Reklama

neděle 8. listopadu 2015

Masové protesty proti korporátnímu převzetí TTIP v Evropě: Opatření komise EU jsou „revolucí protizákonnosti“

Graham Vanbergen 
8. 11. 2015 AC24

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) má své odpůrce – zvláště občany zemí zapojených do toho, na co lze pohlížet jen jako na potvrzení jejich korporátního převzetí. Vlády tím potvrdily, že demokracie už není principem, který stojí za to uplatňovat. Už tři miliony lidí podepsaly petici vyjadřující k tomu svůj odpor, přičemž ze samotné Británie jich bylo 500 000.

Minulý měsíc při protestech proti TTIP pochodovalo v Berlíně nejméně 250 000 lidí. Objevilo se téměř 500 organizací s doslova miliony příznivců, které odporují TTIP.

Výsledek zatím největšího průzkumu prováděného Komisí EU vyšel tak, že 97% občanů je proti TTIP v jakékoliv formě. Všechno se to ale ignoruje.

Generální tajemnice Public Services International Rosa Pavanelli to formulovala slovy: „Kam to ta demokracie dospěla, když komunity musí spoléhat na Wikileaks, aby zjistily, co naše vlády dělají naším jménem.“

Ty různé úniky jen zdůrazňují, jaká je to hra kočky s myší, co se hraje s národy vyjednávajícími TTIP, která u občanů jen budí obavy, že ta tajná jednání jsou tajná jen proto, že nejsou ani v zájmu lidí ani jednotlivých národů.

Uznávaný expert na lidská práva u Spojených národů Alfred-Maurice de Zayas říká, že „ve smlouvách existuje hierarchie a na vrcholu je Charta OSN: v případě konfliktu mezi ustanoveními Charty OSN s jakoukoliv další smlouvou, má Charta vyšší právní sílu.“ Jinými slovy obchodní smlouvy, které povedou k porušení lidských práv – nebo k porušení jakýchkoliv dalších závazků stanovených v Chartě OSN – jsou právně neplatné. Většina zemí podepsala dohody o lidských právech, ale „zároveň uzavřely obchodní a investiční partnerství, která brání, zdržují nebo znemožňují plnění závazků ze smluv o lidských právech.“

A jde ještě o krok dále: „Umožnit soukromým arbitrům přezírat mezinárodní a národní právo… představuje revoluci protizákonnosti.“ Spojené národy ve skutečnosti už apelovaly na suspendování rozhovorů o TTIP na základě toho, že její taktikou je umožnit nadnárodním korporacím využít soudů mimo veřejnou jurisdikci, což by bylo podvracení demokracie a práva.“

 


Postoj britské vlády k tomuto je dobře znám. Jejich vlastní webová stránka uvádí: „Britský národní důchod by mohl každoročně růst o částku 4 až 10 miliard liber s tím, že hlavní přínosy vytvoří liberalizace formou odstraňovaní netarifních bariér.“ Což je double-speak pro snížení povinných standardů jako společného jmenovatele všeho a pro posílení korporátní moci.

Až dosud se většina odporu k TTIP koncentrovala na kontroverzní klauzuli Vypořádání sporů mezi investory a státy (ISDS), která dovolí US korporacím žalovat vlády EU za jakákoliv rozhodnutí, která by mohla poškodit jejich zisky. Ale v TTIP je toho ještě daleké více, než jen tajné korporátní soudy.

GlobalJustice.org.uk vysvětluje nebezpečí představovaná nevinně pojmenovanou kapitolou o regulační spolupráci v TTIP (rovněž známou jako regulatorní koheze), která by mohla vést k závodům ke dnu v klíčových oblastech regulace, jako je potravinová bezpečnost a ochrana životního prostředí.

Korporátní lobbisté už vyjádřili naději, že je tato spolupráce učiní tak mocnými, že jim umožní být v podstatě v každé zemi spolu s tvůrci politických rozhodnutí ‚spolu-pisateli‘ regulací a úplně tak obejít jak obavy a vůli občanů, tak i už před tím zavedené systému ochrany a stávající práva.

GlobalJustice zjišťuje, že „pro většinu lidí jsou regulace jako omezení na znečištění ovzduší a standardy potravinové bezpečnosti ochranou zdravého rozumu proti nebezpečným hrozbám. Avšak pro mnohé velkopodniky jsou tato pravidla jen červenými páskami čili netarifními bariérami obchodu (NTB), které brzdí zisky a takto se označují i během vyjednávání. Proponenti TTIP ve skutečnosti říkají, že 80% předpokládaných přínosů z těchto dohod pochází z toho, že se těchto pravidel zbaví.“

Teď to vypadá, že TTIP ve skutečnosti stejně už v Evropě zahájilo přestavbu dosavadních ochran, aniž by došlo k jakékoliv debatě. Komise EU už teď zrušila dosavadní uznávání kosmetických standardů. V podstatě je to závažná deregulace kosmetických ingrediencí a formulace poslední znění podle dohody TTIP už neobsahuje odkazy na „vzájemné uznávání“ zakázaných a povolených látek v kosmetice.

Člověka by mohlo zajímat, jak zlé to je. Komise EU teď (ve snaze se zavděčit) prohlašuje, že přijme zakázané chemikálie v kosmetice, což ale v Evropě výrazně sníží bezpečnostní standardy. V EU je v kosmetice zakázáno přes 1 300 látek, zatímco v US jen 11. K tomu patří i olovo ve vaší rtěnce.

Jak to tedy může v EU projít? Ač bude výroba rtěnek obsahujících olovo v EU pořád ilegální, tak je US společnosti budou moci do EU stejně exportovat, pokud projdou v US testy bezpečnosti.

A aby to bylo ještě horší, tak se ukázalo, že US činitelům se úspěšně povedlo zneužít návrhy TTIP, aby EU dokopali k tomu, aby opustila plány na zákaz 31 nebezpečných pesticidů s ingrediencemi, které se ukázaly způsobovat rakovinu a neplodnost.

Před tím EU v podobné situaci zakázala upravovat hovězí pomocí určitých kyselin, pomocí nichž se v US běžně maskují mizerné a nehygienické postupy zpracování. Činitelé Komise EU vyvíjeli na europoslance nátlak prohlašováním, že pokud nebude tento zákaz v EU zrušen, tak jsou vyjednávání o TTIP ohrožena. Tento nátlak byl dostatečně velký, aby pak europoslanci tento zákaz předělali.

Teď EU zavedla program zvaný „Lepší regulace“. Ten je konstruován tak, aby snížil regulační zátěž, a usiluje o vymýcení nových předpisů v takových věcech, jako je úroveň bezpečnosti chemikálií. Odbory říkají, že ty Lepší regulace už teď mohou za 100 000 úmrtí na rakovinu.

Amerika spolu se svými ‚partnery‘ konstruuje nový světový řád úplně podle sebe. Dohoda TTIP představuje pro světovou harmonii tedy stejné nebezpečí jako studená válka, protože tato dohoda není k ničemu jinému, než právě k tomuto. Její záměry jsou jasné – vytvořit globální ekonomickou arénu mimo rámce WTO. Na TTIP pohlíží jako na příležitost v rámci širší strategie ekonomické geopolitiky zaměřené proti zemím BRICS, tj. proti Brazílii, Rusku, Indii, Číně a Jižní Africe.

Tato jednání budou uzavřena s 53 zeměmi, na něž připadají dvě třetiny globální ekonomiky. Tato dohoda vytvoří nový mezinárodně právní režim, který nadnárodním společnostem umožní obcházet domácí soudy, vyhýbat se ochraně životního prostředí, uvalit na internet policejní dohled v zastoupení průmyslu autorského obsahu, omezit dostupnost cenově přístupných generických léčiv a drasticky okleštit legislativní suverenitu každé země. US senátorka Elizabeth Warren o tom řekla: „Tu dohodu zveřejnit nemohou, protože kdyby Americký lid spatřil, co je v ní, tak se jí začne bránit.“

EU už přiznala, že TTIP nejspíš způsobí nějakou tu nezaměstnanost, protože pracovní místa se přesunou do US, kde jsou nižší pracovní standardy a odborová práva. Proto už členům EU včetně Británie poradila, aby zřídili evropské podpůrné fondy, které za tu očekávanou nezaměstnanost poskytnou kompenzace.

Nejmocnější advokát TTIP v Británii protidemokratický lobbista korporátní propagandy zamaskovaný za ministerského předsedu David Cameron už pro tuto největší světovou dohodu tohoto typu, o jaké se kdy uvažovalo, slíbil „raketově urychlené projednání“ s vyloučením veřejné debaty o této dohodě.

David Cameron se uchýlil ke značně rozvláčnému ujišťování lidí, že Národní zdravotní systém součástí této dohody nebude. Vláda strávila měsíce pokusy o zametání TTIP pod koberec, ale ohromný nátlak veřejnosti ji přeci jen přinutil přiznat, že Národní zdravotní systém součástí této dohody je, a ten je tudíž ohrožen americkými korporacemi hledajícími jak ze zdravotní péče vyždímat spoustu miliard dolarů jako ze svého ziskového střediska.

V současnosti jako přímý důsledek dohod podobných TTIP už po světě probíhá kolem 500 soudních případů businessu proti různým národům a dochází k tomu před ‚arbitrážními tribunály‘ sestávajícími z ad hoc jmenovaných korporátních právníků, které nejsou podle Johna Hilaryho z Válku bídě (War on Want) „ničím více než inscenacemi soudů z vnitřní podstaty zainteresovanými na rozsudcích ve prospěch businessu.“

Britský stínový ministr financí John McDonnell TTIP popsal jako „toxickou“ a vedoucí k ohromnému převodu pravomocí do Bruselu a ke korporátním zájmům. K čemu by pak bylo, i kdyby Británie opustila EU?

TTIP nemá nic společného s občany nebo s jejich právy. Je to jen o tom donutit vlády, aby na celou společnost pohlížely ze zúženého hlediska velkopodniků. Expert OSN Alfred-Marice de Zayas má pravdu, když říká, že to znamená revoluci protizákonnosti.Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: strategic-culture.org

36 komentářů :

 1. Hra na demokracii končí. Matoucí období přeplněné pokrytectvím a lžemi nahradí syrová, surová realita globální diktatury.

  OdpovědětSmazat
 2. a dobře nám tak díky blbcům zvonícím klíči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! - kam nás do dostali tí blbci, kteří v XI/1989 s plným žaludkem zvonili svými klíči od bytů, chat a aut !!! Teď s prázdným žaludkem a bez svých klíčů od bytů, chat a aut jen můžou pod mostem vzpomínat na socialistické časy bez strachu o práci a z exekutorů !!!

   Smazat
  2. "Nesuďte, abyste nebyli souzeni".
   Necinkal jsem klíči, ale nesoudím ty, kteří cinkali. Bylo jich na náměstích statisíce, kteří doufali v demokracii - já také doufal. Vy jste už tehdy věděli, že žádná demokracie nebude a seděli jste doma, nebo jste protestovali proti "sametové revoluci? "Každý je chytrý, když jde od soudu".

   Smazat
  3. Kdyby jste místo žvanění zvedli ty své líné zadky a vyšli đo ulic,jste ostuda vlasti.Kecy který nikam nevedou.Jde o vaše děti.Kdo se vzdá svobody ve prospěch majetku přijde o obojí.

   Smazat
  4. Pro (19:38)
   Díky za moudrou reakci. Když jsem tehdy zjistil, že v Melantrichu je i Václav Havel, a pak jsem ho i potkal v místnosti před balkonem, tak jsem věděl, že je průšvih. Vůbec se ale nevysmívám a nevyčítám lidem, že tenkrát zvonili. Měli důvod. Ti, co měli roky na to, aby mohli předejít listopadu, byli packalové a hajzlové, a rovněž tak mnozí z těch, kteří se po listopadu dostali do oficiální opozice, leč zanedlouho zapomněli a udělali si z ní klidné výnosné bydlo. Tak je to zase na "bláznech", kteří do toho dávají sebe, svůj čas, energii, peníze.
   Hodně zdaru!
   KR

   Smazat
  5. Podezření, že listopad nedopadne podle představ, jsem nabyl na Letné. Ano, byl jsem tam. Jenže v momentě, kdy se na povel zvonilo, skákalo, skandovalo, jsem měl pocit, že se "lid" mění na manipulované stádo. Na to jsem alergický, tak jsem se sebral a odešel. Doba ukázala, že můj tehdejší pocit byl správný, bohužel to trvá dodnes. JL

   Smazat
 3. Korporátní fašismus a světová nadvláda USA za každou cenu, zřejmě po schválení TTIP se rychle zavede do praxe.USA si přimaluje dalších 28 hvězd na vlajku z krve a pvuhů.Tímto počinem jsme plnohodnotná kolonie USA jak pod vojenskou tak ekonomickou nadvládou.NATO+TTIP=USSA.

  OdpovědětSmazat
 4. Takže bude zprivatizované zdravotnictví a veřejné služby až na komunální úroveň.US těžební korporace bude chtít vytěžit dřevo z Krkonoš a KRNAPU, stát na to nebude mít páky těžbu zakázat, jedině přes předem prohranou arbitráž ISDS, do které stát nepůjde, protože by se nedoplatil.TTIP je skvělá dohoda, jak evropského občana poslat co nejdříve do penálu.TTIP nemá nic společného s obchodem.Je to kolonizace USA dalšího světadílu pro sebe a vytvoření NWO.Věřím, že hlasování v Europarlamentu bude téměř stoprocentní a v zemích 28 hladce projde a ješrě se bude slavit, bravo, Ameriko, Evropa je už teď, Tvá..

  OdpovědětSmazat
 5. Pro naši republiku je to vskutku překotný vývoj:Rakousko-Uhersko, Československo, ČSSR+SSSR, RVHP, NATO+USA, EU+BRUSEL+TTIP=finále NWO!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě máme šanci se spasit - vystoupením z EU a NATO !!!

   Smazat
  2. Z USA sem budou legálně proudit, doteď zakázaná svinstva a chemikálie v podobě US potravin, kosmetiky, hnojiv a dalších yperitů a Evropský výrobce bude muset nadále dodržovat přísné dosavadní normy při výrobě, kontrole a distribuci na trh EU.Tomu říkám "spravedlivý" obchod.Je jasné, že likvidace těchto evropských výrobců musí přijít, zvláště, pokud USA bude tato svinstva nabízet za dumpingové ceny, bez popisu země původu a bez etikety o složení výrobku.Nezaměstnaností a arbitrážemi bude EU chudnout na úkor nenažranosti imbecilů z USA.Kdo tohle může podepsat je vlastizrádce a mělo by se s ním i takto zacházet.

   Smazat
  3. pro anonyma 19:12
   Vystoupením z EU a NATO? To jako myslíte vážně? Vy si opravdu myslíte, že by to někdo z těch, kteří řídí tento proces dovolil? I kdyby na to ta naše bezpáteřní, nicotná vláda měla odvahu, tak vládci světa mají nepřeberné množství způsobů, jak srazit naši nicotnou zemičku na dno. I kdyby se zde odehrály předčasné volby, v tu chvíli bude na západě prohlášeno, že v ČR došlo ke zfalšování výsledků voleb a je třeba je okamžitě opakovat ke "správnému" výsledku. A kdyby s tím naše nová vláda nesouhlasila, byť by byla třeba většinově podporována obyvatelstvem, na západě by to bylo prohlášeno za známky diktatury, kdy by to bylo správně a náležitě podáno západní veřejnosti, která by to samozřejmě po správném vymytí mozků a samozřejmě a byl by okamžitě zorganizován pražský Majdan, kdy by se zničeho nic objevivší bojovníci za demokracii, vykreslili jako hrdinové. Nikoho by nezajímalo, že by jich třeba spousta ani nepocházela z ČR. A pokud by to nějakým zázrakem nebylo možné, vtrhla by sem "osvobozenecká armáda", s úkolem svrhnout ty strašné diktátory, kteří by se dostali k moci ve volbách, které by samozřejmě byly podle západního tisku zmanipulované a nedemokratické. A nikoho by nezajímal názor českého obyvatelstva. Vůbec nikoho by ze západních elit nezajímalo, že to je třeba úplně jinak a že by vláda třeba jednala v souladu s vůlí občanů. ČR není v ničem soběstačná, dováží se potraviny, spotřební zboží, elektronika, oblečení prostě vše krom energie. Nepatří nám tu ani ta voda, kterou pijeme. Tu vlastní hlavně francouzi. Všichni velcí zaměstnavatelé jsou zahraniční, co byste jako chtěl dělat po tom vystoupení. ČR je totální kolonií, se všemi jejími atributy, neschopná se sama jakkoli emancipovat, nebo zachránit, i kdyby naše elita sebevíce chtěla. Těch dvacet šest let bohatě stačilo na to, abychom se dostali do totálního područí západu, aniž by se o to kdokoli z obyvatelstva jakkoli zajímal.

   Smazat
  4. 20.04-No a k tomu si připočtěme ještě řádění US korporací, frakování, jakákoliv těžba-uran, dřevo, zlato, atd. v chráněných oblastech.To není nereálné.USA zájmům nikdo v Evropě neodporuje.Naše elity si tam jezdí pro instrukce na vymytí mozku zcela pravidelně.Blížíme se reálně k NWO a nadvládě korporátního fašismu.Čím budou Rusko a Čína ekonomicky a vojensky ve světě úspěšnější, tím více USA bude šířit ve světě, pomocí svých vazalů, NATO a slouhů, chaos, zlobu.a konflikty.

   Smazat
  5. Pro (20:04)
   Ono stačí, když otázka členství v EU a NATO pronikne do oficiální agendy, když se začne hovořit o chybách a slabinách těchto struktur. Zastánci EU a NATO budou mít dvě možnosti: 1. seriozně zareagovat na kritiku a rozmýšlet, jak obě instituce pozměnit, aby vyhovovaly, 2. nebo přitvrdí a tím začnou proces zvyšování počtu svých oponentů.
   Systém evropské ekonomické a politické spolupráce je vhodný, snad i potřebný, ale musí být rovnoprávný, dobrovolný, vzájemně výhodný. Zatím to spíše vypadá, jako nucené združstevňování v 50. letech. Ještě potřebnější je systém kolektivní bezpečnosti, opět ale jako společenství rovnoprávných, svobodných subjektů.
   Pokud toto nebude, bude kritika, odpor a nakonec se to rozpadne. Není třeba blábolit o nemožnosti, generalizovat, vést poraženecké žvásty. Voda Francouzům nepatří, ani sítě jim nepatří, jen je mají dlouhodobě pronajaty. Než vypustíte takové kydy z pusy, zorientujete se v problematice. Velkými zaměstnavateli jsou ČEZ, Česká pošta, ČD, SŽDC, městské dopravní podniky, zdravotnická zařízení v majetku veřejné správy, podobně školy, hasiči, policie, řada vědeckých ústavů. Nepanikařte, pusťte si V+W "Už panikáři jedou" a zamyslete se co, kde, kdy, s kým a jak můžete dělat pro emancipaci veřejné správy od zahraničních mocí, tuzemské ekonomiky a dalších životně důležitých oblastí, aby republika, její vedení a občané, nemohla být vydírána. Na místní úrovni je spousta možností, jak posílit moc místních lidí, a tím také je naučit tuto moc ke prospěchu zdejší společnosti a tudíž i svému používat. Kus práce můžete udělat už jen svým rodinným rozpočtem - co a kde zaň koupíte, koho podpoříte - nejen třeba rolníka či družstvo z vedlejší vsi, ale třeba i provozovatele z NR.
   Buďte chlap a ne posera.
   KR

   Smazat
  6. Po 21:35. Mluvíte mi z duše. Celý slavný NWO je letadlo, které lítá na potištěný papírky. Komentář paní Warren platí nejen pro TTIP. Nazdar

   Smazat
 6. No a co byste si asi tak představovali od EU protektorátu Čechy a Morava, kterému se přezdívá Česko? Co myslíte, že asi tak zajistí naše protektorátní vláda, kde se každý bojí otevřít i držku jinak, než je jim přikázáno, jinak jim hrozí ztráta postu a přemaštěnýho koryta? To samé media, a na to všechno navázaná břečka plná zbabělců a kariéristů? Pro to koryto do toho všichni ti mizerové šli, příští rok si zase přidají měsíčně cca 4 tisíce, tj. ročně 40 tisíc, zatímco dědečkům, babičkám, jinými slovy všem potřebným zase naserou? Proč jsme tak věřili, že až skončí takzvaná ekonomická krize, na kterou si hráli, aby nějak odůvodnili majetkové čachry machry, poplatky u lékařů, zastavení valorizací důchodů a tzv."deregulace nájemného" (přezdívka prach sprostého zvýšení nájmů, jimž si zprostředkovali bezpracné zisky) - tak - že až to skončí, až bude jiná vláda, až ..až... tak konečně se někdo zastydí, a konečně se pořádně zvednou minimální mzdy makáčům, co fyzicky dřou od nevidim do nevidim, že důchody konečně pokryjí bydlení a solidní životní úroveň - a vono hovno. Hovno! Zase si přidá jen ta nenažraná chátra, jako obvykle, státní úřednickej švajneraj, a teď se zase začnou vymlouvat že se musí vypořádávat emigrační krize a strkat peníze migrantům ( jinak nedostaneme dotace od EU) a je to tady! Vyhrožování, vydírání - stali jsme se rukojmími nějakých nadnárodních lotrů. Přesné protektorátní poměry - čím se to liší? Možná že to teď politiky a zbohatlíky pěkně sere, ale už s tim nikdo nic nenadělá. Prodali naši zem za jidášský groš. Žvaněj, blafou, lžou, ale taky maj strach -vládnou jen z milosti protektorů, a že by měli žít za stejné mzdy jako žijí obyčejní občané??? Tihle kašpaři??? Vždyť toho se bojí ze všeho nejvíc!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky jste to napsal(a), jen co je pravda. Ale všechny komentáře jen mapují současný stav, žádný nenabízí řešení, co s tím... Budeme, jako vždy, nadávat u piva a monitorů a necháme si zase všechno líbit. Budeme se strachem čekat, jak to s námi dopadne...

   Smazat
  2. 19.52-cca 250 000 Němců šlo do ulic, frau Merkel ani nehla brvou, i kdyby v ulicích byly miliony, tak frau Merkel má v přijetí americké TTIP a loajálnosti k USA a Husseinovi zcela jasno.

   Smazat
 7. Europa uz je v Pici!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Jestlipak jsou v TTIP i ekonomické kvóty, krom diktátu Brůselu, na imigranty a mladé zabijáky z IS?Když tyto kvóty určí české vládě USA, tak je velká záruka poslušnosti.To by si Brusel mohl vzít příklad.Určitě se to tam taky šoupne.Cecilka Malmstrómová má o tom jistě jasno.EU bude dělat velkého slouhu USA, aby se mohlo v EU plundrovat na úkor předlužených SS a jednou i zaútočit na Rusko tak, aby posvátné území USA nebylo případným konfliktem zasaženo, jiný smysl prohánění se US armády v Evropě, cvičení až u hranic Ruska, místo zapojení "obranné" NATO na střežení vnějších hranic Řecko-Turecko a Středozemního moře.Pro vylepšení a zesílení imigrace a kámošů mutti Makrelen, chce tento pošuk dostat za každou cenu Turecko do EU.Nevím, jaká budoucnost pro naše potomky bude v této Evropě..

  OdpovědětSmazat
 9. Ano.Vždycky se snažím v názorech psát tak, jak to cítím a vnímám, bez ohledu na to, že mi třeba hrozí nějaká kyberšikana, protože nejspíš jsme všichni zaměřeni a sledováni prostřednictvím počítače - proč jinak toto všechno, internetová publicistika s umožněním diskuzí? Že jako tím se dokazuje naše svoboda projevu a právo na názor? Cha cha cha! On tak někdo stojí o názory občanů! Už si ta smečka vystačí se vším sama, vítězové voleb se následně rozpliznou v nějakých koalicích, a vyžírají i funkce ve státních a polostátních firmách, pro své spratky a protekční kámoše zakládají trafiky - stovky - tisíce trafik! Čím se zabývají desítky úředníků Úřadu pro odhalování zločinů totalitních režimů pětadvacet let od stranické výměny pozic? Čím se zabývá ERÚ - ( energetický regulační úřad) - co desítky jejich úředníků asi tak regulují? Když si stěžujete na šupáky z RWE - napíšou pouze zdůvodnění jejich špinavých praktik ( přepočet krychlového metru spotřebovaného plynu na kWh - desetinásobkem!!! -například - což zvyšuje obchodní marži nákupní ceny plynu asi tisíckrát!!!), a jejich paušály, vše, co zvyšuje jejich zisky, a skutečnost, že čím víc spotřebitel plynu šetří, tím víc platí. Písemně vám vysvětlí logiku těchto podřadných čachrů. Darmo mluvit - a takových státních úřadů jsou tisíce! Proč potom rušili v devadesátém všechny státní podniky? Aby mohli (bezpartijní) lidi v nejproduktivnějším věku vyházet na ulici, zatímco pro partajníky a kámoše se vytvářely stovky jiných firem? Kde nabírají státní úředníky - například na Úřady práce, kde jsou jich desítky tisíc - Inzerátama? Cha cha cha - jsou to spřátelené smečky potomků potomků - všechna tahle verbež zvyšující si platy, fungující jen pro výplaty podpor a dávek, zatímco zaměstnance verbují a zaměstnávají stovky pracovních agentur ( se svými řediteli, náměstky, apod.) Jsou to statisíce všiváků, vyhryzů, a když se mluví o tom, že by se konečně měla obyčejným lidem taky zvednout životní úroveň, kroutí se ta nenažraná, ostudná verbež, jako červi nabodnutí na udici. Tady jsou jádra všech problémů- i problémy migrace. Nenažranost na straně jedné - a šílená chudoba na straně druhé. Kdyby byly poměry mezi lidmi vyrovnanější, nebyly by ani problémy, ani války, ani násilí, byla by spokojenost, cestovalo by se bez problémů, apod. Proč mají některé kreatury potřebu mít pořád mnohem víc než jiní lidé - jsou nemocní? Tak proč se s nimi nezamete? Vždyť všechno kurví, a ničí miliony lidí! A proč se bojíme tyto problémy pojmenovat a ukázat na skutečné viníky? Proč politici i media pořád kroutí hubu do všelijakých lží a vykroucenin? Čeho se všichni bojí a proč? Napsal jste pravdu - ano, my budeme jen nadávat na diskuzích a u piva, nebo doma u TV ( a ještě i v posteli namísto sexu) - to je totiž to jediné, co nám nechali, to je ta jediná naše svoboda a demokracie.

  OdpovědětSmazat
 10. Řeči řeči a zase řeči.Jste líné lemry které nezvednou zadek a nepříjdou na demonstraci.Jsme ostuda evropy.Kecama se nikdo nikdy nikam nedostal.Jste mlčící většina,která se bojí o majeteček,nejdřív se kvůli němu vzdá svobody a pak příjde o vše.Gratuluji otroci z Čech.

  OdpovědětSmazat
 11. My občané 52hího Amerického federálniho státu Wilsonov jsme za TTIP dále TIP a TAP a plne podporujeme doktrínu USA a pilne budeme sloužit pro blaho lidu americko sviětového uspořádaní blahobitního sviěta,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty joudo, tolik chyb by neudělal ani moje vnučka ve čtvrté třídě. Chce to učit se, učit se.....

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě to chce zakončit slovy americkou hymnou, která bude společná pro země TTIP TIP a TAP.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 13. Tak USA už mají EU drží pod krkem pomocí NATO, v brzku TTIP, potom HIIP-help imigration islamic partnership, a nakonec ANAR-atac nato agression for Russian

  OdpovědětSmazat
 14. Aneb aby to neskončilo planetou OPEC,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 15. Opravuji-Aneb aby to neskončilo planetou opíc,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je správný TTIP. Jeden OP (Obama První) už o světovládu usiluje.

   Smazat
 16. Rusové mezitím hlasují nohama. Tedy aspoň ti chtřejší.

  http://zpravy.idnes.cz/rusko-emigrace-usa-0nr-/zahranicni.aspx?c=A151106_162815_zahranicni_aba

  OdpovědětSmazat
 17. 62 miliónů, tolik byste vydělali za 30 let, kdybyste měli mzdu 1000,- Kč na hodinu čistého ...

  A přesto tu JSOU TACÍ, kteří disponují majetky v řádech MILIARD ... Kdy se ovce proberou a začnou volit Socialisty a Komunisty, kteří korporátním zločincům zatípnou tipec??? ... To je otázka "za milion" ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je v tom, že majitelům miliard je jedno, kterého joudu si zvolíte. Když jim nepůjde na ruku, buď si ho koupí, nebo ho odstraní. Koho nemůžete koupit, vždy ho lze zabít nebo zdiskreditovat. Za prachy pro Vás tu službu vždycky někdo udělá ...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.