Reklama

pondělí 30. listopadu 2015

Je si Bílý dům vědom, co se tu rozehrává? Na čí straně však stojíme my?Zavleče nás to do přímého konfliktu s Ruskem?


Patrick Buchanan
30.11.2015   Střípky ze světa
 Přidrzlé ambice krotí i guru pravice
EU se Turecko, které ji migrační vlnou destabilizuje, snaží uplatit. Sekunduje tomu i většina „levice“. Pat Buchanan je ikonou pravice. „Paleokonzervativní“ a v Americe. Vražda dvouruských vojáků, bojujících proti IS - píše – je „nabubřelá provokace“.A sekunduje i Putinovým slovům o „komplicích teroristů“. Na Erdoganovu adresu se táže, „proč to ten turecký autokrat udělal?“ „Proč s Ruskem riskuje střet?“Kvůli pár vteřinám, kdy se prý Su-24 ocitl nad tureckým územím, to není. S Erdoganem cloumá vztek, že by Putin mohl v Sýrii uspět. „Zachránit režim Bašára Asada.“ Co si však ten turecký „autokrat klade za konečný cíl?“
„A co my? Věděla snad, že Turecko může ruské letouny napadnout, vláda Spojených států? Dali jsme Erdoganovi, aby jeden z nich sestřelil, zelenou i my?“
„To nejsou otázky, nemající váhu. Protože Turecko je spojencem v NATO. A zasadí-li Rusko odvetný úder, může seAnkara odvolat na Článek V. Severoatlantické smlouvy a žádat, abychom na jeho straně stanuli proti Rusku se zbraní.“

Za situace, kdy dal Putin „jasně najevo, že se zastrašit nenechá“. A už „čtyřiadvacet po sestřelení letounu zasypalturkmenské vzbouřence“ – „a jejich džihádistické spojence“ – „údery letectva, námořnictva i dělostřelectva“.
Útok na SU-24 plány, jak proti ISIS spojit síly Francie a Spojené státy i Ruska, zmrazil. Důsledkem je „syrská občanská válka, v níž stojí Turecko na straně džhádistických vzbouřenců a Rusko, Írán a Hizballáh na straně syrského režimu“.
„Na čí straně však stojíme my? Jakou strategii a jaké řešení nabízí prezident Obama“ – „a jak konkrétně jich plánuje dosáhnout“ – „zůstává hádankou. Konce nemají ani otázky, budící poplach.“
„Damašek podle The Times of Israel hlásí, že Izrael v pondělí odpálil čtyři rakety, které zabily pět syrských vojáků, osm bojovníků Hizballáhu a další zranily. Pokud by Asad a Hizballáh sáhli po odvetě, může to Izrael zatáhnout do syrské občanské války ještě otevřeněji. A bude-li Izrael napaden, tlak na Washington, aby na syrský režim a Hizballáh zaútočil, zesílí.“
„Jenže pokud bychom tomu tlaku měli vyhovět, zavleče nás to do přímého konfliktu s Ruskem.“ A „to, čemu se po 45 let studené války prezidenti Spojených států programově vyhýbali – vojenský střet s Moskvou – se stane reálnou variantou. Je si Bílý dům vědom, co se tu rozehrává?“
Tím spíš, že střet mezi Ruskem a NATO hrozí i na Ukrajině, kde se „sloupy elektrického vedení, zásobujícího Krym, staly terčem sabotáže“. A poté, co „to prý byli nacionalisté, kdo je vyhodil do povětří“, „brání obnově velké části dodávek proudu na poloostrov krymští Tataři“. Zatímco „Kyjev ze solidarity s nimi oznámil, že kamiony se zbožím pro Krym nepustí přes hranice“.

„Rusko kontruje oznámením, že přestane nakupovat ukrajinskou produkci a na prahu zimy může zastavit i dodávky plynu a uhlí. Ukrajina závisí na ruských dodávkách fosilních paliv stejně, jako Krym na ukrajinských dodávkách elektřiny. Krym z Ukrajiny dostává 85 procent vody a 80 procent elektřiny.“ A zároveň „slábnou i naděje Moskvy, že budou zrušeny sankce USA a EU“.

„Je to snad všechno navzájem koordinováno? Dala snad Erdoganovi zelenou, že má ruský letoun sestřelit, vláda Spojených států? Byl to snad Obama, kdo autorizoval ukrajinskou ekonomickou karanténu Krymu?“

„Poněvadž možnosti, jak reagovat, má i Vladimír Putin. Ruská armáda a proruští rebelové na jihovýchodní Ukrajině jsou s to obsadit Mariupol a vytvořit pozemní most na Krym za dva týdny. V Sýrii je to Rusko, mající tam 4.000 vojáků, s to eskalovat mnohem rychleji, než my či naši francouzští spojenci.“
„Putin americko-francouzské útoky na ISIS prozatím podporuje. Budeme-li však, tak jako Turecko, pomáhat vzbouřencům, napadajícím syrskou armádu, hrozí to přímou konfrontací s Ruskem.“ V situaci, kdy „by naši spojenci z NATO nebyli k nalezení“.
„Domyslel někdo do důsledků i to?“
Domyslela to česká „levice“? Má-li Ankaru i za vhodného příjemce našich darů? Tunelů z našich daní – do kasy „tureckého autokrata“? Komplice chátry, vraždící v Sýrii už skoro pět let?

19 komentářů :

 1. Uvidíme kam chráněnec USA dojde. Pokud turecká armáda překročí hranice Sýrie bude válka. Ovšem Turecko napadeno nebude,takže těžko může NATO žádat o pomoc. A pokud požádá a bude mu vyhověno,tak tedy vítejte ve 3. světové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud Turek napochoduje do Syrie, tak dostane takovou přesdržťku, že se nebude stačit divit a nebude se jednat o napadení Turecka, bude to jen obrana Syrie před Tureckým vpádem. V tom případě by Turecko nemohlo využít čl.5. No a na které straně stojíme my. Samozřejmě na té správné i když je to trochu zamotané. Dá se říci, že celé NATO podporuje boj Kurdů proti IS. Pouze Turci s tím mají problém, protože ti leta bojují proti Kurdům a tím IS nepřímo podporují. USA toto samozřejmě vědí, ale nemají důvod s tím něco dělat, protože i jim to vyhovuje - viz občas dojde ke shozu vybavení pro Kurdy, které omylem spadne do prostoru ovládaném IS. My rovněž podporujeme Kurdy v jejich boji proti IS a to se vším všudy, tedy zásobujeme je zbraněmi a střelivem, které opravdu dostanou. Tím, samozřejmě podporujeme i Rusko, protože i to bojuje proti IS. Je to trochu zmatené, ale je to přesné. Jsme sice členy NATO, ale současně podporujeme i Rusko, které je proti NATO. Žádná 3 světová zatím nehrozí dokud se do toho zase nezamíchá USA a ti to neudělají, protože přesně ví co by se dělo v USA. Rusové by je rozstříleli z lodí a z ponorek. Rakety s takovým dostřelem mají k dispozici. A tak je to správné a tak to má být.

   Smazat
  2. Poslechněte si toto a bude vám jasné co si ten turecký autokrat klade za cíl.
   https://www.youtube.com/watch?v=3Egnu4Ndr2U

   Smazat
  3. Buchanan blog si může každý přečíst v originálu tj bez těch sráček rádoby editorů různého politického zaměření na které se zde poté reaguje v diskusy.Ale,konec konců i euro poslanec soudruh Ransdorf čerpà vědomosti z plátku Střípky že světa,že?Proto se člověk nemůže divit,že i jak a.23:55 tak i mnozí další ví co je správná a jak to mà být.A o tom to je!!!

   Smazat
 2. "Co si však ten turecký „autokrat klade za konečný cíl?“

  Ukrást kus Sýrie, případně i Iráku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nakonec ho pověsí vlastní lid(spíše armáda)

   Smazat
 3. Maj doklepáno.....
  jak pigmenťák ,tak recept...
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doklepáno ještě není. Skončí to tragedií.

   Smazat
 4. Proč nenapíšete o přesunu těch ruských praporů k Turecké hranici ?

  Situace je dávno mnohem vážnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nebudu nic kupovat na Vánoce. Je to zbytečné. Vánoce už nebudou.

   Smazat
  2. Ale nakupte. Vánoce budou, takové tajné, jako za komoušů a muslimáků. Bez koled,...

   Smazat
  3. Já jsem si také říkala,jestli mám vůbec péct...
   j.

   Smazat
  4. 30. listopadu 2015 23:23

   Za komoušů byly Vánoce tajné? To jsi se asi pak probudil s hlavou v nočníku, ne?

   Smazat
 5. Něco na odlehčení situace:

  Lezou tři slimáci po lese a nejdnou z ničehi nic jeden z nich exploduje. Zbylí dva chvíli nechápavě pozorují zbytky vybuchlého slimáka a pak jeden z nich konstatuje "Asi to byl muslimák".

  OdpovědětSmazat
 6. V německé TV se poprvé debaty zúčastnila předsedkyně AfD.
  Hamburk odmítl olympiádu.
  Němci pošlou 1200 vojáků do Sýrie, ale nevědí, kdo tomu bude velet a co tam budou dělat.
  Zelení veřejně přiznali chybu, co se týče větrných elektráren - vraždí ptáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zelení mně hrozně zklamali....jsou to srabi..
   jak v Německu,tak v Rakousku -člověk by řval nad tou úrovní.
   Jediné co jim jde mlít zbytečnosti,potom vytvářet světelná pole ze svíček nad charlie hebdo
   a podobnými divadelními představeními a buzerovat o znovuobnovitelných zdrojích a lásce k uprchlíkům ..
   každà jejich akce se ukáže být kokotinou-
   a když se ukáže tak zatloukat svoji blbost a zatloukat a zatloukat...tu a tam přiznají ,s křížkem po funuse ,svoji chybu,ale stejně NIKDY NIC nenapraví.
   jituš

   Smazat
 7. Jak se to ukazuje,jde o hodně a to nám předložili,jak hbitě Turci obchodují s ropou a o to jde,občany Sýrie vystěhují do Evropy,to se snaží i na tom vydělat.Také musíme k tomu přidat o co jde dál,který stát BV,by přešel pod správu Turecka.Navíc vidíme,jak jsou až nebezpečný Turečtí vládci,když jim to Putin překazil.

  OdpovědětSmazat
 8. Jedno je už jisté. Vímo kdo jsou kolaboranti.

  OdpovědětSmazat
 9. Vlady SR a ČR zjevne kolaboruji a dokazuji to svym hlasováním o podpore Turecka. Jakym pravem a kdo je poveril, aby rozdavaly penize danovych poplatniku vrahum afasistum. Pokud si to lide nechaji libit, budou v tom pokracovat dal. Sobotka ma 40korun pro duchodce, ale nevaha 700 mil. dat Turecku, aby mohlo posilat jeste vice dzihadistu do Evropy. Fico klidne nebude cekat na fondy EU pro utecence, protoze jsou nejiste, ale da je ze statniho rozpoctu. Nemely by vsecny ty prostredky nahodou slouzit nasim lidem? Pravdu ma Carnogursky: Nevolte vlastizradne politiky a strany, ktere pritahli NATO a nyni islamisty. Na Slovensku bude podle novych zakonu kazdy spehovan, zaviran, podeziran, kdo se nepodvoli. A co vlada a parlament, ktere vse, co vidi na ocich Obamu a Merklove, plni v predstihu? Pro ne zadny trest neni?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.