Reklama

úterý 10. listopadu 2015

EU doporučila Turecku, aby se smířilo s Kurdy

10. 11. 2015      zdroj
EU vyzvala tureckou vládu k zastavení násilí a smíření se s Kurdy. Informuje o tom agentura Reuters. Příslušné prohlášení učinila Evropská komise, která je zodpovědná za sledování reforem v Turecku, jež jsou nezbytné pro jeho členství v EU. Evropský komisař také Ankaře doporučil, aby vyřešila problémy s nezávislostí soudů a svobodou tisku.

"Evropská komise doufá, že bude ukončena eskalace násilí v Turecku a že budou zahájena jednání o kurdské otázce," prohlásil komisař EU pro rozšíření Johannes Hahn.

Vztahy mezi hlavním kurdským politickým hnutím - Stranou kurdských pracujících (PKK) - a Tureckem se prudce zhoršily po teroristickém útoku ve městě Suruc 20. července, při kterém zahynulo 32 lidí, většinou Kurdové. Bojovníci PKK obvinili turecké orgány z napomáhání islamistům a obnovili partyzánskou válku proti tureckými bezpečnostními silami.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Když něco doporučí EU má to stejnou váhu jako důrazný protest OSN. V křížovce by mohlo být : Zbytečná organizace na 3

  OdpovědětSmazat
 2. Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o účinnosti amerických útokov na pozície Islamského štátu.

  Na live leak sa objavilo video zo septembra, kde prechádza obrovsky konvoj bielych pick-upov vyzbrojených ťažkými guľometmi .Tvoria ho príslušníci Islamského štátu, ktorí prechádzajú cez hranicu z Iraku do Sýrie. Video zobrazuje pre niekoho šokujúcu skutočnosť. Konvoj vozidiel ISIL zo vzduchu zabezpečuje a doprevádza helikoptéra Apache americkej armády.

  Americkú helikoptéru, ako zo vzduchu zabezpečuje presun kolóny ISIL môžete vidieť v pravej hornej časti videa. Armáda USA nehlásila, žeby sa nejaká ich bojová helikoptéra dostala do rúk ISIL.
  http://www.hlavnespravy.sk/americka-helikoptera-na-strane-bojovnikov-is/706419

  https://www.youtube.com/watch?v=--wlxwxfOY8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba na ně sypali jed a oni potom v noře pomalu zdechali :-)

   Smazat
  2. ISIL je nepravidelná armáda USA, měl jsem za to, že to ví už každý, kdo trochu sleduje internet.

   Smazat
  3. Každý ví, že USA si ISIL založili, naverbovali do něj mnoho fanatických muslimských bláznů a ty taky vyzbrojily až po zuby. Ta kolona co je na videu, to jsou "hrdiní bojovníci ISIL", co si byli v Iraku nafasovat Toyoty Hilux, které jim tam USA dodaly a pak se to snažili zakrýt údivem kdo jim je dodává. Každý rovněž ví, že veškeré dodávky zbraní jdou z USA a ze Saudské Arábie.

   Smazat
  4. Vždyť to jsou spojenci. Teď ještě dostanou od Čechů darem samopaly a munici, pochopitelně pomocí prostředníků, bratrské, udatné americké armády. Dar bude za 16 milionů a určitě to bradatým udělá moc dobře.

   Smazat
 3. Ankara si s doporučením EK leda tak vytře zadek!
  Kurdové si svůj stát musí vybojovat, Ankara jim jej nedá ani náhodou. Ta stále žije sentimentem Otomanské říše ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale mohli by (alespoň na oko), jen co schválíme TTIP, pak je můžou vyhladit dočista dočista. Už v tom mají praxi. Někde prý chyběl asi milion Arménů.
   p.s. vybojovat? vždyť mají asi třetí největší armádu v NATO! Q.

   Smazat
 4. To není sentiment. Oni chtějí Osmanskou říši obnovit.

  OdpovědětSmazat
 5. Evropská komise je v pěkným průseru. Nasrat Turky znamená, že nám sem budou posílat imigranty i přes zimu.
  Jak se tom říká v té reklamně :" Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista"
  Takže Turci musulmánky teple obléknou a řeknou jim "šupejte hošánci do země zaslíbené, u nás už nedostanete ani rohlík !"

  A bude VYMALOVÁNO

  OdpovědětSmazat
 6. Když slavnému Claudiovi definitivně řachlo v šišce, prý začal vydávat reskritpty typu "je dobré, aby rolníci na jaře osili svá pole". Claudius s Junckerem by zjevně přechytračili i rádio Jerevan. Tak snad aspoň spolu jednou proberou své pokrokové zkušenosti, až se sejdou tam, kam má Juncker teprve našlápnuto.

  Jinak si v takové souvislosti obvykle připomínám údajný výrok kremelského úředníka v reakci na to, co prý říká na sankce: "Sankce? Co to řešíte? Vřdyť začíná válka."

  VR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.