Reklama

čtvrtek 5. listopadu 2015

Lidé v Česku nemají o práci zájem?

Ivan David
5. 11. 2015
To je demagogie. Lidé mají zájem o práci, která je odměňována natolik, aby se za mzdu dalo žít. Potkávám se s osudy lidí, kteří žijí v bídě. Dojíždět za prací, která člověka neuživí nemá smysl. Lidi se zdravotními problémy nikdo nechce. Je zájem o levné nádeníky. Vládě jde o to nahradit české ubožáky ještě většími ubožáky ze zahraničí.


Proto byla EU rozšířena. Ne proto, aby zajistili lidem ve Střední a Východní Evropě vyšší životní úroveň, jak si naivní lidé mysleli, ale proto (ale nejen proto), aby vystavili dobře placené pracovníky bohatých zemí chudé konkurenci, aby mohli snadněji "delokalizovat" - stěhovat fabriky do chudších zemí. Dnes navíc stěhují ubožáky z chudých zemí. To je druhá fáze téhož procesu.

A má to ještě jednu zásadní stránku, šlo o to umožnit vykrádat z chudých zemí nejen suroviny a levnou práci ale také mozky. Dnes česká vláda chce pomáhat Ukrajinu zbavit těch nejschopnějších ("dekapitovat" ji), aby se už nevzpamatovala a byla jen rezervoárem chudáků ohrožených smrtí hladem a ochotných k čemukoli. Současně má česká vláda snahu vystavit české nezaměstnané konkurenci ještě bídnějších. Uboze placení pracovníci platí nepatrné daně, často k přežití sebe a svých rodin potřebují sociální dávky. Ty se platí z daní těch, kteří zatím ještě žijí aspoň trochu důstojně. Vláda se stará jen o nejbohatší, aby měli nízké daně, levnou pracovní sílu a vysoké příjmy.

I Sýrii je třeba zbavit lidí, kteří by se chtěli podílet na přírodním bohatství. Stačí jen nádeníci pracující na vykrádání surovin zahraničními společnostmi.

45 komentářů :

 1. Konečně to někdo přesně popsal ! Veškerá globalizace je pouze ke škodě běžných občanů !

  OdpovědětSmazat
 2. Děkuji za výstižný komentář. Mám jen obavu, že česká média (rozhlas a televize) by takový komentář nezveřejnila. 8-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynikající článek!!! Děkuji Aleš Krejčí / Brno

   Smazat
 3. Máte pravdu. Včera v rádiu zazněl termín : Chudí pracující. Nedokážou se prací dostat z chudoby. Ať dělají sebevíce.

  Lepší je dělat na svém. A Soběstačnost nezávislost. Svépomocí, srazit náklady : https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

  Nebudete platit za elektřinu, plyn, teplo, vodu, odpady.

  Soběstačné domy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte představu kolik lidí v tomto státě dnes nedosáhne ani patnáct hrubého?

   Smazat
  2. 7:25 Perfektní řešení. Nebudu mít žádné provozní náklady, kromě splácení hypotéky jedním průměrným platem až do důchodu. To nemá chybu. Já pamatuju doby, kdy se ve svépomocném družstvu pořídil byt za necelý roční plat. To jsme se ale ještě neměli tak skvěle, jako se mají mladí dnes.

   Smazat
 4. Pane Davide, zapomněl jste napsat, že naše vláda je převážně sociálně demokratická a že předseda vlády je členem vítězné ČSSD.
  Jinak s vašimi články vesměs souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se jakákoliv! vláda vymaní z globalizace, jak se vyvlékne z diktátu eu?

   Smazat
  2. Jak se vymaní z globalizace a u EU? to je přece věc cílů strany.
   ČSSD se bojí si dát do volebního programu tyto cíle.
   Já vím, že to za současné situace nejde, volby však prohraje každá strana, která bude aktivistická k EU a nebude kritická ke globalizaci. My nejsme Polsko ani Pobaltí, tam letí protiruský rasizmus.

   Smazat
  3. Ano, cíle jsou hezká idea, ale nová vláda, která se bude tvrdě vymezovat proti EU se vymaní z jejího diktátu a z globalizace jak?

   Smazat
  4. No, mohl bych odpovědět, že pozavírat pražskou kavárnu, ale jsem demokrat. Místo toho radím ji vyhladovět. Přetrhat všechny penězovody k neziskovkám ze zahraničí, obnovit státní kontrolu na všech institucích, které jsou placeny státem, tedy z našich daní. K tomu je potřeba ovšem mnoho inteligentních lidí, včetně ve vedení státu. Funkce státu je zcela rozmetána, ty rudé trenky jsou ukázkou neschopnosti. Samotný jedntlivec je v tomto nula.

   Smazat
  5. Dobré řešení. Ty neziskovky by ale chtělo rozmetat také v okolních státech, jinak si neumím představit, že by špinavé síly nezakročily třeba i vojensky. Jen pouhý nesouhlas s kvótami vyvolal výhrůžky zastavením dotací. Inteligentní lidé ve vedení státu by ale také museli být charakterově kvalitní, nepodplatitelní, se zájmem o dobro státu a jeho lidu.

   Smazat
 5. Děkuji za výstižné pojmenování zásadního problému, který ekonomy v televizi kupodivu vůbec netrápí. Ministerstvo práce dokonce uvažuje, že v zájmu integrace uprchlíků, jim bude po nějakou dobu vyplácet mzdu stát místo zaměstnavatele, aby se tak stali pro zaměstnavatele atraktivnější než naši nezaměstnaní.

  OdpovědětSmazat
 6. A kolik jsi ty, Davide už zaměstnal lidí za "slušnou", nejlépe německou, mzdu? A kolik Dvořák a ostatní komunističtí skřehotalové? Že se vůbec ptám. Jeden jediný vámi zaměstnaný má větší cenu než vagon vašich keců.
  Jinak slušná bramboračka. Nezaměstnaní, Sýrie, rozšíření EU... Prostě takový klaický ranní Davidův prd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A on má Ivan David nějakou svoji fabriku, kde by někoho mohl zaměstnat? Co já vím, ne.Takže co je ten Váš příspěvek? Jen takové plivnutí hovna. Myslím, že stávající ,či budoucí situaci popisuje docela reálně.Q.

   Smazat
  2. Hovna plivete akorát vy s Davidem. Pokud chcete mít západní platy tak podnikejte, mějte živnost, dělejte na sebe a můžete si vyplácet podle libosti. Třeba milion. Pokud chcete aby měli podobné přijmy i lidé ve vašem okolí tak je zaměstnejte. Pokud se na podnikání necítíte tak si aspoň zvyšujte kvalifikaci abyste uměl něco co zaměstnavatel ocení. Tak jednoduché to je a zbytek jsou vaše žvásty, výmluvy, plivání hoven.

   Smazat
  3. Anonymní5. listopadu 2015 10:49
   Kdo tě platí drzý čmoude, nebo si jen velký "moudě" /šourek s varlaty/ :-)

   Smazat
  4. Hele, ty hovado z 10:49. Ty tvoje "kapitalisticko-budovatelský" sračky tu metáš pořád.Každý nemůže být podnikatel, každý nemůže být vysokoškolák, a každý netouží se honit za mamonem. Ale každý, zdůrazňuji slušný a normální člověk si potřebuje vydělat na střechu nad hlavou, jídlo, teplo, vodu atd. Pokud tzv. podnikatel nabízí práci, kde si nelze vydělat ani na to základní, tak se nemůže divit, že ji nikdo nechce dělat, ledaže už je na tom tak špatně, že nemá na vybranou. A takových míst, resp. svinských rádoby podnikatelů přibývá. Proto touží po zbídačelých přistěhovalcích, kteří budou dělat za žrádlo a ubytovnu. A náš občan se může jít pást a bydlet pod most. Jenže ty poslední dobou padají, tak je zase problém. Takové prase jako ty tomu akorát tleská. Ale taky na tebe dojde, tak či onak.

   Smazat
  5. Ten v 10:49 vůbec netuší, co je to práce. On si myslí, že "práce" je kradení práce jiných do svých vlastních kapes. A v tom je podstata úspěšnosti těch "úspěšných".

   Smazat
  6. Já osobně jsem lidem, které jsem zaměstnával, platil nadprůměrně dobře. V tom mám svědomí čisté.

   Smazat
  7. Pane Dvořáku, nezahazujte se odpověďmi na urážky toho pablba 9:03 a 10:49. Idiot s našprtanými žvásty nestojí za to, aby se s ním někdo z nás vůbec bavil.

   Smazat
 7. Jak je vidět máme co oslavovat , blíží se velký Den. Tož cinkejme a tleskejme. Stálo to zato.

  OdpovědětSmazat
 8. Je to záměr . Tito cizinci budou u nás pracovat za minimální peníz . U'čelem je donutit k tomu i naše obyvatele . Jediné řešení je nová hadrová revoluce . Tentokrát bez "Sametu" ale s pořádnými klacky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda že to tak v roce 89 neproběhlo. To byste totiž viseli na kandelábrech a dnes tady už nesmradili.

   Smazat
  2. To se pletete, až na Ukrajince u nás nikdo za zdejší mrzký peníz makat nebude. I ti lidé ze Sýrie byli zvyklí na vyšší životní úroveň, než je u nás.

   Jinak souhlas s panem Davidem, práce někde je, ne všude, ale za peníz, který nepokryje ani náklady na bydlení, ale to už vám na ČT nikdo neřekne. Jediné co řeknou, že lidé nechtějí pracovat. A basta. Podle nich má člověk makat a po práci si jít jídlo někam nakrást. Nebo nevím, jak si to představují....

   Smazat
  3. Pro anonyma-fašistu 9:28 - kdyby tehdy někdo zkoušel někoho pověsit, tak by visel sám. Uvědom si, zmetku, že dnes jsou proti téhle parodii na demokracii - demokratůře i lidé, kteří tehdy bourali totalitní režim. Marek

   Smazat
 9. Pokud se kapitalismus sesouvá k hranici, kterou formuloval Karel Marx - k ceně pracovní síly, tak bude vykořisťovaným a pak vykořisťovatelům krušno. Ovšem pokud se někdo nepoučí z dějin, musí je prožít znova. A poněvadž dnes plyne čas rychleji než za Marxe, máme se na co těšit.
  KR

  OdpovědětSmazat
 10. Bravo Ivan David, měl by se vrátit do vrcholové politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Ono je moudrých lidí hodně, jenže dnes by si museli založit nějakou vlastní stranu. Potenciální parlementní strany jsou už hodně krotké a vyčichlé. JL

   Smazat
 11. http://zpravy.idnes.cz/vlna-uprchliku-z-kuby-v-mexiku-dzp-/zahranicni.aspx?c=A151105_093801_zahranicni_ert

  Takto dopadají ty vaše socialistické ráje kde není nezaměstnanost a všichni mají slušné mzdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,07 Vždycky jde o míru. Když jeden nevydělá v potu tváře ani na základní potřeby (teplo, voda, bydlení, hygiena, ošacení, potraviny, jiný bydlí doslova v kanálu a další neví co s penězma (jestli si nechat pozlatit a osázet diamanty barák, koupit do domácnosti třetí jachtu a druhé dopravní letadlo) pak je asi něco zatraceně špatně. Není pravdou že by v socialismu v Československu lidé strádali bez potravy, bydleli a umrzali na ulicích, neměli na zubaře, děti trpěli podvýživou - zato v kapitalismu jsou to zcela běžné jevy. Když to takhle půjde dál stane se to standardem pro většinu obyvatel. A blížící se totalita bude mnohem horší než ta, která zde byla před hadrákem. Bude to totalita politická kombinovaná s ekonomickou a ideologickou.

   Smazat
  2. Naše vláda však nezaměstnanost již od roku 89 podporuje, a to tím, že učňovské školství se u nás stalo jen chudou příbuznou. A teď zaměstnavatelé řvou, že nemají kvalitní dělníky. Ale kdejaký blb vystudoval VŠ a bohužel získaný titul z něho inteligenta neudělal.

   Smazat
  3. Naprosto souhlasím s Anonymním 11:00, to je perfektně formulováno. Je neuvěřitelné, jak vymyté mozky spousta lidí má, že tohle odmítají vidět a radši obhajují nemocný systém, který stáhne do chudoby i je. Děkuji taky Ivanu Davidovi za pravdivý článek.

   Smazat
 12. Pan David napsal clanek,jak tuto problematiku vidi on.Ale nekteri z vas umi jenom brecet,stezovat si,nadavat,urazet! Co jste v zivote dokazali,nebo nedokazali,co vam dava pravo byt takovy.Mame tady velky problem,ale vas jakoby se netykal,dokud nebude za vasimi dvermi,tak je vam vsechno fuk,on se za nas postara nekdo jiny,my si prece nebudeme palit prsty.Kdyz uz vas nic nezajima,tak se k ostatnim chovejte tak,jak by jste chteli,aby se oni chovali k vam.Nebo nechcete???

  OdpovědětSmazat
 13. Ano! Lidé dělají v pruměru za 650 euro a v Německu je hranice chudoby 1000 euro a uprchlík dostane 2x deně hovězí,ubytování,kredit a 540 euro na měsíc.Jejich děti mají zdarma kroužky a němčinu.U nás pracující matka nemá na to dát děti na kroužek a na němčinu.Jsme otroci a dobře nám tak,když nejsme schopný vyjít do ulic nezasloužíme si žít jako lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:27 To si opravdu myslíte, že "si nezasloužíme žít jako lidi, když nedokážeme vyjít do ulic "? Základ úspěšného hospodářství státu přece neleží na ulici, ale byl a vždy bude "založen" na práci a myšlenkách milionů jeho občanů, "vedených" schopnými lidmi, kteří nelžou a nekradou.. Na to se posledních 25 let bohužel zapomnělo a otázkou je zda a kdy dojde k prozření ....
   Bude to vyžadovat od všech mnoho práce a "potu". Ať se to někomu líbí nebo nelíbí .....

   Smazat
 14. Nejhorší je pracující za hranicí chudoby,to je na popravu majitele firmy!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevšiml sem si, ze by někdo někoho nutil u něj pracovat. Když jste tak chytrý, zaměstnejte lidi za dobrých podmínek. Takhle blbe kecat umí každý. Ale vymyslet byznys, který vůbec někoho zamestna, to uz ne co. Nekvalifikovani lide proste dělají za málo. Tak to prostě v tržní ekonomice je

   Smazat
 15. Toto je ta pravá cesta do pekel. Nejde jen o to, že budou davy importovaných otročit za minimum. Taky naředí kvantum tuzemských nespokojených a zvýší tak obvladatelnost dolních Plebsu. Drobní čeští podnikatýlkové se domnívají, že se v novém uspořádání pro ně najde slušné místečko - omyl. Bude se jim těžko zařazovat mezi spodinu, která jim pěkně zatopí.

  OdpovědětSmazat
 16. Výborný článek, zatnul do podstatného. I diskuze.
  Ale ještě je to málo.
  Nesme spokojeni s vládou. Doplňujeme si informace (díky novarepubliko), přemýšlíme, diskutujem, tříbíme si názory. Výborně.
  Ale čas neúprosně a rychle utíká.
  A zas přijdou volby.
  Jak ukazuje mnohá zkušenost, zase to svou nejednotou ve zbytečně vysoké míře "zprasíme". Nebudeme dost připravení, dost odolní stupidním bilboardům.
  Měli bychom proto také a včas více publikovat i diskutovat na téma "koho budem volit".

  Pokud se někdo nad tím co tu píši sebeméně zamyslíte, rozhodně si hned přečtěte tento, dle mého soudu na toto téma mimořádně jasnozřivý, článek.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Liskova-BPP-Okamura-lze-Postavit-se-vsem-tem-svinstvum-to-ma-smysl-397396

  ( Pan David, pokud uváží, by ho snad zde mohl prezentovat v plném znění ??? )
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 17. Snad jen drobné zúplnění:
  Systém prekarizované práce,
  kam žene člověka prekarizovaný systém sociálních dávek
  je předstupněm do další a hlubší a déletrvající nezaměstnanosti!
  Ano, jsou skupiny (řekl bych v rámci nezaměstnaných, nevelké), které
  místo návratu do pracovného procesu formou vstupu do prekarizované práce, volí víceméně krimnální řešení, které někdy i ohrožuje jejich život, npř. "dobývání mědi" v kolejištích pod proudem.
  Ale u nich se nikdo nezabývá tím, že na začátku takovéto kriminální aktivity stojí jiná aktivita kriminální, a to lichva.
  O tomto nakažlivém moru v jistých skupinách se prostě ve společnosti,
  noblesních ..., no těch, kteří mají prostě k lidu blíže nehovoří....
  Hezký den i nejlepšímu ministrovi financí všech dob...

  OdpovědětSmazat
 18. Dnes nějakej ekonom-pemprsák vykřikoval v rádiu, jak roste (a příští rok poroste) HDP, jak se zvýšila zaměstnanost o 80 tisíc, ale já jako na potvoru potkávám lidi, bývalé kolegy a sousedy, kteří právě letos v dostali výpověď. Třeba z Náchoda právě stěhují celou fabriku (italský majitel) do Slovinska (bratru necelých pět set nezaměstnaných). Tak nevím, asi tomu pemprsákovi nikdo nehlásí ty propouštěné. No a naše masmédia jsou tu stejně od toho, aby lhala a manipulovala.

  OdpovědětSmazat
 19. Pane Davide, výborně řečeno. Pro úplnost chybí jen zmínit vykrádání mozků také z naší země. Náklady neseme my, užitek z lékařů, inženýrů a i řemeslníků shrábnou oni. JL

  OdpovědětSmazat
 20. No, p. Davide.

  25 let jste hyckali psychopaty a mlceli. Nikdo neodporoval kdyz bylo zmeneno vzdelavani a skolni osnovy spise k debilizaci a tomu, cemu se rika "brouseni vnimani". Tu druhou "vyhranenou skupinu jste utlaceli VSIM, kazdym krokem!
  Byl zavedenen "kompromisni system". Stav, ve kterem je jedinec BUD nucen delat kompromisy a zmenit sve jednani v amoralni komedii, nebo zemrit, zit v totalni chudobe, nabalovat onemocneni, oddelen od spolecnosti. Vy mozna v tom zajebanem Praglu ani nemate predstavu, ze existuji jedinci, kterym svedomi nedovoli jit ani za tu nejmensi hranu.
  CR nemusela delat nic z tech veci, z tech asocialnich zakonu, ktere udelala, byl to jeji vyber a jeji zamer. Nam bylo dano pouze pozorovat, jak se spolecnost zere navzajem.
  Taci jedinci by v ni zit nedokazali. A presto je to tak, cim vice jsou starsi, jsou izolovanejsi, resocializace - zapomente. No jejich videni je spravne, je bez prikras, bez tech slovickareni o pravde a lasce.

  Sam vite, jake to je mit obrousene smysly. Jste psychiatr, tyto veci Vam nemusim vysvetlovat. Kdyby jste meli plne empativni vjemy, po tydnu byste koncili jako pacienti... Ja to chapu, ale...

  Jsou veci o kterych prave nemate ani poneti. Nebude to tak, ze bude nekdo jeste bude neco zachranovat. Psychousi vam zustanou ve vsech postech i nadale, pouze se vymeni (jiz jsou pripraveni), neodbornost, neschopnost resit jakekoli problemy se preklopi mozna v tvrdou diktaturu, protektorat, cokoli si umite predstavit, dle vyvoje.

  Ani pote zde ovsem nenaleznete nikoho ke sprave zeme. Zjistite jak dulezita je duvera a jak je nebezpecne zit ve lzi, pro spolecnost.
  Duvera neexistuje, je to neznamy, davno ztraceny pojem. A lez se stala univerzalni, propagovany komunikacni prostredek k prosazovani cilu jednotlivcu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.