Reklama

sobota 7. listopadu 2015

Jurij Selivanov: "Gordický uzel" a ruský meč


7. 11. 2015      zdroj
Strategie nepřímých akcí Vladimíra Putina vedla k dosažení přímých a hmatatelných výsledků v zahraniční politice. Svým vojenským úderem v Sýrii Vladimír Putin bez nadsázky rozsekl "gordický uzel" ve vztazích se Západem. Hlavní problém těchto vztahů po převratu na Ukrajině spočíval v tom, že Rusko bylo ochotno jít tak daleko, jak tomu bude třeba, až po rozsáhlou konfrontaci se Západem, aby nedošlo k zachování jeho nadvlády nad Ukrajinou.


Ale Západ nevěřil v rozhodnost Moskvy. Nevěřil po desetiletích ideologického sebeklamu, že Rusko je schopno něčeho významného ve vojenské oblasti. Proto ze setrvačnosti pokračoval v drzosti a zvůli.

Ale Rusko je toho stále více schopno. Západ stále méně. Posledním a možná i nejjasnějším důkazem je prohlášení amerického námořního velení, že USA poprvé ve své historii nejsou schopny udržet zároveň dvě skupiny letadlových lodí v oblasti Asie a Tichomoří a na Blízkém východě.

Za jiného, ne tak vynalézavého vůdce, jakým je Putin, by Moskva, nedej bože, začala utvrzovat změny v poměru sil a odhodlání jednat nejpřímějším a nedůmyslným způsobem - přímo ve středu Evropy... ...Výsledkem by bylo, že pragmatický Západ, který by se v praxi přesvědčil o závažnosti ruských úmyslů, by pravděpodobně vycouval. Ale tou dobou by už polovina Evropy a především Ukrajina mohly být v troskách.

Putin tento problém vyřešil bez nadsázky geniálně - v duchu jím uctívané filozofie východních bojových umění, která zcela vylučuje čelní střet s protihráčem. Provedl příkladný a ukázkový vojenský útok, který uskutečnil úplný zvrat v západních kornatých mozcích. Ale on to udělal tak, aby Evropa zůstala celá a nepoškozená a jediným "obětním beránkem" se stal i tak nepotřebný a bezpodmínečnému zničení podléhající "Islámský chalífát."

Ale Západ přitom dostal velmi názornou a přesvědčivou lekci. A byl nucený podstatně změnit tón v dialogu s Ruskem. Nakonec si uvědomili, že s námi se nežertuje a nepodvádí. Tento proces uvědomění stále pokračuje, ale již dnes můžeme konstatovat, že záměr Putina se plně vyplatil a dynamika osvícení západních mozků nabírá obrátky a má tendenci stát se nezvratnou.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. No, zatim Rusaci a jejich ruska loutka Asad zikali jen jakousi silnici a celosvetovou ostudu za vrazdeni civilistu.
  Bejt na vasem miste komousi, drzel bych hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste primitiv.Není co dodat.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. To si pletete. Ty civilisty vraždili US vojáci. V Afghanistánu. Celosvětová ostuda.

   Smazat
  4. Ty zje piča jak štyl z ryča...
   Ostravák

   Smazat
  5. nejen ostuda vícero států i organizací žádá vyšetření té hromadné vraždy

   Smazat
  6. Sýria je zástupným riešením,v článku sa píše o tom ,že Putin nechcel aby bola zničená minimálne stredná Európa a Ukrajina, preto postupoval tak ako postupoval.Civilisti - koľko by zahynulo civilistov k by došlo ku priamemu stretu NATO a Ruska v Európe resp. na Ukrajine??
   Rusí názorne ukazujú v Sýrií ,že by určite boli zničené celé oblasti ak nie štáty.
   Putin sa vyjadril,že za mladi sa naučil v Leningradských uliciach keď dôjde v ruvačke tak je potrebne uderiť ako prví.

   Smazat
  7. Ses vožral z amerických hoven, rektonaute ? Nemáš ani "Ahnung" " vo co go", tak si zase šlehni to svinstvo, co bereš a zavři zobák.

   Smazat
  8. Ty máš dost, jestli se tím živíš tak je to tragické.

   Smazat
  9. 18:31 IQ tykve. Použití nálepky "komouši" svědčí pouze o nedostatku znalostí o současném Rusku a světové politice vůbec a dodávání si odvahy jak moc to je úderné na někoho kdo ma jiný názor. Za soudruhů podobná individua takto každému odpůrci říkali "fašisti". No v každém případě se takto dal a dá rozpoznat jedinec, jež to nemá v hlavě moc v pořádku

   Smazat
  10. Nadávání ostatním diskutérům do komoušů, bolševiků, nácků apod. nebo také používání slova "Putler" a psaní bez používání diakritiky je doménou placených provokatérů. Nereagovat na podobné chuje !

   Smazat
  11. 7. listopadu 2015 18:31

   Že tě fotr neutopil, když jsi se narodil. Je vidět, že tě rodiče špatně vychovali, když do dnes neumíš gramatiku. No jablko nepadá daleko od stromu.

   Smazat
  12. Snaha svést pozornost od tématu patří mezi manipulační techniky manipulátorů, kteří jsou si vědomi nedostatku vlastních argumentů. Ty gramatiko 7.listopadu

   Smazat
  13. Čehúnský idiote, nechej se znovu přetrtkat svým věčně ožralým fotrem z pražské kavárny, páč posledně se mu to evidentně nepovedlo.....

   Smazat
  14. 18:31 máš to ale vypatlaný mozek. Bez argumentů, pouze špinit A OSOČOVAT.

   Smazat
  15. Pepku, každý tvůj výpotek vždy svědčí jen o tvé nekonečné debilitě. Holt, když se někdo narodí důvěrníkovi STB a a laciné šlapce, tak z něho žádný chytrolín nebude, že jo? A teď vyskoč!

   Smazat
 2. USA to pochopí až v momentě , kdy bomby budou padat na jejich území !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velky suhlas s touto myslienkou. Najlepsia obrana je utok. Bolo by dobre zorganizovat nejaku farebnu revoluciu priamo v USA a vsetko by bolo vyriesene. Oni pouzivaju politiku zadrziavania, treba nieco podobne vymysliet aj na nich... ked budu mat problemy doma, nebudu sa srat do celeho sveta.

   Smazat
  2. Barevná revoluce v USA ? To nepůjde, nemají tam přece americkou ambasádu, jak se říká ve známém vtipu.

   Smazat
  3. Třeba je bůh a žlutý kámen dopadne na bílou chýši. Z toho by se posrali a z Amíků by byli migranti. Jak by to zvládli na gumových člunech přez oceán, to nevím.

   Smazat
 3. Jen je potřeba aby se ta dynamika osvícení západních mozků projevila v praxi . Jinak jako Evropa skončíme !

  OdpovědětSmazat
 4. tro(t)ll 18:31 = лишний человек

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by měl Černiševskij radost, že jeho "lišnye čelověky" žijí i ve 21. století. Nejhorší ale je, že si svoji zbytečnost neuvědomují.
   Sims.

   Smazat
 5. No to je hezký. Ale jestli se brzy nezačnou zvyšovat ceny ropy a plynu tak nejpozději do roka už vyschnou všechny ruské rezervní fondy. Putin bude muset krvavě škrtat ve výdajích a to se Rusům věru líbit nebude

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejné kecy šířili různí západní analytici a ekonomové už na začátku letošního roku a někteří dokonce předpovídali, že Rusko do léta zkrachuje. No a je už skoro konec roku a Rusko ne a ne zkrachovat.

   Smazat
  2. Však ony vysychají prachy i arabákům. Saudové už nyní brečí kolik prodělali na této pomoci usákům.

   Smazat
  3. 18:53

   Vymýšlíš si.
   Ber nebo nechej být:
   http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/ruske-rezervy-se-tenci-letos-moskva-mozna-vycerpa-jeden-z-fondu-1240246

   Smazat
  4. To je tvoje zbytečná starost Rusové si pořadí i bez tebe.O Purinových strategiích nevíš nic.

   Smazat
  5. Žádnou starost nemám. Toto je diskuse pod článkem, kde si lidé mají vyměňovat názory. Tak se vzpamatuj, vole.

   Smazat
  6. 18,45 Poslouchaj mudrlante. Ekonomické problémy RF (na rozdíl od ekonomických problémů USA) jsou uměle vyvolané. Jestli se povede Rusům a Číňanům zavést alternativní světovou měnu tak jsou dny USA sečteny a skončí washingtonským Majdanem a rozpadem. Případně sociální revolucí.

   Smazat
  7. 19:10 Propaganda jak vyšitá. Nesmíš všemu tak věřit, mají to v popisu práce, jak nás o tom denně média přesvědčují. Toto je pouze zbožné přání USA, kde mnoho miliónů lidí žije na potravinových lístcích. Ono holt to fanatické zbrojení, vč. financování stovek základen po světě něco stojí. A tiskárny zelených papírků s názvem dolar, jedou na plné pecky. Jak ale dlouho?

   Smazat
  8. Troll alert! Troll alert! Úroveň škodlivosti? 0=dutá kebule.

   Smazat
 6. Pokud Rusko bude obchodovat směrem na východ, tak "naši" západní ekonomiku může stihnout jen kolaps. Možná si to neuvědomujete, ale i naše ekonomika stojí (zatím) ještě na drancování mimo jiné i Ruska, byť nepřímo. Takže první kdo ruchne budeme nesporně my ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře nám tak. Zapomněli jsme kam patříme, zapomněli jsme, že jsme Slovani a úplně jsme zapomněli, že ten "slavný " západ nás vždy zradil. A dnes? Jsme pro ně jen levná pracovní síla, naše země jen " montovna" a právo ve slavné EU? Tak pouze a jedině držet hubu a krok a poslouchat na slovo....

   Smazat
  2. 19:26 Přesně tak, prostě občané druhé kategorie !!

   Smazat
 7. Zítra se neprobudí spousta bojovníků ISIL. Divil bych se, kdyby tuto noc nevzlétla ta 4 velká létadla.

  Co se probudilo, je Ruský Medvěd.

  OdpovědětSmazat
 8. Je předčasné sundavat kalhoty, když je buzerant ještě v koupelně.
  Počkejme si, jak to v tý Sýrii nakonec dopadne !

  OdpovědětSmazat
 9. Vycházel jste z čeho? Ze zprávy SOHR???? Její jediný zaměstnanec je bývalý číšník, který nemá ani střední školu. Kdo ho platí, čí "píseň tedy zpívá", je snad jasné ne? Tedy pokud není "slabý duchem".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.