Reklama

čtvrtek 12. listopadu 2015

Jak na ty Rusy, když nepomohly ani ekonomické sankce kvůli navrácení Krymu k Rusku a teď ještě zabíjejí v Sýrii teroristy, co je USA s CIA cvičí proti Asadovi?

11.11. 2015   Rukojmí 
 Když ne po dobrém, tak po zlém; vaši atleti podváděli a musí za to tvrdě pykat.
Světová antidopingová agentura (WADA) právě vydala zprávu z vyšetřování údajného systematického dopingu v ruské atletice; a hned bez zdůvodnění prý vyloučit Rusy z Mezinárodní atletické federace (IAAF) a tím i ze všech soutěží včetně olympijských her kvůli porušení antidopingového kodexu. A vše naznačuje, že v zemi fungoval státem řízený doping. To si ti Rusové dovolili ale příliš; opičit se po USA a jejich laboratoři na doping BALCO...

Ve zprávě, čítající přes 300 stran, se též uvádí, že k událostem nemohlo dojít bez vědomí ruské vlády. „Bylo by mimořádně naivní se domnívat, že aktivity na takové škále se mohly stát bez otevřené či tiché podpory ruských vládních autorit.“ Jasně, Putin je přece prvotřídní zlosyn a Bílý dům jen klášter s oválnou orální modlitebnou. Presumpce neviny po americku. WADA navrhla také doživotní zákaz činnosti zatím nejmenovaným pěti sportovcům a stejnému počtu trenérů či funkcionářů. Za co ten nevídaný trest, to se ještě tají; co kdyby jim Rusové dokázali opak...? Copak mají Spojené státy v Sýrii ještě málo blamáže...?


Dopovala jste někdy? zeptali se přímo novináři Jie Š‘-wen. „Absolutně ne!“ odpovídala s klidem a dodala, že trénovala 2,5 hodiny ráno, to stejné večer posledních devět let. „Je to trošku nefér,“ říkala rekordmanka k útokům. „Jak mě můžou kritizovat jen za to, že mám víc medailí.“ Západ pořád soudí Čínu podle staré mentality a snižuje pokrok, který Čína udělala, otec plavkyně jen řekl, že Západ byl vždy arogantní… Foto: Reuters

Rusko a Čína jsou v pozici snadného terče pro Západ. Ten osočil i Číňanku Jie Š‘-wen. Že by „geneticky upravovaná“? Šestnáctiletá reprezentantka totiž získala na LOH v Londýně dvě zlaté medaile, překonala světový rekord na 400 metrů a v závěru nedělního finále polohového závodu na stejné trati dokonce plavala rychleji než americké hvězdy Ryan Lochte a Michael Phelps. A to bylo pro Američany velké ponížení, takže teď plave Jie Š‘-wen hlavně v dopingových podezřeních.

Copak je možné, aby byla tak dobrá? Žasne svět a především závidí, tedy zejména trenéři. Proti výkonu Číňanky protestoval v Londýně hlavně šéftrenér Američanů John Leonard. „Její výkon byl prostě znepokojující,“ uvedl Leonard poté, co si Jie Š‘-wen v bazénu zlepšila osobní rekord o pět vteřin. Asi se pan Leonard vyzná… Byla to přece americká sprinterka Marion Jonesová, co v říjnu 2007 vypověděla u soudu, že již od září 2000 do července 2001 užívala zakázané dopingové látky. Ty jí však prý bez jejího vědomí podával její trenér Trevor Graham. Chudinka malá, podvedená...

Ano, doping je svinstvo, ale proč někteří mohou, jiní nesmí? Proč americké atlety nevyloučili z mezinárodní atletické asociace IAAF, když od 80. let až po současnost měli a mají dopingových afér nepočítaně? Každý to ví, ale mluvit o tom, to není košer. Vše začalo, když šéf laboratoře Balco Victor Conte obvinil americkou sprinterku Marion Jonesovou z užívání steroidů i dalších dopingových látek před olympiádou v Sydney. V rozhovoru, který odvysílá televizní stanice ABC a jehož úryvky se objevily v zámořských médiích, Conte tvrdil, že Jonesovou učil píchat si injekce do nohou a že tak činila přímo před před jeho očima.

"Když jsem ji instruoval, jak to dělat, píchala si injekce sama do stehen. Seděl jsem vedle ní," citují agentury AP i Reuters úryvky z televizního rozhovoru s Contem. Kontroverzní šéf sanfranciské laboratoře byl dlouho vyšetřován a nakonec obviněn, že zásoboval zakázanými látkami řadu špičkových sportovců. Skoro celá americká sprinterská špička mužů měla prokázaný doping, ale nikdo jim nedal doživotní zákaz, a když už nebylo zbytí, tak pouze dva roky distanc... http://www.sport.cz/ostatni/atletika/clanek/45082-sef-firmy-balco-obvinil-jonesovou-zdopingu.html

Conte tvrdil, že jí dodával růstové hormony, EPO i v té době ještě nezjistitelný steroid THG po dobu třinácti měsíců před olympiádou v Sydney. Na ní Američanka v bězích a dálce získala pět medailí včetně tří zlatých. Jonesová na podzim roku 2013 kvůli aféře s laboratoří BALCO vypovídala u soudu. Několikrát ujistila, že žádný doping nikdy nebrala a všemi zkouškami prošla pokaždé s negativními výsledky; dokonce údajně absolvovala úspěšný test na detektoru lži. Conte výsledky na detektoru zpochybnil s tím, že byl test zinscenován advokáty Jonesové, obhájci atletky to odmítají. "Marion nikdy neužívala zakázané látky. Tvrzení pana Conteho jsou prý velice protichůdná a působí značně nevěrohodně. Možná by měl sám absolvovat test na stejném detektoru jako Marion," prohlásil jeden z právních zástupců Jonesové Rich Nichols.

Conte v rozhovoru se ale nedal a uváděl, že dodával zakázané podpůrné prostředky rovněž partnerovi Jonesové Timu Montgomerymu. V roce 2002 prý Conte stál za chemickou podporou atleta, který v tomtéž roce zlomil světový rekord v běhu na 100 metrů. Mimo to šéf neslavně proslulé laboratoře přiznal, že dodával zakázané steroidy baseballovému trenérovi Gregu Andersonovi, který je měl poté dávat zámořské hvězdě Barry Bondsovi či jiným hráčům. Už po roce trvajícím vyšetřování této dopingové aféry bylo jasné, že jde o malér nečekaných rozměrů.Reprezentant Petr Hejda pod dozorem trenéra Emila Brzósky zvedl na Porubských sportovních hrách 210 kg v nadhozu... Snímek Břetislav Olšer

Za doping donedávna nezjistitelným steroidem THG, který laboratoř šířila, bylo zkraje potrestáno prvních pět atletů, čtyři z USA a britský sprinter Chambers. Pozitivně byli testováni i čtyři hráči amerického fotbalu. V problémech se ocitla i Národní baseballová liga (MLB). Jak napsal list Newsday, federální vyšetřovatelé pracující na případu BALCO získali dokumenty, obsahující výsledky testů na steroidy u všech 1400 hráčů v předcházejícím ročníku ligy. Ovšem v případě zveřejnění tohoto seznamu by ztratili důvěryhodnost někteří známí hráči, ale i celá sezona. Oficiálně přiznaný počet pozitivních testů na steroidy v lize je pět až sedm procent, konkrétní hříšníci ale dosud zůstávali na základě několik let staré dohody anonymní. Kromě cyklisty Armstronga, co dopoval asi od chvíle, kdy se naučil jezdit na kole... Nebývalá hloupost nýmandů nebo jen účelově zlý úmysl…?

Laboratoř založená známým specialistou na výživu Victorem Contem se oficiálně specializovala na výrobu potravinových doplňků a mezi její klienty patřila řada slavných sportovců v čele s atlety Marion Jonesovou a Timem Montgomerym. A nebyl žádný doplněk stravy Herbalife, nýbrž výroba podpůrného prostředku tetrahydrogestrinonu (THG), jehož přítomnost v dopingových vzorcích se ještě nedávno nedala prokázat, byla ve skutečnosti hlavním druhem činnosti laboratoře BALCO. Vznikla tak největší dopingová aféra v historii nejen USA, do níž byla zapletena řada sportovních celebrit.

Několik paralelně spuštěných vyšetřování stále probíhá. To byla špatná zpráva zejména pro Americký olympijský výbor (USOC). Spojené státy přitom usilovaly o pořadatelství olympijských her v roce 2012, které by se měly konat v New Yorku, naštěstí prohrály s Londýnem, a kandidatuře by uškodilo, kdyby se mezi americkými reprezentanty vyskytli dopingoví hříšníci. Vzhledem k utajení výslechů sportovců před velkou porotou i řady dokumentů ale USOC nemohl proti nominaci „skrytých“ dopingových hříšníků nic udělat. Spíš nechtěl...

Americká sprinterka Jonesová napřed zapírala nos mezi očima, pak ale přiznala barvu a v říjnu 2007 vypověděla u soudu, že již od září 2000 do července 2001 užívala zakázané dopingové látky. V reakci na její výpověď ji americký olympijský výbor vyzval k vrácení všech olympijských medailí, což Jonesová učinila. Mezinárodní atletická federace IAAF rovněž rozhodla o anulování všech jejích individuálních i štafetových výsledků od 1. září 2000 (tj. včetně výsledků z olympijských her v Sydney). Soud ve White Plains ji odsoudil k půl roku vězení s následnou dvouletou podmínkou. Tento trest Jonesová dostala jak za lhaní o svém dopingu, tak i za krytí svého bývalého partnera Tima Montgomeryho, který čelí obvinění z falšování šeků.

Brala látku, které se říkalo “The Clear” (Čistý), protože v té době byla známými metodami neodhalitelná. Chemický název má tetrahydrogestrinon (THG) a je to zakázaný steroid, který produkovala nechvalně proslulá laboratoř BALCO. Odseděla si ve vězení půl roku za křivou výpověď při vyšetřování svého dopingového skandálu v roce 2003. Na vrcholu své kariéry byla Jonesová bezesporu největší hvězdou atletiky. V Sydney získala tři zlaté a dvě bronzové medaile v běžeckých disciplínách a skoku do dálky. Tato ocenění však po provalení skandálu sama odevzdala. Dosud je držitelkou tří zlatých medailí a jedné bronzové z mistrovství světa v letech 1997 a 1999. Pane Zarembo, vrátíte všechny medaile jako Jonesová…?

Kromě půl roku ve vězení musela jednatřicetiletá Jonesová také odpracovat 800 hodin veřejných prací. Bývalý miláček publika Jonesová však našla i spřízněné hlasy, které tvrdí, že je jen obětí systému, ve kterém dopují prakticky všichni a kde by bylo lepší podpůrné látky povolit. Přiznání zakladatele laboratoře BALCO Victora Conteho a dalších dvou klíčových osobností k distribuci zakázaných prostředků sportovcům nebylo tečkou za rozsáhlými dopingovými aférami. Tvrdí to Don Catlin, jeden z vědců, kteří rozpletli případ okolo zmíněné firmy. Contemu se ale přiznání vyplatilo, za distribuci a praní peněz v BALCO mu soud vyměřil jen čtyři měsíce nepodmíněně a stejnou dobu domácího vězení. Vedle mediálně propraných jmen sportovců jich v kauze figuruje dalších více než třicet. Přesto aféra měla v USA i pozitivní účinek. Donutila kongresmany k přísnějšímu antidopingovému zákonu, třináct amerických atletů už bylo potrestáno a ligy baseballu a hokeje zavedly přísná dopingová pravidla.

Když někdejší šéf laboratoře BALCO po směšných čtyřech měsících opustil vězení, společně se svou dvaadvacetiletou dcerou obnovili činnost společnosti s názvem Vědecká výživa pro lepší kondici (SNAC), kterou založil už před dvaceti lety. Jejím hlavním produktem je v současnosti prášek obsahující zinek a hořčík, který pomáhá vzpěračům při léčbě poraněných šlach a ke zlepšení spánku. Na rozdíl od produktů laboratoře BALCO je tato látka povoleným doplňkem. Contemu se podle agentury AP daří výborně, na ruce má hodinky značky Rolex a pořídil si nový luxusní automobil Bentley za bezmála čtyři miliony korun. Každý měsíc jeho společnost prodá produkty za 300 tisíc dolarů. Mezi zákazníky byli také profesionální sportovci včetně pálkaře Barryho Bondse, který kvůli spojení s laboratoří čelil obvinění z dopingu. Na chodbách společnosti SNAC visí rovněž dresy dopingových hříšníků atletů Tima Montgomeryho, Kelli Whiteové nebo C. J. Huntera.

Dopingová zkouška norské lyžařky Marit Bjorgenové, která vybojovala na olympiádě v Soči tři zlaté medaile, byla kladná...

Americký skeletonista Zach Lund dostal od Sportovního arbitrážního soudu (CAS) roční trest za doping. (Skeletonista – závodník jede v ledovém korytě na speciálních nízkých saních vleže na břiše, hlavou napřed.) Šestadvacetiletý Lund byl pozitivně testován po závodu v Calgary na látku finasterid. Ta je obsažena v léku, který se užívá proti vypadávání vlasů. Finasterid je ale od roku 2005 na seznamu zakázaných látek, neboť může maskovat užívání steroidů. Lund měl dočasně pozastavenou činnost a přišel o vedení v průběžném pořadí Světového poháru… Atletický trenér Remi Korchemny se stal prvním koučem v historii amerického sportu, kterému zastavila činnost národní antidopingová agentura. Čtyřiasedmdesátiletý kouč, jehož jméno bylo spojeno s kauzou kalifornské laboratoře Balco, distanc přijal a zavázal se, že už nikdy nebude pracovat v žádné sportovní organizaci, která uznává světový antidopingový kodex. Korchemny v minulosti trénoval sprinterské hvězdy Kelli Whiteovou a Dwaina Chamberse, kteří byli usvědčeni z dopingu. Uznávaný odborník se později přiznal, že podával atletům zakázané podpůrné látky během svého působení v San Francisku v letech 2000 a 2003. Uvedl, že doping dostával od šéfa laboratoře Balco Victora Conteho. Poté, co byl obžalován, přišel Korchemny o zaměstnání na střední škole v Union City i na univerzitě v Haywardu. Nedávno mu vypršel roční podmíněný trest, kterým jej potrestal soud za účast v kauze.

Američtí vědci se však snažili dál. Genetická upravená „supermyš“ je schopna uběhnout šest kilometrů bez zastávky, plodit potomky celý život a přejídat se, aniž by ztloustla. Je však také více agresivní. V odborném časopise Journal of Biological Chemistry o tom informovali vědci z Case Western Reserve University v Clevelandu. Výzkumníci, kteří myš vyvinuli, přirovnávají její fyzické schopnosti ke schopnostem nejlepších atletů. „Jsou svým metabolismem podobné Lanci Armstrongovi šlapajícímu do kopce v Pyrenejích. Nejedí ani nepijí a přesto mohou běhat čtyři nebo pět hodin. Jsou desetkrát aktivnější než běžné myši a také žijí déle,“ řekl pro britský list Independent profesor biochemie Richard Hanson, který patnáctičlenný tým výzkumníků vedl.

Její spotřeba potravin je sice oproti běžné myši dvojnásobná, přesto však supermyš dosahuje jen poloviny její váhy. Supermyš, jejíž první exemplář byl vytvořen již před devíti lety, je zajímavá také tím, že byla vytvořena modifikací genu, který je přítomen i v lidském těle. Pokus tak otevírá otázku, zdali by bylo možné podobným způsobem vylepšit schopnosti i u člověka. Výzkum byl především zaměřen na studium enzymu PEPCK-C, který se projevuje zejména v játrech a ledvinách. Je jasné, že výsledky by mohly být využity i farmaceutickými společnostmi při hledání nového způsobu, jak léčit svalová onemocnění. Nebo naopak zneužity laboratořemi pracujícími na dalších formách sportovního dopingu.

Nyní jen stručný výčet dopingových hříšníků USA - rok 1990; americký světový rekordman v běhu na 400 m Butch Reynolds měl na mítinku v Monaku ve svém vzorku nandrolon a dostal dvouletý zákaz startu. Olympijský vítěz, americký koulař Mike Stulce, byl doživotně diskvalifikován za užívání anabolik při MS ve Stuttgartu. Stulce byl při dopingu poprvé chycen již v roce 1990. Americký koulař Randy Barnes, olympijský vítěz a světový rekordman, užíval androstendiol. Bylo to již jeho druhé provinění, a tak byl potrestán doživotním zákazem startu. Americký koulař a mistr světa C. J. Hunter měl po červencovém mítinku Zlaté ligy v Oslu pozitivní test na nandrolon. V březnu 2001 obdržel dvouletý trest, poté ukončil kariéru. Americká sprinterka Kelli Whiteová měla pozitivní test na modafinil a musela odevzdat dvě zlaté medaile z MS. Později přiznala, že užívala dopingové preparáty z laboratoře Balco.LOH Peking - Ptačí hnízdo... Snímek Břetislav Olšer

Podezření však padlo i na hvězdu hvězd - čtyřikrát zlatý Carl Lewis byl hrdinou her v Los Angeles 1984. V roce 2003 Wade Exum, jeden z ředitelů Olympijského výboru USA, předal časopisu Sports Illustrated kopie dokumentů, podle nichž byl Lewis před olympiádou v Soulu 1988 třikrát pozitivně testován a měl být tudíž z her vyloučen. Olympijský výbor USA však tehdy výsledky testů údajně ututlal. Dopoval Lewis už v Los Angeles? Sám provinění popírá. Byla to olympiáda ve znamení komunistického bojkotu. Byla také plná lží? "LOH v Los Angeles dlouho platily za poslední nevinné hry před nástupem éry anabolických steroidů," připomíná list Los Angeles Times. John Hoberman, expert z University of Texas, se směje: "Přitom steroidy už tehdy dávno ovládaly scénu. Jen fanoušci žili v nevědomosti."

Kalifornský deník Orange County Register nyní citoval "důvěryhodné zdroje z Olympijského výboru USA", které potvrdily, že těsně před zahájením her v Los Angeles se činovníkům povedlo utajit pozitivní dopingové testy 34 atletů USA, především na testosteron. Všichni se vyhnuli trestu! Skandály hvězd byly nežádoucí. Funkcionáři USA tehdy dokonce radili svým sportovcům, jak dopovat, naznačil Dick Pound, někdejší šéf Světové antidopingové agentury WADA. Varováním byly už Panamerické hry 1983 v Caracasu. Německý profesor Manfred Donike před nimi vyvinul nové, účinnější metody na odhalování dopingu. Poté, co díky nim usvědčil v Caracasu z použití steroidů kanadského vzpěrače, dvanáct atletů USA narychlo a neočekávaně odletělo domů. http://oh.idnes.cz/olympijske-hry-1984-americane-udajne-kryli-dopujici-atlety-pz6-/sport_oh.aspx?c=A090806_232430_sport_oh_aldTaké přes kanál La Manche se plave pod přísným dozorem doverského komisaře... Snímek Břetislav Olšer

Podle Pounda následně američtí atleti dostali přístroje, na nichž si sami mohli testovat, zda jsou po aplikaci dopingu už "čistí". Přední sprinterka Diana Williamsová před senátní komisí přiznala, jak na jaře 1984 obdržela od Olympijského výboru USA dopis, že měla v přípravném období na hry pozitivní dopingový test – s výzvou, aby během her byla za každou cenu čistá. Trest? Žádný! Britská BBC navíc informovala, že v závěru her se ztratily z hotelového pokoje Alexandra de Merode, šéfa lékařské komise MOV, dokumenty nejméně k devíti pozitivním testům.

Atleti USA získali v Los Angeles 35 medailí. Kolik z nich asi je bez poskvrny? "Já čistá byla," říká vítězka stovky Evelyn Ashfordová. "Ale dopingu kolem mne pak stále přibývalo. Ve finále na hrách v Barceloně 1992 už nebyl čistý nikdo." Pat Connolly, kouč elitních atletů a bojovník proti steroidům, teď vyzývá funkcionáře z roku 1984: "Dejte nám jména viníků. Mám obavu, že budou takřka totožná s přehledem medailistů." A jaký byl konečný výsledek řešení výše uvedené kolosální dopingové aféry v USA? Atletická federace IAAF se zdržela komentáře; upozornila ale, že s případem se bude muset vypořádat především americká strana a její antidopingová agentura USADA. "Máme v ni plnou důvěru. Už se úspěšně vypořádala s řadou sportovců napojených na BALCO, vnese jasno i do této kauzy," uvedl mluvčí IAAF Nick Davies.
 Inu, Atletická federace IAAF se zdržela komentáře, když prohlásila, že antidopingová agentura USADA má její plnou důvěru, zatímco Rusové jsou v tom i s Putinem až po uši; když nepomohly ekonomické sankce, vyloučení ruských atletů ze závodění jistě zaberte... Musí se přece měřit jedním metrem, že rafinovaní "bobuloví" podvodníci z USA...?

23 komentářů :

 1. Vzhledem k tomu, ze ruska antidopingova kontrola znicila 1400 vzorku a do skandalu je tam namoceny kdekdo bych rekl, ze Olserovi uz poradne jebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, hovado, a myslíš že žádná jiná laboratoř staré vzorky neničí ? Olšerovi nejebe, ale ty bys měl vytáhnout svojí blbou hlavu z americký smrdutý řiti

   Smazat
  2. Olserovi jebe uz dlouho. On treba nevidel ani zbrane hromadneho niceni v Iraku. A ty videli vsichni. Videl je Tonik Bleairu, videl je i nas Vasik, videl je ten cernousek z obrany US a take nase krvava Madla videla, i nas Karl na chvilku otevrel oci, ten ale nevedel co to je, tak zase usnul. Jestli on ten Olser snad nebude premyslet. Z toho snad zase jebne ty, co Vam tam hazi kus zvance.

   Smazat
  3. Jenže z těch 1400 vzorků byla většina NeRuských a ty mohly být všechny pozitivní, tak je třeba zakázat účast všem, dále je třeba projít všechny laboratoře a kdo za posledních 50 let zničil jakékoliv vzorky, tak jim odebrat licenci zakázat činnost, zavřít vlády a všechny vybombardovat, jen tak to bude konečně smeteno spravedlivě se stolu.

   Smazat
 2. USA jsou založeny na genocidě původních obyvatel, na státním terorismu - vypálení anglické flotily, na přepadech a anexích cizích států - více než polovina území Mexika, anexe Havaje. To vše následované přepady cizích států, od roku 1946 již 36, vylhaných důvodů k vraždění, přepadávání a loupení!!!!!
  Že lžou v oblasti dopingu, ro je to nejmenší!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsi na invazi 20 tisíc po zuby ozbrojených hrdiných vojáků USA na malý ostrůvek Grenada, který bránilo cca 2 tisíce špatně vyzbrojených místních obyvatel a vojáků, kdy vojska USA dosáhli obrovského "vítězství"?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

   Smazat
 3. Jasná situace,izolovat Rusko ve všem.
  Když prezident FIFA,nechtěl odebrat Rusům pořádání MS ve fotbale,musel se rozloučit.Pokud to neudělají další,budou se s teplým místečkem loučit také.

  OdpovědětSmazat
 4. I kdyby na každém šprochu bylo pravdy trochu, tak načasování tohoto odhalení je vysoce podezřelé. A to už nemluvě o obsahu tohoto článku že někdo může, jiný nemůže. Jenže vysvětlujte to prosťáčků z 14:16

  OdpovědětSmazat
 5. A tak zase vytiahnut nieco proti rusakom. Sladoval som správy na CT 24 a tam jasne bez dokazov ale sebavedomo obvinili rusov ze českí atleti stratili medaile na OH v Londyne preto zu ruskí atleti dopovali. Proste bez dôokazov,ale ked to USSmani a briti šplechli do eteru tak lokajska ČT 24 šalela radostou. Tak milí tí češi ktorí tejto propagande uverili vedzte že za neuspech atletov zase môže ten zlosyn Putin a hrozní rusáci. Jak jeden čech řekl, pravda začína tam kde končí dosah české televize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. standardní manipulace modro-hnědých svazáků z ČT

   Smazat
 6. Sebastian Coe, současný předseda IAAF

  Datum narození: 29.9.1956
  Stát: Velká Británie
  Výška: 176 cm
  Hmotnost: 58 kg
  Pohlaví: muž
  Sebastian Coe byl trénován svým otcem od 12-ti let. První jeho větší vítězný závod je halové mistrovství Evropy ve Španělsku v roce 1977. O dva roky později již vytvořil své první světové rekordy. Na 800 metrů časem 1:42,33 a na 1500 metrů časem 3:32,1 minuty. V roce 1980 na olympijských hrách získal dvě medaile. Zlatou na 1500m a stříbrnou na 800m, kde ho porazil Steve Ovett. O čtyři roky později na olympiádě v Los Angeles, tento úspěch zopakoval. V roce 1981 vytvořil Sebastian Coe světový rekord na 800m časem 1:41,73 minuty. Tento rekord odolával až do roku 1997, kdy ho nejdříve vyrovnal a později překonal Wilson Kipketer, keňan závodící v barvách Dánska. Wilson Kipketer je dosud jediným rychlejším běžcem na 800m než Sebastian Coe! V roce 1986 vyhrál ještě zlatou medaili na evropském šampionátu ve Stuttgartu a tentýž rok si vytvořil životní maximum v běhu na 1500m časem 3:29,77 minuty.

  Jarmila Kratochvílová, nar. 26.1. 1951

  Vrcholem Jarmiliny kariéry byl rok 1983. Dostala se do životní formy. V srpnu zaběhla v Mnichově osmistovku za 1:53,28 min. a tomuto času se dosud žádná půlkařka ani nepřiblížila.
  Mezitím byla v evropské hale suverénní, porážela své soupeřky rozdílem třídy a její čas z Milána (1982) 49,59 s, je stále halovým světovým rekordem.

  Zlatá generace atletů 80. let, kteří zobali a zobali jako vrabci o žních...

  A co "fenomenální" plavci Spitz a Phelps? Ti nezobali? ...

  OdpovědětSmazat
 7. V profesionálním sportu se točí tolik peněz, že by mne spíš zajímalo, jestli existuje alespoň někdo, kdo nedopuje.

  OdpovědětSmazat
 8. Doping je spojen se sportem již od antiky. Do sportu jsem dělal mnoho let a vím, že dnes bez dopingu se necvrkají ani kuličky. A není jedno, kdo ten doping sportovcům zabezpečuje? Dnes jsou sportovci soukromí podnikatelé jako každý jiný, kteří si svými výkony vydělávají na živobytí. A jestli jim doping zajišťují a hradí sponzoři, nebo stát(o čemž v současné době silně ale silně pochybuji), tak to vyjde přece na stejno...Navíc podpora státem by byla sice špatná, ale přeci jen podpora soukromého podnikání. P.S. A co se týče reprezentace státu, kdo to dnes žere jako dřív, oni to mnohdy taky tak neberou. Dřív byla reprezentace čest dnes jedou borci raději na nějaký turnaj nebo míting než by šli reprezentovat, tam mají víc. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 9. A opět je to, tedy dopink dílem kapitalismu, tedy peněz. Vyhrát znamená mít peníze pro sebe. No a kdo na to nemá musí používat podpůrné prostředky, které zvyšují výkonnost za cenu poškození zdraví. A to není jen v Rusku, všude na světě a zejména v USA se hledají prostředky na zvýšení výkonnost, se snahou zabránit odhalení použití nepovolených prostředků.

  OdpovědětSmazat
 10. rusáci by to měli odmávat sami a atlety stáhnou za Ural. Nyní ať přijedou kamkoli, budou podezřelí. Jestli přijedou k nám na memoriál, tak je vypískáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypískáte...

   Smazat
  2. Blbečku (22:39), tito atleti se pohybují celý rok po celém světě, kde i závodí, trénují a relaxují. V samotném Rusku jsou minimálně. Ve světě také prochází antidopingové kontroly. Proto je toto jenom politická akce amerických loutek ve vedení sportovní asociace, protože procento záchytů má Rusko stejné, jako jakákoliv jiná země světa.

   Smazat
  3. já na žádný míting nepůjdu. To bych musel pískat na všechny a mě zrovna to pískání moc nejde.

   Smazat
  4. Za mě se vyjádřil Pavel Ovčáček, Mikulášovice
   dnes 08:57
   "Jen Tour de France ma tolik prusvihu, ze by ve Franci museli zakazat jezdit na kole." - Jasně a vtipně.

   Smazat
 11. doktor Vrcholový sport ,ať atletika,fotbal nebo hokej je jeden velký podraz na stádo tupců, kteří to platí.Jsou to profíci,živí se tím tak když chtějí,ať třeba na to umřou.Je to jejich volba a zadarmo to nedělají- nemůžou říci,že nevědí do čeho jdou.Jsou to novodobí gladiátoři, tak bych z nich nedělal světce.
  Je to kšeft a proto bych to nepodporoval.Něco jiného je sport pro radost ....tedy nikoliv pro prachy.

  OdpovědětSmazat
 12. Amíci jsou prostě ubozí...ubozí...ubozí !!!

  OdpovědětSmazat
 13. Toto olympijské vylučovanie sme už v minulosti zažili, aj ruských Armstrongov, ako toho šermiara s falošným kontaktom na hrote, ale len v chorej hlave zastrčenej v niektorom zadku môže vzniknúť nápad vylúčiť celú reprezentáciu...

  OdpovědětSmazat
 14. Potkají se nad oceánem dvě rakety.
  Kam letíš, ptá se ruská? Do Ruska a Ty? Já do USA, vypijem kalíšek na setkání.
  Po pár kalíšcích se americká začne divně motat.
  Ruská soucitně: Není Ti dobře, pojď vezmu tě domů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.