Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Izraelské mediální kličky a brutální realita

Pavel Letko 
30.11.2015  E-republika

Izraelci, kteří vidí, že demokracie je v Izraeli jen pro ně a nikoliv pro miliony ostatních obyvatel, mají ještě nezkalený zrak propagandou a důkladným vymýváním mozků. Zatím je jich menšina.


Můžeme očekávat nějaké změny v mírovém procesu řešení izraelsko-palestinského konfliktu? Těžko. Přitom, jak říká ve vynikajícím dokumentu „Defamation“ se slovenskými titulky syn přeživších holocaust Norman Finkestein, řešení existuje:

A ještě jednou v rozhovoru pro libanonskou televizi:

Řešení je celkem jednoduché a není vlastně o čem jednat. Izrael se musí stáhnout z okupovaných území. Izrael musí být poražen. Apartheid a otroctví nemají v současném civilizovaném světě místo. Věc je tedy celkem jasná. Buď se obyvatelé světa probudí a přinutí mírovými prostředky stát Izrael chovat se dle zvyklostí mezinárodních úmluv, nebo všichni doplatíme na válku, terorismus a důsledky násilných řešení.

Takovým mírovým pokusem je jednak bojkot Izraele, o kterém jsme psali v článku Bojkot Izraele, spočívající v nátlaku na různé izraelské instituce s mezinárodním přesahem. Vedle Americké asociace antropologů (AAA) se chystá na 9.ledna 2016 důležité hlasování Asociace historiků (AHA) a následovat budou další americké akademické instituce.


BDS (boycott, divestment, sanctions)

Vedle bojkotu akademických institucí probíhá hnutí BDS (Boycott, Divestment, Sanctions) vytvářející nátlak na velké společnosti působící v Izraeli a na okupovaných územích. Jedním z dílčích úspěchů tohoto hnutí je stažení investic z Izraele společností Veolia. O dalším boji a úspěších hnutí BDS si můžete přečíst ZDE. V našich mainstreamových médiích se o takových iniciativách mnoho nedozvíte. Maximálně zaslechnete ozvěnu izraelské propagandy.
EU bojkotuje Izrael

Ale kdeže! I když již v roce 2013 bylo ve hře nařízení povinného značení zboží pocházejícího z okupovaných územích. Psaly o tom Halo noviny 19. 8. 2013 ZDE. Po více než dvou letech jednání tedy EU konečně přikročila k nařízení, že výrobky pocházející ze Západního břehu Jordánu (West Bank) budou napříště muset být označeny, že pocházejí ze Západního břehu Jordánu (West Bank). Takovou "troufalost" a "drzost" samozřejmě nenechal Izrael bez odpovědi. Odvolal několik mezinárodních návštěv a Evropskou unii obvinil z nacismu a přípravy holokaustu. Nejde ovšem o žádný bojkot! Toho bychom se samozřejmě tváří v tvář izraelské lobby a moci neodvážili. Jde jen o označení výrobků Made in...

Jenže izraelští politici si zvykli zneužívat minulá utrpení a navykli „posílat jej dál“. Domnívají se, že když bylo někomu v dětském věku ubližováno, je obhajitelné, že v dospělosti bude zase znásilňovat, bít, a zneužívat děti on. My se na to máme dívat a tleskat. Kdo netleská, je Nežid a antisemita. Nejmocnější lobby tohoto světa je zároveň tím nejublíženějším a nejukňouranějším spolkem dneška. Místo toho, aby se stát Izrael stáhl ze všech okupovaných území, zboural zeď připomínající zdi ghett a koncentračních táborů a hledal společné řešení se svými sousedy, dále sází na konfrontaci, militarizaci a zotročení Palestinců.

Jen se divím, že jim není hanba. O to více si cením těch, kteří jako Židé jdou proti tomuto proudu a trvají na všeobecných lidských právech nejen pro Židy, ale i pro Palestince. Izraelci, kteří vidí, že demokracie je v Izraeli jen pro ně a nikoliv pro miliony ostatních obyvatel, mají ještě nezkalený zrak propagandou a důkladným vymýváním mozků. Zatím je jich menšina. Jak dlouho?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!
Související články:

36 komentářů :

 1. Zatím to vypadá, že Izraelci, spíš než s vyklízením okupované Palestiny, počítají s územním záborem v Sýrii. Alespoň tomu nasvědčuje izraelská podpora některých islamistických frakcí v Sýrii. Nabízí se potom varianta, že v rozsekané Sýrii se najde plácek i pro vysídlení izraelských palestinců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesne,Vláďo!
   jako bys mi vzal slova!
   j.

   Smazat
  2. Bohužel jim tohle (vystěhovat Palestince z Palestiny) radil před několika lety i Miloš Zeman při své návštěvě v Izraeli.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už máš hotové úkoly do školy? Když nezvládneš alespoň základní stupeň na speciální ZŠ, tak celý život budeš plácat tyhle zhovadilosti.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Aspoň že víš svoji diagnozu (ergotismus) a co tě po požívání paličkovice nachové čeká.

   Smazat
  4. Ty jsi ale pako. Kromě tapetování zde plácáš i hovadiny. Jestlipak víš, kdo léčí islamisty z okupovaných Golan, kteří bojují proti Assadovi? No přeci Izrahell. Je mi jasné, že o tom nemáš ani šajnu, tak se podívej třeba sem: http://e-republika.cz/article3401-Pohyb-na-frontach-v-Syrii-9-20-11-2015

   Jinak pro žida je muslim věřící, zatímco křesťan je nevěřící. A v Talmudu se můžeme dočíst, že každý nevěřící musí být zabit. Jejky, to je vlastně podobné jak s tím islámem, že? Také ta obřízka je spojuje atd, atd. To, že Izrahell dnes má za nejlepšího spojence v regionu Saúdskou Arábii, to ti asi taky uniklo.

   Zkrátka, než začneš psát hovadiny, raději se zamysli, jestli o tématu něco víš, troubo.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 16:48 Tak na ni čekej a nepruď tady.

   Smazat
  7. Rabín Baruch Efrati věří, že Židé by se měli „radovat z toho, že Evropa platí za to, co udělala, aby nám po stovky let upírala naši identitu.“ A chválí islám pro skromnost a úctu k Bohu. „S pomocí boží pohané přijmou zdravější život ve skromnosti a ne v pokryteckém křesťanství, které se tváří jako čisté, ale v zásadně je špinavé“ vysvětlil.

   Na dotaz studenta „Jak můžeme bojovat proti islamizaci Evropy a vrátit ji do rukou křesťanů “ rabín Efrati odpověděl, že islámská Evropa je lepší, než křesťanská Evropa, z etických a teologických důvodů – jako trest na křesťany za pronásledování Židů a dále proto, že křesťanství, na rozdíl od islámu, je považováno za pouhé „modlářství.

   „Židé by se měli radovat, že křesťanská Evropa ztrácí svou identitu jako trest za to, co nám prováděla stovky let, když jsme byli nuceni žít v exilu“, vysvětlil rabín. Jako etický důvod pro upřednostňování muslimů citoval šokující díla předních rabínů z 11. až 15. století o pogromech a masových vraždách, páchaných křesťany na Židech.

   „Nikdy neodpustíme evropským křesťanům vraždy milionů našich dětí, žen a starých lidí … Nejen v nedávném holocaustu, ale v po celé generace trvajícím procesu, který ukazuje všechny podoby pokryteckého křesťanství. „A teď Evropa ztrácí svou identitu ve prospěch jiných lidí a jiného náboženství, a to nezanechá nic z nečistoty křesťanství“. Podle rabína Efrati je islám relativně upřímné náboženství, zatímco křesťanství má tendenci „zničit normální život jak to předvádí na jedné straně radikálním mnišstvím a na druhé straně západní nemorálností“

   Rabín dodal, že „islám uctívá svého proroka a vychovává lidi ke stabilnímu životu v manželství, ke skromnosti a k pokoře k Bohu“. Dále uvedl, že „i když je náš regionu ve válce s Araby přes zemi Izrael, islámská kultura je Židům mnohem bližší, než křesťanství“. A doplnil, že Židé se musí jen modlit, aby islamizace Evropy nepoškodila lid Izraele.

   http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4299673,00.html

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Pane Ondřeji, prosím, kroťte své ego a raději než něco napíšete, dvakrát promýšlejte. Vaše 'diskuse' jsou dost často trapné, odvádějí od podstaty článku a ostatní čtenáře určitě obtěžují.

   Smazat
 3. Ale daleko lepší by bylo, kdyby se Izraelci nestyděli za to, že islám je jejich přítel. Co vy na to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Islám je Satanova nauka? To ale říkají Jidové a muslimové o křesťanech také. Ty jsi ještě takový hlupáček, co?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Alespoň mám přehled, zatímco ty se svým zrovna dokončeným základním vzděláním se omezuješ pouze na různé výkřiky, které jsi někde slyšel. Ale vzdělávej se, ať nejsi za blba.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. No vidíš, konečně jsi se projevil takový, jaký jsi. Tupé nevzdělané hovado.

   Smazat
  7. O.D. 16:54 A ještě k tomu trpí stihomamem. S ergotismem je to vražedná kombinace. Tady pomůže opravdu jenom ta cihla z pátého patra.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Výše jsem ti frknul, co si myslí jidové o muslimech a co o křesťanech. Myslím, že budeš koukat jak tele na nový vrata a třeba ti to i pomůže se orientovat v tom, co je pohádka a co je realita. Když si pak ještě dohledáš, jak Mossad založil Hamas, tak už ti může leccos docvaknout. Třeba kdo vlastně stojí za muslimskou imigrací do Evropy.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. Izraelsko-Palestinský konflikt zdaleka není konfliktem náboženským. Jde o to, že Izrael od svého založení - v rozporu s právem i míněním mezinárodního společenství - násilně (i s použitím teroru) vyhnal velkou většinu původního obyvatelstva z jeho domovů v Palestině, násilně jim ukradl půdu, učinil z nich utečence. A (logicky) i teroristy.
  Na území býv. Palestiny se Izraelci dlouhodobě chovají stejně, jako se k nim samým v období 2. sv. války chovali ti, kteří byli po válce odsouzeni. I k těm nejvyšším trestům. Měli by si to i ti izraleští častěji připomenout!

  OdpovědětSmazat
 5. měli bychom nabídnout Izraelcům repatriaci do Česka, protože mezi Araby stejně dlouho nepřežijou, a mohli byy nám pomoci postavit stejný plot (viz foto) kolem našeho celého státu, ten komunistickej už by už asi tentokrát v budoucnosti vůbec nestačil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedokážu si představit nic horšího než militantní psychopatické vraždíci stvůry z Izrahelle, pro které jsou Gójové ještě horší nez muslimové. Troubo.

   Smazat
  2. Johne 16:51!
   Konečně někdo rozkopl vrata!
   j.

   Smazat
  3. Jituš, kam Vy na ty příměry chodíte, jsem se zasmála nahlas :-)

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Zdá se, že Izrael doposud nepřekonal trauma genocidy svého národa a projevuje se podobně jako člověk vyrůstající v disfunkčním prostředí, vystavený odvržení, šikaně a týrání. Ztrácí schopnost důvěry, navazování sociálních vazeb, ale zejména soucitu. Jakkoli se traumata z dětství podepsaná na chování v dospělosti dají pochopit, nedají se tolerovat! V současném světě mezinárodních handlů to ale dobře vyzbrojenému Izraeli až doposud vychází. Jedinec se sadistickými a psychopatickými sklony v klidu běhá po svobodě a jeho nepotrestané choutky se mohou pouze stupňovat. Ale více by nám k tomu asi řekl psychiatr I. David.

  OdpovědětSmazat
 8. „Židé by se měli radovat, že křesťanská Evropa ztrácí svou identitu jako trest za to, co nám prováděla stovky let, když jsme byli nuceni žít v exilu“, - nie je to pravda 90% terajšieho izraelského obyvateľstva má svoje korene v povodí Volgy - zbytok - semiti neboli nikdy vyhnaní z tohto územia je to blud - vyhnaní a rozohnaní boli chazari

  OdpovědětSmazat
 9. Tyto názory jsou scestné. Kdyby Izrael neobsadil přilehlá území, palestinci by z nich prováděli útoky. Záležitost se táhne do hluboké minulosti, Izrael podle arabů měl být smeten do moře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palestinci provádějí teror proto, že nemají svůj stát, že jim Izrael krade půdu, že je vyhání z domovů a vraždí. A přitom se schovává za holokaust. Merek

   Smazat
 10. Izrael má právo na existenci v našich vzpomínkách!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.