Reklama

sobota 14. listopadu 2015

Lavrov: Nutnost efektivní koalice v boji proti IS se stává stále výraznější

14.11.2015   Sputník
Partneři ve vídeňském jednání ohledně syrského uregulování se stále více přesvědčují v názoru, že je nutné vytvořit jednotnou efektivní koalici v boji proti radikální skupině Islámský stát, prohlásil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

Řekl, že provedl v sobotu řadu dvoustranných setkání s kolegy ze „skupiny podpory Sýrie".

Rada federace: po útocích na Paříž může být vytvořena protiteroristická koalice„Vzniká pocit, že stále více a více se upevňuje uvědomění si nutnosti vytvoření té samé efektivní, všeobsahující mezinárodní koalice v boji proti IS a dalším teroristům", řekl ruský ministr na tiskové konferenci o výsledcích mnohostranných jednání ve Vídni.

V sobotu se konala jednání o syrském urovnání. Ve Vídni se sešli zástupci Ruska, USA, OSN, Francie, Velké Británie, Německa, Saúdské Arábie, Turecka, Íránu a jiných regionálních hráčů, a také zástupci EU, Ligy arabských států (LAS) a Organizace islámské spolupráce (OIC).
Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20151114/1672423/lavrov-efektivni-koalice-boj-proti-is.html#ixzz3rUrZjf8g

1 komentář :

  1. Je hrozně těžké koordinovat nějaký společný boj proti terorismu, když jeden tahné čehý (Rusko s Asadem+Irán+Hisbaláh) a druhý hot (USA a NATO a jejich přisluhovači včetně celé EU). Je težké porazit IS, když ten bojuje proti Asadovi a je tím pádem toto vyhovuje USA atd, které IS vyzbrojují. To se pak velice těžko hledá společná řeč.

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.