komentáři - 10:02 bych dodal, že těch provokací je tolik, že se není moc čemu divit. Ten komentář je ale na místě. Mimochodem, naděje umírá poslední. Není divu, že k Rusku, které chtěj nechtěj, je nuceno pro své zájmy chránit takřka celý svět - viz Sýrie.

   Smazat
  4. 10:02 Také se domnívám, že se článek mýlí a trochu hysterčí. Pokud předpokládám, že ty bílé kopečky na globusu jsou Ural, tak na "estonském" provedení je správné dělení Evropa - Asie, na druhém obrázku (ruská verze) je to zelené Rusko, bez rozdělení na evropskou a asijskou část.

   Smazat
 7. ??? Proč jste mi smazali komentář? Ničím jsem se proti pravidlům diskuse neprovinil.

  OdpovědětSmazat
 8. Jasná vize zločinců z USA a provokovat budou schovaní za bukem, prostřednictvím vazalů jako jsou Estonsko a ČR. Provokovat až do doby, než jejich zrůdnost uspěje.
  Dále perličky z novinek:
  Současný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg navrhoval, aby Česko přijalo půl milionu uprchlíků s tím, že by si je mezi sebe měly rozdělit jednotlivé české domácnosti.
  „Pozval si nás premiér, kde nám sdělil, že se rozhodl přijmout 1500 ilegálních imigrantů do ČR. Pan Schwarzenberg si vzal slovo a zcela vážně řekl, že ne deset tisíc, padesát tisíc, sto tisíc, dvě stě. Půl milionu. A že je musíme přijmout. A ne do ghett. Že si je musíme rozdělit domů, povinně.“
  TOP 09 se rozhodla spojit letošní oslavy výročí událostí 17. listopadu s hledáním pamětníků, kteří by mohli dosvědčit, že byl prezident Miloš Zeman účastníkem demonstrace, která 17. listopadu 1989 skončila masakrem na Národní třídě.
  L.P.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. L.P. 12:48 Prosím, kdy a kde to takhle pan Schwarzenberg řekl? Myslím to, že si máme ty imigranty brát povinně domů.
   Jo a souvislost amíka provokatéra schovaného za bukem s podivnou plastovou hračkou v Číně vyrobenou mi přijde poněkud krkolomná.
   pp

   Smazat
  2. Viz Parlamentní listy. Důvěryhodný zdroj to není, je tam psáno, že to řekl Černoch, který u toho měl být. Proto ty perličky z novinek. Ale napsané to tam je. Věřit tomu můžu a nemusím. Těch kydů už pronesl kníže k migrantům celou řadu.

   Smazat
  3. 13:16 - Také jsem o tom četl. Na setkání zástupců Bloku proti islámu s občany Kladna to řekl poslanec Marek Černoch (Úsvit).

   Smazat
  4. Zde je třeba vysvětlit pojem, koho myslel Schwarzenberg (který sám, coby ministr často navštěvoval Izrael) těmi uprchlíky. Stojí za to si připomenout několik posledních společných jednání české a izraelské vlády s utajeným programem, kde se podle všeho připravovaly podmínky pro repatriaci obyvatel Izraele do světa včetně Česka, protože Izrael musí počítat s tím, že tento "ostrůvek svobody" brzy převálcuje arabská tsunami. Izraelci se na toto musí nezbytně připravit, protože blížící se nevyhnutelný krach dolarového impéria, které tento stát doposud udržuje při životě, bude znamenat logicky konec i pro tuto zemi. Je proto pochopitelné, že tito uprchlíci půjdou rovnou "do rodin", přece nemohou jít do nějakého lágru v Bělé pod Bezdězem. To by přece zavánělo novodobým holokaustem !

   Smazat
  5. http://outsidermedia.cz/co-se-deje-v-izraeli/

   Smazat
  6. Jak souvisí situace v Izraeli s plastovou hračkou v Estonsku?

   Smazat
  7. V tomto vlákně se diskutuje o Schwarzenberkovýc imigrantech a těmi budou v blízké budoucnosti i Izraelci !

   Smazat
 9. 8:51 ještě názornější příklad než Pobaltí toho, co znamená tzv. termín "přerušit závislost na Rusku" (jinými slovy přestat být příživníkem), je dnes vidět na Ukrajině za poslední dva roky. Totální kolaps hospodářství s oficiálním poklesem HDP kolem 10% (letos). Banderovci názorně demonstrují, jak dokážou žít bez pomoci z Ruska (přece naopak Ukrajina pomáhala Rusku, že ?). Úbytek obyvatelstva je dnes násobkem úbytku v Pobaltí. Na rozdíl od Pobaltí, ale mohou krmit obyvatelstvo lžemi o tom, že za všechno může Rusko. Ti rusští lumpové jim už nechtěj přispívat ani tu antiteroristickou akci proti ruskojazyčnému obyvatelstvu v Novorusku, nechtěj dávat plyn, elektřinu a uhlí zdarma nebo se slevou, aby to mohli sami rozkrást a rozprodat do světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jó, tak dopadne každý, kdo se dá do služeb toho, kdo chce kroutit ruce všem, kdo nebude dělat to, co chce on. Severní Afrika, střední východ, Evropa...

   Smazat
  2. Ještěže ten Obama o tom kroucení rukou, to jasně a zřetelně prohlásil. Ovlivnil tím reálnou představu o USA u spousty lidí. Je dobře tyto věty připomínat při každé příležitosti. Lépe se pak chápe proč přijímají absurdní rozhodnutí, například v Německu, co se imigrace týká.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.