Reklama

sobota 14. listopadu 2015

Masky jsou odhozeny: Šéf turecké rozvědky navrhl uznat "Islámský stát"


14. 11. 2015        zdroj a zdroj
Šéf turecké zahraniční zpravodajské služby (MIT) Hakan Fidan nazval vojenskou operaci RF v Sýrii proti teroristickému útvaru, který se nazývá "Islámským státem", "závažným porušením základních principů OSN", a vyzval západní kolegy Turecka, aby vyvinuli veškeré úsilí "na zvrácení Putinova plánu potlačení islámské revoluce v Sýrii." Je na místě poznamenat, že Turecko a jeho speciální služby aktivně podporovaly organizaci a zásobování radikálních a teroristických sil v Sýrii, usilujících o svržení legitimní vlády v této zemi.

""Islámský stát" je realita, cituje slova Hakana Fidana německá tisková agentura AWD s odvoláním se na nedávnou zprávu turecké agentury Anadolu (na internetové stránce AWD je informace datována 18. říjnem, ale světová média ji začala šířit právě dnes - poznámka EADaily). Musíme si přiznat, že nemůžeme vymýtit tak dobře organizovaný a oblíbený útvar, jakým je "Islámský stát." Vyzývám proto naše západní partnery, aby přehodnotili své dřívější představy o politických proudech v islámu, odložili stranou své cynické myšlení a společně zvrátili plány Vladimíra Putina na potlačení islámské revoluce v Sýrii."

Hakan Fidan také dodal, že Turecko sdílí obavy Západu ohledně toho, že do IS míří rodáci z celého světa včetně Evropy. Abychom tento problém vyřešili, je podle šéfa tureckých tajných služeb nutné otevřít v Istanbulu stálé zastoupení nebo úřadovnu "Islámského státu." "Je to pevné přesvědčení Turecka", zdůraznil Fidan. Nutnost otevření stálého zastoupení IS v Turecku vysvětluje Fidan také tím, že je třeba zajišťovat lékařskou péči pro zraněné obyvatele Sýrie, kteří prchají ze Sýrie do Turecka a "zachraňují se před nelítostnými leteckými údery ze strany Rusů."

Informační agentura AWD vysvětluje poslední slova Fidana tím, že v tureckých vojenských nemocnicích je nyní velké množství teroristů z IS, kteří byli zraněni při úderech rusko-syrské koalice proti základnám teroristů v provinciích Homs a Hama. Podle informací AWD, získaných od dopisovatelů v Turecku a Sýrii, jsou zranění teroristé IS v tajnosti přepravováni do provincie Hatay, která sousedí se Sýrií, a tam jsou umísťováni ve speciálně vybavených vojenských nemocnicích.

EADaily také připomíná, že v letech 2011- 2012 se v provincii Hatay nacházely základny a vojenské nemocnice skupin, které nesouhlasily s Asadovým režimem, konkrétně Tureckem podporované "Svobodné syrské armády".

Když Hakan Fidan rekapituloval strategii Ankary ohledně "Islámského státu", řekl: "Invaze Putina do Sýrie je namířena proti islámu a mezinárodnímu právu. "Islámský stát" je realita. Díváme se do budoucnosti s optimismem."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Role Turků a z ní vyplývající nebezpečí pro Evropu je známá a stejná,jako před staletími....žádné překvapení,jen doufám,že budeme mít stejnou míru rozumu,jako naši předkové.

  OdpovědětSmazat
 2. Turecko sní sen o Osmanské říši. To se ví přece dávno,že Turecko podporuje ISIL :-))

  OdpovědětSmazat
 3. Zbytečně. Evropa se zničí sama -už se zničila. Evropští političtí přizdisráči neřekli včas halt! americkým gaunerům a vrahounům... Co Evropa udělala při přepadení Afghanistanu a vraždění? Co udělala při drancování Jugoslávie a hovadském zabíjení? Co udělala při přepadení Iráku ( o vylhaných důvodech věděli všichni), zabíjení a ničení a hnusné vraždě iráckého prezidenta? Co udělala Evropa při přepadení Lybie a hnusném umučení Lybijského prezidenta? Jak se chová Evropa při zabíjení v Syrii, podplaceném povstání a útocích na prezidenta? Jak se zachovala Evropa při odporném zabíjení na Ukrajině? Postavila se vždycky na stranu odporných vrahů. Evropa sprosté vrahy vyznamenává medailemi. Proč na ně neuvalila sankce? Proč se všechny evropské politické špičky nesešly k jednání a neuvalili na USA přísné sance? Proč nedostaly USA přísné ultimatum, že musí ihned zanechat vměšování se do politiky cizích států? Proč se do USA nikdy nikdo nepustil kvůli pošlapávání lidských práv? Nebo ti zabíjení občané nejsou lidé? Uvalit sankce na Rusko, na to byli všichni kadeti a hrdinové! Teď se Evropa kaje ze svých hnusných činů tím, že holt se postará o emigranty, kteří jsou verbováni v milionech, aby táhli na bílé plemeno evropské populace -tím se jim američtí vrazi odměnili. To má být vyjádření zadostiučinění - jdi a zabij si svého bílého i s rodinou a obsaď jeho majetek, my ti v tom pomůžeme. Tím USA splachuje svoje odporné zločiny spáchané v řadě zemí a současně tím zničí Evropu,což chce udělat už dávno pod rouškou přátelství. Chtěly to udělat už v minulém století a najaly si na to Hitlera aby Evropu zničil. I ve Francii a v Anglii se zabíjelo -všude se zabíjelo, ale až když Hitler začal dostávat od Rusů na prdel, USA se vyplašily,aby se jim to nevymklo z rukou. Plynové komory, mučení, koncentráky, miliony zbídačelých a zabíjených lidí jimi nezacloumaly -jim je to jedno, oni evropany nenávidí. Jejich přátelství je falešné. A evropští politici čekali -co? USA holt to všechno opakují o půl století později, a jdou na to jinak. Se zbraněmi na Evropu nemohou, ale nic jim nezabrání použít jako živé zbraně obrovské masy zbídačelých, chudých, k bílé rase nenávistných, všehoschopných a ke všemu odhodlaných lidí. Co je to Turecko? Samo o sobě by bylo jen k smíchu. Sen o Osmanské říši si mohou snít do nekonečna. USA realizuje svou říši zla účinněji. Před dvěma sty lety vyhubili téměř všechny původní obyvatele amerického kontinentu -proč by nevyhubili Evropské obyvatele? Všichni amíci jsou jen žoky kůže s nějakým pajšlem uvnitř -ale bez mozku. Propláchnutá, tupá individua. Bez lítosti, bez zodpovědnosti, bez soucitu - mají to v genech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 14. listopadu 2015 23:18
   Vaše otázky jsou legitimní a správné. Odpověď je jednoduchá - státy, které měly dostatečnou vpojenskou sílu (F, GB, I, N) neměly sebemenšé zájem se vůči USA profilovat z důvodů:
   a) společné provázání v NATO
   b) společné zájmy v Jugo, Libii, Afgánu ...
   d) závislost na US zbraňových systémech a zpravodajských info
   e) ekonomická provázanost přes petrodolar a dolar jako záložní měnu
   f) držba národních zlatých rezerv ve Fort Knox
   atd.

   Takže jste se hezky rozjel, ale vše je natolik provázané, že tohle rozseknout a někoho poslat k zodpovědnosti není ani na Vás, nebo na obyvatelích kteréhokoli státu, či kontinentu, ani na rozhodnutí nadnárodních elit, které se schází jako skupina Bildenberg, ale na rozhodnutí zákulisních loutkovodičů - nadnárodních bankovních elit.

   Mír s námi.
   Ferro

   Smazat
  2. Súhlasím s Vaším komentárom a dovoľujem si ho zdieľať na FB

   Smazat
 4. Tak mezi "základní principy OSN" patří podpora teroristů? Jsem zvědav, jestli po pařížském masakru bude Holland i nadále podporovat bezvízový styk s Tureckem a kolik jim tam s Merkelovou pošle peněz. To si ten Haklan Fidlan vybral nejlepší moment pro takové nápady.

  OdpovědětSmazat
 5. Islám má za cíl světovládu a používá k tomu přetvářku mírumilovnosti a teror. ... S výjimkou těch, kterým uřízli hlavu, jsou muslimové tajní fanoušci IS.

  OdpovědětSmazat
 6. Sen Turecka o velké Osmanské říši je stará věc. A tento stát, tedy Turecko podporujeme, aby bylo přijato za člena EU. To by bylo jako si nasadit vši do kožichu. Je to samý mouřenín, kterému když se řekne tak půjde bez váhání řezat hlavy komukoliv a kamkoliv. Teď Turecko křičí po uznání IS, když dostávají od Kurdů, Rusů a dalších na prdel. Bodejť by nechtěli uznat IS. Vždyť IS bojuje proti Kurdům a to Turkům velice pasuje. Jenže ouvej, ona se situace nevyvíjí podle jejich představ.

  OdpovědětSmazat
 7. Vstup islámského Turecka do NATO byl americký majstrštyk. Jedno štěstí se jim jim doposud nepovedlo protlačit Turecko do Schengenu. Doufám, že se to nepovede ani americké protitutce Merkelové. Turecko by mělo být vypuzeno z NATO ještě před rozpuštěním této zločinecké organizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není třeba Turecko vykazovat z NATo. Turci dostanou na frak od Kurdů, až se uklidní situace v Sýrii.

   Smazat
 8. Takže - až se to v Evropě začne mazat a řezat, bude za to zodpovědné Turecko? To není špatný tah, vědět už dopředu, na koho se to všechno pak svede. To Turci ve svém snění o Osmanské říši zvedli na nohy ty miliony hnědých šupáků ve spoustě zemí, a zaplatili jim cestu do Evropy? Tak to mně zatím nenapadlo. A pokud jde o islám, existuje na světě déle než křesťanství, a zatím se za celá staletí neprojevil jako zájemce o světovládu. Proč by s tím začal až teď? Všechno se jeví tak, že zájemce o světovládu, který terorizuje a zabíjí lidi z třetiny světa, dřepí v Bílém domě.Že by si to teď chtěli rozdat s islámem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1,02 Islám existuje ve světě déle než křesťanství? To je docela novinka.

   Smazat
  2. 1:02 ty magore!! Mohamedovi diktoval korán archanděl Gabriel-Starý zákon.V koránu se píše o Ježíši a jeho matce Marii-Nový zákon.Islám je nejmladší náboženství které opsalo židovské a křestanské náboženství.Seš hovado! a takových chudáků je mě upřímě líto.

   Smazat
  3. Nešťastník, to odkiaľ máš, že islam je staršie náboženstvo ako kresťanstvo? Mohamed žil okolo roku 500 nášho letopočtu!
   Koran mu na diktoval archanjel Gabriel počas jeho epileptickych záchvatov. Mohamed bol skutočne epileptik, vihnanec vlastnej rodiny. Však si stačí koran prečítať a hneď súdny človek pochopil, že sú to vízie chorej mysle.

   Smazat
  4. Nešťastník, to odkiaľ máš, že islam je staršie náboženstvo ako kresťanstvo? Mohamed žil okolo roku 500 nášho letopočtu!
   Koran mu na diktoval archanjel Gabriel počas jeho epileptickych záchvatov. Mohamed bol skutočne epileptik, vihnanec vlastnej rodiny. Však si stačí koran prečítať a hneď súdny človek pochopil, že sú to vízie chorej mysle.

   Smazat
 9. Tento turecký hajzl zorganizoval vraždu 34 Kurdů ve městě Suruc a poté vraždu 102 Kurdů nedávno v Ankaře, ani jedna akce se nevyšetřila. Žádné světové sankce, žádné výčitky Turecku, naopak ČR stojí a vždy stála v čele zemí, které podporují vstup Turecka do EU. Za tu naši republiku se musí člověk stydět. FUJ. Je potřaba sejmout sobotkovu vládu a až´zase jmenuje Zemen úřednickou vládu.

  OdpovědětSmazat
 10. Korán spísal Mohamedov švagor tuším, jeho manželka, Mohamedova Chadžídža bola židovka - bohatá - ta tak ...prvá verzia Koránu bola mierumilovná a podporovala Desatoro, ale neuspel, bojové kmene dookola to neinšpirovalo, a tak sa prepísalo na militantnejšiu verziu, a funguje to dodnes, poťažmo, viacej sa priklonili k Talmudu, A k Turecku, dúfam, že naše cestovky vyškrtnú Turecko zo svojej ponuky -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No snad všechny alespoň evropské, já už nikdy.Rusové taky ne a všechny ty hotely podél všech jejich pobřeží by měly za tuto drzost zůstat prázdné.

   Smazat
 11. dovetok - takže Biblia a Korán majú pôvod v Talmude, len Biblia je inšpirovaná Ježišom, reformátorom židovstva, kým Korán takú išpiráciu nikdy nemal, expandovať a zabíjať - cieľom kresťanstva malo byť miluj blížneho svojho, a cieľom moslimov, no - znič každého ... aj moslima,

  OdpovědětSmazat
 12. To je teprve ta pravá katastrofa.A to Merkel slíbila turkům bezvízový styk.To znamená, že ti praví bojovníci by přiletěli letadly bez nejmenších problémů.

  OdpovědětSmazat
 13. Aha takže třást hrůzou se vlastně musíme před Turky? No vida -a já se už pětadvacet let třesu hrůzou před našimi zvrhlými politiky i když ani jeden z nich není islámec. Každý rok před vánocemi se třesu, jaký balíček zdražení příští rok zase vymyslí, jaké zbídačení zase řadové občany postihne, jaké beztrestné vydírání s úředním razítkem nás čeká. Násilná demokratizace byl a je hnusný teror, teroristické politické a ekonomické útoky vůči vlastním obyvatelům, kteří jsou plynule bezohledně a bezcitně zbídačováni. Když chci nějaké množství lidí zničit, je úplně jedno, jestli vedle nich vybuchne časovaná nálož ( to je rychlejší a údajně nehumánní způsob), nebo jestli je nějaká politická píča ničí ekonomicky na zakázku zbohatlických zmrdů, k čemuž zneužívá své pravomoci. Postupná smrt podchlazením a hladem je mučivá a trýznivá, horší než smrt způsobená náloží, ale je považována za demokratický princip. A jestli dříve léta platilo logické, že kdo nepracuje ať nejí, dnes bylo zprzněno na - kdo není schopen a ochoten lhát, podvádět, krást, a cpát se k funkcím přes mrtvoly, ať chcípne - pro demokracii nemá takový poctivý jedninec cenu, neboť ta je založena na rozbíjení stávajících hodnot, na křivdách páchaných spoluobčanům, a na zločinu. Vše beztrestně. Je to jen jiný druh terorizmu. Z jedné strany skuteční "teroristé", z druhé strany političtí teroristé - to by bylo, aby ty nadbytečné miliardy lidí, které by ve finále mohly ohrozit přecpané pupky havěti, která se považuje za vyvolené, to by bylo aby se jich svět nezbavil! No ale když myslíte, začnu se bát ještě islámu a Turků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11- máte pravdu, je nám servírován strach abychom nerozeznali příčinu od následku. Vše spěje k debilizaci lidí, k jejich přípravě na válku-jako východiska.

   Smazat
  2. Anonymní15. listopadu 2015 10:11
   Děkuji Vám za příspěvek + s Vámi souhlasím asi jako většina národa = pouze mě napadá Co s tím uděláme, když jsme povolili nás od-samostatnit !?!?

   Smazat
 14. Turci budou Evropu teď ještě víc vydírat a ždímat . Jako by nestačilo že už to dělají černé hordy které se sem valí za zvrhlého vítání šílené Makrely a ostatních poskoků . To co naši předkové dokázali ubránit dojde vniveč taky díky našim politikům . Co na to mlčící většina ? Je možnost se k tomu vyjádřit už pozítří 17 listopadu .

  OdpovědětSmazat
 15. Žádné překvapení. Kamarád (IS) mého kamaráda (USA) je i mým kamarádem.

  OdpovědětSmazat
 16. doktor Bude vojna s Turkem-kde jsem to již slyšel ???? Nějaká pohádka??

  OdpovědětSmazat
 17. Jo až bude Turecko v Šengenu, tak už to bude jen kousek ke spolupráci IS jako našimi bratry. Žijeme neuvěřitelnou komedii.

  OdpovědětSmazat
 18. To je ukázka proč všechny tyhle šmudly hnát co nejdál od hranic a každému kdo jim chce pomoc,tak zlomit ruku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.