Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Forbes: Putin opět nejvlivnější postavou světa ! Evropa v rozkladu imigranty, ale pořád ve strachu z Ruska?


5.11.2015   AE News, Pozorovatelka
Zvláštní den: Polsko a východní Evropa žádají NATO o zvýšenou ochranu před agresivním Ruskem, Rusko slaví Den národní jednoty na počest vítězství nad Polskem a Forbes do třetice vyhlásil Putina Mužem roku
Mimořádný summit východních zemí NATO
V rumunské Bukurešti právě probíhá summit představitelů devíti členských zemí NATO, které leží na východní hranici Aliance. Mimořádný středeční summit má potvrdit společný požadavek, aby Severoatlantická aliance jako celek v těchto zemích v reakci na chování Ruska posílila svou vojenskou přítomnost. Mimořádnou schůzku svolal polský prezident, který na polském území požaduje stálé základny NATO, schůzky se nezúčastnil prezident Zeman, který dal přednost návštěvě Pardubického kraje a opět tak jednou je za černou ovci (více) .

Bez stálé vojenské přítomnosti NATO ve Východní Evropě se nepodaří zdržet „agresivní politiku Ruska“, prohlásil polský ministr obrany Tomasz Siemoniak (zdroj).

Den národní jednoty v Rusku

Schůzka z polské iniciativy probíhá v den, kdy Rusko slaví svátek Den národní jednoty. Jde o připomínku ruského vítězství z roku 1612. Tehdy vyhnali příslušníci lidové domobrany z Moskvy polsko-litevské okupanty a prokázali tak jednotu všeho lidu nezávisle na jeho původu, víře nebo sociálním postavení ve společnosti. Historicky je svátek spojen s ukončením tak zvaného neklidného období na Rusi v 17. století.

Smuta, nebo Období zmatků, také Vláda samozvanců je období ruských dějin z let 1587 až 1613. V té době vymřela v Ruském carství dynastie Rurikovců a po ní nastoupili Romanovci. Mezitím však vládli samozvanci, kteří prohlašovali, že jsou legitimní držitelé carského trůnu. K rozhodujícímu střetu mezi polsko-litevskou armádou a ruskými vlastenci došlo u bran Moskvy a polsko-litevská vojska byla rozdrcena. Několik okupantů se ještě drželo za branami Kremlu a odmítlo kapitulovat, po dlouhém obléhání se nakonec okupanti 26. října 1612 vzdali. O události byl natočen film Rok 1612, česky zde. Den vítězství se shoduje i s církevním svátkem na počest Kazaňské ikony Matky Boží a v celé zemi probíhají veselice, koncerty, mítinky a průvody.

„Rusko je vždy otevřeno spolupráci mezi národy“, řekl ruský prezident Vladimir Putin, na recepci 4. listopadu 2015 v Moskvě u příležitosti svátku. Putin zdůraznil, že svátek, který poprvé začali slavit před deseti lety, demonstruje „odpovědnost za osud rodné země.“ „Ten pocit respektu, hrdosti a lásky k vlastnímu státu, je nejpevnějším základem,“ – řekl prezident. Prezident také zdůraznil, že Rusko je vždy přívržencem lidských práv, svobody a demokracie. „Zastrašit Rusko se nikomu nepodaří, jsou to beznadějné pokusy. Hlavním cílem Ruské federace, mimo jiné i v Sýrii – je boj proti terorismu,“ – zdůraznil ruský prezident Vladimir Putin. (zdroj, zdroj)
Evropa v rozkladu imigranty, ale pořád ve strachu z Ruska?

Nerozumím mimořádnému summitu východních zemí, volajícím po základnách NATO ve východní Evropě, údajně nutných v obraně před ruskou agresí. Nemá snad Evropa v současnosti jiného nepřítele, a to z jihu, před kterým ji Rusko naopak chrání tím, že likviduje příčinu migrace – IS? To se Evropa už opravdu zbláznila? A opravdu jí nic neříká ani to, že Putin byl Forbesem opět vyhlášen mužem roku? Jistě, tyto západní ankety, podobně jako Nobelovy ceny, nemají valnou výpověď, ale ráda bych připomněla, že poprvé se tak stalo poté, co USA a Británie musely sklopit uši, když v otázce chemických zbraní v Sýrii byl zastaven jejich plán o bombardování Asada a přednost dostalo ruské řešení!
Forbes: Putin opět nejvlivnější postavou světa 
5.11. 2015

Putin nadále potvrzuje, že je jedním z mála světových politiků, jehož vliv mu umožňuje realizovat své představy. Sankce proti Rusku, pád rublu ani recese ruské ekonomiky nesnížily jeho popularitu, která v červnu dosáhla rekordní výše 89%. „V říjnu začal bombardovat síly IS v Sýrii, setkal se s prezidentem Sýrie a ukázal slabost USA a NATO v tomto regionu, čímž obnovil vliv Ruska v zahraničí, „- píše Forbes. Na druhém místě skončila Angela Merkelová, na třetím Barack Obama (zdroj)

Jestli ruské bombardování IS Evropa nazývá „agresí“, pak tedy jen houšť. Kde ale je ta ruská agrese, které se bojí Evropa, momentálně právě Polsko a východní Evropa a s ní i Česko, které solidárně také žádá o základny NATO? Jestli Evropa nemá jiný problém, než budovat základny NATO proti Rusku, pak je to s ní ještě horší, než se obzvláště v letošním roce ukazuje. A nezbývá, než Rusku jeho dnešní svátek závidět (zde video z loňských oslav).

7 komentářů :

 1. Tak ani se jim nedivím, když udivený divák shlédne šot, jak se boří americké obrněné autáky do písku při vylodění a šmudlové je marně vytlačují a pak uvidí, že Rusové používají rakety, které dolétnou až 1500 km, tak to holt může lecjaké sluníčko vyděsit. Jak říkal Lenin: Cvičit, cvičit, cvičit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše učit se, učit se, učit se /od Rusů/.

   Smazat
  2. Spíše učit se, učit se, učit se /od Rusů/.

   Smazat
 2. Kdo se opovažuje mluvit za Českou republiku ohledně amerických základen NATO. Drtivá většina našich občanů je proti. Pokud herec Stropnický mluví za celý národ,měl by být okamžitě odvolán. Rusko není nepřítel,ten je za oceánem a v EU.

  OdpovědětSmazat
 3. Když se dnes prezentuje ruská agrese ve stínu dragounských spanilých jízd a kvičení východních států, jak je spasí jedině vybudování základen, musí se našinec docela smát té naivitě potažmo bezbřehé hlouposti. Abych řekla pravdu - té se bojím asi nejvíce, protože ta blbost vítá imigranty, leží na zádech se zdviženými končetinami a čeká, jak jí někdo rozpáře břicho. Tak toho se fakt můžeme nejsnáze dočkat.

  OdpovědětSmazat
 4. Merkelova je oznacena ako najmocnejsia zena sveta.Neviem,ci si ten titul zasluzi.Jej skutky ukazuju,ze je skör nestastie pre svet,teraz pre Europu.Nedokazala zabranit bombardovaniu Lybie,nedokazala zabranit destabilizacii Ukrajiny,dokonca poskytla 500 milionov euro na pokracovanie bojov,nedokaze zabranit,aby z uzemia Nemecka/RAMSTEIN/bolo riadene bombardovanie bezpilotnymi lietadlami vo svete.Teraz ale predsa ukazala,ze je najmocnejsia.Dokazala dat do pohybu takmer cely svet.Smer Europa,konkretne Nemecko.Spravne hovorim,,ona je nestastie pre Europu, M:

  OdpovědětSmazat
 5. Samotný žebříček je ilustrací spíše samolibé pýchy skomírajících Abendlanďanů. Reálný svět totiž o jeho „vládcích“ toho moc neví a necítí, že by je nějak ovlivňovali. Nejen Číně, či Indii mohou být ukradeni, ale i třeba Křovákům, či Aboridžincům. Všichni totiž dobře ví, že jim mohou uškodit pouze tehda a jen tehdy, když při tom zničí sami sebe. To za prvé. A za druhé, my přitroublí východoevropánci se neobelhávejme. Ty základny totiž nebudou nikdy vojenskými punkty NATO, ale operativními stanovisky nejen okupačních vojsk USA, ale především jejích tajných služeb, zajišťujících dozor nad lidem postkomunistických zemí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.