Reklama

neděle 29. listopadu 2015

Je to tady. Ruská námořní pěchota podporovaná tanky T-90 MBT se zapojila do pozemní operace v Sýrii

29. 11. 2015  AC24
Ruské síly zaútočily na pozice rebelů v Sakhl al-Gab mezi Latakií a Idlibem v severní Sýrii. 
Do útoku se zapojily ruské síly až o síle batalionu. Návrší držené rebely bylo vystaveno těžkému dělostřeleckému bombardování pomocí houfnic a raketometů. Ruské síly měly rovněž letecké krytí letounem Su-25M.
Do pozemní operace se zapojila ruská Námořní pěchota podporovaná tanky T-90MBT a bojovými vozidly pěchoty BTR-80 (BTR-82?) APC.
Dodobyté pozice jsou v tomto okamžiku obsazeny ruskými a syrskými silami.

Syrští provládní žurnalisté potvrzují, že ruská pozemní vojska provedla operace i u Aleppa.
Komentář od J. Hawka: Zatím není možnost zjistit, jsou-li tyto zprávy pravdivé, ale je pravděpodobnější, že ruské pozemní jednotky se bojů fakt účastní, než naopak. Ty obrázky tanků T-90 MBT na trajlerech, které se používají spíše při dlouhých přemisťováních než při bezpečnostních operacích přímo v blízkosti letiště Khemeimin, naznačují, že pozemní složka ruských vojsk se už neomezuje jen na prostředí ruských námořních a leteckých základen v Sýrii. Tento vývoj je v souladu s přípravami ohlášenými v aktualizaci stavu Ruské vojenské mapy a se skutečností, že Syrská armáda není moc na šokové úderné zteče, což ale pak snižuje účinek ruského leteckého či dělostřeleckého bombardování. Jakmile bude moci ve vybraných sektorech fronty začít operovat pár bojových seskupení posílených batalionů jako „síly mimořádného nasazení“, tak budou mít na celkovou situaci vliv neúměrně převyšující jejich počty (a ve skutečnosti jsme něco podobného spatřili i během zimních bojů 2014/15 na Donbase), přičemž Syrská armáda, „pravidelné síly“, bude držet obsazená území, povede obranné operace a bude vytvářet podmínky vhodné k nasazení ruských úderných jednotek.


Překlad: Miroslav Pavlíček

37 komentářů :

 1. Doufám,že to je pravda.Ale nějaký batalion je málo. Chtělo by alespoň 20 divizí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Treba to tam vycistit a nastolit poriadok.Palec hore pre Putina.

   Smazat
 2. Než se UE a USA rozhoupou, tak bude Syrie za účasti Ruských a Syrských jednotek Bašára Asada svobodná a pak si tam nikdo ani neprdne a všichni idtáhnou s ocasy staženými mezi nohama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kéž by to tak bylo a hlavně rychle!!!
   j.

   Smazat
  2. ...už jich mirumilovných opozičníků a bojovníků IS je se staženými ocasy pod ochranou židovky Merkel v Evropě cirka 650 000. Zbraně za nimi budou přivezeny na lodích do německých přístavů. Teď budou německý nacistický národ definitivně zkrocen. Vedení státu židé, ozbrojené složky islamisté.

   Smazat
  3. A o to právě jde, rozprášit jim tu jejich umírněnou opozici, než se západ probere. Rusko je pořád o několik kroků napřed. A i když mu házejí klacky pod nohy, na věci to nic nemění. Paráda. A bude to i hezký precedent pro další západní choutky, teď už budou vědět, s kým mají tu čest a ať se jim to líbí nebo ne, s Ruskem prostě budou muset počítat. Budou dál na Rusy machrovat, ale na všechno se pro jistotu budou ptát Putina, aby je náhodou neklepl přes prsty. A nejvíc se těším na naši Čt. Ale pořád platí, že jediné, co může Rusku podrazit nohy, jsou vlastní zrádci. No to nakonec mi známe velice dobře. Snad se ale i ti bohatí (alespoň většina z nich) poučí o skutečném vztahu západu k Rusům a že pro ně jakýkoliv Rus nikdy nebude partnerem, nýbrž nepřítelem, kterého je třeba zničit jakýmikoliv prostředky. A ti, co jim v tom budou pomáhat, ztratí i to poslední, co mají - svou vlast, svůj národ, jeho svobodu a suverenitu. Venku je totiž ve skutečnosti nikdo s otevřenou náručí nečeká. Ale i to Putin ví a snad si to ohlídá, i když je to fuška možná větší než v Sýrii.

   Smazat
  4. Nepravdivá informace pro vyvolání nepokoje!

   Smazat
 3. zašlapat usáky a jejich ISIL do bahna těch 50 manekýnů tam dělá co???
  být mladší tak jsem tam se zbraní / za ten bordel můžou američani a proto
  by Rusi měli srovnat východ usa se zemí mají právo prvního a taky posledního úderu a svět si oddychne !!

  OdpovědětSmazat
 4. Jedna divize má cca 15 tis. vojáku. Tudíž 20 divizí reprezentuje 30 tis. vojáků, které by se přemístili do Sýrie. Ale k čemu ?! V dnešní době jsou výrazněji důležité zbraňové systémy. Toť zatím vše!
  plukovník v záloze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbraňové systémy neumí udržet pozice

   Smazat
  2. Kolik je 20x 15000 ??? :-)

   Smazat
  3. 22:34 plukovníku,tys byl určitě politruk,ti ničemu pořádnýmu nerozumněli a neuměli počítat....jinak ten článek je "o hovně"....

   Jo,ať žije Assad a jeho věrní vojáci"...

   Smazat
  4. Rusové s pěchotou do Sýrie ve velkém nepůjdou. Co by tam dělali? Syřani sami si musí vybojovat svobodu a zbavit se Islámského státu.

   Smazat
  5. 15 tisíc mužů má včetně logistiky a týlového zajištění možná tak akorát výsadková divize - a těch bude existovat málo, jen několik, ani ne desítek. Ostatní vojska jsou již dnes spíše smíšené jednotky a kolik je z toho skutečně "bojových" se dá těžko předpokládat. Na celou akci do Sýrie nebudou Rusové potřebovat více, než pár tisíc "bojových", o týl se jim postarají Syřané, jak se píše v článku. Ale tak rychle jako na Donbasu to asi nebude - ta Sýrie je dost veliká a nebo bude stačit dobýt pár míst a hoši z IS utečou sami, což se rusům líbit nebude - nechtějí, aby se jim vrátili domů a nebo někam poblíž.

   Smazat
  6. A pár miliónov (nie veľa = 6 až 7 mil) vojakov čínskej pechoty by nemalo záujem o také menšie cvičenie v Sýrii ?? nie je to veľa, ale evidentne by to bola citeľná pomoc!

   Smazat
  7. Číňané už do Sýrie staví čínský Šinkanzen, aby se tam mohli vojáci co nejrychleji přepravit. Za měsíc bude hotov terminál u Rakka, za dva měsíce u Berlína -:D

   Smazat
 5. Díky za pan presidenta Putina. Ať žíje!

  OdpovědětSmazat
 6. Jen pro upřesnění. Tento článek v originále vyšel již 23.11.2015

  http://military-informant.com/army/rossiyskie-voyska-vzyali-shturmom-pozitsii-povstantsev-vblizi-latakii.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale bez jediného odkazu na zdroje informací. Iva

   Smazat
  2. 7:29

   To je ten první zdroj právě:) a z něj to jde přes další dva zdroje sem na NR :).

   Smazat
  3. 7:29

   Žádný problém s článkem nemám, jen že tam Ruské pozemní jednotky jsou už týden a takhle to vypadá, že přišli včera.

   Smazat
  4. ČT nás neinformovala.

   Smazat
  5. 10:11

   Nevím jestli přesně ČT, ale "někdo" od nás tvrdil, že v Sýrii rusové bojují v několika tisícových počtech od samého začátku.

   Smazat
 7. Pokud je to pravda... tak by se mohli Kurdové připojit k Rusákům a společně by to mohli zvládnout. Ale i tak věřím, že Kurdům nakonec dají jejich Kurdistán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím ke komu se mají Kurdové připojit. Vím však jistě, že je ostudou lidského společenství, že národ o 25 až 30milionech lidí nemá vlastní stát na uzemí kde žijí staletí.Asi to bude tím, že lidstvo neoblažují drogami a neúčastní se obchodu s bílým masem a lidskými orgány jako Kosované.

   Smazat
  2. Kurdové nás Čechy, kupodivu, vnímají velice pozitivně. Třeba i díky tomu, že naši světoběžníci Zikmund a Hanzelka o nich vydali knihu ve třech světových jazycích a tím je fakticky představili světu. U nás žije například lékař a kurdský aktivista Yekta Uzunoglu, který kromě boje za práva Kurdů, seznamování s jejich tradicemi a nelehkým odvěkým bojem proti Islámu vykoupeným obrovskými oběťmi na životech, přeložil dílo Karla Čapka do kurdštiny. Tento pán často píše do Parlamentních listů a opravdu doporučuji si jeho články přečíst. A ano, Kurdové si opravdu zaslouží svoji vlast, už dávno.

   Smazat
  3. Asi nejznámější Kurd u nás je Sagvan Tofi

   Smazat
  4. Kurdové se pravděpodobně k nikomu nepřipojí, oni si chrání jen své území (které historicky považují za svoje) a dále je to nezajímá. Oni si chtějí obhájit jen svoje, ale to je už samo o sobě dost velká pomoc - nikdo přes ně neprojde.

   Smazat
  5. To Anonymní 30. listopadu 2015 10:59
   Neexistence samostatného Kurdistánu je možná daná tím, že na vytvoření územního celku s nepoddajným, bojovným a hrdým národem neměl světový četník USA dosud žádný zájem. Kdekoli od počátku 20. století o to stály, tam byla jejich vůle prosazena - viz rozpad tří monarchií (Německého císařství, C a K Rakousko-Uherska a Osmanské říše) jako výsledek politiky Woodrow Wilsona po 1.SV, rozbytí carského Ruska pomocí VŘSR za peníze NY bankéřů a v režii jejich lidí (Lenin, Trockij), změna hranic Německa po 2.SV, spojení NDR+BRD, rozpad SSSR, rozbití Jugoslávie a vytvoření státu Kosovo a všeobecně různobarevné revoluce po miléniu. Výjimkou je vznik Titovi Jugoslávie a nyní i přičlenění Krymu do svazku RF.

   Považovat USA za světové kurvítko, které to vše má na svědomí je hluboce zakořeněným omylem. USA jsou jen bojovým psem, který poslouchá svého pána - zákulisní loutkovodiče (globální bankéře). Bohužel (stejně jako pes) mají i svou hlavu a občas pokoušou i kolem stojící bez toho, aby k tomu dostaly příkaz.

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat
 8. kdo chce znát souvislosti, musí si nezbytně přečíst následující článek - http://aeronet.cz/news/v-v-pjakin-mimoradne-o-sestrelenem-letadle-3-svetove-valce-uprchlicich-evrope-a-turecku-video-a-cesky-preklad/

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika má proti Rusku obrovskou výhodu, může za sebe nechat bojovat někoho jiného - oficiálně jakýkoliv stát v rámci NATO a neoficiálně třeba svůj Islámský stát.

  OdpovědětSmazat
 10. Fandíme vám celá rodina . Mam doma tři šikovné ženské . Musím je bránit před těma zm..... Armádu nám zrušili a těch pár žoldáku umláti čepkama uprchlíci . Ať žije Zeman , Putin , Asad . Sluničkáři nás nezachrání . Nejlepší bude vyzbrojit se jak se dá . Za deseet let tu bude pěkně horko !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Francouzští Sluníčkáři už balí kufry a jiní už prchají z Francie do Israele, kdy začnou prchat ti naši a konečně uvolní místo ještě před sekretariátními volbami a budou nahrazeni neohroženými bojovníky za národ, za Boha, za rodinu.

   Smazat
 11. Bravo pane Putin,máte náš neskonalý obdiv.- Držíme vám palce,ať zatočíte s těmi tureckými šmejdy.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Putin má můj obdiv bojuje s tou Islámskou chátrou IS ! zato EU dělá vše pro to aby odebralo zbraně občanům EU aby občané nemůžou bránit svoji rodinu majetek zakazuje zbraně tím oslabuje obranu občana ochrání nás policie armáda v tom počtu co tu je ani náhodou!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.