Reklama

.

.

sobota 14. listopadu 2015

Lavrov: Nutnost efektivní koalice v boji proti IS se stává stále výraznější

14.11.2015   Sputník
Partneři ve vídeňském jednání ohledně syrského uregulování se stále více přesvědčují v názoru, že je nutné vytvořit jednotnou efektivní koalici v boji proti radikální skupině Islámský stát, prohlásil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

Řekl, že provedl v sobotu řadu dvoustranných setkání s kolegy ze „skupiny podpory Sýrie".

Rada federace: po útocích na Paříž může být vytvořena protiteroristická koalice„Vzniká pocit, že stále více a více se upevňuje uvědomění si nutnosti vytvoření té samé efektivní, všeobsahující mezinárodní koalice v boji proti IS a dalším teroristům", řekl ruský ministr na tiskové konferenci o výsledcích mnohostranných jednání ve Vídni.

V sobotu se konala jednání o syrském urovnání. Ve Vídni se sešli zástupci Ruska, USA, OSN, Francie, Velké Británie, Německa, Saúdské Arábie, Turecka, Íránu a jiných regionálních hráčů, a také zástupci EU, Ligy arabských států (LAS) a Organizace islámské spolupráce (OIC).
Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20151114/1672423/lavrov-efektivni-koalice-boj-proti-is.html#ixzz3rUrZjf8g

1 komentář :

  1. Je hrozně těžké koordinovat nějaký společný boj proti terorismu, když jeden tahné čehý (Rusko s Asadem+Irán+Hisbaláh) a druhý hot (USA a NATO a jejich přisluhovači včetně celé EU). Je težké porazit IS, když ten bojuje proti Asadovi a je tím pádem toto vyhovuje USA atd, které IS vyzbrojují. To se pak velice těžko hledá společná řeč.

    OdpovědětVymazat