Reklama

čtvrtek 19. listopadu 2015

Krym propagandě navzdory...Fotoreportáž Romana H. ukazuje jak je to doopravdy!Nábřeží s promenádou v Jaltě.

Roman H.
19.11 2015   Rukojmí
Pro začátek uvedu jen nesmysly západní propagandy. Média se infikovala chronickým virem protiruské a protiputinovské nenávisti, proto lze neustále číst rozličné báchorky, viz. tvrzení, že Krym je stejná záležitost jako Sudety. Shoda je však pro Kyjev pouze v jednom – Mnichovská dohoda, kterou podepsaly stejné země, jako dnes politickou asociační dohodu Ukrajiny s EU, nutící ji k odtržení vazeb s Ruskem a kroku do propasti. Tenkrát byly odmítnuty přátelské nabídky SSSR, dneska Ruska. To už spíš obrazně Majdan jako Sudety…


Paralela s rozbitím Československa na konci třicátých let zaujala i podřadná média. Britský bulvární deník Daily Mail porovnal Putinův projev o připojení Krymu a Sevastopolu k Rusku a proslov Adolfa Hitlera z října 1938 o obsazení Sudet. „V lidských srdcích a myslích byl Krym vždy integrální součástí Ruska,“ prohlásil Putin. „Německé sudetské obyvatelstvo bylo a zůstane německé,“ cituje Hitlera deník. O tom zásadním však ani slovo. Holt, bulvár. Sudety totiž nebyly nikdy německé; Němci se v Sudetách usídlili ve 13. století dobrovolně na pozvání přemyslovským králem Přemyslem Otakarem I. a souhlasili, že budou patřit oni a jejich potomci k této zemi a pod správu místních úřadů a panovníků… I v dobách, kdy jsme existovali pod Habsburky nebylo Království České nikdy fakticky zrušeno.

Krym naproti tomu patřil od roku 1783 Rusku, kdy jej připojila ke své říši carevna Kateřina Veliká. Poloostrov měl důležitou roli v omezování osmanského vlivu v regionu východní Evropy, což bylo až do poloviny 20. století. Tehdy „totalitní praktiky Sovětského svazu vedly k začlenění ARK do Ukrajinské SSR“; jednalo se o svévolný akt Chruščova bez opory v tehdejší sovětské ústavě. Německo bylo v roce 1938 jednoznačně totalitní diktaturou. Dnešní Ruská federace má naproti tomu všechny znaky demokratického státu – ústavu, volené instituce, prezidenta, parlament a vládu. V zemi fungují nezávislá média a existuje systém více politických stran. Navíc referendum na Krymu proběhlo spontánně, bez násilí a donucovacích prostředků…


Server Pohled Zvenku.cz uvedl: Jednou ze silných amerických reakcí bylo prohlášení Hillary Clintonové, co je evidentně stále pod vlivem psychického trauma jako manželka, podvedená orální nevěrou svého manžela Billa. Bývalá americká ministryně zahraničí kritizovala udělování ruských pasů občanům Ukrajiny: „Jestli se vám to zdá povědomé, jedná se o to samé, co dělal Hitler ve třicátých letech.“ Tehdejší taktiku Německa podle ní připomíná i ruská rétorika: „Hitler stále říkal, že etničtí Němci v zemích jako je Československo nebo Rumunsko jsou utlačováni.“ Prohlášení Hillary Clinton si však ve Spojených státech vysloužilo kritiku. „S těmito historickými analogiemi musíme být opatrní,“ řekl deníku The Washington Post bývalý americký diplomat Lawrence J. Korb. „Mohou více uškodit, než pomoci. Ať je Putin cokoliv, není jako Hitler.“ Hillary později ke svému prohlášení dodala, že jejím cílem bylo, aby lidé měli „malou historickou perspektivu“. Odmítla, že by srovnávala Putina s Hitlerem. „Navrhuji, že bychom se možná měli poučit z taktiky, která byla použita dříve…“

Nikdo ze sudetských Čechů a hlavně Židů nezapomene na “křišťálovou noc” z 9. na 10. listopadu 1938; v Sudetech, které po Mnichovské dohodě už šest týdnů patřily německé říši, nacisté vypálili a poškodili na 35 synagog, celkem jich bylo v Německu vypálených a zdemolovaných 267, k tomu přes 7 500 vypleněných židovských obchodů a bytů, 91 přímo při pogromu zabitých Židů a 30 tisíc židovských osob uvězněných v koncentračních táborech Dachau, Buchenwald a Sachsenhausen. Sudety se rozkládaly v prostoru od ašského výběžku přes Karlovarsko, oblast Českého středohoří, Liberecko, krkonošské a orlické podhůří až na Jesenicko a Opavsko…

Německu tak bylo na rozdíl od Krymu násilím postoupeno území o rozloze 28 680 km, kde bylo celkem 3 751 obcí, v nichž žilo 3 653 292 obyvatel. Z toho bylo přes tři a půl milionu československých státních příslušníků, podle národnosti Němců, Čechoslováků a Židů. Po 1. říjnu 1938 se české obyvatelstvo ocitlo v pozici národnostní menšiny, která neměla naprosto žádná národní práva. Byly zrušeny všechny české politické strany a spolky, jejich majetek byl zabaven ve prospěch Říše. V úředním styku byl zakázán český jazyk, česky se nesmělo mluvit ani na veřejnosti a v dopravních prostředcích. Češi nesměli vykonávat zaměstnání v kterékoliv instituci státní správy, dále nesměli vykonávat žádné politické funkce, ani na obecní úrovni. Postupně byly zrušeny všechny české noviny, byl zakázán tisk českých knih, do kin nesměl přijít žádný český film, bylo zrušeno české vysílání v rozhlasu.

Omezována a nakonec zakázána byla i česká divadelní ochotnická představení, fotbalová utkání, taneční zábavy, poutě, veřejná procesí i kázání a bohoslužby v češtině. Zavřena byla většina českých veřejných knihoven, české střední školy, omezen byl počet základních škol. Češi byli znevýhodňováni při získávání práce, a po okupaci Čech a Moravy odcházeli do Protektorátu. Postupně byly hospodářským tlakem likvidovány drobné české podniky, docházelo ke konfiskaci českého zemědělského majetku. Do roku 1943 se ocitlo v německých rukou zhruba 75 tisíc hektarů půdy, kterou dříve vlastnili Češi. Kromě toho byli Češi omezováni v nakládání se svým majetkem, nesměli ho dále prodávat do českých rukou. Stejná opatření zavedli nacisté proti Židům. O něčem podobném dnes na Krymu vůči Ukrajincům či Tatarům vůbec ani neuvažovali… Krym a exprezident Francie Valery Giscard d’Estaing

Kde nic není, ani čert nebere. Ukrajině ubývají dezertující vojáci, proto jsou nervózní také v EU a USA. A konkrétní zvyšování příjmů krymských dezertérů? Není pravda, že má Krymský poloostrov krizi; možná se nemají jako v bavlnce, avšak i tak pro vojáky s ruským pasem je na Krymu plat pětkrát vyšší, než měli v ukrajinské armádě, pětinásobné jsou i slibované penze, a co víc, lze je dostat o dvacet let dříve, než v ukrajinské armádě. Putin nařídil zvýšit na Krymu všechny penze na ruskou úroveň, což v praxi znamená jejich takřka zdvojnásobení. Bratru zvýšení životní úrovně Krymu za 36 miliard rublů. Proč ne, ušetří přece za nájemní smlouvy v Sevastopolu a za zrušení slevy na svůj EU zaplacený plyn pro Ukrajinu. Nechal vytvořit federální ministerstvo pro záležitosti Krymu, už v červnu se zvýšily platy státních zaměstnanců na Krymu na ruský celostátní průměr. Obdobně chce Moskva pomoci i krymským důchodcům, se zvýšením výdělků mohou počítat i ruští vojáci a policisté, kteří slouží na Krymu

A jak vypadá dnešní Krym? Jak se staví jeho obyvatelé ke znovusjednocení s Ruskem? Jaká je tamní ekonomická úroveň a jaký je běžný život? Reportáž z Krymu pořídil Roman H.


Promenáda s obchody na nábřeží v Jaltě. I teď v říjnu tam byla příjemná teplota a dost turistů, zejména když bereme v úvahu, že je to konec sezóny.Nábřeží s parkem v Jaltě. Na nábřeží je množství kaváren, restaurací a obchodů. Rostliny jsou subtropické, na promenádě a u hotelů rostou palmy.


Nábřeží a promenáda v JaltěNa nábřeží v Jaltě je večer živo. Pouliční hudebníci, restaurace, lidé tancují. Bohužel jsem z tohoto večerního života vyfotografoval málo, měl jsem k dispozici jen fotoaparát v mobilu.


Zpívá Charlie Armstrong, vnuk známého amerického jazzového hudebníka Louis Armstronga. Charlie je zde velmi populární.


Centrální potravinový trh v Jaltě, zboží je hlavně místního původu, všude jsou nápisy –„kupuj krymské produkty“. Kromě přirozené touhy podpořit domácí produkci je to asi i reakce na sankce EU a potravinovou blokádu ze strany Ukrajiny.


Centrální trh v Jaltě. Prodávají se zde téměř všechny druhy potravin: od ovoce a zeleniny přes suché plody, koření, med, maso, uzeniny, ryby, pečivo, cukrovinky atd. Existují i normální obchody s potravinami, ale tento velký trh je zřejmě nejpopulárnějším zdrojem potravin.


Výběr uzenin je dle mého názoru snad větší než u nás v hypermarketech. Pokud pravicoví aktivisté na Ukrajině myslí, že blokováním aut směřujících s potravinami na Krym uškodí krymským občanům, tak škodí jenom ukrajinským exportérům.


Velký výběr masa a masných výrobků v masné hale trhu. Hladem zde určitě nikdo netrpí. Je ale pravda, že lidé říkají, že od blokády se zvedly ceny potravin. Viní z toho ale EU a Ukrajinu. Ukrajina se snaží blokovat vodní kanály na Krym, raději nechají vodu téci do moře, jen aby škodili.


Masný obchod. Tato „kupující“ se nakonec dočkala od prodavače porce zdarma.


Nad jižním pobřežím se tyčí hory do výše 1550 m, tj. asi jako naše Krkonoše. Stoupají přímo z moře, tak působí ještě vyšším dojmem. Pásmo hor chrání pobřeží od chladu ze severu.Jalta a vrcholy hor v oblacích. Na Krymu je mnoho hezkých hotelů, i když infrastruktura byla za doby vlády Kyjeva zanedbávána, a tak silnice nejsou v dobrém stavu. Zajímavostí je, že v Jaltě nejsou semafory, jen značky hlavní a vedlejší ulice. A kupodivu to celkem dobře funguje.Jachty v zátoce Balaklava nedaleko Sevastopolu. Balaklava je zmíněna poprvé v Homérově eposu Odyssea. Krym byl osídlen Řeky i Římany, v muzeu v Jaltě je velké množství antických památek. Nad městečkem je Janovská pevnost ze 14. století.


Rybářské loďky v chráněné zátoce v Balaklavě. V přírodní jeskyni vlevo byla za sovětského svazu ponorková základna.


Jedno z mnoha koupališť na břehu moře. Pláže jsou oblázkové jako např. v Chorvatsku. V létě jsou zde stejné teploty jako na francouzské riviéře, v říjnu bylo 23 °C.


Kavárna na břehu zátoky v Balaklavě, za kavárnou je zábavní dráha pro děti. Nad kavárnou Janovská pevnost ze 14. století.


Anton P. Čechov žil poslední léta svého života na Krymu. Na snímku je sousoší na motivy jeho povídky „Dáma s psíčkem“. Ženatý muž Dmitriji Gurov tráví sám dovolenou na Jaltě, kde se zamiluje do mladé Anny – dámy s psíčkem.


Představitelé velké trojky v Livadijském paláci. V letech 1941–1943 byla východní fronta jedinou frontou v Evropě a i po otevření západní fronty v roce 1944 vázal SSSR přes 65 % sil nacistického Německa. Během Jaltské konference se nikdo nesnažil popřít rozhodující roli Ruska při osvobození Evropy od nacismu. To teď Západ přepisuje historii.


Asi polovina aut má ještě ukrajinské poznávací značky. Protože se majiteli škodovky vpravo ještě nepodařilo číslo vyměnit tak, si alespoň dal ruskou vlajku za okno. Lidé jsou velice rádi, že už nejsou částí Ukrajiny. Ani jeden, s kterým jsem hovořil, nebyl stoupencem Kyjeva.


V navigaci Microsoftu je tato ulice vedena ukrajinsky jako „vulytsia Mikoly Hoholja“. Těžko poznat že se jedná o ulici Gogola (ул. Гоголя). Na Krymu jsou oficiálními jazyky ruština, ukrajinština, tatarština. Na Ukrajině je to jen ukrajinština a vláda přejmenovává nejenom ulice, ale i lidi. Když se někdo jmenuje Frigorii, tak mu do pasu dají Hryhoryj apod.Prodávaná trička na stáncích ukazují, co si místní myslí o předání Krymu Ukrajině šéfem komunistické strany Sovětského svazu Chruščovem. Nápis: „Krym odevzdal“ pod portrétem Chruščova a „Krym přijal“ pod fotografií Putina. Zajímavé, že Západ tak vehementně hájí něco, co svévolně udělal šéf komunistů.


Kolonáda nad přímořským parkem s kavárnou téhož jména.

Hosté restaurace snídají na terase s výhledem na město.

38 komentářů :

 1. Mě by spíš zajímalo co tam ti lidé dělají, čím se živí, jaký je tam průmysl, co vyrábějí, co vyvážejí, co pěstují atd. Nebo je kompletně sponzoruje Rusko?
  Jinak, takovou hezkou reportáž nafotím kdekoli. Na Kubě, v Thajsku... O každodenním životě obyčejných lidí mimo letoviska a bulváry ale vypovídá pramálo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1 Industries
   1.1 Těžba a dobývání
   1.2 Strojírenství a kovů
   1.2.1 Stavba lodí
   1.3 hutnictví železa
   1.4 Chemický průmysl
   1.5 stavební materiály v průmyslu
   1.6 Potravinářský průmysl
   1.7 Elektrotechnický průmysl
   1,8 Lehký průmysl
   2 Zemědělství
   2.1 Crop
   2.2 Hospodářská zvířata
   2.3 vinařství a vinařství
   2.4 Tabákový průmysl
   3 Lesnictví
   4 Rybolov, chov ryb
   4.1 Zpracovatelský průmysl ryb
   5 Služby
   6 Velkoobchod a maloobchod
   7 Příjmy
   8 Infrastruktura
   8.1 Výroba a rozvod elektřiny, plynu a vody
   8.2 Doprava a komunikace
   9 Teritoriální struktura
   10 Rozpočet systém
   11 Mezinárodní ekonomické vztahy

   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D0%B0

   Smazat
  2. 19. listopadu 2015 14:59
   naprosto přesné. Nafotili pár míst, kam Putler posílá státní úředníky.

   Smazat
  3. 18:26 Jste přesný příklad toho, že blbec zůstane blbcem. No není každému z hůry dáno...

   Smazat
 2. To tam musíš vyrazit. Já tam byl a líbilo se mi tam. Hlavně jsou tam lidi příjemnější a dodrosrdečnější jak u nás

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mně se zdá, že ve všech zemích, kde mají více sluníčka (pozor, nikoliv sluníčkáře !), jsou lidé dobrosrdečnější

   Smazat
  2. a to platí, zdá se, i naopak;-)

   čím víc sluníčkářů máte, tím víc obyčejných lidí je nasraných...

   docela zvláštní, jak jim to oblbování přestává fungovat

   Smazat
 3. Pěkné!Já jako kočkomil jsem obzvlášť ocenila
  fotečku s černobílým fousatým chlupáčem:-)
  jituš

  OdpovědětSmazat
 4. Protiruská mediální hysterie už dnes zahrnuje i Krym, což nám přece jasně signalizuje, že ho presstituti berou jako součást Ruska. Dále to znamená, že se s pravdu o Krymu z médií můžete rozloučit. Berte to jako standardní negativní diskriminaci Ruska. Zato v médiích už funguje pozitivní diskriminace Ukrajiny. Viz třeba titulek ČT24: "na Slovensku zahynulo šest osob při pádu ukrajinského vrtulníku". Realita: spadnul totiž vrtulník převaděčů a zahynuli dva ukrajinští piloti a čtyři přepravovaní "utečenci" z Asie. Dozvíte se třeba z ČT, kolikrát už vrtulník přeletěl hranice do EU dříve a s jakým nákladem ? V žádném případě. Dozvíte se z médií, že Ukrajinci používají k transportu kontrabandu přes stejnou hranici i drony ? V žádném případě. Toto je pozitivní mediální diskriminace v české praxi :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Rusaci vymamili z Ukrajiny jaderne zbrane vymenou za slib neporuseni narodni celistvosti. A pak Krym proste ukradli.
  Cim se lisi od nacistu? Stejne plati i o vas, komunisticka luzo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšné, i v občanském životě mj. platí, že dárce může zrušit darovací smlouvu, když obdarovaný dárci systematicky škodí. Tady je nadto i Chruščovův dar (Krymu) z roku 1954 právně neplatný, protože tento horlivý ukrajinský odborník na kukuřici ani nedodržel tehdejší legislativu.

   Smazat
  2. Krym měl i při rozpadu Ruska autonomii s možností referendem odejít v případě rozhodnutí občanů v referendu. Copak by mu popřevratová nelegální vláda dovolila nějaké standardní referendum o odstoupení, když už se dávno domlouvala s usákama na transformaci poloostrova na americkou vojenskou megazákladnu ?

   Smazat
  3. A měli ho nechat raději zničit, jako Donbas, že? Kdyby jste měl auto u souseda v garáži, také byste pomáhal hasit, kdaby mu hořel dům.Rusové tam mají flotilu, a to je víc jak auto. Postupovali preventivně a v souladu s přáním tamního lidu.

   Smazat
  4. Čo tak navštíviť psychiatriu.?

   Smazat
  5. 16:03 Usáci vymámili z Ruska NDR výměnou za slib nerozšiřování NATO. A pak ho proste rozšířili (bez referend).
   Čím se liší od nacistů? Stejné plati i o vas, zpitomělá lůzo.
   A co tvoje heslo "co bolševici ukradli, musí být vráceno"? To platí jen pro tebe, církve a podobné vyžírky?

   Smazat
  6. Stačí si přečíst budapešťkou smlovu ...co obsahuje a co musí dělat ukrajina...vše porušila a hlavně kdo tuto smlouvu schválil ve světě....Jinak ukrajina po vstupu do eu bude muset udělat cooopak ...vrátit majetky od roku 1939 a to znamená polákům, Rumunům, československu, rusku atd. Takže poláci budou opět jezdit do svého Lvova, Ivanofrankovska, ternopolu....atd...co jím zůstane durakum...

   Smazat
  7. Autonomní krymská republika vyhlásila samostatnost ...a AŽ POTÉ požádala o spojení s Ruskem (na základě řádného referenda s 90% souhlasem) ....Kde je v tom prosím porušení Ukrajinské celistvosti ze strany Ruska???

   Smazat
  8. Cim se lisi od nacistu? A ty cim? Hajzlik co nema odvahu sa podpisat vlastnym menom. Ci si to nechavas v talone keby bolo treba obratit kabat. Diskusie kde nebude kazdy debatovat pod overenym vlastnym menom nemaju buducnost.

   Smazat
  9. Tomu anonymnímu trollovi nemá smysl odpovídat. Pro něj platí, je realita a skutečnosti v rozporu s mým názorem? Tím hůře pro realitu a skutečnosti! Článku bych vytkl jen to, že nezmínil i skutečnost, že Češi a Slováci byli z pohraničí vyhnáni! Prý šlo o 800 tis. osob. Alespoň tak mi to vyprávěla babička, když jsem byl ještě malý.

   Smazat
  10. Tento slib dalo Rusko demokraticky zvolené vládě, ne vládě, která se sama dosadila vojenským pučem. Tato vláda nemá nikdy nárok na plnění dohod podepsaných předchozími demokraticky zvolenými vládami.
   Pepan

   Smazat
  11. Prdlajs vymámili, ty mámile:) OSN to nepřipouští! Páč jináč by na ně museli uvalit sankce jako na Indii, Pakistán, JAR a další narušitele paktu velmocí o tom, že jen oni maj patent na jádro ve vojenským využití a někdy si hrajou že i v tom civilním (viz sankce na Irán, že?). Rusko zdědilo jadernej status jako nástupnický stát SSSR spolu se stálým flekem v RB s právem veta. Ukropáci zděděli leda ho ... kulový! To jako až se odtrhne Texas, tak taky bude vydírat USA tím, že se vzdá jaderných raket Made in U.S.A výměnou za nějakou nedotknutelnost třeba ropých věí v Mexickým zálivu!? To by sice mohli zkusit, ale sotva by se tím nějakej panák z Washingtonu kdy řídil ....

   Smazat
 6. 14:59 - O tom více vypovídá reportáž z videa amerického studenta. Začíná představou jak jej na Krymu pronásleduje obrněný transportér, představa utvořená na základě americké propagandy. Pokračuje rozhovory s kolemjdoucími, o anexi Ruskem. Vše je v souladu s tímto článkem. Jinak ovšem, by nějaký jiný dobroser dokázal taky natočit takovou hezkou reportáž kdekoli.

  OdpovědětSmazat
 7. Ubývání branců na Ukrajině již americká správa vtipně vyřešila novým zákonem: od počáku 2016 mají ukrajinští muži do 45 let zákaz výjezdu do ciziny, bude další vlna mohylizace (mobilizace). Ještě štěstí, že ukrajinští pohraničníci "berou", takže ani v ČR nehrozí úbytek pracovních sil z východu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je pokrok, ale asi stejně budou muset honit jako lovnou zvěř jako letos - v metru, vlacích, autobusech, MHD, na směnách ve fabrikách atd. no

   Smazat
 8. 16:03 zdravíme Pepka Vyskoče :-) :-) :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Z článku: "..... Dnešní Ruská federace má naproti tomu všechny znaky demokratického státu – ústavu, volené instituce, prezidenta, parlament a vládu. V zemi fungují nezávislá média a existuje systém více politických stran. ...."
  Tak to je právě to, proč musí být RF zničena!!! Stejně jako Lybie a Sýrie!!! Demokracii nestrpíme!!! Co kdyby si na ní Evropané vzpomněli a chtěli jí znovu zpátky?!!! EU podporuje tyranie Katar, Bahrajn, Saudskou Arábii proto, že k tomuto zřízení j-elity Evropu směřují. Je to k zblití.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak se tam dá vystěhovat z tohoto českého politiky zahnojeného zadního dvorečku připojeného k západnímu paláci s občany 2. kategorie Čechy a Moravany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt Ruské zimy , tak tam asi skončim . Almužničku mi budete posílát na Krym . A vy se tu po..... i s Kalouskem , Kadlem a čt .

   Smazat
 11. Jak to maso asi musí vypadat, když je celý den (a nejspíš spoustu dní) ve vedru. Fuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A balej ho do Ruský pravdy, hovada! Vás taky rozmrazili až teď, že jste tak zaostalej a hloupej. Když vám to vadí, tak je tam jeďte poučit, jak to mají dělat. Jenže na takové chytrolíny oni z vysoka ser..!

   Smazat
 12. Příští léto tam jedu na dovolenou. Doufám, že do té doby se těm našim pitomcům rozsvítí a začne se tam lítat. No našim se asi nerozsvítí, Ti budou pořád o krok před papežem, ale neutrální Rakušáci, by to mohli prokouknout a vyplnit díru na trhu letenek

  OdpovědětSmazat
 13. http://cz.sputniknews.com/byznys/20151119/1720086/eu-ukrajina-ztrata-ruskeho-trhu.html co chtěli to mají......

  OdpovědětSmazat
 14. http://www.hlavnespravy.sk/juncker-napisal-list-putinovi-o-uzsej-obchodnej-spolupraci/710387 takže šéf 4 říše vyučený knihovník Junker/ nepřipomíná Vám to něco- viz čalouník ada/ napsal putinovi dopis o posilení obchodu.... tak to je goool -

  OdpovědětSmazat
 15. https://www.youtube.com/watch?v=W1zvb_ottiw

  OdpovědětSmazat
 16. Pro ty, kdo ještě neviděli film "Krym. Cesta domů". S českými titulky.
  http://leva-net.webnode.cz/products/krym-cesta-domu-dokumentarni-film-andreje-kondrasova/
  Je to druhý obrázek na stránce.

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyby se občané Krymu nepřipojili k Rusku, tak je čekala stejná genocida o jakou se fašistická Ukrajina snaží ve vztahu k Novorossijsku.

  OdpovědětSmazat
 18. Jak můžete napsat, že na Krymu proběhlo spontálně referendum bez donucovacích prostředků a bez násílí?! Že v Rusku fungují regulérně demokratické strany?! Asi vám uniká neustále zatýkaní hlavních opozičních sil před volbami, vykonstruované vyšetřování, které nikdy nikam nevedlo, pouze mělo potencionálního kandidáta zdiskreditovat. O tom, že přímo Vladimír Putin vyznamenává novináře za to, že píší co vláda potřebuje naopak opoziční novináří čelí neustálým nátlakům a omezování dokonce i vraždám. Že Rusko používá dodneška silnou cenzůru. Například film Dítě číslo 44 byl zcela zakázán vysílat na uzemí Ruska. Naopak státní televize ruská vyprodukuje falešně zmanipulovaný film o Československu z období 1968, který okamžitě po snaze České televize o získání práv na vysílání v ČR je z nabídky katalogu Ruské TV zrušen ... Jak můžete být v dnešní době , s tolika informacemi KOMUNISTA? číší to z každé věty zde psané.

  Že Putin dal povel k obsazení Krymu, že vyslal ruské vojáky bez označení na uniformách na Krym .. k tomu se sám po roce lhaní a popírání v TV pořadu Ruské televize přiznal (to stejné proběhlo na Ukrajině). Že u hlasovacích uren týkající se toho spontálního referenda assistovali vojáci se samopali, to jsme viděli v TV i u nás v Česku.

  Naštěstí, že komunistů po světě ubává. Velmi dobrá zpráva pro příští generace. Přeji všem zdraví ČESKÝ RUZUM!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tobě přeji trochu lepší gramatiku, to se dá ještě doučit, napravit. Mozek bohužel ne.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.