Reklama

pátek 6. listopadu 2015

Cyničtí loutkovodiči, kteří hrají s národy jako s kuželkami! Všechny akce jsou pouze byznys projekty !

6.11.2015   Zvědavec
Celý svět, je podle všeho, ohromné hrací pole „Monopolů“ a nahoře už musí být hráči, kteří hrají nejedno století (a možná tam jsou od samého začátku?). Jakým způsobem se jim daří manipulovat obyvatelstvem země v globálním měřítku? „Efekt kobry“ je idiomatický výraz, používaný v případě, kdy opatření, přijaté pro řešení problému, tento problém nejen neřeší, ale naopak často vede přímo k opačnému výsledku.


Někdy ke konci devadesátých let jsme hráli stolní hru „Monopoly“. Pro ty, kdo nevědí, o co běží, malinko vyjasním: máte hrací pole, žetony, kostku, hrací peníze, kartičky s možným nečekaným výnosem či ztrátou. Ve hře je to jako ve skutečnosti: noviny-podniky-parníky a spousta dalších obchodovatelných věcí. Na začátku hry všichni dostanou stejný balík peněz (to je důležité). A podle toho, jak padne kostka, posunujete ve hře žetony – buď koupíte nějakou výrobnu, anebo když už ji vlastníte, můžete jí zaplatit pohledávky. Pokud vám dojdou peníze, jste nuceni prodávat podnik třeba za polovinu ceny. Na konci hry se všechen majetek soustředí do jedněch rukou! Jeden člověk dostane k dispozici absolutně vše. Shrábne vše, co bylo na začátku rozděleno rovným dílem, a navíc i to, co nepatřilo nikomu.

Celý svět, je podle všeho, ohromné hrací pole „Monopolů“ a nahoře už musí být hráči, kteří hrají nejedno století (a možná tam jsou od samého začátku?). Jakým způsobem se jim daří manipulovat obyvatelstvem země v globálním měřítku? Jedním ze způsobů je tento: abychom přinutili člověka něco dělat, musíme jednat tak, aby z toho měl za prvé potěšení, za druhé aby to uspokojovalo jeho ego, za třetí, aby si myslel, že je to jeho volba, jak zachází se svým životem, popřípadě pro koho hlasuje. Ale jak ho dovést k tomu, že si to vybral sám? Když pomineme páku pýchy (jsi hoden toho nejlepšího, zasloužil sis to, nejsi jako ostatní), je ještě jeden skvělý způsob: vytvořit dva póly, aby se lidé rozdělili a prostřednictvím kontrolovaných médií prosazovat ten který upřednostňujeme.

Vzpomínáte si, o co se vedla válka u Swifta, ve které musel Gulliver zasahovat ve prospěch Liliputu? Pokud jste zapomněli, připomenu vám to. Válka se vedla proto, že se lidé nemohli dohodnout, jestli se mají vajíčka rozbíjet z širšího nebo z užšího konce. A lidé byli připraveni bránit svou pravdu se zbraní v ruce a zabíjet ty, kdo smýšlejí jinak než oni. (Byly tam ještě dvě nepřátelské politické strany. A co zadalo příčinu k vážnému nepřátelství? Stoupenci jedné strany preferovali nízké podpatky a přívrženci druhé vysoké podpatky.)

Obdobu v životě lze nalézt na každém kroku…


Doporučuji shlédnout poučný klip se vzorovou manipulací. Zároveň v něm uvidíte auto, které v létě 1958 obdrželo zlatou medaili na Mezinárodní automobilové výstavě v Bruselu. Moskvič 407 a 423. V srpnu téhož roku Moskvič debutoval v "Rallye Tisíce jezer" ve Finsku. Hned napoprvé se tehdejšímu SSSR podařilo dostat se na stupně vítězů a obsadit třetí místo.

Klip se, jak se zdá, vysmívá lidské hlouposti. Ale vzpomeňme seriál, který sledovaly miliony lidí: Doutnák. Mezi nimi, samo sebou i výrobci zboží.

Proč nikdo na vedoucích místech nereagoval? Ke konci režimu SSSR na prodejních pultech už téměř nic nebylo, ale všechno šlo „sehnat“. Kdo nezažil tehdejší stagnaci, nechť shlédne film „Blondýnka za rohem“. (Блондинка за углом, dostupný na youtube) Už tehdy se činilo světové zákulisí proti Rusku za pomoci filmového plátna.

Jak se ale staví globální pasti? Vždyť poptávka je naprosto nepředvídatelná. A kdo bude u tak důležitých věcí riskovat a spoléhat na náhodu? Když poptávka není, je třeba ji uměle vytvořit!

Primitivní léčka z let devadesátých: k obchodníku přicházejí dobře oblečení lidé a zdvořile mu nabízejí ochranu. Odpovídá, že nic takového nepotřebuje, nic jej neohrožuje, tak teda děkuji, není třeba. Zvedají se, zanechávají vizitku – kdyby náhodou, obraťte se na nás - a poklidně odcházejí. Za nějaký čas k obchodníkovi vnikají opilí skinheadi s basebalovými pálkami a objasňují mu, že patří do jejich rajónu, a bude jim platit. Vystrašený obchodník nervózně hledá vizitku a volá dané číslo. Ti lidé přijíždějí, s lumpy „zatočí“ a šťastný obchodník spokojeně zaplatí za ochranu. Cítí se plně v bezpečí. Je třeba dodávat, že obě skupiny spolupracují?

Řekl by někdo v osmdesátých letech, že se bude v obchodech prodávat obyčejná voda a budou ji kupovat stovky lidí? Zasmáli bychom se tomu. A teď je to velmi výdělečný byznys. Jak se to mohlo stát? Někdo otrávil vodu? Ne, stačilo jen rozhlásit v médiích, že ta voda, kterou doposud všichni pili, je zdravotně závadná. Jestli je skutečně závadná, anebo si to lidé o ní myslí – to vyjde na stejno, je to tak?

Předkládám ještě jeden fakt, nad kterým stojí za to vážně se zamyslet:

Za dob Veliké Rusi měla každá rodina svého lékaře. A každý doktor měl několik desítek takových rodin, o které se staral. Každá rodina doktorovi platila, dokud byli všichni zdrávi. Jestliže kdokoliv z nich onemocněl, přestali platit, a začali platit až tehdy, když nemocného vyléčil.

Bylo by něco takového možné dnes? Ovšemže ne. A proč?

Že by za to mohl „efekt kobry“?

„Efekt kobry“ je idiomatický výraz, používaný v případě, kdy opatření, přijaté pro řešení problému, tento problém nejen neřeší, ale naopak často vede přímo k opačnému výsledku.

Termín „efekt kobry“ vznikl v dobách koloniálního panství Velké Británie v Indii. Angličané zjistili, že se rozmnožilo příliš mnoho kober. Aby se hadů zbavili, guvernér vypsal odměnu za každou kobří hlavu. Z počátku hadů ubylo. Jenže Indové rychle pochopili, že jde o získání odměny a začali kobry chovat a rozmnožovat. Nakonec, když byla odměna guvernérem zrušena, vypustili teď už pro ně bezcenné kobry na svobodu. Ve výsledku hadů neubylo, ale přibylo.

Co vy na to? Tento druh efektu můžete vidět všude, a zvláště v činnosti velkých korporací. Jestli poptávka klesá, anebo chybí, je třeba ji vytvořit!

Copak současná medicína může mít zájem na tom, aby byli všichni zdraví? Nesmysl! Nikdo nezabíjí slepičku, která snáší zlatá vejce. To je důvod spousty neustále přibývajících nových léků. Medicína přináší větší zisky než obchod se zbraněmi a narkotiky. A vytvoření poptávky po medikamentech a lékařských službách není ponecháno náhodě – fast foody, chuťovky, omezení pohybu připoutáním k počítačům a jiným technickým vychytávkám, nikotin, alkohol, drogy … pokračujte sami.

Je možno tomu vzdorovat? Jistě, jednoduše! Starejte se o své zdraví sami. Podivíte se, jak rychle se dostaví výsledky. Spousta lidí se už nad tím zamyslela. Proč ne všichni? Protože čím zjevnější je léčka, tím méně jsme schopni věřit, že to léčka je. Nic se neskrývá, vše je zjevné, proto jen málokdo zpozorní. (Jestli chceš něco schovat, polož to na viditelné místo. ?)

Film „Vrtěti psem“ přímo zobrazuje metody loutkovodičů. A proč takový film vznikl? Proč to dopustili? Je to prosté. Jestliže někdo chce vyjevit fakta o jejich činnosti, řeknou: „jo, jo, to už jsme viděli, věříte moc filmům, vraťte se do reality“.

Globální past energetiky.

Tady máte bajku z historie:

Svého času proběhla tajná schůzka Tesly s bankéřem a finančníkem J. P. Morganem. Morgan chtěl vytvořit nejsilnější energeticky reaktor na světě, aby hodil rukavici energetickému byznysu Edisona.
Morgan financoval přípravy tohoto reaktoru daleko na severu. Skupina vědců a konstruktérů v čele s Teslou začaly tento reaktor sestrojovat. Teslovým záměrem bylo poskytnout lidstvu čistou volnou energii vysoké kvality. Zdarma. O tom s Morganem nemluvil, protože předem věděl, jaká by byla jeho reakce. Navíc, Tesla chtěl tímto projektem dokázat svou schopnost takovou energii poskytnout. Jenže v jeho skupině byli nasazeni špióni, jež celý plán Morganovi donesli. Morgan financování zastavil a projekt uzavřel. Tajná světová vláda, která vlastní všechny banky světa, nemá zájem na bezplatné energii pro lidstvo. A tak máme elektroměry a za energii pěkně platíme.

Připusťme, že to jsou báchorky. Jenže zamysleme se: představme si chvilku, že bezplatná neohraničená energie existuje, a je dostupná. Co potom? Krach všech energetických, ropných, plynových společností. Naprostá přeměna světového hospodářství! Popusťte uzdu své fantazii, co by bylo a jak. A teď si představte, že jste vládce světa. Připustíte takové vynálezy? Co nám k tomuto tématu poví internet?

Osudy mnohých talentovaných objevitelů končily tragicky.
Vynálezce vakuového triodového zesilovače Floydu Smithovi nejednou vyhrožovali smrtí telefonicky, i osobně.
Roku 1954 „skočil z okna“ ve třináctém podlaží geniální vynálezce AM a FM radiových vln, laureát Nobelovy ceny, Edwin Armstrong.
14. května 2004 našli ubodaného vědce, předsedu soukromého Amerického fondu, zabývajícího se chladnou termojadernou syntézou.
Dva pokusy o vraždu přežil Lev Maximov, vynálezce nové, uran-thoriové technologie.

Výčet pokusů o vraždu, vražd vynálezců a odkupů jejich objevů s cílem zavřít je do trezoru je dlouhý.

Dobrá, můžeme předpokládat, že někdo se vyškrábal na špici a řídí globální události. Jaké závěry můžeme udělat z toho, co vidíme přímo před očima?

Když už je puzzle správně složeno, můžeme jasně vidět záměr a jeho naplňování.

Předpokládejme, že je nutné jednat tak, aby USA předaly svou vedoucí roli na zeměkouli Rusku. Jak to udělat, aby to doprovázelo co nejméně těžkostí, a aby svět nezahynul v jaderné válce? Mnozí předpokládali, že k přímému jadernému střetu mezi Ruskem a USA nedojde. Bude zajímavé vidět, jak se podaří zdolat USA bez jaderného střetu. Mějme na paměti, že události se tvoří dříve, než je proběhnou přípravné fáze, a pak už vidíme v televizi konečný obraz světa.


Jde o geniální mnohostrannou, zpravidla víceúčelovou hru cynických loutkovodičů, kteří hrají s národy jako s kuželkami. Zamysleme se, proč byl vůbec zřízen IS? Loutkovodiči přece chtějí na všem vydělat a konec konců, všechny akce jsou pouze byznys projekty. Jak se jednou peníze investují, musí přinést zisk, ne? Je nutné provést přípravné práce, opatřit zbraně, najít a vyškolit lidi. To vše vyžadovalo start – marketing a PR. (public relations). Když se v TV ukáže, jak řežou hlavy, vyvolá to ve všech divácích žádoucí odezvu – celý svět je pobouřen. Loutkovodiči si mnou ruce.

Hackeři z „Kyberberkutu“ vystavili na veřejnost video, jaké našli u jednoho spolupracovníka aparátu amerického senátora. Mluvíme o „trestu smrti“ člověka z rukou bojovníka Islámského státu. Ve skutečnosti nikdo nezemře a sám snímek je pořízen ve studiu. Usvědčující záběry ukázali ruské televizní kanály.

Podle tvrzení „Kyberberkutu“ poskytnuté video našli v elektronickém zařízení jednoho ze spolupracovníků aparátu amerického senátora Johna McCaina.
Ničení památek světové historie – a výdělek (kolik vzácností bylo rozprodáno sběratelům?) - a opět nevyhnutelné formování světového smýšlení. A konečně všichni mají jasno – zosobnění celosvětového zla je IS a je nezbytné ho zničit.

Přitom nebudeme roztrubovat, že IS aktivně obchoduje s ropou, která se vydává za břidlicovou ropu USA. Infrastruktura, logistika, tu přece zařizovali zcela konkrétní lidé, a ne nějací bioroboti, že?

Vždy vznikají pokusy o zobecnění. Pokusme se rozložit skládačku IS na jednotlivé složeniny. Ve vedení musí být lidé dostatečně informovaní, kteří znají celý záměr. Jejich podřízení musejí být profesionálové, schopni nejrůznějších podlostí. No a konečně masy, dav: podvedení, tupí, ideologičtí fanatici, místní: dav, jak má být.

To, že Rusko bude IS bombardovat, bylo dost dopředu známo všem účastníkům operace. USA musely co nejdříve dostat pro ně hodnotné účastníky ze zóny úderu a uchovat je pro své budoucí plány. Jenže jak to provést? Jak je nenápadně dostat do Evropy s jejím vízovým režimem, Schengenem a otisky prstů? Ano, uhádli jste: zařídit nekontrolovatelný proud imigrantů. (O tom, že tento proud byl vypuštěn uměle a řízeně, doufám pochyby nemáte.)

Opět – máme tu víceúčelovost – tito „běženci“ ještě vybuchnou, coby lidská časovaná bomba, zatím je opusťme.

Vraťme se k Sýrii. Rusko úspěšně likviduje IS, veřejně kompromituje USA, celý svět je toho plný. Všichni, kdo zažili Sovětský svaz, potvrdí, že u nikoho nikdy nevznikla pochybnost, že je velikou supervelmocí. Za poslední tři desítky let ovšem vyrostla generace, která na sobě nikdy nepocítila tuto moc. A právě pro ně je nutné vidět tento příkladný výprask Spojeným státům, aby pochopili, že Rusko je nová supervelmoc. Přičemž jsou tím ovlivněni obyvatelé všech zemí světa.

Po zničení IS Ruskem se jedním z následných jevů může přihodit prozření zbídačelé Ukrajiny. (A nejen Ukrajiny!) Pro miliony obalamutěných Ukrajinců se Rusko může stát autem, přikrytým plachtou z výše uvedeného klipu. A když jim „Bůh“ Vladimír Vladimirovič navrhne za přijatelných podmínek sdružit se s Ruskem – proč ne? Vždyť jednoznačně připomínají „brejlovce“ z anekdoty:
„Poflakují se výrostci po dvoře a přidá se k nim nový, obrýlený, a zjevně slaboučký. Hned na něj najedou, jak se sluší, místní autority: - Hej, čtyřoký, chceš po tlamě? Nový říká: - A kdo si troufne, kdo je tu nejsilnější?
Předstoupí zdravý silný klučina a říká: - Já. – Jak se jmenuješ?, ptá se nový. – Vasja.
Brejlovec jde k němu, obejme ho kolem ramen a obrací se na ostatní: - A kdo si troufne na mě a Vasju?

A tímto optimistickým tónem bych dnes rád skončil.

13 komentářů :

 1. Skvěle pravděpodobné úvahy. To nemá v logice věci chybičku.

  OdpovědětSmazat
 2. Ne, ne, ne a ne.

  Svět řídíme my, voliči v demokratických, spravedlivých volbách, díky poctivým informacím z mainstreamu se můžeme, vždy správně rozhodnout.

  Určitě v našem systému, neexistují zlí lidé, třeba nadprůměrně inteligentní psychopaté, jako Mengele, Hitler, Stalin, Rotchild, manažeři z Enronu, Monsanta atd., kteří by se snažili nás jakýmkoliv způsobem manipulovat a taky máme mechanismy, které to nikdy nedovolí a vždy by to odhalili a nás zachránili a děje se to úplně samo a my, to vůbec nemusíme kontrolovat a ani, jakýmkoliv jiným způsobem se o to starat a hlavně vůbec nesmíme chtít to snad kontrolovat, na to jsme příliš tupí, protože říkali v televizi, že to tak opravdu je.

  Všechno je tak jak se říká v televizi a píše v novinách, rozporují to jen blázni a cvoci, kteří kroutí logice ruce, furt otravujou, furt se na něco ptají, furt chcou nějaké odpovědi a třeba ani nejsou schopní pochopit, že že 2 letadla klidně zboří i 3 baráky i když o tom třetím, který vůbec netrefili, vlastně nevím, jak vím, že o něm vím se o něm nemluví, nepíše:(

  Takže o něm nevím;) a svět je hned hezčí a veselejší místo k životu, protože problém tímto pro mne neexistuje a Vy lidé tady se vzpamatujte, chcete žít v klidu a pohodě, být spokojení jako já;)
  No tak zavřete oči a představujte si to tak jako já;)

  Nepřemýšlejte, konzumujte informace ze správných zdrojů, na nic se neptrejte, když náhodou budete mít pocit, že někde, něco nesedí, zajděte si k doktorovi pro léky, nebo si půjčte hodně peněz a kupte si něco důležitého a hlavně lepšího než má soused, třeba o 1 cm, větší televizi než má on a uvidíte jak se Vám uleví;)

  Hlavně fááááákt NEPŘEMÝŠLET ;);););)

  Žijte život ovce a budete stejně "spokojení" až do porážky, kterou ani nepostřehnete;)

  Slunce v duši;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ty jsi to všechno prohlédl a rozklíčoval, nahlédl za oponu světového dění. Díky svému přemýšlení a inteligenci už nejsi ovce. No a konkrétně se toto hluboké osvícení projevuje na kvalitě tvého života... éééé, hmmm, počkat, jak vlastně?

   Život ovcí chtějí žít tvoji kámoši, nesvéprávní troubelíni kteří tu neustále vzlikají po starých zlatých totalitních časech, kdy právě nemuseli vůbec přemýšlet a o nic se starat a jen plnili co jim bylo poručeno soudruhy z vyšších míst. V 6:00 a 14:00 píchli, večer se u televize nažrali a měli klid. Život byl pro vás, ovce, tehdy mnohem jednodušší než dnes.

   Smazat
  2. 13:25

   Ano přesně tak a děkuji za pozitivní komentář ;)
   a odpovídám Ti;)

   Příjemně;)

   Jinak já nemám žádného kámoše, nesvéprávného troubelína, nepíšeš tady o sobě?
   Vlastně nepíšeš, Ty nemáš žádné kamarády:(

   Než se tady pokusíš rozpoutat svou žumpidní, ubohou, primivní přestřelku (které se již zcela určirě nebudu účastnit;) ), vyzívám Tě ať se vyjádříš konkrétně k článku a poté ať nám napíšeš, nějaké své životní moudro na úrovni pod článek o Buchananovi, jsem si jistý, že bude určitě, věcný, na úrovni, správně argumentačně podpořený, ozdrojovaný a také vtipný, protože, přesně takhle, Ty nám tady přece, Josífku Vyskočilovic vystupuješ, že ;)

   Jako vzor všeh ctností, které může internetový silák, bez přátel, za klávesnicí vypůjčeného počítače mít;)

   Slunce i tomu malinkému zbytečku Tvé duše :)

   Smazat
  3. Co je kvalita tvého života umělče? Ráno porno, večer porno....pak si zajdeš a koupíš dope .... 5 krát rozvedený a řešíš to viagrou .....

   Uprostřed toho všeho vyhulííííííš Schapirovi, dá ti nějaký ten toaletní zelený papír a hraješ se na pana někdo kdo ví odkud vane vítr. Po nás potopa....

   Když otevřeš ústa tak zjistíš že kolem tebe nikdo není protože lidé nemohou cítit pach z tvého zkrouceného srdce ...

   KVALITA ŽIVOTA ...

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Toto bylo pro anonyma 13: 25, aby se někdo neurazil

   Smazat
  6. Nebýt toho přisprostlého tykání, tak by člověk skoro věřil, že jste pochopil a reagujete stejně ironicky, jako "Slunce a pravdy milovník".
   Nebo jsem ten přibržděný já...?

   Smazat
  7. Mluvíte mi z duše, pane. :-)
   Když jsem ten výše uvedený článek překládal, měl jsem sto chutí dodat k němu podobný komentář. Každý jen trošičku svéprávný človíček by se měl mít na pozoru před MANIPULACÍ olbřímích rozměrů, které jsme vydáni na pospas. Mějte se přesto :-) hezky, LS

   Smazat
 3. Ti co ví alespoň něco o realitě života chápou jednu věc .....

  1: EU propaguje rasismus a 100% se chystá rasistický konflikt v Evropě

  2: Proto tato invaze muslimů

  Kdo z vás zná POHÁR MISTRŮ ve fotbale a jejich 3 letou propagandu
  RASISMU?
  Moment, moment neříkají snad hráči NO TO RACISM a znělka Poháru Mistrů zdůrazňuje NO TO RACISM ....upssss.

  A: Jak funguje náš mozek? Když vám řeknu: ¨nemyslete na SLONA¨ či vám řeknu: ¨nemyslete na HITLERA¨

  Na tento povel váš mozek zobrazí SLONA - či Hitlera. Nikdy vám nezobrazí - MYSLI či NEMYSLI .... Tento pokyn mysli či nemysli je řízen vůlí se rozhodnout poněvadž se jedná o sloveso a jako takový příkaz sedí jako druhotný v našem mozku. Prvotní je podvědomí přikaz RACISMUS .. a to je to co začne mozek zpracovávat pro nás v rezervoaru podvědomí ....

  Tak že, všichni co sledují fotbalovou ligu POHÁR VÍTĚZŮ dostávají příkaz se soustředit na RASISMUS ... ať chtějí či nechtějí ... TOTO JE ZÁKON TAK JAKO JE GRAVITACE ZÁKONEM ....

  Dalším zákonem je taky fakt jak se tato podvědomá energie akumuluje - všechno je energie ať s tím souhlasíte či ne .... Každá mysl co sleduje POHÁR MISTRŮ aktivuje kousek po kousku energii, která jednou vzplane až dosáhne kulminačního bodu ..... pokud ho nedosáhne, (kulminačního bodu) pak nevzplane .... ale bude vždy potenciálem k zažehnutí plamene..


  Toto je jedním z pilířů psychologie tak jako je násobilka pilířem matiky...

  Ti co organizovali tuto kampaň 100% věděli co dělají - mluví o tom jako SUBLIMINAL PROGRAMING známe od 70 let co byly snahy uvést toto do reklam....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před 3 lety když jsem sledoval s klukem POHÁR MISTRŮ tak říkám klukovi a manželce .... někdo silně propaguje RASISMUS a jsou to velcí koně a dělají to ve velkém.....

   Tenkrát jsem netušil že bude v 2015 migrační krize, snažil jsem se dát dohromady jak chtějí v Evropě rozpoutat RASISMUS ... a neměl jsem žádnou navádějící linku ale 100 % jsem viděl jak nafukují balon který je určen k tomu že praskne ..... teď to dává smysl ....

   Ti co za tím stojí jsou skupiny typu BENÁTSKÉ BLACK NOBILITY atd .... pro které pracují Svobdoní zednáři atd .... národní vlády jsou jenom k použití pro tyto skupiny aby mohli dosáhnout svých cílů ....

   Smazat
 4. Média: Saúdská Arábie zvýší ceny ropy pro Asii, sníží pro USA

  Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20151105/1591757/saudska-arabie-ceny-ropa-usa.html#ixzz3qjBphULx

  Co na to WHO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tzn:

   1: Saudi začali obchodovat s Čínou v YUANECH ..tzn konec PETRO-DOLARU tzn začátek konce USA již začal ....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.