Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Idiot a hrdina...

Jan Veleba
30.11.2015   Rukojmí
Každý, kdo se pohybuje v politice, ví, jak Bohuslav Sobotka po neslaném nemastném vítězství v parlamentních volbách 2013 toužil po premiérském křesle. Dosáhl toho. Jeho předchůdce Jiří Paroubek po podobném volebním výsledku odstoupil. Sobotka se ale uvelebil ve svém premiérském úřadě a dokonce se zdálo, že znormalizoval vztahy s Milošem Zemanem. Až tak, že si začali tykat.
Kdeže ale ty loňské, pardon říjnové, sněhy jsou. Pan prezident je vrtošivý muž a rozhodl se, že uctí státní svátek 17.listopadu opět na Albertově. Tam, kde vloni jednotně organizovaný dav si z něho udělal živý terč v disciplíně zvané hod vejcem. Letošní Albertov byl úplně jiný. Vejce se nekonala, dav provolával prezidentovo jméno a média se mínila ……, však víte co. Do toho všeho jako na potvoru znovu nárůst preferencí prezidenta přes 50%. Za chvíli se přehoupne rok, volby na krku a tak do toho pan premiér řízl. Nezvykle brutálně a navíc v Bakalových Hospodářských novinách (možná je financuje z výnosu prodeje bytů OKD, které dostal z privatizace, kterou Sobotka jako ministr financí schválil zadarmo) zaútočil. Dokonce pravil, že se pan prezident „zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí“.

Svatá prostoto, Miloš Zeman a parazit na náladách lidí! Když si představím sebe, jak bych se zachoval, při prozření, že prezident zvolený v přímé volbě je vlastně parazit, tak bych postupoval úplně jinak, a to jako chlap. Chlap, který nekomunikuje s hlavou státu přes média, ale sedne si proti němu a řekne, co se mu nelíbí. Problém je ten, že tuto metodu ovládají jenom chlapi a podle galerie ochotných politiků, kteří rychle naskočili do vlaku mediální hysterie řítícího se na prezidenta, máme těch chlapů v naší politické garnituře sakramentsky málo. I takový davový řečník Jaroslav Foldyna pravil „Chodím tradičně na akce na podporu prezidenta, ale tentokrát jsem potkal zfanatizované lidi, které jsem tam doposud nikdy neviděl.“

Já ho musím opravit. Když jsem ho požádal, aby přišel promluvit na naše shromáždění na podporu prezidenta, které jsme pořádali letos 7. března, tak nepřišel. Ale chápal jsem, bylo těsně před sjezdem ČSSD a Slávkovi by se to nemuselo líbit. Foldynovi je teď na sociálních sítích spíláno, mnozí nechápou a myslí si, že se zbláznil. Já si zase myslím, že se blíží volby a že má slíbíno a podle toho se musí chovat.

Ale zpět k „parazitovi“ Zemanovi. Jsem si jist, že kdyby pan president neměl tu odvahu se zúčastnit vzpomínkových oslav výročí 2. světové války v květnu v Moskvě a v září v Pekingu, kterou všechna česká media odsoudila, možná by minulý týden premiér neodjížděl z Číny jako národní hrdina. Je tedy otázka, kdo na kom parazituje. Spor prezidenta Zemana s premiérem Sobotkou hýbe českým mediálním světem a politickou scénou. Souhlasím s názorem sociologa Kellera, který si v pátečním článku pro Právo klade řečnickou otázku: ....Jsou politici ve svých funkcích kvůli tomu, aby si po dlouhá léta připomínali skutečné nebo i jen domnělé křivdy, které si kdy navzájem způsobili? Anebo byli zvoleni proto, aby hájili bezpečí a životní zájmy občanů?....

Závěrem k parazitům Albertova. Mediální prach už sedl a tak můžeme s krátkým odstupem času hodnotit. Prezident Miloš Zeman tam byl letos podruhé. Předtím se jen v roce 2004 a 2009 na Albertově uskutečnily větší akce, které připomněly 15. a 20. výročí revoluce. A v roce 2006 byla umístěna na děkanátu přírodovědecké fakulty na Albertově pamětní deska s heslem „Kdo, když ne my, kdy, když ne teď“. Vzpomínková pieta se s výjimkou oněch dvou let konala vždy na Národní třídě a na Václavském náměstí. Když to tedy shrneme, tak zde na příkladu Albertova máme doslova školní ukázku mediální manipulace . Albertov zkrátka nepatřil studentům, ale v okamžiku, kdy na jeho půdu vstoupil prezident Miloš Zeman, tak se rozjela informační manipulace, lépe řečeno hysterie.

Způsob eskalace sporu s prezidentem je ale pro Bohuslava Sobotku charakteristický. Vždy se vezl na vlně, která co nejméně popudí občany, v tomto případě však spíše média, která bude taková "neslaná, nemastná", tak, aby neztratil politické body. Teď ale zaskočen neobvyklým přívalem popularity českého prezidenta, jehož chování je přímo v kontrastu premiérovu, a který se nikdy nebál pojmenovat věci pravými jmény, například že uprchlická krize představuje v podstatě organizovanou invazi, takže mu nezbylo nic jiného, než přejít do útoku. Nebo další příklad. Zatímco Sobotka říká, že neexistuje jasná souvislost mezi uprchlickou vlnou a teroristy, tak prezident tvrdí, že existuje a skutky teroristů mu dávají za pravdu.

37 komentářů :

 1. Miloš Zeman narozdíl od Bohuslava Sobotka, a nejen Sobotky, je člověk přímý, ktertý se nebojí nazvat věci pravým jménem. Vždy se vyjadřije srozumitelně i pro obyčejné občany. To je to co Sobotka neumí a nikdy umět nebude, protože je podělaný až za ušima, co by na to řekli koaliční partneři. Holt "Komu není shůry dáno,...".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se mi, že to, co je o Sobotkovi napsáno na Necyklopedii, není vtip, ale pravda!
   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Bohuslav_Sobotka

   Smazat
  2. Muslimská invaze do Evropy
   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Muslimská_invaze_do_Evropy

   Smazat
  3. Myslímm, že pan Sobotka již nemá k vývoji ČR co říct, protože opakuje něco, co je mu sdělováno Bruselem. Je zřejmé, že podle ČR se bude držet v řesle "zuby nehty" dokud bude moct. Je to pro ČR tragédie. Je to pouze můj názor a nemusí se tedy shodovat s názory nikoho jiného.

   Smazat
 2. Pro p. Sobotku:

  https://www.youtube.com/watch?v=8Ecfjpv_aFE

  OdpovědětSmazat
 3. Na oblibeneho ceskeho presidenta Zemana, ktery roste v ocich celeho sveta do politicke evropske hvezdy je lopatovana hnojuvka "intelektu" drevenych kolotocovych oslu z t.zv. prazske kavarny... Vzdy se velmi zasmeji marnym snaham jeho nepratel... Lide budou stat za presidentem, protoze je na strane ceskeho naroda....Jeho nepratele inklinuji ke vsem skupinam bridilu v blahove nadeji ocekavaneho benefitu. Hurvinci dostanete kakanec !. Verte me, znam je vsechny ! Jejich jazyk a jejich psychologii take..A Sobotka ? On usiluje o pozici zv. DOMESTIC (sluha) na estate Merkerove po pristich volbach..bude vynaset jeji nocnik.On je takovy strateg jako je Schwarzenberg kosmonaut... HUUuu, ha ha, ha
  bystrozraky honolulu.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo Velebo, ještě teď nemůžete rozchodit jak Sobotka bravurně ustál Zemano-Haškovský pokus o puč a taky fiasko Zemanovců be volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byla sranda, na to se pamatuji. Plakát na podporu Sobotky držela Rachel s mladým Pedelesem a starej Karpeles to natáčel. Včetně TV štábu tam bylo 10 lidí.

   Smazat
  2. Zeman měl velké plány. Chtěl vyšoupnout Sobotku a tím by pod vedením Haška byla ČSSD komletně v jeho rukou. Dál počítal s velkým úspěchem Zemanovců kterým jako "nadstranický" prezident dělal kampaň. Tito měli utvořit koalici s KSČM, nejlépe s ústavní většinou. To byl Zemanův plán na totální koncentraci moci do jeho rukou který naštěstí nevyšel.
   Veleba je táák trapný zemanův mopslík... Za poslední 2 roky jsem ho neslyšel říct nic krom neustálé obrany Zemana a útoku na ČT z důvodu taktéž obrany Zemana.

   Smazat
  3. pro 0:39 - to by byl průšvih, ČR bez imigrantů, kam by stát strkal potom peníze.! Ještě že máme Otíka Sobotku.

   Smazat
  4. Myslím,že by se kolem té schůzky na hradě,mělo víc jít do hloubky.
   Já tvrdím,že v tom měl prsty USA velvyslanec.Sobotka to neustále potvrzuje,že ho řídí někdo jiný a ne vedení ČSSD.Ten jeho projev v Paříži,utečenecká vlna prý je způsobena klimatickou změnou v ovzduší.Ani bych neřekl,že klimatickou změnou ovzduší,ale klimatickou změnou politickou.

   Smazat
 5. Otík Sobotka byl celkem normální, než jel do USA. Mám podezření, jestli mu Rockefellerovic rodina nedala něco do žrádla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne do žrádla, ale na konto !

   Smazat
  2. Možná verze: - než jel do USA byl normální, celkem.
   Tam ho údajně donutili se poklonit bustě jednoho "dramatika" , ponížili ho a vyhrožovali mu buď intervencí vojenskou něco jako US osmašedesátý. V tomto případě by pan premiír bránil zemi před nejhorším, říci otevřeně se to nedá, může jen hrát o čas. Další verze je pravděpodobnější . Šapito sem přijel s koncepcí boje proti korupci. Sobotkovi poslali schválně miliony na konto, které v případě, že nebude číst us notičky , budou důkazem oné korupce, odkud byly poslány by se samozřejmě nikdy nevyšetřilo anebo jo, možná by mu dokonce přišili nějaký ruský zdroj. V každém případě ho někdo drží pod krkem.

   Smazat
 6. Sobotka je typický soc.demácký zbabělý,zrádný oportunistický kariérista,který se svou stranou přivede tuhle zem do záhuby.
  "Dr.Emil Hácha,co Hitlerův byl brácha",je v porovná s ním politický gigant.
  Sobotka je stejný zrádný zmetek,jako byl Emanuel Moravec za protektorátu,celé jeho politické účinkování je jednou dlouhou sérií podrazů a křiváren na voličích a divím se,že mu to jeho blbí voliči trpí....

  OdpovědětSmazat
 7. Je špatné když máme premiéra, závislého na rozhodnutí alkoholika Kalouska. Otík má do důchodu daleko, nic neumí a na pokladnu v Kauflandu, nemá IQ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otík čeká že dostane koryto v EU jako Špidla (jeden archivář a druhý nemakačenko a tunelář)

   Smazat
  2. To by ale rozpadající se EU musela do Otíkova důchodu vydržet. Myslím že z toho mizerného projektu vypadneme tak v květnu 2016 a přestaneme být kolonii. V opačném případě tu máme "dobrovolně" milion fousatých, což by Otíkovi zajistilo klídek v EU parlamentu, ale s ČR by byl konec.

   Smazat
 8. Naše loutka sralbotka má zase bobka.
  Aniž si to uvědomuje posloužil jako užitečný idiot proti Zemanovi pražské kavárně a ta ho nyní odkopne, protože Sobotka nemá co? Sobotka nevlastní žádná média. Nyní chybí, aby bylo dílo dokonáno a sralbotka šel od válu. O to se ti, co řídí média postarají a bude to velmi brzy.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Chazar Sobotka trpí typickým chazarským syndromem vychcanosti a posranosti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepomluvejte Bohuša, takový milý člověk a když sa usměje (on se snad směje furt a i sobě) tak to každou babu u srdca píchne....
   Pepa Lepa ze Skalice

   Smazat
  2. Jak typicky ČESKÉ , ŽE ?

   Smazat
 11. Minulý týden byl sobotka v Číně, naše hlasné trouby TV a rádia hlásaly, že tam jede řešit ekonomické vztahy a otázkky lidských práv. Když se vrátil tak žádný novinář ani redaktor se ho nezeptal jak tam s otázkou lidských práv pochodil. No jednoduše řečeno, ani ji nenstolil, ale když tam byll náš pan prezident, to bylo řečí proč tam otázkku lidských práv nezmínil. Tady vidíte jak jsou naše média objektivní a komu slouží ve prospěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:59 Otázku lidských práv v Číně nemohl Bohuš v žádném případě řešit , protože ho nedoprovázela Biomasa s Bursíkem . Jedině tyto dvě osoby jsou schopny k tomu Čínu donutit !

   Smazat
 12. doktor Před rokem měl Sobotka zvaný Ozubená pleš v Bakalových LN po návratu Zemana z Číny článek s nadpisem "Návrat užitečného idiota" . V jeho případě se nám bohužel z Číny vrátil "Neužitečný idiot". Sobotko, jestli seš chlap a máš koule - odejdi....Ale to u takových jako ty nehrozí, že jo-puci,puci...

  OdpovědětSmazat
 13. K čemu máme vládu, která hájí zájmy USA, NATO a nadnárodních společností. Je to podle historických hodnot vláda kolaborantů a prospěchářů. O lidech vědí pouze tehdy, když se blíží volby a pak už zase na lidi kašlou. Jedou přesně podle scénáře americké ambasády, nerozvíjet vzdělání obyvatel, důchodce držet na hranici bídy a pracující kousek za hranicí bídy, to jen kvůli tomu, aby mohli lidi posílat děti do školy a koupit jim alespoň jedny boty a zimní bundu. Sobotka je slaboch a prezidentu Zemanovi nesahá ani po kotníky, no vlastně už teď to má spočítané. Chystá se "obejmout" Kalousek a to bude jeho definitivní konec. Už aby to bylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, je třeba neustále rozšiřovat řady poslušných (zadlužených) a hloupých otroků. A zde si Česko zasluhuje pochvalu, je opravdu pilné. Ale chtělo by to přidat a dotáhnout se na Bulhary, stále tu jsou velké rezervy.

   Smazat
  2. český exekustán je v čele států, které budují nový světový řád (NWO)

   Smazat
 14. Když tak pozoruju nevyhnutelný osud české kolonie, tak bych doporučil kudrnáčovi, aby přispěl na příliv Arabů tureckého původu daleko větší částkou. Těch 700 melounů nebude stačit Erdoganovu klanu ani jako všimné, potřebují přece koupit nové cisternové vozy.

  OdpovědětSmazat
 15. Pro Otíka je to už jasné-půjde k Turkovi,tak jako chodí lézt do řitě SSA a nositeli Trapné Nobelovy ceny ,myslím,že i Anděli Merkel (to je baba!,ta chladila Otíkovi vrták !

  OdpovědětSmazat
 16. takhle (viď foto výše) nějak si představuju geniálního vůdce s vizí, to je náš Bohuš

  OdpovědětSmazat
 17. Zeman to tehdy věděl, bohužel, na rozdíl od nás zmanipulovaných naivků, že Sobotka a Zaorálek jsou idioti. Chtěl místo nich Haška, ale zpackali to, a celé to pomohlo právě Sobotkově klice. Hašek by tam byl dnes jinak platný...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak 17:52 Nechápu taky co tenkrát po volbách Hašek a spol prováděli za kejkle a jako spiklenci jeli tajně k Zemanovi . Zachovali se jako idioti a je možná dobře že je Bohuš přechcal a nejsou ve vládě . Dobře jim tak a nám všem taky když nám tyto prasárny nevadí a to už 25 let .

   Smazat
 18. doktor jestli si myslíte, že by byl Hašek spásou, no potěš prso.....

  OdpovědětSmazat
 19. Až pod okny budou čekat lidé s vidlemi, do role idiotů se budou stavet všichni - nejen Sobotka . Takže žání idioti a už vůbec ne hrdinové - obyčejní gauneři.

  OdpovědětSmazat
 20. Takový bordel jaký je dnes v Absurdistánu nepamatuji... Howgh!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.