Reklama

pátek 6. listopadu 2015

Jak Česká televize vyrábí nepřátele státu

Petra Němcová, Tomáš Vovsík
6.11.2015   zdroj 


Vyjednávání TTIP, největší obchodní úmluvy všech dob, má ve zpravodajství České televize téměř nulové pokrytí. Když už se zpráva o úmluvě mezi EU a USA v hlavním zpravodajství veřejnoprávní televize výjimečně objevila, reportáž byla plná chyb a manipulací.

Místo toho, aby si Česká televize sypala popel na hlavu, že zpravodajsky selhala, ukázala zaujatě kritiky úmluvy jako nepřátele státu.

Odvysílání reportáže z 18. října už přitom samo o sobě přišlo s křížkem po funuse. Česká televize se zřejmě snažila odčinit, že nepochopitelně opominula informovat o demonstraci proti TTIP v Berlíně, které se zúčastnilo až čtvrt milionu lidí a která proběhla už o týden dříve. Mimochodem se jednalo o jednu z nejmasovějších demonstraci v Německu poslední doby.
 
 

Manipulace místo přiznání chyby

Jenže místo toho, aby si Česká televize sypala popel na hlavu, že zpravodajsky selhala, ukázala zaujatě kritiky úmluvy jako nepřátele státu a vyzněním reportáže se otevřeně přihlásila k podpoře TTIP. Toto zjevné porušení nestrannosti si dovolila navzdory znění zákona, který České televizi ukládá povinnost poskytovat objektivní informace.

První přešlap začíná už ve studiu, kde se hlasatelka tematicky vrací ke zmíněné demonstraci v Berlíně. Podhodnocuje totiž počet protestujících, uvádí přes sto tisíc lidí. Organizátoři však ohlásili až čtvrt milionu a německá policie přes sto padesát tisíc demonstrantů. Ve studiu z úst moderátorky zazní přeneseně také jediná strohá zmínka o obavách kritiků úmluvy. Prý se mohou kvůli TTIP zmírnit evropské potravinové předpisy a může dojít k posílení nadnárodních společností. Větší prostor kritika TTIP už dále nedostane.

Všechny mluvící hlavy pro TTIP

Jednoznačné zarámování reportáže pak naznačuje první aktérka, která vystupuje v reportáži na kameru. Viceprezidentka Obchodní komory USA tvrdí, že díky TTIP „máme ohromnou příležitost od základu zlepšit volný tok obchodu“ a že „byla by škoda to teď vzdát“. Protihlas nečekejme. Podle dalšího dotazovaného, novináře Financial Times, „tradiční spojenec Evropy leží za Atlantikem“. Do třetice dostane příležitost k vyjádření historik a politolog Harvardu, kterého uvádí reportér jako autora tvrzení, že by „byla dohoda pro Evropu jedním z největších historických úspěchů".Jak už bylo řečeno, kritici úmluvy žádný prostor k přednesení svých postojů nedostanou. Místo toho jsou poníženi v obrazové rovině reportáže. V prostřizích vidíme záběry na masový pochod s transparenty, ženu křičící do amplionu nebo aktivisty vytvářející lidský řetěz. Celý politický rozměr protestů se tak redukuje na afektovanost. Ta se dostává do protikladu k „rozumnému“ vystupování důstojně vyhlížejících příznivců úmluvy.Kritici jako nebezpeční strůjci nepokojů

Vrcholem žurnalistického selhání se stává závěr reportáže. Redaktor s nepochopitelnou samozřejmostí v budoucím čase mluví o úmluvě TTIP jako o dámě na globální šachovnici, která spojí oba břehy Atlantiku. „Pokud tedy skutečně přes odpor v evropských ulicích vznikne,“ dodává výstražně. Tento komentář mimo záběr je doplněn o obrazy policejních těžkooděnců. Opravdu jsou kritici obchodní úmluvy natolik společensky nebezpeční, že se musí dávat do spojitosti se zásahem obrněných zásahových složek ve smyšlených pouličních nepokojích?

  

Divákům v tom uděláme guláš

V porovnání s účelovou manipulací je uvádění fakticky špatných nebo matoucích informací v reportáži slabým odvarem, ale přesto doplňuje obrázek o její celkové nekvalitě. Jak může například reportér tvrdit, že bilaterální (dvoustrannou) úmluvu mezi EU a USA vyjednává 29 zemí? Ve skutečnosti úmluvu TTIP vyjednávají USA spolu s Evropskou komisí, nikoliv s 28 jednotlivými členskými státy EU.

Reportér také matoucně míchá dohromady téma úmluvy TTIP a obdobné tichomořské obchodní úmluvy TPP. Když informuje o odmítavém postoji prezidentské kandidátky Hillary Clintonové k TPP, drží současně v ruce vizualizaci k TTIP a vůbec nijak nenaznačuje, že změnil téma z jedné úmluvy na druhou. Nezasvěcení diváci nemají šanci zorientovat se v takto nepřehledně prezentované problematice.

Komu slouží veřejnoprávní televize?

82 % občanů v České republice neví, co je TTIP zač. Netuší nic o vyjednávání úmluvy, která by se dotkla každodenního života bezmála miliardy lidí a ovlivnila polovinu světové ekonomiky. Veřejnoprávní média selhávají ve své povinnosti informovat. Když se ale k opomíjení diskuse o TTIP přidá ještě manipulace, vzniká podezření. Komu vlastně Česká televize slouží, když ne veřejnosti?

- - -


Autorka Petra Němcová vystudovala Environmentální studia a Evropská studia na Masarykově univerzitě. V současnosti studuje ekonomii na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Pracuji v Iuridicum Remedium, kde vede kampaň Špatný vTTIP usilující o vyváženou veřejnou diskusi o úmluvě TTIP.

73 komentářů :

 1. ČT nejde o informace ale o kampaň, přebíranou z USA, což je totéž jako vymývání mozků. Konečným cílem je vytvořit magora, který nejen, že nebude ničemu věřit, ale nebude se ani ničemu divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .... a u voleb to hodí tomu, koho mu čt vychválí do nebes.

   Smazat
  2. Tak já už magor asi jsem, protože se už ničemu nedivím a ničemu nevěřím, ale taky mi rozhodně nehrozí, že budu volit toho, koho mi doporučí prodejná čt a další presstituti.

   Smazat
  3. K čemu vám informace jestli byla účast něco přes 100 000/Čt/nebo 150 000/policie/,he?Jaké máte informace a zkušenost s WTO,GATT1 a GATT2, co vám říkaji ACTA,TISA,TRIPS,CETA nebo Římská a Vídeňská smlouva,podle nichž mezinárodní právo a obchod se snaží fungovat a tyto smlouvy jsou léta platné?Nic,jako většina těchí demonstrujicích proti TTIP,která není ani ještě hotová a plátna,Viďte?

   Smazat
  4. Anonymní6. listopadu 2015 9:43
   Možná si to ani neuvědomujete, ale Váš příspěvek je slušnou obžalobou České televize, že tyto informace občanům neposkytuje, aby sami mohli posoudit tu „přínosnost“ TTIP. Vůbec se v ČT stalo standardem, že pokud diskutují o nějakém mezinárodním tématu, bývá v diskusi pár zastánců bankovního globalismu, ale nikdo z protivné strany. Je více, než zřejmé, pro koho ČT pracuje – bohužel za naše vynucené peníze. P.K.

   Smazat
  5. Já si myslím, že víra není až tak špatná věc. Člověk věří matce, rodičům, prarodičům, učitelům a vůdcům, protože není tak vzdělaný, aby věděl vše a víra je jen aproximace zkušeností, které lidstvo za ta léta získalo. Bohužel, dnes je normální veřejně lhát a vést lidi do záhuby. K tomu nám dopomáhej Bůh a sdělovací média.

   Smazat
  6. "Viďte" idiote z 9:43, proč je ta smlouva tolik tajná, že do ní nesmí nahlédnout ani řadoví poslanci u EU parlamentu, ale jen vrchnost EU? Jedná se o US korporace a ovládnutí EU. Přesně se ukazuje jak to bude vypadat, viz malá ukázka kauza VW, ale ty zaprděný idiot nepochopíš nic a nikdy.

   Smazat
  7. Vy idiote třeba na web VTTIP.cz a dozvíte se o "tajné" smlouvě i to co by jste nechtěl.Třeba o Čt a pořadu Nedej se věnovanému TTIP a to jsou odpurci.Chcete li něco od podporovatelů zkuste Euroshop.cz nebo Businessinfo.cz a taky web Ministerstva obchodu a průmyslu.

   Smazat
 2. Česká televize je veřejnoprávně-bulvární pragocentristické médium, které propaguje zejména Cajzly, Sudeťáky, sluníčkáře, přihřáté a pravdoláskaře. Podle Oty Černého zní celý název "Česká, tedy naše televize." S tím však nesouhlasí radikální Moravané z Televizija Moravija, kteří tvrdí, že ČT vysílá zprávy jen z Prahy a přilehlého okolí. Proto ČT zřídila na Moravě diverzní studia v Brně a Ostravě, odkud sem tam nějakou zprávu pošlou do Prahy. Ty jsou však odvysílány jen v tom případě, že Češi už nic jiného nanatočili.
  Motto:
  Pravda a láska musí zvítězit nad pravdou.
  Česká televize je pokračovatelkou Československé televize, která vznikla v roce 1954. Úkolem Československé televize byl zejména boj proti imperialismu a obhajoba vymožeností socialismu. Mohly se kritizovat pouze USA a ostatní kapitalistické státy, o SSSR a ostatních satelitech se mohlo hovořit pouze kladně. Po Velké listopadové revoluci roku 1989 došlo k zasadní změně. Kritizovat se mohou jen ty státy, které se předtím jen chválily a chválit se musí ty státy, které se před tím jen kritizovaly. Bylo zakázáno vysílat seriály Třicet případů majora Zemana, Žena pod pultem a Muž za radnicí, protože v tom hráli všichni čeští herci kromě Haliny Pawlowské. Na konci roku 2000 došlo v ČT k Velké prosincové revoluci, protože se jejím zaměstnancům nelíbil nový ředitel. Jejich ideový vůdce revolucionář Karel Schwarzenberg vyhlásil, že veškerá moc v ČT patří těm, kteří v ní pracují. Začátkem následujícího roku zaměstnanci stávku ukončili a ČT si zprivatizovali.

  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Česká_televize

  OdpovědětSmazat
 3. Má vůbec ještě dnes nějaký význam komentovat zpravodajské vysílání "jejich" ČT? Já osobně jejich zpravodajství nesleduji vůbec a v okamžiku jakékoli znělky avízující zpravodajský pořad na ČT, přepínám na jiný program. Toto mé jednání komentovala moje manželka s povděkem, protože jsem doma tím pádem přestal sprostě nadávat. Navíc, v mém věku je třeba hlídat si srdeční tep. Takže jsem tzv.zabil dvě mouchy jednou ranou. Udělal jsem něco pro své zdraví, a doma nemluvím sprostě. František

  OdpovědětSmazat
 4. Géblsácké vysílání ČT on ještě někdo sleduje? Asi to moc lidí nesleduje, ale bohužel to všichni musí platit. Je třeba financovat také alternativní média, ne jen posílat koncesionářské poplatky ČT a ČRo, které normální člověk odmítá konzumovat.

  11. září 2001 - 14 let poté - dokument Igora Chauna
  https://www.youtube.com/watch?v=KWCBKdzh5ng

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné koncesionářské poplatky nemusíš platit. Vyhoď televizi na hospodářský či sběrný dvůr příslušných Technických služeb, dej čestné prohlášení, že nemáš televizní přijímač a ani jiný cizí TV přijímač v domácnosti nepoužíváš a neplať. Jednoduché a prosté a navíc se u televize nerozčiluješ, chodíš do přírody a potřebné informace získáš na internetu. Za klidný život bez ČT a koncesionářských poplatků.

   Smazat
  2. Je to tak, jak píšeš.

   Takhle jsem to udělal už před lety a mám klid.
   Ale realita ?

   Spousta lidí na televizi nadává, ale denně na ty jejich propagandistické slátaniny čučí.

   Takže :
   Buď ovládají pouze češtinu, nebo si přesto nedokážou odvyknout, podobně jako kuřáci....

   Smazat
 5. Českou televizi jsem zrušil před dvěma lety a to kvůli čt24 kde každé ráno a dělají to dodnes,změní zpravodajský kanál na Haškův Šťastný domov(mistrova povídka o vymleté ženě která páchala dobro tím že ho ničila) a odpol kydají špínu na vlastence a lidi co něco umějí a co něco dokázali.Večer potom obhajují nekonečné vraždění civilistů po celém světě ve jménu svobody( svoboda=ropa) které páchají vrazi jménem NATO se svým šéfem USA.Před půlnocí nám na čt 24 představí umělce,a jestli čekáte někoho kdo namaloval hezký obraz nebo udělal krásnou sochu čekáte marně,jsou to lidé kteří se vyserou nebo vyzvrací někde na naší minulost a zařvou u toho Havel a je to umění.Tak to je naše zcenzurovaná čt24 která podporuje korporátní fašismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražáku, ty blbe, jak můžeš vědět, že "to dělají dodnes", když už 2 roky nemáš TV? Trochu přemýšlej neš něco sesmolíš.

   Smazat
  2. Idiote 9:19, protože se ten scénář dodnes nezměnil, chápeš to vůbec? abych ty hňupy neviděl, tak jsem to jednoduše Čt4 z nabídky programů vymazal a můžou si tam šmejdi Mitrofanov, Plavec, Švancek a jiní blít ty jejich zvratky do sytosti. Radši přemýšlej ty havloidní potrate. Bože, proč jsi dal do berana život?

   Smazat
  3. No beran má na světě svůj účel, na rozdíl od toho vyskytnuvšího se tvora v 9:19, který je úplně zbytečný a ani se nepozná, když nebude.

   Smazat
  4. K 9:19 - mimo mísu - může to vědět z internetu, viz tento obsáhlý a názorný příspěvek o ČT, plus další řada příspěvků o zpravodajství ČT. Nedělejte ze sebe blby a idioty nadáváním do blbů a idiotů druhým a sice bez rozmyslu.
   L.P.

   Smazat
 6. Včera se v mainstreamových médiích objevila zpráva, že v Sýrii byl použit bojový plyn. Docela zajímavá zpráva, která se v nezávislých médiích objevila už dříve. Problémem je to, že se ví, že tyto bojové plyny dodané přes Turecko použil Islámský stát. Proto zpráva v tzv. seriózních prostředcích nezní "Islámský stát použil chemické zbraně," protože by bylo každému jasné, kdo tyto zbraně použil. Raději se to vše zmanipuluje do neurčita, aby to vypadalo, že tam ty chemické zbraně použil kdokoliv, včetně pravidelné syrské armády.

  OdpovědětSmazat
 7. Na zprávy, jakékoliv se už nedívám pěkně dlouho, čerpám z nezávislých médií a to nejen našich, ale i zahraničních a i když to třeba není úplně objektivní, přece jen je to víc zdrojů a člověk si to už docela lehce poskládá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlite se, žádné nezavislé zdroje neexistuji. Ta propaganda je centrálně řízena. Nemáte šanci se dopidit objektivní informace.

   Smazat
 8. Zlidovělé názvy České TV ,,Gébls"novinky Hitler kanál Proti česká televize. Moderátoři české televize kteří jsou na první pohled po lobotomii: Železný žid(není míněno rasisticky) zve k nám muslimy kteří se těší až ho podříznou,co na to vaše maminka Davide( David židovský král) která v Praze má Kafkuv institut(což je dobře) investuje do něj a až to uvidí muslimové tak ho srovnají se zemí a zaměstnance ugrilují na Kafkových spisech.Další je homosexuál Moravec který zve k nám muslimy kteří se těší až ho a všechny další homosexuáli a lesby vyházejí z patnáctých pater budov,při čemž se ti umírnění muslimové budou dole dívat a umírněně tomu tleskat.Další po lobotomii jsou moderátorky kteří sem zvou muslimy, který jim ihned zakážou vstup na obrazovku a udělají si z nich sexuální matrace(dámy tentokrát to nebude za kariéru ale za přežítí)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato prognóza zřejmě vychází z jistého povědomí o Islámu, jehož obsáhlou součástí je život krutého válečníka Mohameda a džihád rozšířený do celého světa. Prvním krokem džihádu je imigrace. Václav popisuje až další, následující děje, které postihnou nejprve "vítače" protože budou první na ráně a následně všechny ostatní nevěřící psi.

   Smazat
  2. Tak se jen divím,

   že tě tady ještě nevymazali, když se zmiňuješ o židech, jako mě včera, z čehož vycházím, že je to tady samej židák.

   Smazat
 9. Děláte dobře,ono ani není v ČT se na co dívat. Jsou zajímavé pořady o přírodě, o stavbě srubů v Kanadě a podobné pořady, ale s těmi nemá ČT nic společného Tam shlédnete max.přiblblé seriály a stupidní americké filmy.ČT je naprosto zbytečný a drahý podnik,který se chová jako nepřítel našeho státu.

  OdpovědětSmazat
 10. No, řekla bych to asi takhle, když nám vláda maže med kolem huby, jak naše ekonomika roste, jak se snižuje nezaměstnanost, prostě jak je nám dobře a přitom kolem nás hučí války, ekonomické krize, zadlužení, pak bych tady varovně zvedla prst a řekla: bacha.
  Vláda se snaží vyvolat dojem ,že nás se vůbec nic netýká a jsme takový klidný ostrůvek uprostřed rozbouřeného moře.
  A právě, když se nás někdo snaží uklidňovat a chlácholit, tak na tom něco bude.
  Co nejmíň potřebují vlády, to je to, aby se lidé nezačali na něco chystat a na něco připravovat, protože by začali být ostražití, začali by šetřit a připravovat se na horší časy (a ty přijdou, na to vemme jed).
  Vlády potřebují, aby lidi byli bezstarostní, aby měli dojem, že je všechno okej, aby se bavili, utráceli a neznepříjemňovali elitám život.
  Je to jako - díky za každé další ráno.
  To, co je teď, to už je jen setrvačnost, to už jen dojíždí to, co končí.
  V západních novinách píšou, že s EU je konec, že elity nahoře v EU už se to snaží jakžtakž udržovat vší silou, vyvolávat jakési zdání funkčnosti, ale ono už to nejede.
  Takové monstrkolosy prostě nemůžou přežít. Podívejte na RVHP, mělo nějaký rádius přežití a stejně to byl kolos na hliněných nohou, stejně jako EU. Tak mentální, etnické, kulturní a stylové rozdíly prostě nejdou udržet na stejné uzdě.
  Kdyby nebylo migrantů, přišlo by něco jiného, co by EU rozrušilo, vždyť už to bylo jasné ještě před migrantskou krizí, že státy se začínají cukat, že ve volbách začínají vyhrávat ti "populisté", což jsou ti, kteří chtějí svobodu pro své země.
  To padne, jsem o tom skálopevně přesvědčena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příští rok bude pro EU rozhodující, jakým směrem se už konečně rozpadne a každý stát si SÁM rozhodne o vnitřní politice podle toho, na jaké ekonomické úrovni je.Nelze mít vyšší ceny např. potravin, než mají v Německu a ještě odlišnou kvalitu, do nebe volající, že mají 4x větší platy a v globálu se ůdajně máme všichni stejně.V Brůselu nemají ani páru o slovanské mentalitě a Slovany hodlat zásobovat parazity z jiné kultury a nemakačenky, kterým stačí jen rozdat zbraně a je vymalováno.

   Smazat
  2. No, vypadá to, že německé platy, se začnou blížit těm našim. P.K.

   Smazat
 11. Tím co se tady vydává za stát můžu pouze opovrhovat. Ochota bojovat za tohleto co tu je je u mě nulová. Pokud mi dají zbraň(nejlépe kosu vz.58) tak se budou divit v čí prdeli náboje skončí. Kdo napsal píseň Kde domov můj byl velký prorok. Kam utéct? Kde se schovat? Válka je nevyhnutelná.Člověk je a zůstal jen šklebící se opicí,technicky vybavenou ke svému zničení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem myslel, že ten psychopat co vystřílel hospodu v Brodu se zastřelil. Ale vidím, že stále žiješ.

   Smazat
  2. Já ho trochu znal a byl to podivín, ale ne psychopat. Tak laskavě nepiš o něčem o čem vůbec nic nevíš. Děláš ze sebe jen záslužného idiota nicko.

   Smazat
  3. 11:40

   Ne, nebyl to psychopat ale dobračisko od kosti, jen trochu podivín. A dohnali ho k tomu nadnárodní korporace a kapitalismus.
   Co se tady v té žumpě člověk nedozví. Na tebe platí" psychopat k psychopatovi sedá...."

   Smazat
 12. USA pomocí TTIP odříznou obchodování s Ruskem, zničí evropské zemědělství a potravinářství GMO otrávenými potravinami chlorem, antibioltiky, ractopaminem za dumpingové ceny.Stoupne nezaměstnanost, jak jeden podnik za druhým bude krachovat.Chtějí ovlivňovat zdravotnictví, pracovní trhy práce, školství až po průnik do komunální politiky.Chtějí mít kontrolu i nad strategickými surovinami i dodávkami vody u jednotlivých států.Arbitráže ISDS-za zmařenou investici budeme všichni platit ze svých kapes, USA spory u soukromých amerických soudů zásadně vyhrávají a nadvláda nadnárodních korporací bude nadřazena státním a vládním zájmům.Zahrnuje i cenzuru internetu, na nějaké stahování si musíme zajít chuť.S obchodem TTIP nemá nic společného, je to prosté zkolonizování dalších mopslíků proti Rusku a Číně a přimalování 28 dalších hvězd na vlajku z krve a pvuhů za zachování světového hegemona.V podstatě tato tajná smlouva, výhodná jen pro USA bude pro EU zničující, pokud se do té doby nerozopadne pod invazí statisíců bojovníků IS, kteří neustále nelegálně proudí do již zdevastované západní Evropy.ČT by měla vysílat v angličtině a ještě více být proamerická, Koďousek, který je prý denně na obrazovce, opráší tak angličtinu, štáb by měla zřídit na US velvyslanectví a ředitele by mohl dělat Protektor Čapiro, pokud již ČT neřídí za oponou.TTIP lze nazvat největším svinstvem a útokem na kámoše z Evropy.Jinak TPP na rozkradení států v Tichomoří je již po 5 letech tajného vyjednávání hotové k podepsání.V EU nelze přijmout americké standardy, když v Evropě funguje všechno zcela odlišně.Rozdíly jsou značné, ale proradní politici a vlastizrádci si s tím jistě poradí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejný pičoviny jste psali i před vstupem ČR do EU.

   Smazat
  2. Anonymní6. listopadu 2015 9:51
   Ty taky něky napiš něco jiného než ty tvoje flusance.
   Kdo tě platí drzý čmoude, nebo si jen velký "moudě" /šourek s varlaty/

   Smazat
  3. Vezmeme to popořadě. V okamžiku, kdy začne platit TTIP, přijde nájezd sarančat, v podobě amerických korporací, které zatím nemají na evropském trhu moc šancí, kvůli existujícím zákonům o ochraně přírody, spotřebitelům, zdraví apod.
   Klasických firem, které něco vyrábějí, se to příliš týkat nebude, podniká jich tu už spousta, možná by to zboží mohlo zlevnit kvůli zrušení cel.
   ALE ty korporace, TTIP je v zásadě koncipována jen pro ně.
   Nahrnou se tu a začnou - největší možnosti ve zdravotnictví - a budou chtít privatizovat, všechno. Služby, které doposud spadají pod města, sociální služby.
   Pak přijde na řadu nerostné bohatství - vůbec bych se nedivila, kdyby tady chtěli znovu otevřít uranové doly, zlaté doly v chráněné oblasti Jeseníků, kdyby tu chtěli těžit naše dřevo z chráněných Krkonoš. K tomu všemu může dojít.
   Já myslím, že vůbec nemáme představu co nás čeká.
   Když to přirovnám, čekáme jako stádo krav v ohradě na porážku.
   Uruguay odstoupila od podpisu dohody TTP, protože americká korporace chtěla těžit v chráněné oblasti, tedy ji zničit a když to vláda odmítla, korporace žádala náhradu za zmařenou investici, takže když uruguayská vláda zjistila o co v TTP kráčí, okamžitě vycouvala.
   Tak je to jen asi o tom, kdo bude v čele vlády a v parlamentu, ve chvíli, kdy se tato dohoda bude podepisovat a schvalovat v parlamentu.

   Smazat
  4. 10.29-přesný popis, EU díky proradným politikům a vlastizrádcům je pod USA korporacemi určena k likvidaci, kterou již začali samopalníci.Těžba dřeva v KRNAPU, frakování ropy a plynu, ničení životního prostředí a drancování přírody se nadnárodní korporace štítit rozhodně nebudou.Sobotka se jen na to bude dívat, protože mařit investice pod pohrůžkou obrovské pokuty v arbitráži, se stát jednoduše vyhne, že vše povolí.Zdaňovat se samozřejmě bude v USA.

   Smazat
  5. Ta TTP smlouva s asijskými a dalšími zeměmi je trochu jiná, tam amerika těch možností nebude mít tolik a musela jednat s každým státem zvlášť a každý stát měl nějaké námitky v oblasti svých zájmů, proto kolem toho podpisu ani nebyla nijaká velká sláva. Navíc ty asijské země, které tam jsou, mají spoustu smluv, dohod a všeho s Čínou a s ostatními a tyto už dávno platící smlouvy budou omezovat americké korporace, navíc Rusko udělalo smlouvu o volném obchodu s Vietnamem a je tam sjednáno, že rusové mají prioritu, takže tam američani mají celkem útrum.
   Navíc v těch asijských zemích, které podepsaly TTP, Čína už teď obrovsky investuje, za 9 měsíců zainvestovala do 48 zemí, které se nacházejí na trase Hedvábné stezky cca 13 miliard dolarů a je jasné, že má s těmi zeměmi takové smlouvy o investicích, že tady amerika zase jen utře nos.
   To spíš větší šance s investicemi budou mít právě ty asijské země v americe.
   Zřejmě proto byla a je tato smlouva těžce kritizována jak kongresem, tak senátem, ale i dalšími analytiky.
   Tohle se prostě Obamovi opět nepovedlo.

   Smazat
 13. Já musím potvrdit, že (jakoukoliv) TV, až na úplné výjimky -- když jsem někde na návštěvě --, nějakých 10 let nesleduji. Prostě doma TV není; ani kabelová. Už dávno sleduji jen internet, příp. on-line radio. Tady je ale potřeba velké ALE: Celý internet, i ten alternativní (viz. třeba skotské listy a jejich televize), jak jsem také dávno zjistil, je prolezlý neskutečným balastem a trollismem (viz. diskuze). Nedávno se v listech jedné univerzity v našem nejmenovaném městě jedna mladá žena přiznala, že za peníze trolovala na diskuzích - sice proti neonacismu, ale je to prostě evidentní, že moře diskutujících tendenčně troluje. Nemluvě o různých blozích apod. Takže internet je alternativou je v případě, že si nastavíte laťku hoooodně vysoko.

  OdpovědětSmazat
 14. A můžeme počítat. Ministryně soc.věcí Marksová řekla, že migranti dostanou 30 000 na dávkách. Je-li to tak, tisíc migrantů vyjde stát ročně na 3,5 miliardy, 3000 migrantů na nějakých 10 miliard. A teď, oni když tady dostanou azyl, a s touto cifrou se počítá, dotáhnou tady svoje rodiny, což jsou manželky, děti, rodiče, sourozence atd. S každým migrantem dejme tomu dalších 7 - 8 lidí.
  Násobeno 3000 je dalších 21 000 - 24 000 migrantů. Ono to ve výsledku náš stát může stát několik stovek miliard ročně.
  Z našich daní pochopitelně.
  Už tak nadáváme na to naše milé etnikum, které je k zulíbání proti těm, kteří tu mají přijít v rámci kvót.
  A ať si Sobotka nemyslí, že když tu natáhne ukrajince, že mu Brusel sleví na arabech, no na to ať zapomene, prostě tu budeme mít o nějaké tisíce migrantů víc, než jsme původně vůbec chtěli.
  V každém případě to prostě evropské státy neuživí, všechny jsou zadlužené, nevyjímaje Německo, které už teď kvůli migrantům zvyšuje daně, takže se můžeme v brzké době dočkat něčeho podobného.
  Podnikatelé začnou zdrhat, ovšem ne do zbytku EU, kde to bude ještě horší, hádám, že asi na východ, čímž vzrostou řady nezaměstnaných, stát vybere méně daní, bude opět víc vydávat na dávkách, bude muset zase někde lidem brát, takže zase zvýší nějaké poplatky, třeba DPH a tak to půjde dokola až do úplného zhroucení.
  Dobré, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, Juncker a Brusel prohlásili, že Ukrajinci se nepočítají, prý jsme s nimi skoro ze stejného hnízda.Příští rok se rozhodne, jak bude EU evropštější a stmelenější pod náporem milionů slimáků, když arabské země nikoho nepřijímají.Cílem je vybudovat univerzálního euroobčana bez známky vlastenecví a ztráty identity k národnosti.Ještě zavést TTIP a vítejme v NWO.EU provádí ekonomickou a národnostní sebevraždu.Brzy to začne vřít.

   Smazat
  2. A to ještě klesne úroveň výuky ve státních školách, kam přijdou nejen děti ze zvláštnívćh ško-l 4 kusy/ třídy, ale i děti migrantů. Konečně nastane "mobilita pracovní síly", lidé, kteří chtějí pracovat se začnou sestěhovávat do lokalit bez migrantů a Romů, aby se jejich děti ve škole taky něco kloudného naučily. Budeme zemí "vyloučených lokalit pro pracující".

   Smazat
  3. 11.23-tohle je jedna z vlaštovek NWO.Národ s IQ 90.

   Smazat
  4. Teď vypočítal Juncker, že migranti, kterých je v Německu zhruba 500 000 - 600 000 ne-li víc (ostatní jsou ve zbytku Evropy), budou stát Německo asi na naše peníze 550 miliard korun. Já to počítala a to je nesmysl, jestli počítám správně, vychází to za toho zhruba půl roku od invaze, která začala v červenci na každého okolo 100 000 kč za ten půlrok a to je absolutní hovadina. Ten lže jak když tiskne, protože migranti stojí o hodně víc.
   Jen výběr a množství jídel, ubytování, služby, pracovníci kolem nich a další, co je k nim potřeba, prý dostávají i kapesné, to stojí mnohem víc.
   Prostě se tají kolik to daňové poplatníky bude stát a že jde o závratné sumy, to se můžeme jen domýšlet.
   A to se bude linout postupně stát od státu a každý bude jen cvakat, protože z nich nebude pracovat ani 0,001%.
   Vždyť oni tu přišli a čekají že dostanou domy, auta, peníze, néééé dřít za mrzký groš.

   Smazat
 15. Českožidovské kundy zmalované jako modelky bez vlastního rozumu , doporučuji modré svazácké košile, se vetřít do podvědomí diváků svojí útočnou rétorikou při plnění rozkazů svých polovedoucích plnících zadání třičtvrtěvedoucích na poli infomací. ...,hřeší neboť vědí co činí a podle toho bude s nimi naloženo.

  OdpovědětSmazat
 16. Televizi sleduji zcela vyjímečně, ale bez zpravodajství, které jsem pro megatendenčnost zavrhnul. Člověk se těžko smiřuje s tím, že ta naše česká TV udělá z bílé černou a posune významy zcela jinak, než je viditelné. Opravdu nechápu, pro koho to dělají, když je lidé přestávají potřebovat. Ale předpokládám, že asi pro peníze. Prostě dostanou několikanásobně víc než jinde a mohou se sami před sebou tvářit jako osobnosti. Vlastně už dnes neznám ani jedno jméno nějaké významné osobnosti ČT. I když - přece jen jsem si vzpomenul na jedno jméno. Černá Tvarůžková, která obhajovala neobhajitelné v rozhovoru s J. Vyvadilem a také jela do Londýna, aby dělala rozhovor s Pussy Riot. Jedním slovem služka... Před lety jsem si říkal, že televize zde musí být kvůli své "veřejnoprávnosti" a dnes je jasné, že svou úlohu vůbec nezvládá a neliší se od Novy, Primy nebo jiných soukromých projektů. Snad se ti lidé snaží posluhovat vládnoucím politikům, snad mají někde nad sebou nějakého miliardáře, v každém případě by mi nechybělo, kdyby od zítřka ČT czela zmizela. V tvaru, v jakém dnes je, je zbytečná. Důležitá může být snad pro pravicové politiky, ale to je myslím málo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přijde doba, kdy se to bude řešit. Nedávné dějiny nám ukázaly, že trestat je možno nejen vedoucí pracovníky médií, ale i moderátory a hlasatele, za to, že předložené toxické texty předčítají, vyslovují do éteru. Páchají tím zločiny, které by páchat nemuseli - na rozdíl od vojáků, kteří jsou odvedení a dostávají rozkazy, mohou tito lidé takovou práci opustit a jít se živit jinak. Tím, že tlumočí do veřejného prostoru lži a manipulativní texty, dopouštějí se zločinu. Po světové válce bylo několik takových i oběšeno (v ČSR, v Británii, např.)

   Smazat
 17. Já nevím , proč se divíte, když ČT je protektorátní americká televize ? Za německého protektorátu se také nikdo nedivil vysílání protektorátního rozhlasu a také mu nevěřil, když ten pravdivě informoval pouze o počtu zastřelených Čechů za Heydrichiády !!

  OdpovědětSmazat
 18. Tak si televizi přepněte na sportovní kanál a koukejte na fotbal.
  A je po problému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste ještě neslyšel o podplacených rozhodčích, koupených zápasech a spolupráci se sázkovými kancelářemi? V tomto neoliberalismu, neexistuje žádná férová oblast života. P.K.

   Smazat
  2. 10:50

   Tak to se běž oběsit nebo uteč do Ruska nebo Číny, ty bolševický "férový" hňupe. Proč se tady dobrovolně tak trápíš?

   Smazat
  3. Debil jsi ty 11:10, co si myslíš, že každý bude čumět na tu bandu pokérovaných a nagelovaných primadon, co se pořád válí na trávníku ty pindosácká bukvice?

   Smazat
  4. Anonymní6. listopadu 2015 11:10
   Z Vašich hysterických výlevů, bych odhadoval, že se dost trápíte sám. P.K.

   Smazat
  5. 11:10 - to je nejstupidnější argumentace těch nejhloupějších individuí. P.K. odhad je reálný.

   Smazat
  6. 12:15

   Sám jsi hlupák. Buď dělej něco konkrétního pro změnu k lepšímu nebo odejdi tam kde je lépe. Tvoje bolestné skřehotání, kvílení, nadávání, kvičení... je ti naprosto k ničemu. Uvědom si to. Navíc tím otravuješ jiným vzduch okolo sebe a znepříjemňuješ život jiným.

   Smazat
  7. 12:41 Zatím tady bolestně skřehotáš, kvílíš, nadáváš a kvičíš především ty. Tebou otrávený vzduch nevadí, protože tvé blízkosti se ostatní vyhýbají širokým obloukem. Ještě něco zatrub trubko!

   Smazat
 19. A nejlepší je, jak vytvářejí umělý narativ různé kvazi-alternativní media -- třeba Skotské listy (které mají i svoji TV, kterou když na YouTube kritizujete, tak v Nastavení znemožní komentáře [podobně to dělají na FB, kde vám znemožní komentovat úplně -- třeba když kritizujete jejich adoraci Laponských fondů]). Oni postupuj jako humanitární bombardéři nebo IMF: Doteď jsme si mysleli, že jste plně s námi a že podporujete bezbřehý liberalismus -- což pak nahlas reprodukujeme všude, kudy chodíme. Ale teď vidíme, že jste jen nenávistní rusofilní bolševičtí xenofobové a potížisté (vlastně ne, Slováci jsou potížisté; Češi jsou jen xenofobové). Proto teď na Západě musíme (sic!) mluvit s politováním o Češích jako o špíně apod. Takhle se vyrábí narativ (,,maufacturing a narrative"). Jaja...

  OdpovědětSmazat
 20. Němečtí právníci jsou smlouvou zděšeni, ale USA si našli cestu do kapes států EU i bez ní, jak popisuje případ z Hamburku.
  Zelení si v Hamburku prosadili lepší ekologickou ochranu vod u jakési stavby, která ale stavební náklady "investora" zvýší.
  Toho se okamžitě chytli právníci v USA, kteří našli vynikající SKULINKU.
  EU má smlouvu "na ochranu investic" s Kanadou, stejnou smlouvu má i Kanada s USA. Takže vymakačskou firmu založili v Kanadě a zahájili arbitráž proti SRN, kde je jeden právník z USA, jeden za SRN, a jeden "neutrál". Investice "vymahačů" ´= 5 000 000 USD, výsledek arbitráže ve prospěch vymahačů = 15 000 000 USD za "zmařenou investici" + ušlý zisk o řád výš.
  "Investoři" byli výsledkem nadšeni, němečtí právníci zděšeni.
  "Investoři" oznámili, že teď, po svém "úspěchu" se vrhnou na arbitráž o Řeckém dluhu !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu je totiž třeba říct, že američané mají opravdu skvělé právníky. Umí v tom chodit a ti evropští bulíci jen koukají s otevřenou pusou. Je to dáno i odlišným soudním systémem, že zatímco v Americe vedou soud pouze právníci, v Evropě jen soudci. Proti americkým právníkům, nemají evropští vůbec žádnou šanci a každá země prohraje i tu zbylou slámu v botách.

   Smazat
  2. Tak nějak to komentovali němečtí odborníci. Toto "kukaččí vejce" se původně lepilo do smluv s rozvojovými zeměmi, teď je to nejdůležitější část všech mezinárodních dohod.
   Kanada již úpí, popisovali kousek pobřeží, kde cca 200 let žijí ve vzájemné shodě zvířata, ptáci a rybáři. "Američtí investoři" se rozhodli na pobřeží těžit kámen, domorodci se 10 let statečně bránili, až se z pobřeží stala rezervace.
   Američani žalovali "zmařenou investici", nepatřily jim pozemky, jen tam poslali nějakého geologa, jenže "projevili zájem" /jako u nás o zlato/. Stejně vyhráli arbitráž a dostanou tolik, jako by tam těžili. Ti chudáci dědci-rybáři z toho jsou na mrtvici.

   Smazat
  3. Po schválení TTIP bude s arbitrážemi pořádný fičák!!!Platit bude EU.

   Smazat
  4. Platit budeme všichni, jako s tím slavným Šťávou.
   Dodnes nikdo nezjistil, kdo že mu to vlastně dal /prodal/ ten Bojarův dopis. A i kdyby se to zjistilo, a obsah dopisu se ukázal jako pravdivý, tak stejně na něj není postih. Tady za "veřejné statky" nikdo osobní zodpovědnost nenese.

   Smazat
 21. Česká televize nyní pro jistotu zrušila Hydepark, kam lidé posílali politicky nekorektní dotazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, protože to bylo naživo a televizní redaktor neměl nijakou šanci ovlivnit nebo nasměrovat odpovídajícího.
   Takže se svobodou projevu a hlavně pravdou si raději ČT nebude zahrávat.

   Smazat
  2. Hlavně že jste tu dřív taky kvičeli jaký je HP propaganda, jak tam zvou jen prorežimní hosty atd.
   Kvičet vždy a všude na jakékoli téma. Nic jiného neumíte, kvičení je smyslem vašeho života. Jste zcela zbyteční a škodliví tvorové.

   Smazat
  3. to 12.45 - prcino, nerozčiluj se. Do HP se skutečně zvali jen prorežimní hosté, ovšem otázky tam kladené byly z 95% v rozporu s oficiální propagandou. Jak museli propagandisté v ČT zuřit, když jim tam lidé pokládali otázky na věci, o kterých by neměli vědět!!! ČT je zbytečná a škodlivá instituce, kterou musím platit, protože se chci dívat na programy jiných televizních stanic.

   Smazat
  4. 12:45 no ty jsi to ale nepochopil. HP byl samozřejmě propaganda prorežimních hostů. Ale lidé tam posílali politicky nekorektní dotazy. Tak to zrušili, aby mohli do žvanění zvát jen prorežimní hosty a nikdo tam ty politicky nekorektní dotazy už nemohl posílat, kapíš to, pišto? Jestli ne, tak je to tvoje chyba a "nekvič, ty zbytečný a škodlivý netvore".

   Smazat
  5. 12:45- Na tom je nejlepší hlavně fakt, že tady kvičíš hlavně ty trubko, na nic jiného, než psát o jakémsi kvičení se nezmátoříš, ergo kladívko - to kvičení je smyslem tvého života a jsi to ty, kdo je zcela zbytečný a škodlivý tvor, naštěstí a moc hloupý. Tak a teď něco zatrub trubko.

   Smazat
  6. Kdo mluví o kvičení, kvičí tady nejvíc. Protože nic jiného, než kvičení neumí. Žádný argument, nic k věci, jen kvičení že kvičí jiní. Je to ubožák!

   Smazat
  7. Nebyli tam jen prorežimní hosté (vzpomeňte např. na Martu Semelovou), ale oponenti nepřevažovali. O půlnoci ovšem už tak neškodili jako v 19 či 22 hod. v hlavních relacích.
   KR

   Smazat
 22. Myslíte tu American and Czech TV?Tzv. AC TV, řízenou místním Protektorem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. deník.cz už má raději registraci. Občané tam pořád psali jak mají dost cikánů,.Vlády,kolaborantů a jiné plevele

   Smazat
 23. Komu slouží ČT? Zbytečná otázka. Přece našim mocným, kteří pak slouží americké, globálně fungující vrchnosti

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.