Reklama

středa 11. listopadu 2015

Korotčenko: Dodávky ruských Su-35 učiní letectvo SAE nejsilnějším v regionu

11. 11. 2015   zdroj a zdroj
Rusko by mohlo dodat Spojeným arabským emirátům (SAE) několik desítek stíhaček Su-35, které učiní letectvo této země nejsilnějším v oblasti Perského zálivu, říká ředitel Centra pro analýzu světového obchodu se zbraněmi (CAWAT) Igor Korotčenko.

Dříve generální ředitel státní korporace "Rostech" Sergej Čemezov na mezinárodní letecké přehlídce Dubaj Airshow 2015 oznámil, že Rusko jedná s SAE o dodávkách nejmodernějších stíhaček Su-35 této zemi, ale o kolik letadel jde, neupřesnil.

"Možný podpis smlouvy s SAE na dodávku ruských stíhaček Su-35 bude významnou událostí pro obě země. Pro Emiráty, vzhledem k náročnosti regionu a nutnosti provádět bojové mise včetně zasažení námořních cílů, to bude ideální letadlo, které daleko předčí jakékoli západní analogy, které jsou zde představeny. To umožní SAE zaujmout vedoucí postavení v hierarchii zemí Perského zálivu a učiní je zemí č. 1, pokud jde o pontenciál letectva," řekl Korotčenko na mezinárodní letecké přehlídce Dubaj Airshow-2015.

Poznamenal, že nákup stíhaček umožní SAE "vystoupit na nedosažitelný stupínek" ve vztahu k ostatním zemím v regionu, neboť stíhačka Su-35, která má širokou škálu řízených zbraní, je schopna řešit jakékoli úkoly v leteckém zadržení a v boji proti mořským a suchozemským cílům.

Expert připustil, že v průběhu jednání může jít o dodávku několika desítek Su-35. "Emiráty jsou bohatá země, proto si mohou dovolit jakékoli množství, otázkou je jen to, jak rozhodne vojenské vedení. Je zřejmé, že půjde minimálně o několik desítek stíhaček," poznamenal ředitel CAWAT.

Podle něj zájem SAE o ruskou leteckou techniku svědčí o samostatnosti této země. "Je to suverénní rozhodnutí suverénního státu, který se skutečně stará o posilování své národní obrany", shrnul Korotčenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Dvě papírově křesťanské země, velmoci ... Rusko a USA se perou o to, kdo lépe vyzbrojí muslimské regiony.

  OdpovědětSmazat
 2. Se snad zbláznili. Vyzbrojovat režim, který je podporovatelem teroristů. To už to můžou rovnou prodat S.Arábii a USA - vyjde to nastejno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SAE není SA. Zatím jsem neslyšel, že byteroristy podporoval někdo jiný, než SA, Katar a Bahrajn.

   Smazat
 3. Jestli ten Lenin nakonec neměl pravdu: Kapitalista svému nepříteli (byznys je byznys, morálku nemá a jediné co se počítá je okamžitý zisk) prodá i špagát na kterém jej tento posléze oběsí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenin byl jeden z posledních skutečných filosofů, předtím než svět ovládla morálka ryze utilitární, účelová, pragmatismus destilovaný do čistoty finské vodky. Za čím necinkají zlaťáčky, to jako kdyby neexistovalo. Takové biologické RUR.

   Smazat
  2. 2.41 Vaše "obavy" jsou zřejmě zbytečné. Rusko určitě ví, co "dělá"....
   Důležitější a zajímavější by byla informace, jakou verzi SU-35, a její výzbroje, nabízí k prodeji.

   Smazat
  3. A to ještě nikdo neví jaké kurvítko do letadel namontuje.

   Smazat
 4. Nějak mi ta zpráva nesedí a spíše půjde jen o kšeft. Prachy nesmrdí...SAE kvůli nákupu stíhaček zvedne ceny ropy a to se Rusku také šikne.

  OdpovědětSmazat
 5. Nad touto špinavou politikou zůstává rozum stát . Jedni vyzbrojují druhé
  a i svoje nepřátele . Jediné vysvětlení pro to je , že peníze jsou opravdu vždy až na prvním místě . Bez ohledu na to co takovéto kšefty způsobují .

  OdpovědětSmazat
 6. To se Amíkům,určitě nebude líbit.
  Nevím jak to dopadlo,že prý Indie vypověděla smlouvu s Francii o dodání jejich stíhaček,a přechází na Ruské stíhačky.Zřejmě jejich zapojení v Sýrii otestuje jejich možnosti a bude to dobrá reklama na prodej i pro jiné státy.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko má dnes obrovský problém. Potřebují potrestat Katar, který je objednatelem likvidace letadla A321 (raketou britské výroby v rukách nastrčených arabských žoldáků), a přitom se netrefit do americké základny na území Kataru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi budou muset dobře proškolit piloty ze SAE

   Smazat
 8. Tie eroplany su urcite osetrene vypinacim tlacitkom pre kazdy pripad.. Pre rusov by bolo dobre zasobovat nimi cely svet...

  OdpovědětSmazat
 9. No jo lidi, ale nezapomínejte na jednu věc- pro porovnání, mnoho z nás má řidičák a jezdí. Dobrá, a teď vás posadí do speciálu WRC, a ukažte ,co ve vás je.Roztřískáte se.(já samo taky). Pokud budete mít dobré piloty, kteří naplní potenciál toho letounu, pak ok, ale to už je problém země, která ty stroje, a je jedno odkud jsou, kupuje.

  OdpovědětSmazat
 10. doktor Sjednocené Arabské Emiráty nejsou Saudská Arábie,ani Kuvajt.Mají politiku orientovanou na hospodářský rozvoj,jiné politické uspořádání, orientují se na budování výrobní základny, aby přežili po vyčerpání ropy atd...Politicky se s SA neshodují....Takže bych z medvěda nedělal vola,protože zatím všem vytřel zrak a zřejmě hodlá přejít v případě potřeby i k nakopání do .....

  OdpovědětSmazat
 11. To je jednoduchá rovnice, méně příjmů z ropy vyžaduje v případě Ruska více příjmů ze zbrojení.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.